Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Westminster

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Westminster, araştırma ve profesyonel uygulama ile bağlantılı inovasyon ve yaratıcılığı teşvik eden 180 yıllık bir tarihe sahiptir. Westminster, olabildiğince fazla öğrenciye potansiyellerini gerçekleştirme konusunda yardımcı olmaya yönelik net bir vizyonu temel alır. 183 sanayi ortakları dahil olmak üzere pratik eğitim ve sanayi ile bağlantılı bir eğitim programı aracılığıyla öğrenciler, mezuniyet sonrasında profesyonel yaşama sorunsuz bir şekilde adapte olmalarını sağlayan bir uzmanlık geliştirme fırsatına sahip olur.

Kurumu evi olarak gören 169 ülkeden 19.000 öğrencisi ile üniversite, gerçek anlamda uluslararası bir topluluktur. Birleşik Krallık, ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda'da uluslararası öğrenci çeşitliliği alanında birinci sırada yer alan üniversite, dünyada uluslararası öğrenci oranı ile ilk %15'te yer alır. Uluslararası öğrenciler için samimi bir topluluk yaratmak amacıyla dünya genelinde diğer üniversitelerle araştırma ortaklığına sahip olan Westminster uluslararası düzeyde tanınan bir kurumdur.

Üniversite aynı zamanda 56'dan fazla ülke genelinde 190'ı aşkın uluslararası ortaklığa sahiptir. Ortak kurumlar öğrencilere, profesyonel ve bireysel gelişimlerine katkı sağlamak için yurtdışında öğrenim, çalışma ve gönüllülük imkânlarından faydalanma fırsatı sunar.

7.000'i aşkın işletme ve kuruluş ile bağlantıya sahip olan Kariyer ve İstihdam Hizmetleri, öğrencilere staj imkânları ve sanayi ile bağlantılı beceriler kazandırarak profesyonel yaşamlarına hazırlanmalarında çok önemli bir rol oynar.

Tesislere ilişkin olarak ise University of Westminster öğrencilerin öğrenimlerine yardımcı olacak en iyi araçlara erişimlerini sağlar. 24 saat açık kütüphane, sinema ve TV stüdyoları ve modern fen laboratuvarları bunlardan bazılarıdır.

Uluslararası öğrenciler, bireysel gelişimlerine katkı sağlayacak özel bir destek ekibi, karşılama programı ve çeşitli aktivitelerden faydalanabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Westminster, öğrencilere istihdam olasılıklarını arttırmak ve küresel bir perspektife sahip bir uygulayıcı olmak için gereken becerileri kazandırmak üzere tasarlanan farklı, zorlu ve ilham verici bir eğitim programı sunmaya önem verir.

Pratik, disiplinlerarası program listesine göz atın ve Girişimcilik, İnovasyon ve İşletme Geliştirme Dijital İşletme Veri Kültürü ve Toplumu ve Finans Teknolojisi ve İşletme Analitiği Yüksek Lisans programlarını gibi yeni programları takip edin.

University of Westminster, son yıllarda yenilenme çalışmalarına ayırdığı 60 milyon GBP'lik yatırım ile öğrencilerine canlı ve modern kampüsler sunmak için güçlü yatırımlarına devam etmektedir.

Üniversite, öncü finansal kuruluşlar tarafından yaygın olarak kullanılan Bloomberg platformunu kullanan Financial Markets Suite'e erişim aracılığıyla öğrencilerine modern öğretim ve araştırma kaynakları sunar.

Üniversite, öğrencilerine sinema, televizyon, animasyon ve fotoğrafçılık alanlarındaki faaliyetlerini sergilemek için harika bir platform sunan Regent Street kampüsündeki tarihi sinema binasında büyük bir restorasyon çalışması başlatmıştır.

University of Westminster, Londra'dan COVID-19 Hakkında Güncellemeler

University of Westminster'da, öğrencilerin ve personelin sağlığına ve iyi yaşamına öncelik verilir. Kurumun, koronavirüs pandemisi karşısında aldığı en yeni önlemlerin detaylarına göz atmak için lütfen internet sayfasını ziyaret edin.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Westminster öğrencilerine, Birleşik Krallık yükseköğretim sistemi tarafından aranan şartları taşıyan, yüksek kaliteli eğitim, öğretim ve çıktılar sunar. Westminster öğrencileri, tüm dünya genelindeki insanların yaşamlarına fayda sağlayan yeni ve yenilikçi araştırma yöntemleri geliştirir.

Üniversitenin odaklandığı temel alanlar şunlardır:

 • Mükemmel öğretimi kolaylaştıran ve ödüllendiren bir kültür
 • İstihdam ve girişimciliği geliştirme
 • Bireysel danışmanlık yoluyla öğrencilere devamlı destek

Üniversitede öğrencilerin erişebileceği benzersiz öğretim imkânlarından bazıları:

 • Alanlarında lider olan akademik personellerden eğitim alma
 • Sanayi standartlarında stüdyolar, atölyeler ve laboratuvarlar
 • İşverenler ve sanayi ortakları ile sıkı bağlantılar
 • Ulusal ve uluslararası profesyonel kuruluşlar tarafından onaylı programlar
 • Uluslararası düzeyde tanınmış araştırmalar

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Westminster her birinin bünyesinde 4 okul bulunan 3 fakültesi aracılığıyla çeşitli lisans ve lisansüstü program seçenekleri sunar. Londra genelinde 4 konumda hizmet vermesi dolayısıyla öğrenciler seçtikleri konu alanına göre The Cavendish, Regent, Marylebone veya Harrow kampüslerinden birinde öğrenim görebilir.

Tasarım, Yaratıcı ve Dijital Sanayiler

Bu fakülte, öğrencilerin yaratıcılıklarını ve onlara en yeni teknolojileri geliştirme ve kullanma için gereken becerileri kazandırarak onları hızlan değişen dünyada heyecan verici bir gelecek için hazırlar. Bünyesinde, bilgisayar bilimi, ağ mühendisliği ve dijital medya alanlarında programlar sunar ödüllü Mimarlık ve Şehirler Okulu yer alır. Westminster Sanat Okulu, sinema, sanat ve tasarım alanlarında popüler programlar sunar. Üniversitenin moda departmanı, 2018 yılında Fashionista Magazine tarafından dünyadaki en iyi 10 moda okulu arasında yer verilmiştir.

Sosyal Bilimler ve Fen Fakültesi

Fakülte, İngilizce ve diğer modern diller alanında eğitim imkânı dahil beşeri bilimler alanında programlar sunar. Aynı zamanda, kriminoloji, siyaset, psikoloji ve uluslararası ilişkiler alanlarında da programlar mevcuttur. Öğrenciler son teknolojilerle donatılmış olan laboratuvarlarda biyomedikal bilimleri alanında öğrenim görebilir. Fakülte aynı zamanda öğrencilerin Öğrenci Hukuk Kliniği'nde gerçek davalara katılmaya teşvik edildikleri lisans programları ve lisansüstü programlar genelinde uygulamalı bir öğretim yaklaşımı benimseyen Westminster Hukuk Okulu'na ev sahipliği yapar.

Westminster İşletme Okulu

Üniversitenin merkezi London Marylebone kampüsünde bulunan öğrenciler, staj ve iş deneyimi imkânları aracılığıyla Westminster İşletme Okulu'nun sıkı sanayi bağlantılarından faydalanır. Okul, muhasebe ve finans, işletme, iktisat, uluslararası pazarlama iletişimi ve inşaat yönetimi dahil olmak üzere profesyonel kuruluşlar tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde akreditasyon alan seçkin programlar sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Dil Şartları

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin, güncel bir IELTS, Pearson, Cambridge İngilizce Dil Sınavı puanı veya Password İngilizce Dil Becerileri sınavı aracılığıyla İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir.

Bir lisans programına başvuru yapan öğrencilerin, her bölümden en az 5.5 (veya eşdeğer) bir puan almak şartıyla genel 6.0 IELTS puanına sahip olmaları gerekir. Üniversitede bir lisansüstü programda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin ise her bölümden en az 6.0 puan (veya eşdeğeri) almak şartıyla genel 6.5 IELTS puanına sahip olmaları gerekir. Minimum puan şartı programa göre değişiklik gösterebilir.

Geçiş Kursları

University of Westminster, Kaplan International Pathways ile işbirliği içinde, lisans ve lisansüstü pathway programları dahil olmak üzere öğrencilere çok sayıda seçenek sunar.

Pathway programları, Kaplan International College London'da yürütülür. Programın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından öğrencilere seçtikleri derece programında kontenjan garantisi verilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Westminster, Birleşik Krallık kökenli ve uluslararası, üstün başarılı öğrencilere cömert finansal destek imkânları sunar. Kurum, lisansüstü öğrencilere tam burs imkânı sunmakta olup 2017 ile 2018 yılları arasında 50'yi aşkın ülkeden öğrenciye burs vermiştir.

Burslar genellikle akademik başarı, gelişim potansiyeli ve finansal ihtiyaç temeline göre dağıtılır.

Westminster hem lisans hem de lisansüstü derece programlarında geniş bir burs ve hibe yelpazesi sunar. Bunlar arasında şu seçenekler yer alır:

 1. Kısmi öğrenim bursu
 2. %50 öğrenim bursu
 3. %100 öğrenim bursu
 4. %100 öğrenim bursuna, tam öğrenim ücreti, konaklama, seyahat ve yaşam giderleri dahildir.

Ortak Burslar

University of Westminster, öğrencilere daha fazla sayıda destek imkânları sunmak için çeşitli kuruluşlarla birlikte çalışır.

Her burs seçeneği için ayrı başvuru süreci ve yeterlilik kriterleri mevcutturdolayısıyla başvuru yapmadan önce öğrencilerin ilgili şartlara göz atmaları gerekir.

Show more +Show less -
video Bg

Mezun sonuçları

University of Westminster bünyesindeki Kariyer ve İstihdam Birimi, öğrencilere yeni beceriler geliştirme ve gerçek yaşam deneyimleri kazanma imkânı sunmak için yüzlerce işveren ile ortaklığa sahiptir. Bunlar arasında (tam ve yarı zamanlı) stajlar, gönüllülük programlar, ağ kurma ve kariyer etkinlikleri ve lisansüstü imkânlar yer alır. Bireysel danışmanlar ve özel kariyer danışmanları ise öğrencilere bireysel kariyer tavsiyeleri vermekte olup onların üniversite genelinde mevcut olan kariyer imkânlarından ve destek hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmalarına yardımcı olur.

Öğrenciler mezuniyetin ardından Kariyer ve İstihdam hizmetlerine, kaynaklarına ve desteğine 3 yıl daha erişim sağlamaya devam edebilirler. Sunulan hizmetlerden bazıları:

 • Kariyer Rehberliği
 • CV ve başvuru tavsiyeleri
 • İş görüşmesi koçluğu
 • Çevrimiçi iş listeleri (mezuniyetten sonra 18 ay boyunca)
 • İşverenler tarafından gerçekleştirilen sunumlar ve atölyeler
 • Kariyerle ilgili bilgi kaynakları

Show more +Show less -
8582
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at Westminster
At Westminster
Join us at Westminster
At Westminster
Join us at Westminster
At Westminster
Join us at Westminster
At Westminster
We are Westminster
At Westminster
At Westminster
Join us at Westminster
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?