Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Victoria University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Victoria University (VU), uluslararası üniversiteler arasında en iyi %2'lik dilimde yer alan ve dünya genelindeki 50 yaşın altındaki üniversiteler arasında 56. sırada bulunan Avustralya merkezli bir eğitim sağlayıcısıdır (Times Higher Education World University Rankings 2021).

Melbourne ve Sydney gibi eğitim ve yaşam için dünyanın en iyi şehirleri arasında görülen konumlarda kampüslere sahiptir.

Victoria University, öğrenci merkezli, yenilikçi ve destekleyici bir üniversitedir. Avustralya'da bir ilk olan devrim niteliğindeki VU Block Model'i kullanır. Öğrenciler, birden fazla ders arasında oluşabilecek çelişmelerle uğraşmadan sadece bir konuya odaklanabilir, bu sırada iş ve yaşam sorumluluklarına da gereken zamanı ayırabilirler.

Üniversite eğitiminin bu akıllıca yolu sayesinde geçiş oranlarında artış ve not ortalamalarının yükselmesi gibi sonuçlarla beraber eğitimde mükemmeliyet ve yenilikçilik için International Education Association of Australia Excellence Awards tarafından takdire lâyık görülmüştür.

VU, öğrencilerine uluslararası düzeyde kabul gören ve sektör odaklı dereceler sunmaktadır.

Mühendislik, işletme ve yönetim, sanat ve beşeri bilimler, bilgisayar ve BT, eğitim, fen bilimleri, sağlık ve biyotıp, hemşirelik, konaklama ve turizm, hukuk ve kriminoloji ve spor ve egzersiz dahil olmak üzere çeşitli konu alanlarını kapsayan lisans, lisansüstü ve araştırma dereceleri mevcuttur.

VU'nun programları, mezunlarının küresel iş ortamında aranan bireyler olmalarını sağlamak için tasarlanmıştır ve önde gelen sektör kuruluşları tarafından akredite edilmektedir. Son teknoloji tesisleri ve destek hizmetleri sayesinde rahat bir eğitim deneyimi oluşturulur.

4.000'den fazla sektör ortağı, öğrencilerin işverenler tarafından değer verilen becerileri kazanmalarına yardımcı olmak için gerçekçi öğrenim deneyimleri sunmaktadır. VU, istihdam edilebilirlik becerilerin kazanılması konusunda Avustralya'daki en iyi yükseköğretim kurumudur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

2021'de ORT Öğrenim

VU, Avustralya sınırları yeniden açılana kadar çeşitli programları için Online Gerçek Zamanlı (ORT) öğrenime sahiptir. Bu seçenek sayesinde öğrenciler eğitimlerine kendi ülkelerinde devam edebilir ve Avustralya'ya seyahat edebildikleri zaman yetkinliklerini Melbourne'de tamamlayabilir. ORT öğreniminde Zoom aracılığıyla sınıf ortamı oluşturulmaktadır. Öğrenciler grup tartışmalarına katılabilir, sınıf arkadaşlarıyla etkileşime geçebilir ve anında geri bildirim alabilir. Sanal dersliklerin her birinde az sayıda öğrenci bulunmaktadır. Online olarak sunulan programlara dahil olanlar:

 • Mühendislik ve Fen Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık ve Biyotıp Fakültesi
 • Spor ve Egzersiz Bilimleri Fakültesi
 • VU İşletme Fakültesi
 • VU Koleji (yükseköğretim diplomaları, İngilizce dili ve hazırlık eğitimi)

Mesleki eğitim ve öğretim programları online olarak mevcut değildir.

Avustralya'daki yabancı öğrenciler için kapsamlı kurs yelpazesinde online gerçek zamanlı öğrenim sunulmaktadır. Üniversite, yerel kısıtlamalar hafifletildikten sonra kampüs içi yüz yüze eğitime geri dönecektir.

İstihdam Edilebilirlikte 1 Numara

VU mezunları, 3.400'den fazla Avustralya işvereni tarafından Avustralya'daki istihdam edilebilirliği en yüksek mezunlar olarak gösterilmiştir. Victoria University, Avustralya'nın işveren memnuniyetine ilişkin en kapsamlı araştırması olan 2020 Quality Indicators for Learning and Teaching Employer Satisfaction Survey'de (Öğrenim ve Öğretim için Kalite Göstergeleri İşveren Memnuniyeti Anketi) %92,8 ile istihdam edilebilirlik becerileri kategorisinde ilk sırada yer almıştır uyarlanabilir beceriler ve işbirliği becerilerinde ikinci, temel becerilerde ise üçüncü olmuştur. İstihdam edilebilirlik becerileri, öğrencileri baskı altında çalışma, iş yerinde esneklik, son teslim tarihlerini karşılama, çalıştıkları işin doğasını anlama ve liderlik becerileri gibi kategorilerde değerlendirmektedir.

Üniversite, Avustralya Hükümeti'nin öğrenci deneyimi anketi 2020 Student Experience Survey'de (SES) öğrenci katılımında üçüncü ve beceri gelişiminde beşinci olmuştur.

Show more +Show less -
Blok Modeli

Blok Modeli

VU'nun bol ödüllü Blok Modeli şimdi tüm lisans ve lisansüstü program seviyelerinde uygulanıyor. Daha düşük mevcutlu ve işbirliğine olanak veren sınıflarda öğrenciler aynı anda dört üniteyi öğrenmeye çalışmak yerine tek sefer bir ya da iki üniteye odaklanıyor. Üniversitenin uyguladığı müfredatı oldukça esnek olup daha iyi bir iş/özel yaşam/akademik hayat dengesi kurma imkanı veriyor.

VU Blok Modeliyle öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı olasılığı artıyor. Lisans düzeyinde ders geçme oranı %93 olup bunun %53'ünü pekiyi veya üstü dereceler teşkil ediyor. Bu notların tamamı Covid-19 salgını sırasında, dijital destekli uzaktan öğrenim gören öğrenciler tarafından alındı.

Blok modelinin faydaları

Etkileşim

Daha rafine bir müfredat ve işbirliğine olanak veren dersliklerde aynı anda yalnızda tek grupla öğrenimi sağlayan Blok Modeli, öğrencilere sınıf arkadaşlarıyla, eğitmenleriyle ve sektörel partnerlerle daha fazla etkiletişime girme olanağı vererek güçlü profesyonel ilişkiler kurmalarına destek oluyor.

Esneklik

Lisansüstü seviyesinde uygulanan Blok Modeli, standardın üzerinde sayıda kayıt tarihi seçeneği, yarı ve tam zamanlı öğrenim görme opsiyonları ve kampüste ya da uzaktan öğrenim modelleriyle öğrencilerin daha iyi bir iş/akademik/özel yaşam dengesi kurmalarına olanak veriyor.

Odaklanma İmkanı

Blok Modeli, geleneksel modellerde olduğu üzere öğrencileri dört üniteyi aynı anda öğrenmek zorunda bırakmak yerine onlara dört veya sekiz haftalık modellerle aynı anda en fazla bir veya iki üniteye odaklanma imkanı veriyor.

VU, Avustralya'ya özel pedagoji yaklaşımı ve yükseköğrenime geçişi kolaylaştırmak için özellikle birinci sınıf öğrencileri için tasarlanmış İlk Yıl Yüksekokulu için çok sayıda övgü ve ödül aldı. İşte ödüllerden bazıları:

 • Universities Australia tarafından Üniversite Eğitimi 2020 ödülüne layık görüldü
 • • 2018 Uluslararası Avustralya Eğitim Derneği Mükemmellik Ödülleri – İnovasyon Kategorisi
 • • Victoria Uluslararası Eğitim Ödülleri – Uluslararası Eğitimde Mükemmellik

Show more +Show less -
Öğrenim Seçenekleri

Öğrenim Seçenekleri

VU'daki Akademik Branş Seçenekleri:

Sanat

VU, öğrencilerinin edindiği pratiği gerçek dünyaya uygun projelerle pratiğe dökmelerine olanak tanıyor.

İşletme

VU İşletme Yüksek Lisans Programı, CEO Magazine dergisinin 2020 Küresel İşletme Yüksek Lisans Programları Listesinde en iyiler arasında yer aldı ve ''beceri gelişimi'', ''işletme ve yönetime öğrenci katılımı'', ''iktisat'' ve ''muhasebe'' kategorilerinde beş yıldız aldı (Good Universities Guide 2020).

Bilgisayar Programcılığı ve BT

VU, bilgisayar bilimi alanında Victoria eyaletinde 3. sırada (Subject 2020 tarafından yapılan Times Higher Education University Rankings araştırması).

Eğitim

VU Avustralya Mezunlar Anketine göre Eğitim Lisans Derecesiyle mezun olan adayların %93'ü mezuniyetlerini takip eden ilk dört ayda istihdam ediliyor.

Mühendislik ve Fen Bilimleri

VU, Shanghai Ranking Consultancy Akademik Branşlar Küresel Sıralamasında otomasyon ve kontrol kategorisinde dünya genelinde 32. sırada yer aldı.

Sağlık, biyotıp, hemşirelik ve cilt bilimleri

Cilt bilimleri ve osteopati öğrencileri, üniversitenin öğrenciler tarafından yönetilen halk kliniklerinde gerçek dünya becerileri ediniyor.

Ağırlama ve Turizm

İşe yerleştirme, VU'da öğretimin merkezinde yer alıyor ve sektörel ortaklar arasında Melbourne Kongre ve Sergi Merkezi ile Crown Hotels and Resorts yer alıyor.

Hukuk & Kriminoloji

VU'nun derslik eğitimi, mahkeme salonu simülasyon odaları, işe yerleştirme ve sektörel ortaklık uygulamaları, öğrencileri başarıya hazırlıyor. City Queen Kampüsü, Melbourne'un hukuk sektörü bakımından merkezi olarak kabul edilen bölgesinin kalbinde yer alıyor. VU, Times Higher Education Impact Rankings 2021'e göre barış, adalet ve güçlü kurumlar kategorisinde dünyada 10. sırada yer alıyor.

Sosyal, toplumsal ve gençlik için kalkınma

VU, Good Universities Guide adlı rehber tarafından sosyal hizmete öğrenci katılımı konusunda beş yıldıza layık görüldü ve Sosyal Hizmet Lisans Programı, Avustralya Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği tarafından akredite edildi.

Spor ve egzersiz bilimleri

VU, 2020 Shanghai Ranking Spor Bilimi Okulları ve Fakülteleri Küresel Araştırmasında dünya çapında 9. sırada yer aldı. Okulun Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA), Sport Australia, Avustralya Spor Enstitüsü ve Real Madrid Graduate School Universidad Europea ile işbirlikleri bulunuyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Lisans Programları

Lisans programlarına giriş için genellikle Avustralya'da 12 yıllık eğitim sertifikasına eşdeğer bir ortaöğretim yeterliliğinin tamamlanmış olması gerekir.

Lisansüstü programları

Lisansüstü programlara giriş için Avustralya standartlarına göre bir lisans onur derecesine, lisans derecesine veya bir lisansüstü diplomaya eşdeğer bir lisans derecesinin tamamlanmış olması gerekir.

İngilizce dil şartları

Lisans veya lisansüstü derece programlarına giriş için öğrencilerin, İngilizce dil yeterliliklerini test eden aşağıdaki sınavlarından birine girmiş olmaları gerekir:

Lisans

 • IELTS (Akademik modül): 6,0 genel puan (her bölümden en az 6,0 almak kaydıyla)
 • TOEFL İnternet: 67 genel puan
  1. Dinleme: 12
  2. Konuşma: 18
  3. Okuma: 15
  4. Yazma: 21
 • Pearson İngilizce Sınavı (PTE): 50-57 genel puan (her bölümden en az 50 puan almak kaydıyla)
 • University of Cambridge – İleri Seviye (CAE): Her bölümden en az 169 puan almak kaydıyla 169 genel puan
 • VU English – Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) (Seviye 5) başarılı bir şekilde tamamlanmış olmalı.
 • IELTS, TOEFL, PTE ve CAE: Bu sınavlara program başlangıcından en fazla 2 yıl önce girilmiş olması gerekir.

Lisansüstü

 • IELTS (Akademik modül): 6,5 genel puan (her bölümden en az 6,0 almak kaydıyla)
 • TOEFL İnternet: Her bölümden en az aşağıdaki puanları almış olmak kaydıyla genel 79 puan.
  1. Dinleme: 19
  2. Konuşma: 19
  3. Okuma: 18
  4. Yazma: 22
 • Pearson İngilizce Sınavı (PTE): 58-64 genel puan (her bölümden en az 50 puan almak kaydıyla).
 • University of Cambridge - İleri Seviye (CAE): her bölümden en az 169 puan almak kaydıyla 176 genel puan.
 • VU English – Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) (Seviye 6) başarılı bir şekilde tamamlanmış olmalı.
 • IELTS, TOEFL, PTE ve CAE: Bu sınavlara program başlangıcından en fazla 2 yıl önce girilmiş olması gerekir.

Show more +Show less -
video Bg

Tesisler

Öğrencilerin kampüsler genelinde faydalanacakları imkânlardan bazıları şunlardır:

Spor Olanakları

Bu öncü spor üniversitesinde, öğrencilerin aşağıdakilere erişimi bulunur:

 • 25 metrelik yüzme havuzu
 • Kapalı spor kortları
 • Öğrenciler için indirimli üyelik ücretleri sunan spor salonları
 • Tenis kortları
 • Atletizm parkuru

Yaratıcı sanat tesisleri

Öğrenciler, son yıllarda Lonely Planet tarafından dünyadaki en iyi açık 10 çalışma alanından biri olarak seçilen Kindred Studios dahil olmak üzere çeşitli yaratıcı sanat alanları ve hizmetlerine erişimden faydalanabilirler. Bu stüdyo öğrencilere geniş bir ekipman/cihaz seçeneğinin yanı sıra performans, kayıt ve müzik provaları için özel alanlar sunar. Medya yapım merkezinde bir radyo stüdyosu, post-prodüksiyon laboratuvarları, çevre dostu bir ekranın bulunduğu bir televizyon stüdyosu ve sahne arkası makyaj, saç ve kostüm odaları bulunur.

Kampüste bulunan diğer genel hizmetler ve tesisler şunlardır:

 • Kitapçılar
 • Üniversite kütüphaneleri ve çalışma alanları
 • Kafeteryalar
 • Restoranlar

Konaklama seçenekleri

VU, UniLodge işe işbirliği içinde yeni ve hâlihazırda öğrenim görmekte olan öğrencilere garantili konaklama seçenekleri sunar. Bu, amaca göre inşa edilmiş 537 yataklı öğrenci konaklama kompleksi güvenli ve ekonomiktir. Bünyesinde şu imkânlar yer alır:

 • Yüksek teknolojili çalışma odaları
 • Gurme mutfaklar, yemekhaneler ve TV salonları
 • Kafe
 • Büfe ve çatı katı bahçesi
 • Yarım basketbol kortu, bilardo masası ve masa tenisi
 • Foxtel hizmetlerine erişim sunan sinema salonu, oyun konsollar ve ortam yürütücüleri

UniLodge, üniversitenin Footscray Park kampüsünün hemen yanında bulunur. Üniversitenin Footscray Nicholson kampüsünden ve Footscray tren istasyonundan kısa bir yürüyüş mesafesindedir bu istasyondan Melbourne'e ve VU'nun City Flinders kampüsüne yolculuk 12 dakika sürer. UniLodge bünyesinde 2 ve 6 yataklı apartmanların yanı sıra haftalık 172 AUD ile kiralanan iki kişilik stüdyo apartmanlar bulunur. Ücrete sınırsız Wi-Fi ve tüm imkânlar dahildir.

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

VU, çeşitli burslar sunar ve Avustralya veya diğer devletler tarafından verilen sağlanan burslara sahip öğrencileri kabul eder.

VU bursları için başvuru gerekli değildir öğrenciler VU'da öğrenim için başvurularını sunduklarında değerlendirmeye alınırlar. Burslar akademik sonuçlarına ve başvuru yaptıkları programa göre verilir.

VU Küresel Liderler Bursu*

Seçilen programlarda bütün standart öğrenim süreci boyunca %20 öğrenim ücreti indirimi uygulanır. Yükseköğretim diploma, lisans veya VU Melbourne bünyesinde lisansüstü bir programa başlayacak olan yeni öğrencilere ve ayrıca Avustralya dışından, gerçek zamanlı çevrimiçi (ORT) öğrenime başlayacak olan öğrencilere yöneliktir.

Victoria'ya Geçiş Bursu*

Bir İngilizce programına, Hazırlık eğitimine veya Victoria University'de lisans veya lisansüstü seviyede öğrenime geçiş için bir teklif paketi ile Yükseköğretim Diploma programına (pathway programı) başvuru yapan, ülke dışından yeni yabancı öğrenci adaylarına yönelik olan bu bursun toplam değeri 2.500 Avustralya Doları'dır (Ana program, 2023 yılı sona ermeden başlamalıdır).

VU Mezun İndirimi*

Avustralya Yeterlilik Çerçevesi 4. seviyesinde bir programı burslu olarak başarıyla tamamlayan VU mezunlarına, yeni bir programa kayıt yaptırdıklarında %10 ücret indirimi uygulanır.

VU Diplomatik Bursu*

Başvurulandan daha üstün bir yeterliliğe sahip olmamak ve Yeni Zelanda vatandaşı olmamak kaydıyla, 995 diplomat vizesine sahip olan konsolosluk memurları veya yakın akrabalarına %10 öğrenim ücreti indirimi uygulanır.

Yabancı Devlet Destekli Burslar

 • Kuveyt – Yükseköğretim Bakanlığı Bursları
 • Suudi Arabistan – Yükseköğretim Bakanlığı Bursları
 • Umman Sultanlığı - Yükseköğretim Bakanlığı Bursları
 • Birleşik Arap Emirlikleri Askeri Ataşeliği – Savunma Bakanlığı Bursları
 • Birleşik Arap Emirlikleri – İçişleri Bakanlığı Bursları
 • Endonezya – Doğu Kalimantan (Kaltim Cemerlang Bursu)

Avustralya Hükümeti Tarafından Verilen Burslar*

 • Avustralya Bursları

Ortak Programlar*

 • Endonezya – VU-Mora

*Hüküm ve koşullara tabiidir.

Show more +Show less -
9714
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Victoria University
At Victoria University
At Victoria University
At Victoria University
At Victoria University
Join us at Victoria University
At Victoria University
At Victoria University
Study in Melbourne
At Victoria University
VU: A world-class university
At Victoria University
At Victoria University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.4
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
3.8
Eğitim Kalitesi
3.7
Kampüs Çevresi
3.7
May Anne
Victoria University
Diversified and all the staffs are accommodating
Daha fazla göster +
Caesario Prayogo
Victoria University
The diversity. Cheaper school fee.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
I made good friends Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-07
3.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Diversified and all the staffs are accommodating Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Uni is one of the least expensive. Grading assessments was really not that great Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-07
3.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
I love that they have a student HQ where they help students in need Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-10
4.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
The diversity. Cheaper school fee. Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-15
4.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-12
5.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
I made good friends Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-07
3.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Diversified and all the staffs are accommodating Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2019-12-14
4.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Uni is one of the least expensive. Grading assessments was really not that great Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-07
3.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
I love that they have a student HQ where they help students in need Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-10
4.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
The diversity. Cheaper school fee. Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-15
4.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-12
5.0/ 5 stars
Victoria University Victoria University
Rated3/5based on11 student reviews
Customer reviews:
Victoria University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin