Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Winnipeg

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

MoneySense dergisine göre Kanada'da yaşamak için en iyi 3 şehir arasında yer alan, Manitoba eyaletinin Winnipeg şehrinde bulunan bu 53 yıllık uzman üniversite, akademik başarısı, sınırlı sınıf mevcutları, çevreye verdiği önem ve kampüs çeşitliliği ile büyük bir takdir toplamıştır.

Üniversitede öğrenim gören öğrenciler düşük öğrenci-akademisyen oranı ve erken uygulamalı eğitim ve araştırma deneyimi imkânlarından faydalanır. Kanada genelinde 3. en düşük öğrenim ücretlerine sahip olması dolayısıyla üniversite, yüksek düzeyde erişilebilir bir kurumdur.

%12'si 75'i aşkın ülkeden gelen uluslararası öğrenciler olan yaklaşık 10.000 öğrencisi ile üniversite, geleceğin küresel vatandaşlarını yetiştirir. 100'den fazla dilin konuşulmakta olduğu bir şehirde bulunması dolayısıyla UWinnipeg'te öğrenim gören öğrenciler yerel iş piyasasından faydalanabilir.

Öğrencilere öncelik veren bir yaklaşıma odaklanan üniversite, pek çoğu Batı Kanada'da tek olan, 50 konu alanı genelinde 400'ün üzerine yüksek kaliteli lisans programı sunar. Üniversitenin sloganı ''Işığın ve Doğruluğun Gelişimine İzin Ver'' anlamına gelen ''Lux et Veritas Florent''dir.

Kampüs, klasik, modern ve çevreye önem veren tesislerle donatılmış olup UWinnipeg, şişelenmiş suyu yasaklayan Kanada'daki ilk üniversite olmuştur. The Richardson College for the Environment and Science Complex (Richardson Çevre ve Fen Kompleksi) bünyesinde 30'u aşkın modern öğretim ve araştırma laboratuvarı yer alır.

Açık yeşil alanlar ve yürüyüş yollarının bulunduğu kampüsün canlı konumu öğrencilere, kampüsten birkaç adım uzaklıkta çeşitli mağaza, sanat ve kültür imkânlarından faydalanırken eğitim seviyelerini geliştirme imkânı sunar. Finansal hizmetler, uzay, üretim ve biyoteknoloji dahil olmak üzere şehirde bulunan büyük sanayiler dolayısıyla mezunlara pek çok mükemmel iş imkânı sunulur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite son 10 yıl içerisinde yeni tesislerinin inşasına ve mevcut yapılarının renovasyonuna 217 milyon Kanada Doları'nın üzerinde yatırım yapmıştır. Bunlar arasında, her gün 2.000'in üzerinde ziyaretçi çeken ve bünyesinde 30'dan fazla modern öğretim ve araştırma laboratuvarı bulunan Richardson College for the Environment and Science Complex için ayrılan 66 milyon Kanada Doları yatırım yer alır.

UWinnipeg aynı zamanda, öğrenci yurduna ve gündüz bakım evine de yatırım yapmıştır. McFeetor's Hall 177'nin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar ve tek ve çift kişilik oda seçeneği, haftalık yemek menüsü, çamaşır odası ve 24 saat güvenlik gibi imkânlar sunar. Öğrenci birliği tarafından işletilen UWSA Gündüz Bakım Merkezi, şehir merkezinde bulunan en büyük çocuk bakım merkezlerinden biri olup UWinnipeg topluluğu ve çevre mahalleler için 96 kreş öğrencisi veya bebek kapasitesine sahiptir.

Ana kampüsün karşısında bulunan The Buhler Centre, PACE (Meslek Eğitimi, Uygulamalı ve Sürekli Eğitim) programlarına yönelik sınıfların, Plug In Çağdaş Sanat Enstitüsü ve Stella's Cafe'nin yanı sıra işletme ve iktisat fakültesine ev sahipliği yapar.

The Axworthy Health and RecPlex, Amerikan futbolu, bünyesinde futbol ve diğer sporlar için 3 ayrı sahaya dönüştürülebilen geniş bir çok kullanımlı çim saha bulunan, çok amaçlı bir spor tesisidir. Aynı zamanda, 4 çizgili bir koşu yolu, spor salonu, fitness aktivitelerine yönelik bir stüdyo ve öğrenciler ve ziyaretçilere yönelik dinlenme alanları mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UWinnipeg, 4 fakültesi genelinde lisans öğrencilerine çok sayıda program seçeneği sunar. Edebiyat Fakültesi, psikoloji, insan hakları, ceza adaleti ve tiyatro ve sinema programları ile tanınır. İşletme ve İktisat Fakültesi, muhasebe ve pazarlama gibi alanlara odaklı İşletme Lisans Derece Programı sunar. Kinesiyoloji Fakültesi, genel zorunlu eğitim ya da spor terapisi alanında bir fen derecesi sunar. Fen anadalları arasında ise biyokimya, fizik, çevre bilimi ve sinir bilimi vd. yer alır.

Üniversitede sınıf mevcutları 30 ile 60 arasında değişmekte olup birinci ve ikinci sınıflarda ortalama sadece 36 öğrenci bulunur. Öğrenim programı başına tahmini öğrenci-akademisyen oranı 25:1'dir. UWinnipeg öğrencileri, en başından profesörleri ile tanışma ve diğer öğrencilerle bağlantı kurma fırsatı bulur.

Bu sınırlı sınıf mevcudu imkânı, bir yandan öğrenim için harika bir ortam yaratırken diğer yandan birebir destek ve yeni insanlar ve kültürlerin keşfi için daha fazla zaman sağlar. Mezunların %90'ının aldıkları eğitimden memnun olmaları dolayısıyla üniversitenin yüksek kaliteli eğitimi öğrencilerin, öğrenim ve gelişim için en iyi imkânlara sahip oldukları anlamına gelir.

Mezunlar, UWinnipeg'te kazandıkları öğrenim deneyimini tüm Kanada üniversiteleri genelinde ilk 10'da olarak değerlendirmiş olup öğrenci öğrenim kalitesi, mevcut modern araştırma ve öğrenim tesisleri ile büyük ölçüde zenginleştirilir.

Show more +Show less -
İngilizce Dil ve PACE programları

İngilizce Dil ve PACE programları

İngilizce Dil Programı (ELP)

Bu programlar, İngilizce yeterliliklerini geliştirmek isteyen öğrencilere destek verir. ELP, kısa süreli yoğunlaştırılmış programlar, 14 haftalık tam zamanlı programlar ve Kanada İş Deneyimi Programı ve EAL Öğretmenlik Sertifika programı ya da bireyselleştirilmiş programlar ve özel ders imkânları sunar.

Meslek Eğitimi, Uygulamalı ve Sürekli Eğitim (PACE)

PACE programları öğrencilerin başarısını düşünerek tasarlanmakta olup yüksek büyüme gösteren istihdam sektörlerinde özel kariyer alanlarına odaklanmak isteyen öğrencilere çeşitli lisansüstü diploma programları sunar.

PACE öğrencileri, yüksek akademik standartlardan, yüksek nitelikli akademisyen kadrosundan ve sanayilere paralel olarak geliştirilen öğretim programlarından faydalanabilir. Program süreleri 12 ila 24 hafta arasında değişir.

Bu programlar, öğrencilere seçtikleri alanlarda gelişim göstermeleri için ihtiyaç duydukları beceri, bilgi ve profesyonel bağlantıları kazandırır. Şehirde bulunan 450'yi aşkın staj ortağı sayesinde öğrenciler, 4 haftalık* stajlara katılma ve yeni edindikleri becerileri işyerinde uygulamaya koyma fırsatı bulur.

*Öğrencilerin buna hak kazanabilmek için yeterlilik şartlarını taşımaları gerekir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrencilerin ülkelerine ilişkin üniversitenin internet sayfasında listelenen giriş şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Aynı zamanda uluslararası öğrencilerin minimum İngilizce dil şartlarına sahip olmaları gerekir. İngilizcenin öğrencinin anadili olmaması veya öğrencilerin İngilizce konuşulan bir ülkeden geliyor olmamaları halinde başvuru sürecinde aşağıdaki destekleyici belgelerden birinin sunulması gerekir:

Lisans

 • TOEFL - İnternet tabanlı sınava giren adayların her bir bölümden en az 20 puan almak kaydıyla en az 86 puana sahip olmaları gerekir.
 • CanTest - dinleme ve okumadan ortalama 4.5 yazmadan 4.0 puan şartı.
 • IELTS - akademik bir modülde minimum 6.5 band puanı
 • UWinnipeg İngilizce Dil Programı - Akademik 5. Seviye'nin başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir.
 • CAE - minimum C puanı
 • CPE - minimum C puanı

İngilizce dil şartlarını yerine getirmenin diğer yollarını öğrenmek için üniversitenin internet sayfasını ziyaret edin.

PACE (Mesleki, Uygulamalı ve Sürekli Eğitim)

Uluslararası öğrencilerin bu program için en az bir lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Bu derecenin kümülatif not ortalaması veya başarı yüzdesi, yeterlilik için değerlendirilecektir.

Finansal yönetime başvuru yapmak isteyen öğrencilerin işletme veya ilgili bir lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Ağ güvenliği ya da web geliştirmeye başvuran öğrencilerin ya bilgisayar bilimi alanında bir lisans derecesine ya da herhangi bir lisans derecesi ile birlikte Bilgi Teknolojisi (IT) sektöründe en az bir yıllık bir iş deneyimine sahip olmaları gerekir.

Daha önceki eğitimlerini Kanada dışında veya öğretim dili olarak İngilizce'nin kullanılmamış olabileceği bir ülkede tamamlamış olan öğrencilerin şunlardan birini sunmaları gerekir:

 • IELTS - okuma ve yazma kategorileri için en az 6.0 olmak üzere minimum 6.5 genel akademik band puanı
 • TOEFL (internet tabanlı) - her bir bölümden (internet tabanlı) en az 19 puan almak kaydıyla minimum 86 genel puan

Öğrenciler, PACE'nin İngilizce dil şartlarını yerine getirmenin diğer yollarını öğrenmek için üniversitenin internet sayfasını ziyaret edebilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

The University of Winnipeg, birinci öğrenim yılından sonra giriş burslarından program sürecinde verilen burslara kadar çok sayıda hibe ve burs seçeneği sunar. Öğrenciler aynı zamanda, öğrenim görürken yarı zamanlı çalışma veya çok sayıdaki iş-öğretim programı ya da işbirlikli eğitim programlarından birine kayıt yaptırma fırsatına sahip olur.

Uluslararası öğrencilere yönelik 5 temel burs seçeneği mevcuttur:

Dünya Liderleri için Başkanlık Bursu

3.500 ile 5.000 Kanada Doları değerinde olan bu burs, UWinnipeg'te, bir programın birinci yılına başlayıp %80 veya eşdeğeri bir giriş ortalamasına sahip olan ve liderliğini kanıtlayan etkinliklere katılan bir yeni öğrenciye verilir.

Özel Giriş Bursları

1.100 – 2.250 Kanada Doları değerinde olan bu burs, Kanada'da öğrenim gören veya yurtdışında, Kanada öğrenim programı ile eğitim alan bir uluslararası öğrenciye verilir. Başvuru yapan adayların ortalama %85 veya üzerinde, Seviye 12 final giriş ortalamasına sahip olmaları ve başvurularını 1 Mart'tan önce tamamlamış olmaları gerekir.

Uluslararası Lisans Giriş Bursu

2.250 Kanada Doları değerinde olan bu burs için öğrencilerin, kapsamlı bir makale ve Bilgi Kuramı programına (Theory of Knowledge) ek olarak, toplam 30 puan ile Uluslararası Lisans Diploma Programı'na girmiş olmaları ve 3 ileri seviye ve 3 tamamlayıcı seviye çalışmalarından 4'ün altında bir not almamış olmaları gerekir.

İleri Yerleştirme Programı Giriş Bursu

2.250 Kanada Doları değerinde olan bu burs, UWinnipeg'e İleri Yerleştirme Programı Ulusal Bursiyeri olarak giren öğrencilere verilir. Başvuru yapan adayların, 5 yazılı İleri Yerleştirme final sınavına girmeleri ve bu sınavlardan en az ortalama 4.0 almaları gerekir.

Program Sürecinde Verilen Hibeler

Uluslararası öğrenciler, tam zamanlı eğitimin birinci yılını tamamladıktan sonra devam etmekte olan öğrencilere yönelik çeşitli burs ve hibelere başvurabilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Mezuniyetin ardından eriştikleri %95.9 istihdam oranı ile UWinnipeg öğrencileri geniş istihdam imkanlarına sahip olur. Mezunlara tanınan kolay başvuru ve izin süreci sayesinde öğrenciler, Kanada'da kalma ve çalışma iznine başvurma fırsatına sahip olur – bu da onlara dünya genelindeki en iyi iş imkânlarını arama kolaylığı sağlar.

Times Higher Education tarafından, mezun istihdam edilebilirliği alanında en başarılı ülkeler arasında tanınan Kanada'daki üniversiteler, öğrencilerine ileri seviye iş fırsatları sunar. Derece programları süresince ve mezuniyet sonrasında uluslararası öğrencilere sunduğu işverenlerle 450'nin üzerinde bağlantı ve erişilebilir kariyer desteği ile The University of Winnipeg, öğrencilerini mezuniyet sonrasında istihdam için olabilecek en iyi konuma taşır.

Bu hizmetlere ek olarak, UWinnipeg'te öğrenim gören öğrenciler aynı zamanda öğrenimleri boyunca kendilerine yarı zamanlı çalışma imkânı sunacak olan iş-öğrenim programlarını tercih edebilirler. Bu tür bir programı tercih etmek öğrencilere, mezun iş piyasasında aranan becerileri kazandırır. Ayrıca, üniversite kariyer hizmetleri ekibinin sunduğu destek sayesinde öğrenciler, seçtikleri kariyer alanı ile bağlantılı bir iş deneyimi elde edeceklerinden emin olabilirler.

Show more +Show less -
1500
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at The University of Winnipeg
Join us at The University of Winnipeg
Join us at The University of Winnipeg
Join us at The University of Winnipeg
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin