Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Western Sydney University

Australia
video Bg

Genel Bakış

Western Sydney University (Western), dünyadaki üniversiteler arasında %2'de yer alan, öğrenci merkezli bir kurumdur. Dinamik ve çeşitli bir öğrenci topluluğuna sahip olan üniversite aynı zamanda öğretim ve araştırmalarının yüksek kalitesi ile takdir toplar.

İmrenilecek personel/öğrenci oranıyla öğrenim deneyimini geliştiren, bireyselleştirilmiş ilgi avantajını sunan üniversite, QS World University Rankings (QS Dünya Üniversite Sıralamaları) tarafından öğretim kalitesi dolayısıyla 5-yıldıza layık görülmüştür. Öğrenciler, en yeni tesis ve kaynaklara erişim sağlayabilir. Üniversite sürekli gelişim ve inovasyona önem vermekte olup bu özellikleri, inovasyon ve tesisleri dolayısıyla aldığı 5-yıldızlı değerlendirmeye yansımıştır.

Western Sydney University mezunları işe hazır olarak kurumdan ayrılır. Aynı zamanda üniversitenin istihdam edilebilirlik statüsü de QS World University Rankings tarafından 5-yıldıza layık görülmüştür. Western'de öğrenciler staj, gönüllülük ve iş deneyimi fırsatlarından faydalanabilir bu sayede becerilerini geliştirir ve istihdam edilebilirliklerine katkıda bulunurlar.

Güzel Sidney şehrinde öğrenim gören Western öğrencileri, gezegendeki en yaşanabilir şehirlerden birini keşfetme fırsatına sahip olur. Sidney, kışların ılık, yazların ise sıcak geçtiği güneşli bir iklime sahip olup şehirdeki pek çok plajın tadını çıkarmak için harika bir seçenektir. Öğrenciler, aynı zamanda Sidney'i dünya kültürel haritasının bir parçası yapan, yıl boyunca düzenlenen sanat, müzik, yemek, tiyatro, sinema ve tasarım festivallerinin tadını çıkarabilirler.

Western, hem üniversite topluluğunda hem de Avustralya'nın en çeşitli nüfuslarından birine sahip olan, daha geniş Batı Sidney halkı arasındaki çeşitliliğe ve farklı kültürleri kucaklamaya büyük önem verir. Dünyanın her köşesinden öğrencilere ev sahipliği yapması dolayısıyla büyüyen bir fırsat, çeşitlilik ve inovasyon merkezi yaratır. Western'de öğrenciler, yaşam boyu arkadaşlıkların ve bağlantıların kurulduğu dinamik, samimi ve kültürel anlamda zengin bir topluluğun bir parçası olur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Western Sydney University, Times Higher Education (THE) World University Rankings'te (Dünya Üniversite Sıralamaları) 251. sırada yer alarak uluslararası üniversiteler genelinde en iyi %2 arasına başarılı bir giriş yapmıştır.

Western Sydney University'nin rektör ve rektör yardımcısı olarak görev yapan Barney Glover AO buna ilişkin şunları söylemiştir: ''Bu sıralama etkileyici bir başarı olup kurumumuzun, araştırma gücü, ortakları ile olan bağlantıları ve yenilikçi öğretim yaklaşımı ile küresel ölçekte tanınmakta olan, dünya standartlarında bir üniversite olmaya verdiği önemin kanıtı niteliğindedir.''

Bu başarı, üniversitenin Times Higher Education University Impact Rankings'te (Üniversite Etki Sıralaması) 3. sırada yer aldığı, yılın başlarında erişilen diğer fark yaratan başarıları takip etmiştir.

Glover buna dair şunları eklemiştir: ''Sıkı çalışmaları ve son yıllarda dünya sıralamalarında elde ettiğimiz başarılara olan katkıları dolayısıyla üniversite topluluğundaki herkesi kutluyorum.''

Üniversite aynı zamanda bir yılda 22 sıra yükselerek Times Higher Education 2020 Genç Üniversiteler Sıralaması'nda dünya genelinde 36. sırada – şu anda Avustralya'da 9. sırada – yer almıştır. Üniversite, öğretimi, istihdam edilebilirliği, uluslararasılaşma seviyesi, tesisleri, yenilikleri ve katılımcılığı ile QS Global Rankings'te (QS Küresel Sıralamaları) 5 yıldıza layık görülmüştür.

COVID-19'a ilişkin güncel haberler

Öğrenciler, uluslararası sınırlar açılana kadar, Üniversite'nin uluslararası öğrencilerin çevrimiçi eğitime başlama konusunda akıllarına gelebilecek sorulara verdiği cevaplara göz atabilirler.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Western Sydney University'nin öğretim programı öğrencileri küresel bir geleceğe hazırlar. Kurum, tamamı öğrencileri gelecekteki işlerine ve karşılaşabilecekleri zorluklara hazırlayan, sektörle bağlantılı bir program içeriği geliştirmeye katkıda bulunan iş ortakları, sanayi liderleri ve topluluğuyla muhteşem çalışma ilişkilerine sahiptir.

Öğrencilerin merkezde yer aldığı Western, iş-entegre öğrenimin dahil edilmesiyle beraber kampüsteki esnek öğrenim seçenekleri aracılığıyla çeşitli öğrenci ihtiyaçlarına uyum sağlayacak farklı seçenekler sunar. İşe yerleştirilerek sanayi deneyimi elde eden öğrenciler, kariyerleri için gerekli olan ve büyük önem taşıyan pratik becerileri ve deneyimi kazanır.

Western, öğrencilerin eğitsel gelişimlerinde birer ortak olarak davranıldığı yenilikçi bir eğitim-öğretim modeli kullanır. Bu model öğrencileri güçlendirir ve fikirlerini paylaşıp yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir ortam yaratır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Western Sydney University, modern, öğrenci merkezli ve kolay erişebilir bir konuma sahip olan 11 kampüse sahiptir. Öğrenciler, çeşitli lisans, lisansüstü ve araştırma öğrenim seçenekleri arasından tercih yapabilirler. Akademik konu alanları arasında şunlar yer alır:

 • Mimarlık ve Yapılı Çevre
 • Sanat ve İletişim
 • İşletme ve Muhasebe
 • Yaratıcı Sanayiler, Tasarım ve Müzik
 • Kriminoloji ve Siber Güvenlik
 • Mühendislik
 • Sağlık ve Spor Bilimleri
 • Bilgi Teknolojisi, Yapay Zeka ve Veri Bilimleri
 • Hukuk
 • Tıp
 • Hemşirelik
 • Psikoloji
 • Fen ve Tıp Bilimleri
 • Sosyal Bilimler, Sosyal Çalışma ve Danışmanlık
 • TESOL, Çeviri ve Tercümanlık

Go Global

Western Sydney University'deki uluslararası öğrenciler Go Global adlı program aracılığıyla yurtdışında yaklaşık 400 konumda öğrenim görebilir.

Geçiş (Pathway) Programları

The College and Western Sydney University International College, öğrencilerin üniversite giriş şartlarını yerine getirmelerine yardımcı olmak için öğrencilere, bir Western Sydney University derecesine geçiş programı (pathway) sunar. Öğrenciler bu sayede sınırlı sınıf mevcutlarından ve öğretmenlerden alacakları bireysel ilgiden faydalanabilirler.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik Giriş Şartları

Western'de öğrenim görmeyi hedefleyen öğrencilerin aranan akademik yeterliliklere sahip olduklarını kanıtlamaları gerekir. Kontenjan için rekabet yüksek olup Western'de öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenciler Avustralya vatandaşları ile aynı giriş şartlarına tabi tutulur. Dolayısıyla öğrencilere, ilgili iş deneyimlerini kanıtlama şartını dahil edebilecek olan belirli programlar için giriş şartlarına ilişkin çevrimiçi rehber aracılığıyla bilgi almaları tavsiye edilir.

İngilizce Yeterliliğine Dair Giriş Şartları

Uluslararası öğrenci adaylarının giriş hakkı kazanabilmek için İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir. Anadili İngilizce olmayan ve daha önce İngilizce eğitim verilen bir üniversitede öğrenim görmemiş olan öğrencilerin, kesin kontenjan sunulmadan önce, onaylı bir İngilizce yeterlilik sınavından alacakları sonuç ve puanları sunmaları gerekir.

Akademik ve İngilizce dil yeterlilikleri hakkında daha fazla bilgi üniversitenin internet sayfasındaki giriş şartları bölümünde bulunabilir.

Western Sydney University'ye Başvuru

Western'e başvurular doğrudan üniversiteye veya üniversitenin yetkili bir temsilcisi aracılığıyla yapılabilir. Uluslararası ofis aracılığıyla başvuru yapan öğrenciler, üniversite rehberine danışarak asgari İngilizce dil yeterlilik şartlarına ilişkin bilgi alabilirler.

Western'e başvurular, öğrencinin kabul edilmeden bir yıl önce aşağıdaki yeterliliklerden birini tamamlaması halinde UAC International'da çevrimiçi olarak yapılabilir:

 • Avustralya'da 12. Sınıf eğitimi
 • Uluslararası Diploma
 • Avustralya veya Yeni Zelanda Ulusal Eğitim Başarı Sertifikası (NCEA) üçüncü seviye

Bir yurtdışı eğitim veya değişim programına başvuru yapacak olan öğrenciler, üniversitenin internet sayfasındaki kaynaklardan yurtdışı eğitimi sayfasına göz atmalıdır. Ayrıca tüm öğrenciler, kurumun giriş kriterleri ve nasıl başvuru yapılacağına ilişkin kabul sayfasını ziyaret etmelidir.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Avustralya uluslararası öğrencilerin eğitimleri ve seyahatleri için hem güvenli hem de samimi bir ülkedir.

Üniversitedeki kampüs güvenlik ve emniyet birimi, tüm öğrenci, personel ve ziyaretçiler için güvenli ve emniyetli bir ortam sunar.

 • Tüm üniversite kampüslerinde 7/24 güvenlik kontrolü
 • Öğrencilere derslikler, ofis, araç veya kampüsteki yurtlar arasında güvenlik amaçlı eşlik etme
 • İlk yardım ve olay müdahale
 • Her bir kampüste kayıp eşya bürosu

Kampüslerdeki acil durum irtibat noktalarının, kampüs güvenlik birimine 7/24 bağlantısı mevcuttur.

Western Sydney University Köyü, kampüste yaşayan ilgili asistanlar, gece güvenlik görevlileri ve bir gece nöbetçi müdürü ile buraya yaşayan bireylere 24-saat destek sunar. Ortak alanlar ve odalara sadece elektronik kart ile girilebilir. Western Sydney University Köyü'ndeki tek kişilik odaların tamamı kilitlenebilirdir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

10 işverenden 9'u, Sydney University mezunları hakkında muhteşem bir geribildirimde bulunur. Mezunların temel becerilere sahip olmaları, uyarlanabilir ve daha iyi teknik becerilerle donatılmış olmaları buna dahildir. İşverenler, genel işveren memnuniyeti (2019 Ulusal İstihdam Memnuniyet Anketi – Eğitim ve Öğretime İlişkin Kalite Göstergeleri (QILT) anketinde Western Sydney University mezunlarına En İyi 10 arasında yer vermiştir.

Üniversite, tüm programlarını uluslararası öğrencilere işe hazır ve başarılı bir kariyere sahip olmak için gereken beceri ve bilgileri sunabilmek üzere şekillendirir. Üniversite, öğrencileri, işverenlerin mezunlarda aradıkları kriterlere göre hazırlamaya büyük önem verir.

Üniversitede sunulan kariyer hizmetleri öğrencileri mülakatlara hazırlamanın yanı sıra onlara kariyerlerini planlamada destek olabilir, özgeçmişleri konusunda geribildirim verebilir ve iş arayışında yardımcı olabilir. Hem kampüste hem de kampüs dışında kariyer ve özgeçmiş tavsiyeleri ve iş imkânları sunar. Aynı zamanda öğrencilerin pratik iş arama becerilerini geliştirecek atölyeler, sanayide yer alan akranları ve işverenlerle buluşabilecekleri kariyer fuarları ve etkinlikler ve üniversitenin uluslararası öğrencilerine yönelik özel bilgiler sunulur.

Show more +Show less -
5401
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
At Western Sydney University
Join us at Western Sydney University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2469

 • $1038
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
3.3
Kampüs Güvenliği
4.2
Öğrenci Desteği
3.0
Eğitim Kalitesi
3.5
Kampüs Çevresi
4.0
Marvelous
Western Sydney University
We can access library online
Daha fazla göster +
Tushar
Western Sydney University
Professors are not that great.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-01-30
3.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Professors are not that great. Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2019-12-17
1.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
We can access library online Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-02-05
3.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Good Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-09-16
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-01-30
3.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Professors are not that great. Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2019-12-17
1.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
We can access library online Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-02-05
3.0/ 5 stars
Western Sydney University Western Sydney University
Rated3/5based on6 student reviews
Good Customer reviews:
Western Sydney University - by, 2020-09-16
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin