Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of York

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of York, İngiltere'nin Yorkshire kentinde bulunan ve uluslararası üne sahip bir kurumdur. Üyeleri arasında sıkı akademik standartları sürdüren, birinci sınıf araştırmaları ve en yüksek öğretim seviyelerini destekleyen 24 önde gelen Birleşik Krallık üniversitesinden oluşan prestijli Russell Group'un bir parçasıdır.

Üniversite, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi olmak üzere üç akademik fakülteyi kapsayan geniş bir derece programları portföyü sunmaktadır. 250'nin üzerinde lisans programı seçeneğinin yanı sıra ders ağırlıklı lisansüstü programlar ve araştırma derecesi seçenekleri de mevcuttur. Buna ek olarak, etkileşimli çevrimiçi lisansüstü programlar ve sürekli mesleki gelişim ve kişisel ilgi alanları için çeşitli ücretsiz kısa programlar bulunmaktadır.

Üniversite bünyesindeki International Pathway College, tamamlandıktan sonra derece düzeyinde eğitime ilerlemeyi garanti eden pathway programları ile derece düzeyinde eğitime kayıt için alternatif bir yol sunar.

Tarihi York şehrinde bulunan kampüs, bünyesinde konaklama olanakları ve tesisler sunmakta olup güzel peyzajlı 200 hektarlık bir alan içinde yer almaktadır. Dünya çapında 150'den fazla ülkeyi temsil eden yaklaşık 20.000 öğrencisi mevcuttur. Çoğu, keşfedilecek çok şeyin olduğu ve sıklıkla Birleşik Krallık'ın en iyi öğrenci şehirlerinden biri olarak gösterilen, çeşitli ve dinamik bir aktivite merkezi olan şehirde yaşamaktadır. York, Birleşik Krallık'taki en harika lokasyonlara erişmek için harika bir yerdir. Öğrenciler, Yorkshire Dales'in güzel manzaralarından sadece kısa bir yolculuk mesafesindedir ve şehir, demiryolu ağları ile ülkenin geri kalanına iyi bir şekilde bağlı olduğundan, daha uzakları keşfetmek için iyi bir konumdadır.

University of York, Guardian University Guide 2022'de Birleşik Krallık'ta 18. sırayı paylaşmıştır. University of York'dan alınan bir derece, üst düzey bir kurumdan alınan uluslararası kabul görmüş bir yeterliliktir ve mezunları gelecekteki işverenler için oldukça cazip kılar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Son yıllarda, University of York, öğrencilerine sunulan kaynakların bu modern üniversite öğrenim ortamında en üst düzeyde kalmasını sağlamak için altyapısına ve yeni öğretim tesislerine büyük yatırımlar yapmıştır. Kampüsteki son gelişmeler şunları içermektedir:

Yeni Konaklama Olanakları

İki yeni yüksekokulun hizmete açılmasıyla kampüs, 1.400 yeni öğrenci odasına ve daha esnek sosyal alanlara kavuşacaktır. Ayrıca, bazı yüksekokullarda mutfak ve banyoların modernize edilmesi gibi iyileştirmeler gerçekleştirilmektedir.

York Yönetim Fakültesi

Yönetim Fakültesi büyüdükçe daha büyük tesislere taşınmaya devam etmektedir. Böylece daha fazla eğitim/öğretim alanlarına, esnek çalışma alanlarına ve açık hava sosyal alanlarına sahip olacaktır.

Yeni kimya araştırmaları binası

Dorothy Hodgkin Binası, 100 araştırmacıya ev sahipliği yapacak yeni bir laboratuvar alanıyla iki katına çıkartılmıştır.

Güvenli Özerklik Enstitüsü

Üniversite, York'u robotik ve otonom sistemlerin güvenli çalışmasına ilişkin araştırmaların ön saflarına yerleştirmek için yeni bir merkez geliştirmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of York, mükemmel bir öğretim standardı sağlamasıyla ünlüdür. Son yıllarda ulusal değerlendirme anketlerinde son derece iyi performans göstermiştir ve tüm bölümlerde öğretimin tutarlılığı için özellikle övgü almıştır. Öğretim kadrosu, bu eğitim kalitesini korumak için çok sıkı bir şekilde çalışmakta ve her zaman iyileştirmenin yeni yollarını aramaktadır. Üniversite, Avrupa Öğretim Sıralamasında (Times Higher Education Europe Teaching Rankings 2019) 16. sırada ve QS World University Rankings 2022'de 151. sırada yer almıştır.

Aynı zamanda araştırma ve öğretim üyelerinin bu konudaki uzmanlığı konusunda olağanüstü bir itibara sahiptir. Öğrenciler, günümüzün en heyecan verici ve en yeni konularından bazıları üzerinde çalışmalar yürüten aktif araştırmacılarla birlikte çalışır ve öğrenir. Bu, doğrudan öğretim ve program içerine katkı sağlar ve öğrenciler, eğitmenlerinin akademik görüşlerinden ve profesyonel uzmanlıklarından yararlanır. Üniversite, en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde (2014), Birleşik Krallık'ta araştırmalarının etkisi açısından 10. sırada ve genel olarak 14. sırada yer almıştır.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Kütüphane

Ana kampüs kütüphanesi, bir milyondan fazla basılı kitabın yanı sıra hem basılı hem de dijital akademik yayınları bünyesinde barındıran JB Morrell Kütüphanesidir. Kütüphane yılın 362 günü 24 saat boyunca açıktır.

Konaklama Seçenekleri

On yüksekokulun merkezinde yer alan konaklama tesisleri, farklı bütçelere uygun çeşitli oda tipleri ve seçenekler içermektedir. Her yüksekokul, öğrencilerin yeni insanlarla tanışması için fırsatlar sunan samimi ve destekleyici bir topluluk sunmaktadır.

Spor Olanakları

Üniversitenin kısa bir süre önce açtığı, 9 milyon GBP değerindeki yeni spor merkezi York Sports Village, sauna ve buhar odalarına sahip tam donanımlı bir fitness salonu, gerçek boyutlu 3G halı saha ve 25 metrelik bir yüzme havuzu içeren son teknoloji bir tesistir.

Kampüsteki Restoran ve Mağazalar

Kampüs, ilgi çekici alışveriş, yeme ve içme mekânlarıyla doludur. Kampüste öğrencilerin market ürünleri ve üniversite ürünleri satın alabilecekleri üç süpermarket bulunmaktadır. Ayrıca kütüphanede, spor merkezinde ve çeşitli bölüm ve yüksekokullarda kafeler mevcuttur. Kampüsteki yeme-içme olanaklarıyla ilgili ayrıntılı bilgi üniversitenin web sitesinde yer almaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of York, uluslararası öğrencilerine özel çeşitli burs imkânları sunar.

Be Exceptional Bursları

Be Exceptional bursları, uluslararası öğrencilere University of York'daki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için destek sunar. 2022'de başlayan lisans ve ders ağırlıklı lisansüstü öğrencilerine, eğitimlerinin ilk yılında sunulmaktadır. Ayrıntılar, üniversite web sitesinin Be Exceptional Bursları sayfasında mevcuttur.

Rektör Yardımcısı Bursları

Be Exceptional burslarına başvuran öğrenciler, prestijli Rektör Yardımcısı bursları için de otomatik olarak değerlendirilecektir. Bu burslar, 2022'den itibaren yüksek başarı gösteren lisans ve ders ağırlıklı lisansüstü eğitim öğrencileri için öğrenim ücreti indirimi sunacaktır.

Eşit Erişim Bursları

Bu burs ücretten tam muafiyet sağlar, yani öğrenim ücreti yoktur ve ayrıca yaşam maliyetlerine yönelik bir geçim ödeneği sağlanmaktadır. Birleşik Krallık'a sığınmak ve 2022'den itibaren bir lisans derecesi programına devam etmek isteyen adaylara verilmektedir. Uygunluk şartlarına ilişkin daha fazla bilgi ve ayrıntılar Üniversitenin web sitesinde mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Öğrenci Merkezi

Destek ve danışmanlık için gidilecek en iyi yer kampüsteki Öğrenci Merkezidir. Burada uzman danışmanlar, öğrencilerin refahlarını yönetmelerine yardımcı olmak için öneride bulunabilir, bilgi verebilir ve ayrıca pratik konularda rehberlik ve bilgi sağlayabilir.

Akademik Danışmanlar

Her öğrencinin akademik olarak başarılı olmak için ihtiyaç duyabileceği her konuda iletişime geçebileceği bir akademik danışmanı olacaktır. Öğrencilere akademik ilerlemeleri konusunda tavsiyelerde bulunur ve kişisel gelişimlerine yardımcı olurlar.

Yabancı Öğrenci Desteği

Uluslararası öğrencilere göçmenlik danışmanlığından York'ta yaşama alışmaları için yardımcı olmaya kadar özel destek sunulmaktadır. Öğrenciler, yurtdışından arkadaşlar edinmek için Uluslararası Öğrenci Derneği'ne katılabilir veya kampüsteki 200'den fazla topluluktan herhangi birine üye olabilirler. Uluslararası Öğrenci Destek Ekibi, sağlık hizmetlerine erişim ve ziyaret eden aile üyeleri için konaklama gibi pratik konularda da destek sunabilir.

Kapımız Açık

Psikolojik ve zihinsel sağlık uzmanlarından oluşan Kapımız Açık ekibi, tüm kayıtlı York öğrencilerine hizmet veriyor. Hizmetler tamamen gizliliğe dayalı olup randevu ile verilmektedir.

Öğrenci Birliği

YUSU olarak da bilinen University of York Öğrenci Birliği, öğrencilere öğrenim hayatlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için destek olur. Öğrencileri temsil eden birlik, York'taki heyecan verici öğrenci deneyimi konusunda hem kampüs içi hem de kampüs dışında büyük rol oynar.

Öğrenciler için, yine öğrenciler tarafından idare edilen YUSU, öğrencilerin fikirlerini paylaşması, değişim yaratması, yeni beceriler edinmesi ve destek alması için çalışır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of York, mezun sonuçları konusunda olağanüstü bir itibara sahiptir. Önde gelen işverenler tarafından en çok tercih edilen 20 üniversite arasında yer almaktadır (The Graduate Market in 2019, High Fliers).

Üniversite, Birleşik Krallık'taki öğretim ve mezun istatistikleri konularında en iyi üniversitelerden biridir. 2017 yılında York mezunlarının %94'ü, mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam edilmiş veya yükseköğrenime devam etmiştir (Destinations of Leavers from Higher Education Survey 2016/17 (HESA) (Birleşik Krallık üniversitelerinde öğrenim gören tam zamanlı öğrenciler temel alınmıştır)).

Üniversite tarafından yürütülen istihdam programı York Futures, öğrencilerin seçeneklerini anlamalarına, deneyimleri üzerinde düşünmelerine ve arzu ettikleri mezun sonuçlarını elde etmek için planlar yapmalarına yardımcı olur. Öğrenciler ayrıca CV yardımı, ağ oluşturma ve kariyer etkinlikleri gibi kaynaklardan da yararlanabilirler.

University of York tüm bunların yanında işe yerleştirme, yurt dışında eğitim veya toplum ve eğitim projelerinde gönüllülük fırsatları da sunmaktadır. Bu deneyimler, öğrencilerin küresel bir bakış açısı kazanmasına ve iş dünyasında öne çıkan adaylar olmalarına yardımcı olmaktadır.

Show more +Show less -
4248
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
169th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at University of York - Sociology Department
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York - Electronics Department
Join us at University of York
International Student Experiences at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York - Central Hall
Join us at University of York
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?