Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Wilfrid Laurier University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Wilfrid Laurier University, akademik başarısı ile dünya çapında üne sahip olan, Kanada'da öncü bir üniversitedir. Kurumun yenilikçi öğretim stili, sınıfta uygulama eğitimini deneysel öğrenim imkânları ve sınıf dışındaki gerçek dünya deneyimleri ile buluşturur. Kuruma her yıl 80'i aşkın ülkeden 1.000'den fazla uluslararası öğrenci kayıt yaptırmakta olup uluslararası öğrenciler, üniversite topluluğunun merkezinde yer alır.

Üniversite, çevrimiçi öğrenim seçeneklerinin yanı sıra çeşitli kampüsler ve konumlarda 80'i aşkın lisans programı (hem tam hem de yarı zamanlı) sunar. Seçtikleri programın İngilizce dil yeterlilik şartlarını sağlamayan aday öğrenciler aynı zamanda Laurier İngilizce ve Akademik Hazırlık (LEAF) Programı'na katılabilirler. LEAF Programı'nda öğrenciler, üniversitede başarı için gereken akademik becerileri geliştirmenin yanı sıra İngilizce dil becerilerini güçlendireceklerdir.

Laurier, öğrenim ve öğrenci topluluğuna ilişkin odaklandığı konular dolayısıyla öğrenci memnuniyeti, öğrenci yaşamı, ders dışı faaliyetler ve yurt yaşamı alanlarında ülkede sürekli olarak üst sıralarda yer almıştır. Sonuç olarak, Laurier mezunları, kariyer başarısı için ihtiyaç duydukları temel beceriler ve deneyimler ile kurumdan ayrılır.

Laurier Waterloo ve Brantford'ta canlı ve öğrenci odaklı kampüslere sahip olup Milton'da yeni bir kampüs geliştirmektedir. Laurier kampüslerinin tamamı Kanada'nın Ontario eyaletinin güneybatısında bulunup Amerika Birleşik Devletleri'nin yanı sıra Kanada'nın büyük şehirlerine yakın mesafede bulunur. Ayrıca, tüm fakültelerdeki öğrenciler dünya çapında 24 ülkeye öğrenci değişim gezisine çıkabilir.

Laurier kampüsleri genelinde bulunan, öğrencilerin yürüttüğü çok sayıda kulüp ve topluluk mevcuttur bu sayede öğrencilerin programları, fakülteleri, becerileri ve ilgi alanlarına göre yer alabilecekleri çeşitli seçenekler vardır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Laurier Scholars Program (Bilginler Programı)

Laurier son dönemde, akademik gelişim, kariyer ve liderlik gelişimi ve topluluk katılımı alanlarında deneysel öğrenime odaklanan bağımsız ve işbirlikli projelere katılım fırsatlarının yanı sıra üstün başarılı öğrencilere 40.000 CAD$ giriş bursu sunan prestijli Laurier Scholars Program adlı programı başlatmıştır. Başarılı öğrenciler aynı zamanda derece programları boyunca akademisyen yönlendirmesi alacak, Scholars' Colloquim'e katılabilecek, her yıl düzenlenen Scholars' Conference'da çalışmalarını sergileyecek ve 4. yıllarında da birinci sınıftaki bilginlere mentorluk yapacaklardır.

Burs, lisans öğreniminin her yılında yenilenebilirdir. Bunun için öğrencilerin yenileme şartlarını yerine getirmeleri gerekir.

Uluslararası akademik pathway ortaklığı

Üniversite, uluslararası öğrencilere Laurier'de lisans öğrenimi için bireyselleştirilmiş bir akademik geçiş imkânı sunan Wilfrid Laurier International College' (WLIC) geliştirmek üzere yakın dönemde Navitas ile ortaklık kurmuştur.

WLIC, Laurier'in Brantford kampüsünde bulunmakta olup hem Waterloo hem de Brantford kampüslerinde lisans programlarına yönelik pathway (geçiş) programları sunar.

Yeni Tesisler

Brantford kampüsünde bulunan One Market binası hâlihazırda genişletilmektedir. Bu 743 m2'lik yeni alanda, öğrenci salonu, oyun alanı, büyük masa oyunları (masa tenisi ve havuz), grupla çalışma alanları, emanet dolapları ve küçük bir mutfak vd. yer alacaktır.

Yeni dijital medya yeterliliği

Eylül 2021'den itibaren, dijital medya ve gazetecilik okuyan öğrenciler dijital medya yapımı alanında bir sertifika almak için ayrıca ek dersler alacaklardır. Derece programına ek olarak alınan bu beceri odaklı sertifika, 4 yıl boyunca alınan 8 dersi kapsar. Programın kuramsal öğelerini tamamlayan uygulamalı bir eğitim sunacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Kanada'daki en hızlı büyüyen ve en iyi derecelere sahip üniversitelerden biri olan Laurier, çeşitli konu alanlarında eğitim verir ve pek çok öğrenim fırsatları sunar.

Kurumun öğretim yaklaşımı, geleneksel eğitimi yenilikçi programlarla buluşturur diğer bir ifadeyle, sınıfta verilen detaylı kuramı gerçek dünya deneyimi ile birleştirir. Aynı zamanda, öğrencilere yönelik öncü akademisyenler eşliğinde araştırmalar yürütmek için önemli fırsatlar mevcuttur.

Üniversite, öğrencilerin sınıf içerisinde ve dışında katılımlarına öncelik vermekte olup Laurier, öğrenci hizmetleri ve eğitmen kalitesi ile sürekli olarak üst sıralarda yer almıştır (Maclean's University Rankings). Akademisyenleri aralarında uzman olup pek çoğu, çalışmaları ve özenleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmıştır. Uzman profesörler aynı zamanda oldukça destekleyicidir. Öğretmen-öğrenci oranının 1/25 olması dolayısıyla onlarla irtibat kurmak ve yönlendirme almak kolaydır.

Öğrenciler, Kanada'daki en büyük işletme ortak eğitim programını kapsayan Laurier'in kapsamlı ortak eğitim programı aracılığıyla öğrenimleri boyunca ücretli işlerde çalışabilirler. İş-entegre öğrenim imkânları sunan bu program öğrencilere, işle ilgili gelişim fırsatları, profesyonel beceriler ve değerli ağ kurma imkânları sunar. Öğrenciler bu programda geçirdikleri süre boyunca, programla bağlantılı işverenlerin yanı sıra üniversitenin özel ortak eğitim (co-op) ofisi tarafından destek alır.

Yükseköğretim kalitesi, erişilebilir destek ve yenilikçi öğrenim öğrencilerin başarılı bir kariyere başlamalarına ve mezun olduklarında sanayi liderlerine dönüşmelerine yardımcı olur.

İleri eğitim

Laurier kısa bir zaman önce, sunduğu ileri eğitimi yansıtan internet sayfasında yeni bir bölümü hizmete açmıştır. Bu internet sayfası, kullanıcılara kredisiz dersler, atölyeler ve üniversite aracılığıyla alınabilecek sertifikalar için kayıt yaptırma imkânı sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Laurier'in lisans programlarında adaylar için belirli akademik giriş şartları söz konusudur. Aday öğrencilerin, nasıl başvurulacağı konusunda detaylı bilgi için üniversitenin internet sitesinde, seçtikleri disiplin ile ilgili bilgileri gözden geçirmeleri gerekir. Başvuru yapacak uluslararası öğrenciler, başvuru konusunda tavsiyeye ihtiyaç duymaları halinde destek için Laurier'in uluslararası kabul ofisi ile irtibata geçebilir. Öğrenciler aynı zamanda, kabul süreçleri ve şartları konusunda sorularını yanıtlayabilecek ve daha fazla bilgi sunabilecek olan bir uluslararası öğrenci alım ve kabul koordinatörü ile birebir görüşme talep edebilirler.

Tüm programlar İngilizce olarak yürütüldüğünden tüm adayların Laurier'de öğrenim görmek için mükemmel bir İngilizce dil yeterliliğine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekir. Öğrencilerin, anadillerinin İngilizce olmaması halinde, üniversitenin Öğrenci Alım ve Kabul ofisine İngilizce dil yeterliliklerine dair bir yeterli bir kanıt sunmaları gerekecektir.

Seçtikleri program için akademik şartları sağlayan ancak İngilizce yeterlilik şartlarını sağlamayan öğrenciler, kabul için koşullu teklif alacaklardır. Öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlayabilmelerinin ve aldıkları tekliften bu koşulu kaldırabilmenin bir yolu Laurier İngilizce ve Akademik Hazırlık (LEAF) Programı'nda öğrenim görmektir. Öğrencilerin LEAF Programı'na kayıt yaptırmak için, başlayacakları seviyeyi belirleyecek olan, kabul edilen bir İngilizce yeterlilik sınavından güncel bir sınav puanı sunmaları gerekir. Öğrenciler, LEAF Programı'nın 5. seviyesinde üniversite düzeyinde bir programı tamamlayacak ve programı başarılı bir şekilde tamamladıklarında derecelerine yönelik kredi kazanacaklardır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversitede, hem gelen öğrenciler hem de hâlihazırda öğrenim gören öğrenciler için çeşitli ekonomik destek fırsatları mevcuttur. Miktarı, başvuru koşulları ve diğer şartlar dahil olmak üzere burslar ve hibeler konusunda daha fazla detayların tamamı Laurier'in internet sitesinde mevcuttur.

Laurier, öğrenim programının ilerleyen yılları boyunca öğrencileri, program içi burslar için otomatik olarak değerlendirir. Öğrencinin akademik not ortalamasının (GBA) dikkate alındığı akademik bir değerlendirme yapılır. Bu bursu hak kazananlara yıllık olarak 500 ila 1.500 CAD verilir. Üniversite aynı zamanda, öğrencinin notlarına bağlı olan ve herhangi bir başvuru gerektirmeyen giriş bursları sunar.

Öğrenciler aynı zamanda her öğrenim yılına rekabete dayalı burslara veya ödüllere başvuru yapabilirler. Bu tür bir finansal yardım için değerlendirmeye alınmak için adayların, akademik başarı, finansal yardım, ilgi alanı ve üniversite faaliyetlerine katılım hakkında bilgi gerektiren çevrimiçi bir profili tamamlamaları gerekir.

Ayrıca uluslararası öğrencilere özel çeşitli burs ve ödüller mevcuttur. Bulundukları topluluklarda liderlik yaptıklarına ve ilham sağladıklarına dair kanıt sunan uluslararası öğrencilere her yıl verilen Inspiring Lives Scholarship adlı burs bunlara dahildir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Öğrenciler, daha ilk başvuru sürecinde başlayan ve Laurier mezunu olarak kariyerlerine kadar devam eden destek hizmetlerinin kalitesi dolayısıyla üniversiteyi sürekli yüksek bir değerlendirmeye layık görürler.

Destek hizmetleri, alıştıklarından farklı bir öğrenim ortamına gelen öğrencilere destek vermek üzere özel eğitim alan personeli ekibi ve gönüllü öğrenciler tarafından verilir.

Laurier International, uluslararası öğrencilere, çalışma izinleri, vizeler, geliş hazırlıkları, Kanada'da yaşama alışma ve Kanada üniversite deneyimine uyum sağlama dahil olmak üzere çeşitli konularda yardımcı olabilir. Laurier International aynı zamanda tüm birinci sınıf öğrencilerini, bir öğrenci perspektifinden bilgi ve tavsiyeler sunan, Uluslararası Öğrenci Lideri adı verilen, üst sınıflardan bir mentor öğrenci ile eşleştirir.

Laurier'in geniş öğrenci destek hizmetleri aynı zamanda tüm adımları olabildiğince basit, keyifli ve stressiz kılmak için sağlık, güvenlik ve akademik konularda destek sunar. Bireysel ve gizli ruh sağlığı desteği ve çeşitli dillerde çevrimiçi destek bu kapsamda yer alır. Ayrıca doktorlar, hemşireler, kiropraktörler, fizyoterapistler ve danışmanlar dahil olmak üzere kampüste, lisans sahibi pek çok sağlık çalışanı mevcuttur. Buna ek olarak üniversite beslenme, egzersiz ve uyku dahil sağlık açısından pek çok konuda yardımcı olmak üzere uzman programlama hizmeti sunar.

Kariyer Merkezi öğrencilere, kariyerlerine başlama, istihdam becerilerini geliştirme ve kişiye özel iş deneyimi fırsatları bulma konusunda yardımcı olan uzman kariyer danışmanları sunar. Öğrenciler aynı zamanda, uluslararası öğrencilere belirli bir iş ve kariyer geliştirme ihtiyaçları konusunda destek vermede uzman olan bir kariyer danışmanı ile bağlantı kurabilirler.

Bunlara ek olarak, üniversite öğrencilere ağ kurma ve mezun olduklarında ne yapmak istediklerini belirlemede yardımcı olmak için kariyer fuarlarına, işveren oturumlarına ve panel etkinliklerine ev sahipliği yapar. Laurier öğrencileri aynı zamanda öğrencileri onlarca işveren ile buluşturan ve Kanada'da kariyer fuarları arasında en büyüğü olan Partners 4 Employment adlı kariyer fuarına ücretsiz olarak katılabilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Takdir toplayan öğrenci istihdam girişimleri

Laurier, 2021'de ülke genelinde art arda ikinci yıl genç bireysel için en seçkin işverenlerden biri olarak tanınmıştır (Canada's Top 100 Employers). Mentorlük ve eğitim aracılığıyla işe alım ve sürdürme başarısı dolayısıyla ödüle layık görülen Laurier, bu övgüye layık görülen yalnızca iki yükseköğretim kurumundan biridir.

2020'de Laurier uluslararası öğrencilerinin %94.9'u mezuniyetten itibaren 12 ay içinde işe alınmış veya ileri öğrenime devam etmiştir.

Laurier, faydalı öğrenci değişim programları sunmak için dünya çapında 70 diğer kurumla ortaklık kurmuştur. Üniversite aynı zamanda öğrencilere iş fırsatları sunmak için her yıl Kariyer Merkezi'nde 800'ü aşkın etkinlik ve çalıştay düzenler.

Öğrenciler, öğrenimleri süresince yarı zamanlı işlerde çalışabilir ve istihdam edilebilirliklerini ve kazanç potansiyellerini üst seviyeye çıkarırlar. Bu avantaj sadece öğrenim süresi ile sınırlı değildir Laurier mezunları mezuniyetten sonraki 3 yıl boyunca Kanada'da çalışabilmektedir ve bunun ardından vatandaşlık başvuru için hak kazanırlar. Uluslararası Öğrenci Danışmanları öğrencilere, mezuniyet sonrası çalışma iznine başvuru konusunda yardımcı olacak yönlendirme sağlayabilir.

Buna ek olarak, Laurier'in Uluslararası Öğrenci İş Deneyimi Programı, uluslararası öğrencilere yönelik hem kampüste hem de çevrimiçi olarak fırsatlar bulunur veya yaratır.

Mezunların başarılı liderlere dönüşmelerine yardımcı olan üniversite, öğrencilerin becerilerini ve girişimciliklerini geliştirmeleri için fırsatlar sunar. Bu, fark yaratan programlar, öne çıkan destek hizmetleri, canlı öğrenci toplulukları ve öncü sanayi liderleri aracılığıyla sunulan yüksek etkili müfredat programları aracılığıyla gerçekleştirilir.

Üniversite, geleceğin girişimcilerini ve değişim yaratan profesyonellerini yetiştirmede uzman olarak sağlam bir üne sahip olup 2016 yılında AshokaU Changemaker Campus olarak adlandırılmıştır.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
WLU Brantford Open House
WLU Waterloo Quad Wilfrid Laurier Statue
WLU Mino-Kummik Garden
WLU Athletics Drumming
At Wilfrid Laurier University
At Wilfrid Laurier University
At Wilfrid Laurier University
WLU Student in the Lab
WLU Waterloo Open House
WLU Brantford Carnegie Building
WLU Brantford GRH Study Lounge
WLU Brantford Green Wall
WLU Waterloo campus outdoor
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?