Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

University of Windsor

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Lisans ve lisansüstü düzeyinde geniş çaplı eğitim seçenekleriyle çağdaş bir üniversite olan University of Windsor (ON, Kanada), 16.000'den fazla aktif öğrenci ve neredeyse 150.000 kişilik bir toplulukla eğitim ve kariyer gelişimi için canlı bir enstitüdür.

Kültür çeşitliliği en yüksek Kanada şehirlerinden olan Windsor'daki konumu sayesinde yabancı öğrenciler için mükemmel bir tercihtir. Şehirdeki mevcut kültürün yanı sıra çeşitli destek hizmetleri ve programları sunan Yabancı Öğrenci Merkezinden faydalanabilirler. Kanada'ya göçmenliğin kapılarını açan üniversitenin binlerce mezunu, eğitimlerini tamamladıktan sonra bu bölgede çalışmaya başlamıştır.

Farklı disiplinleri kapsayan 9 fakültedeki 200 ana dal arasından seçim yapılabilir. Tüm programlar, uzman bireyler tarafından son teknolojiler kullanılarak öğretilir ve bu bilgilerin uygulamaya geçmesini sağlayacak iş deneyimi fırsatları da bulunmaktadır.

Öğrencilerin boş vakit geçirebileceği sosyal kulüpler ve hem aktif kalmak için hem de üniversite takımlarının bir parçası olarak kullanılabilecek olağanüstü spor tesisleri sayesinde sağlıklı ve dengeli bir yaşam teşvik edilir.

Üniversitedeki destek imkânları da büyük önem taşır, öğrencilerin eğitim hedeflerine odaklanabilmeleri için kapsamlı hizmetler mevcuttur. Akademik, kariyer, kişisel, uyum, finansal, sağlık ve refah konularında destek sağlanmaktadır.

Üniversitede eğitim alan birçok öğrenci, lisansüstü programlara devam eder veya küresel işletmelerde çalışmaya başlar. Dünyanın dört bir yanından öğrencileri ağırlayan üniversitede yabancı öğrencilerin Kanada'ya yerleşmelerine ve programlarını tamamlamalarına yardımcı olacak kapsamlı sistemler hazırlanmıştır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Aday öğrenciler, University of Windsor'daki yeni sanal turlar sayesinde kampüsü ve tesisleri kendi evlerinden rahatlıkla gezebilir, bu durum yabancı öğrencilerin seyahat ihtiyacı duymadan okula alışması için ideal bir seçenek. Ana kampüsün ve önemli konumların ayrıntılı görüntülerini sunan turlarda derslerin ve laboratuvar çalışmalarının nerede yapıldığı da videolarla gösterilmektedir. Kayıt süreçlerinden önce seyahat edemeyen yabancı öğrenciler, bu sanal turlar sayesinde üniversiteyi tanıyabilir.

University of Windsor, 2022 yazında Toldo Lancer Merkezinin açılışını gururla gerçekleştirmiştir. 73 milyon CAD değerindeki Toldo Lancer Merkezi, UWindsor'un rekreasyon hizmetlerine ve üniversiteler arası spor takımlarına ev sahipliği yapmakla beraber çeşitli sosyal faaliyetler, topluluklar, özel etkinlikler ve törenler için yeni ve modern bir alandır. Araştırma fırsatları, öğrenciler için istihdam seçenekleri, genişletilmiş toplum ortaklıkları, çevredeki kuruluşlara destek, Lancer yaz kampı programı ve spor turizmi etkinlikleri gibi olanaklarla herkes için bir seçenek mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Windsor'un dünyaca ünlü akademik kadrosu, öğrencilerini isimleriyle tanıyacak samimiyettedir. Düşük bir öğrenci-öğretim üyesi oranı sayesinde üniversitenin daha kişiselleştirilmiş bir eğitim sunmasına olanak tanıyan mentorluk ve araştırma fırsatları artar. Akredite programlarla son teknoloji tesisleri bir araya getiren okulda deneyime dayalı bir eğitime odaklanılır. Öğrencilerin değişim yaratan bireyler olmalarını sağlayacak temel beceriler ve gerçek dünya bilgileri de bunun bir parçasıdır.

Üniversitedeki Kalite Güvence Ofisi, enstitüdeki öğretim kalitesinden sorumludur. Programlar düzenli olarak gözlemlenir ve nasıl geliştirilebilecekleri incelenir, yeni programlar ise uygulamaya geçirilmeden önce eğitmenlerle işbirliği içinde hazırlanır.

University of Windsor'daki her program üst düzey bir öğretime sahiptir. Okulun seçkin akademik kadrosu, son teknoloji laboratuvarlarda çığır açan bilimsel keşifler gerçekleştirmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversitenin bünyesinde sekiz ana fakülte bulunmaktadır. Bunlar:

 • Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler - Yaklaşık 5.000 tam ve yarı zamanlı öğrenciyle kampüsteki en büyük fakültedir. FAHSS, sosyal bilimlerin yanı sıra güzel sanatlar ve sahne sanatları, beşeri bilimler ve kültür alanlarında 50'nin üzerinde derece programı ve lisans düzeyinde özgün sertifikalar ve yan dal seçenekleri sunar.
 • Hukuk - Windsor Hukuk adalete erişim, toplum hizmeti, klinik ve deneyime dayalı öğrenim ve Kanada'nın sınır konumuyla uluslar ötesi hukuktan faydalanma konularına verdiği önemle hukuk fakülteleri arasında ayrıcalık kazanmıştır.
 • Eğitim - her düzeydeki öğretmenlerin düşünsel, ilgili, yetkin ve yenilikçi eğitmenler olarak mesleki ve akademik gelişimleri teşvik edilir.
 • Hemşirelik - Hemşirelik eğitimi için önde gelen bir merkez, bu disiplini ilerleten araştırma ve burs faaliyetleriyle tanınmaktadır
 • Mühendislik - Kanada'daki en yenilikçi mühendislik araştırmalarından bazılarının adresidir.
 • Odette İşletme Fakültesi (OSB) - AACSB International, CPA Ontario ve Supply Chain Management Association Ontario (SCMAO) tarafından akredite edilen bir fakültedir. OSB, Graduate Management Admission Council'a (GMAC) tam oylama yetkisiyle davet edilen sekiz Kanada işletme fakültesinden biridir.
 • İnsan Kinetiği - Buradaki öğrenciler için başarıya giden yolların sayısı sınırsızdır. Üniversitenin lisans ve lisansüstü öğrencilerinin birçoğu eğitimlerini stajyerlik, ortak eğitim ve işe entegre öğrenim fırsatlarıyla tamamlamaktadır.
 • Bilim – University of Windsor'un araştırma alanındaki en güçlü noktalarındandır. Fakültedeki araştırmalar, lisans ve lisansüstü öğrencilerin ön planda olduğu verimli ve dinamik programlara sahip profesörler tarafından düzenlenir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Windsor'daki bir lisans programı için giriş koşulları seçilen bölüme, konu alanına ve öğrencinin geldiği ülkeye bağlı olarak değişebilir.

Okulun kapısı yabancı öğrencilere açıktır, tüm programlarda eğitim dili İngilizce olduğundan öğrencilerden belirli düzeyde bir yeterlilik istenmektedir. Çeşitli sınav sonuçları kabul ediliyor olsa da UWindsor'un İngilizce Gelişim Programı (ELIP), akademik koşulları karşılayan öğrencilere hem lisans hem de lisansüstü programlar için gereken İngilizce yeterliliğine yönelik bir seçenek sağlar.

Lisans ve lisansüstü programları için giriş koşulları ve dil sınavları hakkındaki ayrıntılar, üniversitenin web sitesinden incelenebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Windsor, her yıl 14 milyon CAD üzerinde finansal yardımda bulunan kapsamlı burs programlarına sahiptir. Bazıları doğrudan üniversite tarafından karşılanmakla beraber bursların birçoğu için mezunlar, akademik kadro, yerel kuruluşlar ve toplumdan bireyler bağış yapmaktadır.

Yabancı öğrenciler için geniş bir burs yelpazesi mevcuttur, öğrencinin durumuna göre otomatik değerlendirme uygulananların yanı sıra başvuru gerektirenler de vardır. Bu burslar ve yabancı öğrenciler için diğer finansal yardım seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgiler web sitesinde yer almaktadır.

Bursların çeşitli kriterleri bulunur, öğrenciler belirli bir finansal hibe için farkına varmadan uygun konumda olabilir ve bu nedenle seçenekleri düzenli olarak kontrol etmeleri tavsiye edilir. Ayrıca kriterler hakkında daha fazla bilgi, finansman miktarı ve son tarihler gibi ayrıntılar için bölgesel başvuru görevlisiyle iletişime geçebilirler.

Üniversite, bir harç ücreti garantisi sunar. UWindsor Harç Ücreti Garantisinin amacı, yabancı öğrencilere ve ailelerine finansal öngörülebilirlik sağlamaktır. Öğrenciler, University of Windsor'a giriş yaptıkları ilk döneme göre bir sınıfa yerleştirilir. Her sınıfa derece için gereken normal süre boyunca değişmeyen bir harç ücreti oranı garanti edilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite, mezunları sayesinde küresel bir erişime sahiptir. Programlarını Windsor'da tamamlayan yabancı öğrenciler günümüzde 120'den fazla ülkede ikamet etmekte ve çalışmaktadır, elbette birçoğu da yaşamlarına Windsor, Essex'te devam etmeyi tercih etmiştir. Üniversite, ülkeye yerleşmek isteyen yabancı öğrenciler için Kanada göçmenliğine açılan ideal bir kapıdır.

Lisans derecesini tamamlayan pek çok öğrenci eğitimlerini sürdürmektedir. University of Windsor'daki 65 lisansüstü program sayesinde iş hayatına atılmadan önce seçtikleri alanda gerçekten bir uzman olabilirler.

Mezunların birbirlerini desteklemesi adına düzenli olarak gerçekleştirilen buluşmalar ve etkinlikler, University of Windsor'daki harika ağ kurma fırsatlarının bir parçasıdır. Üst düzey eğitim ve yardım hizmetlerinin bir sonucu olarak UWindsor mezunlarının %95'i, eğitimlerini tamamladıktan sonraki iki yıl içerisinde işe başlamaktadır.

Yabancı öğrenciler de bu etkinlikler sayesinde eski yabancı mezunlarla bir araya gelebilir ve kendileri için Kanada'da veya ülkelerindeki benzersiz fırsatları keşfedebilirler.

Show more +Show less -
3753
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
At University of Windsor
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.1
Kampüs Güvenliği
4.6
Öğrenci Desteği
4.5
Eğitim Kalitesi
4.1
Kampüs Çevresi
4.8
Harjot Kaur
University of Windsor
Well managed and friendly staff.....It was a great experience... at University of windsor
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
2.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Well managed and friendly staff.....It was a great experience... at University of windsor Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-11
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
2.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Well managed and friendly staff.....It was a great experience... at University of windsor Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Windsor University of Windsor
Rated4/5based on14 student reviews
Customer reviews:
University of Windsor - by, 2020-01-11
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?