Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Victoria University of Wellington

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

En İyi Konum

Victoria University of Wellington, Yeni Zelanda'nın hareketli başkentinde üç ayrı kampüste yer almaktadır. Konumu, öğrencilere siyaset, devlet, kültür ve miras gibi alanlarda birçok farklı ulusal kuruluş ile iş ve bilim topluluklarına erişim sağlar. Wellington, doğa parkurlarına, plajlara, galerilere, müzelere ve etkinliklere kolaylıkla ulaşılabilen kompakt bir şehirdir. Aynı zamanda çok kültürlü, güvenli ve dost canlısıdır ve harika yemekleri ve kahvesiyle ünlüdür. Düzenli olarak dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak sıralanmaktadır.

Kaliteli Eğitim

Victoria University of Wellington, Hukuk, Politika ve Uluslararası Çalışmalar, Psikoloji, Yer ve Deniz Bilimleri ve Dilbilim dahil olmak üzere 11 konuda dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır (2021 QS World University Rankings by Subject). Yüksek kaliteli araştırma yoğunluğu açısından Yeni Zelanda'daki en iyi üniversitedir ve Antarktika Araştırma Merkezi de dahil olmak üzere 40'tan fazla araştırma enstitüsüne ev sahipliği yapmaktadır. 170'den fazla konu alanı seçeneği ile öğrencilere stajlar, saha gezileri ve araştırma projeleri yoluyla bilgi ve pratik beceriler kazandırılır.

Misafirperver Topluluk

Çeşitli ve misafirperver bir topluluğa sahip olan üniversite, öğrencilere çeşitli refah ve öğrenme hizmetleri aracılığıyla destek sunar. Bu hizmetlere, öğrencileri eğitimleri süresince destekleyen özel bir uzman bir uluslararası ekibi dahildir.

Öğrenciler, özel ilgi gruplarından spor takımlarına kadar birçok kulüp ve topluluğa katılmaya teşvik edilir. Ücretsiz Wellington Uluslararası Liderlik Programı, liderlik ve ağ kurma becerilerini geliştirmek için harika bir fırsat sunarken, Uluslararası Arkadaş Programı öğrencilerin yeni insanlarla tanışmasına ve adapte olmasına yardımcı olur.

Kullanışlı Tesisler

Üniversitenin hem eğitim hem de eğlenceyi destekleyen tesisleri mevcuttur:

 • üç kampüs genelinde dört kütüphane
 • Dil Öğrenim Merkezi
 • kafeler ve yemek mekanları
 • iki kitapçı
 • sağlık hizmetleri, danışmanlık ve eczane.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Victoria University of Wellington'dan son başarılar ve haberler:

Ulusal festivalde sergilenen deneysel VR filmleri

Victoria University of Wellington film yapımcıları, dünyanın dört bir yanından en iyi dijital, etkileşimli filmlerin sergilendiği ulusal belgesel festivali Doc Edge'de gösterilen iki öncü VR (virtual reality-sanal gerçeklik) filminin arkasındaki isimlerdir. Minimum Mass, Yeni Zelanda'da ve kara deliklerin spekülatif dünyasında geçen ödüllü bir VR anlatı deneyimidir. Embodied ise, müzisyenler ve sirk sanatçıları gibi günlük işleri oldukça fiziksel olan insanların hayatlarına bir bakış sunan deneysel bir VR belgeselidir.

Sıfır Karbona Bir Adım Daha Yakın

Üniversite, 2030 yılına kadar sıfır karbon emisyonu seviyesine ulaşmak için çalışmaktadır. Bu hedefe sahip ilk Yeni Zelanda üniversitesidir. Üniversite büyümesine rağmen, son on yılda sera gazı emisyonlarını yaklaşık %20 oranında azaltmıştır.

Araştırma Başarıları

2020'de, Yeni Zelanda'nın yüksek kaliteli araştırma için 1 numaralı üniversitesi olarak bilinen Victoria University of Wellington, vizyoner araştırmalara odaklanan Marsden Fonu'ndan beşte bir hibe almaya hak kazanmıştır. 16 milyon NZD'yi aşan bu hibeler, üniversite araştırmacılarının çevresel, sosyal, sağlıkla ilgili, teknolojik ve ekonomik sorunları ele almalarını sağlayacaktır.

Lütfen COVID-19 ile ilgili en son güncellemeleri buradan kontrol edin.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

En iyi ve En Parlak

Victoria University of Wellington'da öğrenciler, alanlarında en iyi ve en parlak akademisyenlerden eğitim alırlar. Üniversitedeki 50'den fazla akademisyen, kendi disiplinlerinde dünyadaki ilk yüzde 2'lik dilimde yer almaktadır. (Stanford University, 2020)

Eğitim seçenekleri üniversitenin fakülteleri ve okulları genelinde çeşitlilik gösterir ve şunları içerir:

 • Mimarlık ve Tasarım İnovasyonu
 • Eğitim
 • Mühendislik
 • Lisansüstü Araştırma
 • Sağlık
 • Beşeri ve Sosyal Bilimler
 • Hukuk
 • Bilim
 • İşletme ve Yönetim

Üniversitenin eğitim ve öğretim uygulamaları eleştirel düşünmeyi kapsar, yüksek uluslararası standartları karşılar ve küresel eğilimleri yansıtır. Personel, öğrencilerin yeteneklerini ve tutkularını ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaya kendilerini adamıştır.

Kapsayıcı Öğretim

Victoria University of Wellington, giderek daha da çeşitli hale gelen topluluğuna fayda sağlamak için kapsayıcı öğretimin uygulanmasını teşvik etmektedir. Personele, öğretim sırasında, sınavları tasarlarken ve öğrencilerle iletişim kurarken kullanmaları için stratejiler sunan kaynaklar ve gelişim fırsatları sağlanır.

Yenilikçi Öğretim

Üniversite personelinden bazıları, yenilikçi öğretim için Ulusal Yükseköğretim Mükemmelliği ödüllerini kazanmıştır. En son ödül kazanan, öğretiminin etkisini artırmak üzere öğrencilerinin yaşam deneyimlerinden yararlandığı için ödülü alan Kıdemli Öğretim Görevlisi Dr. Awanui Te Huia olmuştur.

Araştırmada En Üst Sırada

Lisansüstü eğitimle ilgilenen öğrenciler, birinci sınıf tesislerden ve uzmanlıktan yararlanabilir. Victoria University of Wellington, araştırma yoğunluğu açısından Yeni Zelanda'nın en iyi üniversitesidir. Üniversitedeki çoğu personel en üst düzeyde araştırmalar yürütmüştür ve hepsi araştırmalarını öğretimlerine entegre etmeye teşvik edilmektedir. Üniversitede aktif olarak araştırmalara katılan 850'den fazla personel bulunmaktadır.

Destekleyici Ortam

Programların çoğu öğrencilerin fikirlerini tartışıp sorular sorabilecekleri ve bireysel yardım alabilecekleri, küçük gruplarla yapılan özel dersler içermektedir. Öğrenciler üniversitede başarılı olmalarına yardımcı olacak çeşitli akademik kaynaklardan ve öğrenci eğitim hizmetlerinden faydalanabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Victoria University of Wellington, uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır.

Tongarewa Bursu

5.000 NZD veya 10.000 NZD tutarında verilen bu burs, ilk eğitim yıllarına başlayan uluslararası öğrenciler için akademik mükemmelliği ödüllendirir. Her yıl 19 adede kadar burs verilmektedir.

Yeni Zelanda Burs Programı

Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan ve Yeni Zelanda Yardım Programı aracılığıyla finanse edilen Yeni Zelanda Bursları, uygun ortak ülkelerden gelen öğrencilere üniversitede tam fon destekli eğitim fırsatları sunmaktadır.

Yüksek Lisans Öğrenim Bursları

Koruma Biyolojisi Yüksek Lisansı, Deniz Koruma Yüksek Lisansı ve Uluslararası Ticaret Yüksek Lisansı gibi seçkin yüksek lisans dereceleri için giriş koşullarını karşılayan uluslararası adaylar, otomatik olarak 10.000 NZD tutarında bursa hak kazanırlar.

Hukuk Fakültesi Uluslararası Öğrenciler LLM (Hukuk Yüksek Lisansı) Öğrenim Harcı Bursu

5.000 NZD değerindeki bu burs, Hukuk Yüksek Lisans programında bir yıllık tam zamanlı eğitim almayı seçen uygun uluslararası öğrenciler için geçerlidir. Öğrencilerin mükemmel bir akademik geçmişe sahip olmaları ve finansal ihtiyaçlarını göstermeleri gerekmektedir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Victoria University of Wellington'da öğrenim görmek için uluslararası öğrencilerin şunlara ihtiyacı vardır:

 • iyi derecede ingilizce bilgisi
 • iyi bir akademik başarı geçmişi

Giriş koşulları, her program için ilgili bölüm altında verilmiştir. Üniversite, başvuruları değerlendirirken her bir öğrencinin akademik ve İngilizce geçmişini dikkate almaktadır.

Seçtikleri program için İngilizce dil şartlarını karşılamayan öğrenciler, üniversitenin Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programına katılabilir. Bu 12 haftalık program üniversitede verilmektedir ve öğrencinin üniversite eğitimi için gerekli İngilizce ve akademik becerilerini geliştirmeyi amaçlar. 10 hafta süreli bir öğretim, oryantasyon ve sınav sürecini içermektedir. Öğrencilerin eğitim hedeflerine ulaşmak için art arda iki veya daha fazla programa katılmaları gerekebilir.

Lisans programları için akademik şartları yerine getirmeyen öğrenciler hazırlık programına katılabilir. Bu esnek program, ortak kuruluş UP Education tarafından yürütülmekte olup başarılı öğrencilere Victoria University of Wellington'ın lisans programlarına giriş garantisi sunar.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Uluslararası Destek

Üniversitenin özel uluslararası ekibi, uluslararası öğrenciler için ilk irtibat noktasıdır. Ekip, öğrencilere başvurudan mezuniyete kadar destek ve tavsiye sağlamaktadır.

Destek hizmetleri şunları içerir:

 • uluslararası başvurular ve kabuller konusunda yardım
 • uluslararası öğrenci oryantasyonu ve etkinlikleri
 • havaalanında karşılama hizmeti
 • Uluslararası Arkadaş Programı
 • kişisel, kültürel ve akademik destek ve yönlendirme
 • sigorta tazminatı desteği
 • öğrenci vizesi yenileme.

Konaklama Seçenekleri

Üniversitenin yurtları, tek kişilik odalar, stüdyo odalar, paylaşımlı odalar ve paylaşımlı apartman daireleri veya evler gibi çeşitli konaklama tipleri sunar. Bazı yurtlar yemek hizmeti sağlamakta ve diğerlerinde öğrencilerin yemeklerini kendilerinin hazırlayabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Tüm yurtlarda, öğrenciler için destek ve dinlenme ve çalışma için tesisler mevcuttur. Bir yurtta yaşamak, uluslararası öğrencilere yeni arkadaşlar edinme ve dünyanın her yerinden öğrencilerle birlikte yaşama fırsatı sağlar.

Öğrenme Desteği

Üniversitede başarı, bağımsızlık ve yeni beceriler gerektirir. Üniversitenin Öğrenci Öğrenme ekibi şu konularda yardımcı olabilir:

 • üniversiteye uyum süreci
 • akademik yazma, çalışma becerileri, matematik ve istatistik üzerine atölye çalışmaları
 • Akran Destekli Öğrenim Oturumu (PASS) grupları
 • uluslararası öğrenciler ve engelli öğrenciler için uzman desteği.

Üniversitenin ayrıca, öğrencilere dil öğrenimi konusunda tavsiyeler sunan ve 60'tan fazla farklı dili kapsayan kendi kendine çalışma kaynakları sağlayan bir dil öğrenme merkezi mevcuttur.

Sağlık ve Huzur

Student Health, kampüste çok çeşitli ve uygun fiyatlı genel tıp hizmetleri sunmaktadır. Öğrencilerin genel refahlarını veya öğrenimlerini etkileyen kişisel ve akademik konuları gizlilik içinde görüşebilecekleri yüksek eğitimli danışmanlar da mevcuttur.

Güvenlik

Wellington, dünyanın en güvenli şehirlerinden biridir. 2019 yılında, kişisel güvenlik (Güvenli Şehirler Endeksi) için dünyanın en güvenli 5. şehri seçilmiştir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversitenin Kariyer ve İstihdam ekibi, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına destek olur. Kariyer planlaması, iş arama ve kariyer gelişimi konularında profesyonel tavsiyeler sunar. Ekip, uluslararası öğrencilerin iş ve staj başvurusunda bulunmalarına, özgeçmişlerini ve kapak yazılarını yazmalarına ve mülakat ipuçlarını ve kariyerle ilgili konuları öğrenmelerine yardımcı olur.

Öğrenciler faydalı çevrimiçi kaynakların yanı sıra staj, çalışma deneyimi ve iş fırsatlarına erişebilirler. Yıl boyunca düzenlenen kariyer fuarları ve mezun işe alım etkinlikleri, öğrencilere potansiyel işverenlerle tanışma ve işler ve stajlar hakkında bilgi edinme fırsatı vermektedir. Alumni as Mentors programı, son sınıf öğrencilerini, eğitimden çalışma ortamına geçiş için değerli ipuçları ve tavsiyeler sunabilecek olan başarılı mezunlarla eşleştirir.

Mezun Profili

Victoria University of Wellington mezunlarını şu profile sahip olacak şekilde yetiştirir:

 • Seçtikleri eğitim alanında uzmanlaşmış
 • Problem çözme, yaratıcı düşünme ve ekip çalışması becerilerini sergileyen
 • Karmaşık fikirleri farklı bağlamlarda doğru ve etkili bir şekilde aktaran
 • Bağımsız düşünebilen ve yeni fikirlere açık olan.

2019-20 Graduate Destinations Survey anketini tamamlayan

 • Yüzde 87'si tam zamanlı olarak çalışmaktadır
 • Yüzde 96'sı derecelerini tamamlamadan önce veya altı ay içinde istihdam edilmiştir
 • Yüzde 60'ı tam zamanlı eğitime devam ederken aynı zamanda tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışmaktaydı.

Wellington'daki uluslararası öğrenciler, WellingtonNZ tarafından sağlanan WorkReady ve mentor programlarından da yararlanabilirler.

Show more +Show less -
8819
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At VUW
Why study in Wellington
At VUW
At VUW
At VUW
At VUW
At VUW
At VUW
At VUW
At VUW
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin