Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of York

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Çığır açan araştırmalarıyla küresel bir itibara sahip olan University of York, dünya lideri Russell Group'un üyeleri arasında yer alıyor. Prestij sahibi Russell Group, eğitim ve araştırmada mümkün olan en yüksek standartları korumayı misyon edinmiş 24 lider İngiliz üniversitesini temsil ediyor. Üniversite, mütemadiyen İngiltere'nin yaşamak ve gezmek için en güzel yerleri arasında gösterilen tarihi York şehrinde bulunuyor.

Üniversite fen bilimleri, sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimler çapında 250'nin üzerinde lisans, lisansüstü öğretimli ve lisansüstü araştırma programı sunuyor. York'ta bir lisansüstü programında öğrenim görmek isteyen öğrenciler online ve uzaktan öğretim programlarını da tercih edebiliyor. Okulun MOOC olarak da bilinen ücretsiz, kısa ve online kursları ise interaktif bir yükseköğrenim tecrübesi sunuyor. York Uluslararası Hazırlık Okulu, belli lisans ve lisansüstü programlarında öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencilere bu bölümlere geçiş imkânı tanıyor. Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilere bu programlara geçiş garantisi veriliyor.

Her daim İngiltere'nin en iyi üniversiteleri arasında gösterilen York, Guardian University Guide 2020 listesinde 20., Times and Sunday Times University League Table 2019 listesinde ise 22. Sırada yer aldı.

Bir kampüs üniversitesi olan York'ta öğrenciler, gelişmekte olan şehrin sunduğu imkânlardan faydalanırken, çokkültürlü bir kampüste heyecan verici bir öğrenci topluluğunun parçası olmayı deneyimleyebiliyor. Kucaklayıcı bir ortama sahip olan kampüs, 140'dan fazla ülkeden 18.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

York, İngiltere'de yüksekokul sistemine sahip birkaç okuldan biri olarak öne çıkıyor. Yüksekokullarda öğrencilere, olağanüstü bir destek hizmetleri ağının yanı sıra okuldaki ilk günlerinden itibaren tadını çıkarabilecekleri çeşitli etkinlik ve aktiviteler sunuluyor.

York, öğrencilerin muhteşem manzaraya sahip Yorkshire şehrini ve çok daha fazlasını keşfetmesine olanak sağlayan, mükemmel bir konuma sahip. Okulun çevresindeki demiryolları ve taşımacılık ağı Leeds, Manchester ve Londra başta olmak üzere İngiltere'nin büyük şehirlerine kolaylıkla ulaşım imkânı sağlıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Kampüste yakın zamanda gerçekleşen yenilikler:

Yeni konaklama olanakları

İki yeni yüksekokulun hizmete açılmasıyla kampüs, 1400 yeni öğrenci odasına ve daha esnek sosyal alanlara kavuşacak. Bunun yanında, mevcut yüksekokullarda mutfak ve banyoların yenilenmesi gibi bazı geliştirme çalışmaları da yapılıyor.

York Yönetim Fakültesi

Yönetim Fakültesi büyüdükçe daha büyük tesislere taşınmaya devam ediyor. Fakülte yeni yerinde daha fazla eğitim/öğretim, esnek çalışma ve açıkhava sosyal alanlarına sahip olacak.

Yeni kimya araştırmaları binası

Dorothy Hodgkin Binası, 100 araştırmacıya ev sahipliği yapmak üzere kurulan yepyeni laboratuvar binasıyla eski hacminin iki katına ulaştı.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of York, mükemmel öğretim kalitesiyle biliniyor. Öğretimde Mükemmellik Çerçevesinde (TEF) Altın Ödülün sahibi olan okul, her türlü akademik geçmişten öğrencinin olağanüstü mezun sonuçları elde ettiği bir kurum olarak takdir topluyor. Times Higher Education Europe Teaching Rankings 2019'da 16. sırada yer alan University of York, QS World University Rankings 2019'da ise 134. sırada gösterildi.

Üniversitenin yürüttüğü araştırmalar ve akademik kadrosunun sahip olduğu deneyimle edindiği itibar, elbette öğrencilerinin aldığı eğitim ve kendilerine sunulan imkânlara da yansıyor. Öğrenciler York'ta en heyecan verici ve ileri araştırma alanlarından bazılarında aktif olarak faaliyet gösteren akademisyenlerle birlikte çalışma fırsatı yakalıyor. Üniversite, Araştırma Mükemmeliyet Çerçevesi 2014'te İngiltere çapında, yürüttüğü araştırmaların yarattığı etki için 10., genel sıralamada ise 14. sırada yer aldı.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Kütüphane

Kampüs ana kütüphanesi JB Morell bir milyondan fazla basılı kitabın yanında basılı ve elektronik akademik yayınları da bünyesinde bulunduruyor. Kütüphane yılın 362 günü 24 saat boyunca hizmet veriyor.

Konaklama seçenekleri

Dokuz yüksekokulun merkezinde olduğu konaklama tesisleri, farklı bütçeler için farklı oda ve süit seçenekleri sunuyor. Her biri samimi ve destekleyici birer topluluğa ev sahipliği yapan yüksekokullar, öğrencilerin sosyalleşmesi için sınırsız imkânlarla dolu.

Spor Olanakları

Dokuz milyon GBP değerindeki spor tesisi York Spor Köyü, 25 metrelik bir havuz ve üç boyutlu yapay çim sahanın yanı sıra, 100'den fazla bilgisayarlı istasyona, yoga gibi dersler için alanlara, bir sauna ve buhar odalarına da ev sahipliği yapıyor.

Kampüsteki Restoran ve Mağazalar

Kampüs, çok sayıda ilgi çekici alışveriş ve yeme&içme mekânlarıyla dolu. Öğrenciler, kampüs içinde yer alan üç süpermarkette her türlü market ürününün yanı sıra üniversite ürünlerini de satın alabiliyor. Kütüphane, spor merkezi ve çeşitli bölüm ve yüksekokulların içinde bulunan kafeler öğrencilere keyifli ortamlar sunuyor. Kampüste yeme&içme imkânlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için üniversite web sitesini ziyaret edin.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of York, uluslararası öğrencilerine özel bazı burslar da sunuyor.

Üniversite, lisans ve lisansüstü seviyelerindeki programlar için 100'ün üzerinde öğrenciye kontenjan sağlıyor. Öğrenimlerine 2020/2021 öğretim yılında başlayacak uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği burslar ise şunlar:

Akademik Mükemmeliyet Bursları

100'den fazla uluslararası öğrencinin faydalanabildiği bu prestijli burs, mükemmel akademik performans gösteren öğrencilerin öğrenim ücretlerine indirim olarak yansıtılıyor. Bursun tutarı 2.500 GBP ve 10.000 GBP arasında değişiyor ve 2020 yılında bir University of York lisans veya lisansüstü öğretimli programında öğrenim görmeye başlayacak öğrenciler burstan faydalanabiliyor. Değerlendirme kriterleriyle ilgili detaylar, üniversitenin web sayfasından incelenebilir.

Rektör Yardımcısı Bursları

10 kişilik öğrenci kontenjanına sahip olan ve üç yıl süresince yılda 5.000 GBP fon sağlayan bu burs, lisans ve lisansüstü öğretimli programlarda öğrenim gören en başarılı öğrencilere veriliyor.

Albukhary Bursları

Üniversite, öğrenimlerini sürdürebilmek için finansal desteğe ihtiyaç duyan beş lisans öğrencisine Sharifah Sofia Albukhary bursu sağlıyor. Bu burslar seçili ülkelerden gelen öğrencilere sunuluyor olup tutarları 31.250 GBP (ek olarak, öğrenim ücretinin tamamından muafiyet) ile 75.000 GBP arasında değişiklik gösteriyor.

Bölümlere Özgü Burslar

Üniversite ayrıca akademik mükemmeliyet burslarıyla da birleştirilebilen ve bölümlere özel olan bazı burslar sunuyor. Bu burslarla ilgili daha fazla bilgi, bölümlere özel web sayfalarında bulunabilir.

Denizaşırı Araştırma Bursları

Doktora eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler, York Lisansüstü Araştırma Fakültesi tarafından sağlanan Denizaşırı Araştırma Burslarından faydalanabiliyor. Rekabete dayalı bu burslar, öğrencilere UKRI oranlarına göre belirlenen düzenli bir kaynak sağlarken, öğrencilerin programa kayıtlı olduğu süre boyunca öğrenim ücretlerinin tamamını karşılayan bir araştırma eğitimi desteğini de kapsıyor.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Öğrenci merkezi

Kampüste bulunan Öğrenci Merkezi, destek ve öneri almak isteyen öğrenciler için hizmet veriyor. Merkezde çalışan uzman danışmanlar, öğrencilere öneri ve bilgi vererek refah seviyelerini yükseltmelerine yardımcı olmakla kalmıyor, günlük hayatla ilgili konularda da rehberlik ediyor.

Akademik Gözetmenler

York'ta her öğrenci, akademik başarı için ihtiyaç duyabileceği her konuda kendisine atanan akademik gözetmenle iletişime geçebiliyor. Gözetmenler, öğrencilerin akademik gelişimine yönelik tavsiyelerde bulunuyor ve kişisel gelişimlerine destek oluyor.

Uluslararası Öğrenci Desteği

York'ta öğrenim gören uluslararası öğrenciler, göçmenlik başvurusundan York'taki hayata alışma sürecine kadar her alanda kendilerine özel destek hizmetlerinden faydalanıyor. Öğrenciler, Uluslararası Öğrenci Birliği'ne katılarak dünyanın dört bir yanından arkadaş edinebilir ve 200'den fazla kampüs topluluğundan dilediklerine katılabilir. Uluslararası Öğrenci Destek Ekibi, sağlık hizmetlerinden faydalanma veya ziyarete gelen aile üyeleri için konaklama gibi günlük konularda da destek sunuyor.

Kapımız Açık

Psikolojik ve zihinsel sağlık uzmanlarından oluşan Kapımız Açık ekibi, tüm kayıtlı York öğrencilerine hizmet veriyor. Hizmetler tamamen gizliliğe dayalı olup randevu ile verilmektedir.

Öğrenci Birliği

YUSU olarak da bilinen University of York Öğrenci Birliği, öğrencilere öğrenim hayatlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için destek oluyor. Öğrencileri temsil eden birlik, York'taki heyecan verici öğrenci deneyimi konusunda hem kampüs içi hem de kampüs dışında büyük rol oynuyor.

Öğrenciler için, yine öğrenciler tarafından idare edilen YUSU, öğrencilerin fikirlerini paylaşması, değişim yaratması, yeni beceriler edinmesi ve destek alması için çalışıyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of York, mezun sonuçları konusunda olağanüstü bir itibara sahip. Önde gelen işverenler tarafından en çok tercih edilen 20 üniversite arasında yer alıyor (The Graduate Market in 2019, High Fliers).

Üniversite, İngiltere çapında öğretim ve mezun istatistikleri konularında en iyi üniversitelerden biri. 2017 yılında York mezunlarının %94'ü, mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam edildi veya yükseköğrenime devam etti Destinations of Leavers from Higher Education Survey 2016/17 (HESA) (İngiliz üniversitelerinde öğrenim gören tam zamanlı öğrenciler temel alınmıştır)

Üniversite tarafından yürütülen istihdam edilebilirlik programı York Futures, öğrencilere seçeneklerini anlamaları ve deneyimlerini gözden geçirerek, hedefledikleri kariyere ulaşmak için plan yapmalarında destek oluyor. Öğrenciler ayrıca özgeçmiş yazımı, mesleki ağ oluşturma ve kariyer etkinlikleri gibi kaynaklardan da faydalanabiliyor.

University of York tüm bunların yanında işe yerleştirme, yurt dışında eğitim veya toplum ya da eğitim projelerinde gönüllülük fırsatları da sunuyor. Bu deneyimler, öğrencilerin küresel bir bakış açısı kazanmasına ve iş dünyasında öne çıkan adaylar olmalarına yardımcı oluyor.

Show more +Show less -
4248
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
133rd  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at University of York - Sociology Department
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York - Electronics Department
Join us at University of York
International Student Experiences at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York
Join us at University of York - Central Hall
Join us at University of York
York North Yorkshire Heslington
York North Yorkshire Exhibition Square
Hull North Yorkshire Allam Medical Building, University of Hull
University of York is a research intensive university and a proud member of the elite Russell Group of universities. Founded on principles of excellence, equality and opportunity for all, it opened in 1963 with just 230 students. There are now over 30 academic departments and research centres and the student body has expanded too. Since its foundation in 1963, the University has powered its way to a consistently high ranking in the UK and is one of just six post-war universities to have appeared in the world top 100. Students will be part of a diverse and supportive environment, located in a beautiful, historic and unique European city.

York offers a wide range of undergraduate and postgraduate courses in the subject areas of arts and humanities, sciences and social sciences. Through a combination of excellent teaching, a rich and varied campus life and a cultured city, students will have the experience of a lifetime. It?s a leading UK university for academic excellence. The international foundation pathways are for students who do not meet the academic or English language requirements for direct entry to their chosen undergraduate or Master?s degree. The institution will help students to strengthen their study, academic and English language skills before they enter university.

Located within walking distance of York city centre, its safe and attractive Heslington campus is home to nine colleges and most of the departments. The University also has several departments located in the city centre at the historic King's Manor.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_158423_320px.jpg University of York https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-york/iid-uk-00710/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin