Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Wilfrid Laurier University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Wilfrid Laurier University, Kanada'nın akademik mükemmellik konusunda küresel itibara sahip önde gelen üniversitesidir. Yenilikçi programları sınıf eğitiminin ötesinde pratik ve profesyonel deneyim fırsatlarıyla harmanlayarak yükseköğretime bütüncül bir yaklaşım benimsemektedir. Laurier mezunları, dünyada izlerini bırakmak ve profesyoneller ve akademisyenler olarak başarıya ulaşmak için ihtiyaç duydukları becerilerle donatılmaktadır.Üniversite, Ontario'daki Brantford ve Waterloo'da bulunan iki kampüsünde dokuz farklı fakültede 80'in üzerinde geleneksel ve yenilikçi lisans programı sunmaktadır. Kampüsler birbirlerine bir saatlik sürüş mesafesinde olup diğer büyük Kanada şehirlerine ve Amerika Birleşik Devletleri'ne yakındır.

Laurier'in Brantford kampüsü, programlarının gerektirdiği İngilizce dil yeterlilik seviyesini karşılamayan Laurier öğrenci adayları için bir akademik İngilizce programı olan Laurier English and Academic Foundation (LEAF) Programına da ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversitenin bütünsel öğrenme kültürü ve topluluk odaklılığı sayesinde Laurier, öğrenciler tarafından öğrenci memnuniyeti için sürekli olarak Kanada'da birinci sırada değerlendirmektedir. Laurier, öğrencilerin yüzlerce topluluk, ekip ve dernek aracılığıyla üniversite ve toplum yaşamına aktif olarak katkıda bulunabilecekleri fevkalade samimi bir kurumdur. Uluslararası öğrenciler üniversitenin topluluğunun merkezindedir ve her yıl 80'in üzerinde ülkeden binden fazla uluslararası öğrenci kabul edilmekte tüm fakültelerdeki öğrenciler için dünya çapında 25 ülkeyle öğrenci değişimi programlarına katılım olanağı sağlanmaktadır. Bu bilgi ve kültür alışverişinin yanı sıra öğrencilerin Laurier'de kaldıkları süre boyunca kurdukları hayat değiştiren ilişkiler, üniversitenin öğrenci memnuniyeti, öğrenci hayatı, ders dışı aktiviteler ve öğrenci yurdu yaşamı için ülkede üst sıralarda yer alma başarısına katkıda bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Laurier, Kanada'da her yıl düzenlenen En İyi 100 İşveren ödüllerinde ikinci kez ülkenin Gençler için En İyi İşverenlerinden biri olarak kabul edilmiş ve bu ödüle layık görülen sadece iki yüksek öğrenim kurumundan biri olmuştur. Bu onur, üniversitenin, çalışan topluluğunun yanı sıra öğrenci topluluğunda da liderlik ve amaç için hayatlara ilham verme çabalarının karşılığıdır. Laurier'in mentorluk ve eğitim programları, esnek çalışma seçenekleri ve öğrenim ücreti desteği ile genç çalışanları cezbetme ve elde tutmadaki başarısı, kariyerlerinin erken dönemlerindeki profesyoneller için önde gelen bir kurum ve kendi başına bir işveren olarak konumunu sağlamlaştırmıştır.

Laurier, 2019'da beş yıllık stratejisini yenileyerek, 2024 yılına kadar olan süre için iddialı planlarını ve bunun öğrencilere getireceği faydaları vurgulamıştır. Strateji, üniversitenin önümüzdeki yıllarda kurumun ve daha geniş dünyanın karşılaşacağı birbirine bağlı sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel zorluklarla mücadele yaklaşımını belirlemekte ve öğrencilerin ve çalışanların bu konulara dâhil olmaları, katkıda bulunmaları ve bu konularda liderlik etmeleri için hazırlanmasına ve yetkilendirilmesine öncelik vermektedir. Laurier, şimdiki ve gelecekteki tüm öğrencilerin üniversitenin uyum ve toplum ahlakı değerlerinden yararlanmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Stratejinin iki ana teması olan Gelişen Topluluk ve Geleceğe Hazırlık, ortaklıkları, topluluk ilişkilerini, inovasyonu ve sürdürülebilirliği zenginleştirerek bu hedefi gerçekleştirmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Laurier, Kanada'nın en hızlı büyüyen ve sıklıkla en iyileri arasında gösterilen üniversitelerinden biridir. Laurier, eğitim programı kapsamında önde gelen akademisyenlerle işbirliği içinde önemli araştırma olanakları ve çok çeşitli deneyimsel öğrenme fırsatları gibi uygulamalı, gerçek dünya deneyimi sunarak, öğrencilerin başarılı kariyerlere başlamasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış, çeşitli konularda programlar sunmaktadır.

Üniversite sınıfta ve daha geniş dünyada öğrenci katılımına öncelik vermektedir. Laurier'in Kanada'da rakipsiz olan akademik kadrosu, Maclean's University Rankings sıralamasında öğrenci hizmetleri ve eğitmen kalitesi için sürekli olarak birinci sırada yer almaktadır. Laurier'in profesörleri sadece kendi alanlarında uzman olmakla kalmayıp, aynı zamanda cana yakın, ulaşılabilir ve destekleyici öğretmenlerdir. Üniversitenin akademik mükemmellik odağı, sınıf teorisi, derinlemesine öğrenme ve gerçek dünya deneyimini bir araya getirmeyi amaçlayan geleneksel ve yenilikçi programların bir karışımını sunarak geleneksel eğitimin sınırlarını genişletmeyi içerir.

Laurier, ücretli, işe entegre öğrenme sunan benzersiz co-op (ortak) eğitim platformu sayesinde önde gelen bir eğitim kurumu olarak dikkat çekmektedir. Bu model akademik başarıyı işbaşı deneyimiyle dönüşümlü olarak değiştirmektedir. Üniversitenin, bu heyecan verici süreç boyunca öğrencilere destek sağlayan özel bir co-op ofisi mevcuttur. İşverenler öğrenci performansını değerlendirmekte, co-op koordinatörleri ile birlikte rehberlik sunmakta ve sonuç olarak öğrencilerin istihdam fırsatları, mükemmel mesleki beceriler edinmelerini ve değerli ağlar ve bağlantılar kurmalarını sağlamaktadır. Laurier mezunları, sektör liderleri ve küresel akademisyenler olmak için iyi bir konumdadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Üniversitenin tüm dersleri İngilizce olarak verildiğinden dolayı, öğrencilerin Laurier'de eğitim almak için mükemmel İngilizce dil yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. Laurier'in İngilizce yeterlilik standartlarını karşılamayan adaylar, bu koşulları sağlamak için LEAF Programı'nı tamamlama seçeneğine sahiptir. Öğrencilerin LEAF Programı'na başlayacakları seviyeyi belirlemek için en son IELTS veya TOEFL sınav puanlarını sunmaları gerekmektedir.

Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin Öğrenci Seçme ve Kabul ofisine İngilizce dil yeterliliklerine ilişkin yeterli kanıtları sunmaları talep edilecektir. İngilizce yeterliliğine ilişkin belgelendirme, İngilizce yeterlilik sınavında elde edilen asgari puan sunularak veya LEAF Programı tamamlanarak sağlanmaktadır.

Laurier'in lisans programları için, sunulan programa ve verildiği fakülteye özgü çeşitli akademik giriş koşulları bulunmaktadır. Aday öğrenciler nasıl başvuracakları hakkında daha fazla bilgi almak için Laurier web sitesindeki ilgili sayfalara başvurmalıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Laurier'e yeni gelen ve mevcut öğrenciler için çeşitli finansman fırsatları bulunmaktadır. Bir finansman fırsatı için başvurmak isteyen öğrenciler, başvuru yapmadan önce tutarını, başvuru koşullarını ve diğer şartları doğrulamak için bu burslar ve hibeler hakkında ayrıntıları kontrol etmelidir.

Laurier, öğrencinin notlarına dayanan ve başvuru gerektirmeyen çeşitli giriş burslarının yanı sıra, öğrencileri eğitim programının ileriki yıllarında sunulan program içi burslar için de otomatik olarak değerlendirmektedir. Program içi burslar akademik not ortalamasına (GPA) dayalı olup yıllık değerleri 500 CAD ile 1500 CAD arasındadır. Buna ek olarak, öğrenciler çeşitli rekabet bursları veya ödülleri için de başvurabilmektedir. Adayların akademik başarıları, finansal ihtiyaçları, ilgi alanları ve üniversite faaliyetlerine katılımları hakkında bilgi sağlayacakları bir çevrimiçi profil oluşturmaları gerekmektedir. Bu fırsatlar eğitimin her yılı için mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Üniversitede okumak, özellikle uluslararası öğrenciler için büyük bir zorluk olabilmektedir. Üniversite tüm öğrencilere Laurier'deki öğrenim süreleri boyunca mükemmel destek sağlamakta ve öğrenciler aldıkları hizmetlerin kalitesi için üniversiteye sürekli olarak yüksek puan vermektedir.

Laurier, burada okumayı tercih eden tüm öğrenciler için işleri mümkün olduğunca kolay, eğlenceli ve stressiz hale getirmeye kararlıdır. Laurier International, uluslararası öğrenciler için çalışma izinleri, vizeler, varış için hazırlık, Kanada yaşamına alışmak ve özel destek için bir akran rehber bulmak gibi çeşitli konularda yardımcı olmaktadır. Laurier'deki personel ve öğrenci gönüllüleri, kendi sahip olduklarından çok farklı olabilecek öğrenme ortamlarına gelen öğrencileri desteklemek için özel olarak eğitilmiştir. Laurier International, Laurier'deki tüm uluslararası öğrencilere aşağıdaki hizmetleri ve desteği sunar:

 • Varış öncesi bilgiler
 • Öğrenci vizesi, çalışma izni ve vize hakkında bilgi
 • Yeni öğrenci oryantasyonu
 • Uluslararası Öğrenci Sağlık Planı'nın (UHIP) anlaşılmasını desteklemek
 • İngilizce ve akademik geçiş desteği
 • Uluslararası kulüpler, topluluklar ve dernekler
 • Sağlık, refah, kültür ve kişisel konular hakkında genel danışmanlık

Laurier'in kapsamlı öğrenci destek hizmetleri sağlık, güvenlik ve akademik konular hakkında da tavsiyeler sağlamaktadır. Üniversitenin öğrenci hizmetleri, başvurudan mezuniyete kadar Laurier'de geçirdikleri süre boyunca ve sonrasında da çalışma hayatlarında öğrencilere yardımcı olmaya hazırdır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Laurier, öğrencilerine benzersiz kariyer olanakları ve mezun sonuçları sunmaktadır. 2018 yılında, uluslararası öğrencilerinin yüzde 93,5'i eğitimlerinden sonraki 12 ay içinde bir işe girmiş veya ileri eğitimlerine devam etmiştir.

Üniversite, yenilikçi programlar, olağanüstü destek hizmetleri, enerjik öğrenci toplulukları ve önde gelen endüstri ortakları tarafından sunulan yüksek etkili müfredat programları ile girişimcilik ve sosyal inovasyon becerilerini geliştirmek için mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Üniversite, 2016 yılında AshokaU Changemaker (Fark Yaratan) Kampüsü olarak seçilmiş ve yarının girişimcilerin ve değişim yaratan profesyonellerin eğitiminde dünya lideri olarak tanınmıştır. Ödül aynı zamanda üniversitenin yeni keşifler yapmak ve insanların yaşamlarını iyileştirmek için birlikte çalışan küresel bir kurumlar ağına gururla katılımını da onaylamaktadır.

Laurier'de öğrenim gören uluslararası öğrenciler, eğitimleri sırasında yarı zamanlı olarak çalışabilmekte, bu da üniversitedeki öğrenimleri süresince pratik deneyim kazanmalarını, istihdam edilebilirliklerini ve kazanç potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlamaktadır. Bu fayda sadece eğitim süresince sınırlı olmayıp Laurier mezunları mezuniyeti izleyen üç yıl boyunca Kanada'da çalışabilmekte ve sonrasında vatandaşlık başvurusunda bulunabilmektedir. Ayrıca, Laurier'in Uluslararası Öğrenci Çalışma Deneyimi Programı ile uluslararası öğrenciler kampüste yarı zamanlı olarak çalışabilmektedir.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
WLU Waterloo Athletics Centre
WLU Brantford Open House
WLU Waterloo Quad Wilfrid Laurier Statue
WLU Mino-Kummik Garden
WLU Athletics Drumming
WLU Quad and Food Court
WLU Brantford Study Space RAC Lobby
WLU Student in the Lab
WLU Waterloo Open House
WLU Brantford Carnegie Building
WLU Brantford GRH Study Lounge
WLU Brantford Green Wall
WLU Waterloo campus outdoor
Waterloo Ontario 75 University Avenue West
Brantford Ontario 20 Charlotte Street
Kitchener Ontario 120 Duke Street West
Laurier traces its roots to the opening of the Evangelical Lutheran Seminary in Waterloo more than 100 years ago in 1911. It has gone through several changes since then, and in 1973 its name changed from Waterloo Lutheran University to Wilfrid Laurier University.

The university offers an exceptional range and depth of study. Students can choose from more than 100 academic programs, taught by award-winning faculty. Faculty at the university are not just people who stand in front of a lecture hall. They explore student-centred learning and collaborative teaching in active learning classrooms, taking learning beyond the classroom walls into the community. Most of them are leaders, innovators and trendsetters who work to actively engage their students, helping them to find their passion, connect with their learning material, and focus on their personal growth.

In-class learning is only part of the educational equation. Putting knowledge to work in the world is a hallmark of the Laurier experience. Experiential learning opportunities such as co-op work terms and community service are purposefully designed to help students relate what they learn in the classroom to what they experience outside of it. As a result, Laurier students graduate with both the theory and skills needed to succeed in the world that awaits them after university.

The university offer state-of-the-art facilities where students can take fitness classes, participate in intramural sports or compete in varsity athletics. Outside, Alumni Field offers a full-sized, FIFA-certified, artificial surface for both intramurals and club teams. University Stadium is home to Golden Hawk football, soccer, rugby and lacrosse.

With more than 20 different clubs available so that student can participate in a wide variety of competitive and recreational sports and activities, including men?s lacrosse, karate, ball hockey, equestrian and dragon boat racing.

Laurier?s two biggest campuses are in Waterloo and Brantford, but it also has a Faculty of Social Work in Kitchener and a weekend MBA program in Toronto. All its campuses and locations are about an hour's drive (or less) away from Toronto, Canada?s biggest city.

Waterloo campus is in the thriving, culturally diverse community of Kitchener-Waterloo (KW), located one-hour west of Toronto with a population of about 365,000. With two universities and a college, this university town is a vibrant and student-friendly city with plenty of off-campus housing, entertainment, dining and recreational opportunities. And a new light rail transit system will make it easier than ever to get around.

Shaped by its location on the historic Grand River and proximity to the major industrial and consumer markets of North America, Brantford has a thriving business community that is home to several global business operations but people are drawn to the region for so much more. A healthy arts and culture scene, world-class trails system for walking and biking, and a strong slate of festivals and events make Brantford a vibrant place to call home for residents and students alike.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244184_320px.jpg Wilfrid Laurier University https://www.idp.com/turkey/universities/wilfrid-laurier-university/iid-ca-00647/

Ortalama toplam maliyet$1990

 • $803
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $256
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin