Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Wollongong

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Avustralya'nın doğu kıyılarının el değmemiş plajlarında ve Sidney'in sadece 90 dakika güneyinde bulunan University of Wollongong (UOW), dünyanın en iyi 20 modern üniversitesi arasında etkileyici bir sıralamaya (QS Top 50 Under 50 2019) sahip olmasının yanı sıra, dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında yer almaktadır (THE World University Rankings 2019).

Avustralya'nın en büyük şehirlerinden biri olan ve Tasman Denizi ile dağlar arasında bulunan Wollongong, uluslararası öğrencilere gerçek bir Avustralya deneyimi sunar.

UOW, her yıl yaklaşık 6.000 uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Üniversitenin Wollongong kampüsü, modern öğretim tesislerini şık çalışma alanlarıyla birleştirmektedir. UOW'nin en yeni kampüsü, Sidney'de kültürel çeşitliliğe sahip bir banliyö olan Liverpool'da bulunmaktadır.

Üniversite, tüm fakülteleri genelindeki eğitim standartları dolayısıyla uluslararası tanınırlığa sahiptir ve öğrencilerini mesleğe hazırlama konusunda olağanüstü bir sicile sahiptir. UOW, 2019 QS Graduate Employability Rankings sıralamasında mezun kalitesi için en iyi %1 arasında yer almıştır ve öğrencilerinin %75,5'i mezuniyetlerinin ardından 4 ay içerisinde tam zamanlı bir işe girmektedir. Bu, ulusal ortalama olan %71,9'un üzerindedir.

Öğrenciler, Kooloobong Village'daki yeni self-servis tesisler gibi kampüste bulunan çeşitli UOW konaklama seçenekleri arasından tercih yapabilir. Öğrencilere, UOW'de geçirdikleri süre boyunca mükemmel bir akademik ve sağlıklı yaşam desteği sunulur. Ayrıca, iş arama konusunda kendilerine destek veren online CareerHub hizmeti de mevcuttur.

130 kulüp ve dernek ve 60'ın üzerinde spor takımı bulunan UOW UniActive ekibi, öğrencilerin aktif kalmalarını sağlamak için birinci sınıf spor tesisleri sunmaktadır. UniBar'da yıl boyunca 100'den fazla canlı müzik ve komedi oyunu sergilenmektedir.

UOW, güçlü bir uluslararası odağa ve üne sahiptir ve öğrencilerin Dubai ve Hong Kong kampüslerinden, Singapur ve Malezya'daki anlaşmalı kurumlardan ve Çin'deki 4 üniversiteden kolayca geçiş yapabilmelerine yardımcı olacak çeşitli değişim programları ile burs ve hibe seçenekleri sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

En iyi ve en parlak öğrenciler, University of Wollongong'un Liverpool'da bulunan South Western Sydney Kampüsü'nde uluslararası düzeyde tanınmış bir derece elde edebilirler. Bu kampüs, Liverpool'daki ilk büyük üniversite kampüsüdür ve UOW ile Great South West bölgesi arasında hâlihazırda gelişmekte olan bir ilişki üzerine kuruludur.

Şubat 2017'de açılan yeni kampüs, Liverpool City Council'in Moore Street binasında üç katta hizmet vermektedir. UOW'nin South Western Sidney kampüsünde okuyan öğrenciler, işletme, ticaret, bilgisayar bilimleri, bilgi teknolojisi, uluslararası çalışmalar, hukuk, hemşirelik ve sosyal hizmet alanlarındaki çeşitli lisans ve yüksek lisans derecelerinden birini seçebilirler. Ayrıca, UOW College üniversiteye giriş pathway programları, tanınmış İngilizce kursları ve mesleki eğitim programları sunmaktadır.

Yerel hastanelerde, ruh sağlığı merkezlerinde ve yaşlı bakım merkezlerinde staj yapan yaklaşık 330 Hemşirelik öğrencisinin yanı sıra pek çok UOW öğrencisi, Büyük Güney Batı bölgesindeki anlaşmalı kuruluşlarda staj yapma ve iş deneyimi kazanma imkânı bulmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UOW, üniversitenin 42 yıllık tarihi boyunca, dünya standartlarındaki araştırmaları ve olağanüstü öğretim kalitesi sayesinde uluslararası bir ün kazanmıştır. Üniversite yıllar boyunca sayısız onay, övgü ve ödül almıştır.

Üniversite, 2018 Küresel Öğretimde Mükemmellik Ödülleri'nde (Global Teaching Excellence Awards) Spotlight Ödülü'ne layık görülerek dünyanın en iyi öğretim kurumları arasında yer almıştır.

UOW, prestijli Küresel Öğretimde Mükemmellik Ödülü (Global Teaching Excellence Awards (GTEA) için iki yıl üst üste finale kalarak eğitim kalitesi için dünyanın en iyi kurumları arasına girmeyi başaran tek Avustralya üniversitesi olmuştur.

UOW, sınıf uygulamalarının yüksek kalitede, öğrenci merkezli bir öğrenim sunmasını sağlar. Tüm UOW ders programları teknoloji bakımından zengin, entelektüel açıdan zorlayıcı, araştırma veya sorgulamaya dayalı ve gerçek dünya odaklıdır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Wollongong, beş fakültesi ile kapsamlı bir öğretim ve araştırma üniversitesidir:

 • İşletme Fakültesi (BUS) bağımsız düşünürler ve yaratıcı problem çözücüler olan profesyoneller, yöneticiler ve iş liderleri yetiştirmeyi amaçlayan beş yıldızlı bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.
 • Bilim, Tıp ve Sağlık Fakültesi (SMAH), insan bilgisini genişletmeye ve yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çok çeşitli lisans ve lisansüstü programları sunmaktadır.
 • Mühendislik ve Bilgi Bilimleri Fakültesi (EIS) araştırmada mükemmellik, endüstri ve devlet ortaklarıyla güçlü işbirlikleri ve öğretme ve öğrenmeye yenilikçi yaklaşımlar konusunda dünya çapında bir üne sahiptir.
 • Hukuk, Beşeri Bilimler ve Sanat Fakültesi (LHA), araştırmaya dayalı eğitim liderliği aracılığıyla bölge ekonomisinde ve uluslararası ağlarda kapasite geliştirmeyi hedeflemektedir. Mezunlar, yaratıcı problem çözme, analitik ve eleştirel düşünme, öz disiplin ve takım çalışması gibi işverenlerin aradığı becerilere sahiptir.
 • Sosyal Bilimler Fakültesi, yüksek kaliteli öğretim, öğrenme, araştırma ve kamuoyu tartışmasıyla fark yaratmaya kendini adamış bir akademisyenler, öğrenciler ve profesyonel kadro topluluğudur.

Her fakülte, bir veya daha fazla özel disipline odaklanan birkaç okuldan oluşmaktadır. Sunulan 365'in üzerinde farklı derece sayesinde, öğrenciler beşeri bilimler, sosyal bilimler ve STEM alanlarındaki program seçenekleri arasından tercihlerini yapabilirler.

UOW araştırmaları, bir takım temel araştırma kuruluşları, araştırma uzmanlığı, dışarıdan finanse edilen merkezler ve fakülte araştırma birimleri etrafında yapılandırılmıştır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

UOW, 40'ın üzerinde ülke ve eğitim sistemindeki ortaöğretim derecelerini kabul etmektedir ve lisans programlarının birinci yılına doğrudan geçiş için Avustralya lise (12 yıllık eğitim) derecesine denk bir eğitim almış olan öğrencileri seçmektedir.

Öğrenciler, seçtikleri lisans programına doğrudan giriş için gerekli olan giriş koşullarını karşılamıyorsa, birinci veya ikinci sınıf düzeyindeki çeşitli UOW lisans derecelerine girmelerini garanti edebilecek bir UOW College pathway programında eğitim almaları gerekebilir.

Bir diploma programını tamamlamış veya bir lisans derecesini kısmen tamamlamış olan öğrenciler, kredi transferi ile kabul için doğrudan başvuru yapabilirler.

Tüm öğrencilerin, İngilizce dil şartlarını sağladıklarına dair bir kanıt sunmaları gerekmektedir. IELTS ve TOEFL gibi tanınmış uluslararası sınavlardan alınan sonuçlar kabul edilmektedir. Öğrenciler, aynı zamanda UOW College'da bir İngilizce programını tamamlayarak da dil şartını yerine getirebilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Wollongong'ta yaşam masrafları oldukça makuldur, böylece maddi konularla ilgili endişelenmeden eğitiminize odaklanabilirsiniz. Wollongong'daki düşük yaşam maliyeti, Sidney ya da Melbourne gibi büyük şehirler dışında yaşamanın en büyük avantajıdır. Wollongong'ta kira, gıda ve eğlence harcamaları, büyük şehirlerdekine göre oldukça düşüktür, böylece Avustralya'daki eğitim hayatınızın tadını çıkarabilirsiniz.

UOW, eğitim masraflarına yardımcı olmak için çeşitli burslar ve ülke hibeleri sunmaktadır. Bunlar, öğrenim ücretinde yüzde 30'a kadar indirim sağlamaktadır. Öğrenciler, başvurularını yaptıklarında bir burs veya ülke hibesi için otomatik olarak değerlendirileceklerdir.

Anne Fernando, 2015 yılında Matematik ve Finans alanında öğrenim görmek için Sri Lanka'dan UOW'ye gelmiştir. Fakültesinin öğrenim ücretinde indirim şeklinde verdiği desteğe ek olarak bir de uluslararası öğrenci bursunu almaya hak kazanmıştır. ''Melbourne, Brisbane veya Wollongong'da bir üniversite arasında kararsızdım ancak Wollongong'ta öğrenim ücreti çok daha uygundu. Aldığım burslara ek olarak Dekanlık Bursu'na da hak kazandım ve her yıl ders kitaplarım için bir ödenek aldım.''

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UOW, mezunlarını en büyük başarısı olarak görmektedir. Avustralya ve tüm dünyadaki işverenler, UOW'nin mezunlarının kalitesi bakımından dünyadaki üniversiteler arasında ilk %1 içinde yer aldığını kabul etmektedirler (QS Graduate Employability Ranking 2019).

Ayrıca, University of Wollongong mezunlarının istihdam oranları ortalamanın üstündedir. Avustralya Hükümeti'nin Quality Indicators for Learning and Teaching (Eğitim-Öğretim Kalite Göstergeleri) değerlendirmesi, UOW mezunlarının %75,5'inin mezuniyetten sonraki dört ay içinde bir işe girdiğini göstermektedir. Bu, ulusal ortalama olan %71,9'un üzerindedir. %88,2'si mezun olduktan sonra dört ay içinde bir işe giren UOW lisansüstü öğrencileri de, ulusal oran %86'ya göre daha yüksek istihdam oranına sahiptirler.

UOW, öğrencilerinin küresel iş ortamlarında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerilerle mezun olmalarını sağlamak için staj programlarına ve sanayi ile olan bağlantılarına büyük önem verir. Ayrıca, mezun olmadan önce öğrencilerin kariyerlerini düşünmeye başlamaları ve meslek ağlarını geliştirmeleri için onlara kariyer danışmanlık ve iş-arama çalıştayları sunar.

Show more +Show less -
14601
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

This is UOW
UOW Lecture
Students at UOW
The Mckinnon Building
Wollongong Aerial View
International students
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin