Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

University of Wolverhampton

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Birleşik Krallık'ın Birmingham şehrinde bulunan University of Wolverhampton, 190'ı aşkın yıldır akademik başarılar kazandıran uluslararası bir üniversitedir. Dünya çapında 130 ülkeden 2.500'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapar. Üniversite, 3 ana kampüste hizmet verir: Wolverhampton City, Telford ve Walsall.

Wolverhampton, Birleşik Krallık'ın ikinci en büyük şehri olan Birmingham'a trenle sadece 18 dakika ulaşımın mümkün olduğu yakın bir konumda bulunur. Manchester, 70 dakika Londra ise 90 dakika uzaklıktadır. Aynı zamanda, Wolverhampton'da yaşam giderleri diğer Birleşik Krallık şehirlerine kıyasla düşüktür.

Üniversite modern mühendislik tesislerinin, Rosalind Franklin fen binasının, Lord Swraj Paul binasının (işletme okulu), Cyber Center adlı Siber Güvenlik Merkezi'nin, Springfield mimarlık ve yapılı çevre süper kampüsünün ve Marches Centre for Excellence in Healthcare adlı sağlık merkezinin inşası dahil olmak üzere son birkaç yıl içerisinde kampüsünde önemli yatırımlar gerçekleştirmiştir.

University of Wolverhampton, tarihi ile gurur duyar. 1827'den bu yana günümüzdeki gibi küresel bir üniversite olmak için kurum olarak değişmiş ve gelişmiştir. Birleşik Krallık'taki merkezi konumundan dünya genelindeki öğrencilere imkanlar sunar. Dünyada öncü akademisyenleri öğrencilerin küresel ekonomide başarılı olmak için gereken bilgilerini, becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Üniversite yer yıl 130'u aşkın milletten öğrenciyi ağırlar. Ödüllü öğrenci destek hizmetleri, üniversitenin yardıma hazır ve samimi bir küresel kurum olarak devam etmesini sağlar. Kurum, Kalite Güvence Kurumu tarafından en yüksek takdire layık görülmüş ve öğretim, istihdam edilebilirlik, uluslararasılaşma ve katılımcılık alanlarında 5 yıldız ile 2019 QS Stars'da genel değerlendirmede 4 yıldıza layık görülmüştür. Mezun Sonuçları, kurumun en yeni Birleşik Krallık mezunlarının %90'ının istihdam edilmiş eğitimlerine devam etmekte veya kendi işletmelerini yürüttüklerini ortaya koymuştur bu başarı ulusal ortalamanın üzerindedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Springfield Kampüsü

Üniversitenin mimarlık ve yapılı çevre süper kampüsü Ekim 2020'de açılmış olup çerçeve sunucusu Pagabo tarafından '15 milyon GBP'nin üzerindeki en iyi proje' olarak adlandırılmıştır. İnşaat başarısına yönelik bu göz alıcı tesisler, şehrin önceden Springfield Brewery'ye ait olan arazisinde kurulu olup övgüleri hak edecek şekilde tamamlanmıştır.

Marches Centre for Excellence in Health

Beş milyon GBP değerindeki bu proje Mart 2021'de tamamlanmış ve açılmış olup sağlık odaklı öğrenimin sunuluş biçimini kökten değiştirmek için en yeni teknolojileri kullanır. Merkez, ilk 4 yıllık faaliyet sürecinde 1.000'i aşkın öğrenciye hizmet verecek olup 174 çıraklık imkânı sunan iki yeni çıraklık programının yanı sıra 72 iş fırsatı da sunacaktır.

Midlands Siber Güvenlik Merkezi

Üniversite ve Herefordshire Council arasındaki bu ortak girişim, siber âlemdeki tehditlerle mücadele etmek için siber işletme, ileri eğitim seçeneklerine yönelik ofis alanı sunar. Ayrıca, Wolverhampton Siber Araştırma Enstitüsü (Wolverhampton Cyber Research Institute/WCRI) aracılığıyla siber suçların yüksek teknolojili dünyasının daha iyi anlaşılması için imkân yaratarak bu büyüyen tehdide karşı savunma çözümleri sunar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Wolverhampton, Midlands bölgesinde Kalite Güvence Kurumu tarafından tanınan ilk üniversite olmanın yanı sıra kuruluşundan bu yana, pek çok takdire layık görülmüştür. Aynı zamanda, öğrencilerine sunduğu öğretim imkânları ile övgü toplamış olmaktan büyük bir gurur duymakta ve bu mirası geleceğe taşımaya bağlılık göstermektedir.

Araştırma

University of Wolverhampton'ın pek çok çalışmasının merkezinde çeşitli disiplinleri kapsayan araştırmalar yer alır. Son 20 yıl boyunca üniversite, araştırma faaliyetlerine önemli ölçüde yatırım yapmıştır. Bu olağanüstü çalışmalar, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmasına yol açmıştır.

Uluslararası Akademi

Uluslararası Akademi'de öğrenim gören öğrenciler kişisel eğitimlerden, özel destekten ve en fazla 22 öğrenciden oluşan sınıflardan yararlanırlar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Wolverhampton'da, lisans, lisansüstü ve hazırlık düzeyi eğitimlerini kapsayan yüzlerce program seçeneği mevcuttur. Her fakülte uzman okullardan ve enstitülerden oluşmaktadır:

Sanat, İşletme ve Sosyal Bilimler Fakültesi

 • Sanat Okulu
 • Beşeri Bilimler Okulu
 • Sahne Sanatları Okulu
 • Business School [İşletme Okulu]
 • Hukuk Okulu
 • Sosyal, Tarihi ve Siyasi Araştırmalar Okulu
 • Uluslararası Akademi
 • Uluslararası Kalkınma ve Eğitim Merkezi
 • Afrika Girişimcilik ve Liderlik Merkezi

Eğitim ve Sağlık Fakültesi

 • Toplum ve Çevre Enstitüsü
 • Eğitim Enstitüsü
 • Sağlık Enstitüsü
 • Beşeri Bilimler Enstitüsü

Fen ve Mühendislik Fakültesi

 • Mimarlık ve Yapılı Çevre Okulu
 • Bilim Okulu
 • Mühendislik Okulu
 • Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Okulu
 • Eczacılık Okulu
 • Tıp ve Klinik Uygulamalar Okulu

Uluslararası Akademi'de, dönem öncesi İngilizce ve Uluslararası Hazırlık Yılı programları verilmektedir. Bunlar, uluslararası öğrencileri üniversitede derece düzeyindeki eğitime hazırlamak için tasarlanmıştır. Yaz ve kış okulları, dil sınavına hazırlık kursları ve yüksek lisans öncesi eğitim programları gibi kısa süreli programlar da sunulmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Dünyanın her yerinden uluslararası öğrenciler University of Wolverhampton'a başvurabilirler. Aday öğrenciler, ülkelerinden hangi yeterliklerin kabul edildiğini görmek için ilgili ülkenin sayfasını ziyaret edebilirler.

Eğitim İngilizce olarak verildiğinden, tüm öğrencilerin iyi düzeyde İngilizce yeterliliğine sahip olması gerekmektedir. Ana dili İngilizce olmayan ve İngilizce'de GCSE veya dengi bir sınav sonucu bulunmayanlar, minimum dil gerekliliklerini karşılamalıdır. Üniversite, bir takım dünya çapında tanınan ve Birleşik Krallık Seviye Üç veya üzerine denk akademik yeterlikleri kabul etmektedir. Genel olarak, en az aşağıdakiler gereklidir:

 • Wolverhampton İngilizce Yeterlik Sınavı'nda (WEPE) her bölümde en az 5,5 olmak üzere 6.0 puan
 • Her bölümde en az 5.5 puan olmak üzere 6.0 IELTS puanı
 • Her bölümde en az 19 puan olmak üzere 79 TOEFL puanı
 • Her bölümde en az 51 puan olmak üzere 54 PTE puanı

Programlarının gerektirdiği İngilizce dil koşullarını karşılayamayan uluslararası öğrenciler, önce dönem öncesi İngilizce dil programına devam edebilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Wolverhampton, öğrencilerinin potansiyellerini gerçekleştirmeleri için en iyi imkânları yaratmak amacıyla dünyanın her köşesinden yetenekli öğrencilere yatırım yapmaya önem verir. Üniversite, uluslararası öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamalarına yardımcı olmak için rekabete dayalı çeşitli burslar sunar. Kurumun internet sayfasında uluslararası öğrencilere yönelik burs ve finansman imkânları hakkında bilgi edinin.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

En güncel mezun sonuçlarına göre University of Wolverhampton öğrencilerinin %90'ı mezuniyetlerinin ardından 6 ay içerisinde iş bulmuş veya öğrenimlerini sürdürmüştür. Bu başarı ulusal ortalamanın üzerindedir.

Kariyer, Girişim ve İşyeri

Wolverhampton öğrencilerinin mesleki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kapsamlı kariyer desteği sunulmaktadır. Destek şunları içermektedir:

 • Öneri ve rehberlik
 • Bire bir toplantılar
 • İş arama
 • İş ve girişim desteği
 • Özgeçmiş ve başvuru oluşturma

Üniversite, akademik yıl boyunca Kariyer Gelişim Haftası gibi kariyer ve istihdam edilebilirlik etkinlikleri yürütür. Bu etkinlikler öğrencilere, ilgi duydukları kariyerler hakkında bilgi edinme, temel beceriler geliştirme ve istihdam başarılarını arttırma imkânı sunar. Aynı zamanda, öğrencilerin mezun olduklarında işyerlerindeki başarılarını arttırmalarına yönelik gönüllülük imkânları ve stajlar da mevcuttur.

Çıraklık programlarındaki öğrenciler dahil Wolverhampton'daki tüm öğrenciler kariyer desteğine erişebilmektedir. Son üç yıl içerisinde mezun olan mezunlar da öneri desteğinden faydalanabilmektedir.

Show more +Show less -
3893
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

City Campus Tour
At University of Wolverhampton
At University of Wolverhampton
Walsall Campus Tour
At University of Wolverhampton
At University of Wolverhampton
University of Wolverhampton_ Our International Students
At University of Wolverhampton
University of Wolverhampton International Students from Africa
At University of Wolverhampton
At University of Wolverhampton
At University of Wolverhampton
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?