با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

فراتر از رتبه بندی; واقعاً چه چیزی در دانشگاه مهم است؟

انتخاب دانشگاه می تواند کار سختی باشد و اکثر دانشجویان بین المللی به رتبه بندی دانشگاه ها مانند رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و Times Higher Education اعتماد می کنند ، خصوصاً اگر دانشگاه های دارای اولویت در انگلستان یا ایالات متحده قرار دارند ، زیرا بهترین دانشگاه ها هستند - 10 دانشگاه جهان از آنجا می آیند.

با این حال ، شما واقعاً از کجا می دانید رتبه بندی در مورد چه مواردی است و اندازه گیری آنها چیست؟ آیا اطمینان دارید که این معیارهایی است که می خواهید به کل انتخاب خود برای مقصد تحصیل در خارج از کشور اعتماد کنید؟

برای اتخاذ آگاهانه ترین تصمیم ، در اینجا چند ایده در مورد مواردی که باید علاوه بر موقعیت رتبه بندی آنها هنگام انتخاب دانشگاه نیز بررسی کنید ، آورده شده است.

تنوع و کیفیت دوره ها

وقتی تصمیم گرفتید که برای بقیه زندگی خود چه شغلی را دنبال کنید ، پس مطمئن شوید که دانشگاه منتخب شما را برای آن حرفه آماده می کند بسیار حیاتی است.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که دوره ها و ماژول های آنها به روز شده است و دانشگاه در زمینه ای که می خواهید در آن تخصص داشته باشید ، به تحقیق و به روز رسیده است.

همچنین می توانید نمونه کارها و تجربه تدریس استادان را بررسی کنید زیرا این امر اصلی ترین تجربه دانشگاه شما خواهد بود. برخی از این اطلاعات ممکن است در رتبه بندی دانشگاه ها یافت شود اما به طور دقیق نیست ، بنابراین بهتر است صفحات وب کارکنان دانشگاه را بررسی کنید.

پس از تحقیق خود ، ممکن است متوجه شوید که مرتبط ترین دانشگاهیان و نویسندگان موضوع شما استاد یکی از دانشگاه های دیگر است که می خواهید درخواست کنید

 

What matters-Body-img-1.jpg

ایمنی و امنیت

مهم است که هر کجا که بروید ، احساس امنیت کنید.

اول از همه ، بررسی کنید دانشگاه دانشگاه در آنجا واقع شده است. بررسی کنید آیا ایمن است ، و میزان جرم و جنایت آن چقدر است و حمل و نقل عمومی در چه منطقه ای دیر انجام می شود.

سپس می توانید در صفحات وب دانشگاه بررسی کنید که آیا آنها خدمات امنیتی خاص خود را در محوطه دانشگاه و سایت های اسکان دانشجویان دارند. ایمنی شما باید یکی از اولویت های اصلی دانشگاه شما باشد.

امکانات دانشگاه و خدمات پشتیبانی

علاوه بر احساس امنیت ، وقتی می دانید که شخصی برای گفتگو دارید احساس خوبی دارد 

منظور من در اینجا دوستان شما نیست ، بلکه کارکنان متخصصی هستند که می دانند چگونه با انواع مشکلات دانش آموزان کنار بیایند. این شامل مشکلات و مشاوره های مالی ، خدمات بهداشتی و درمانی ، خدمات عمومی دانشجویی ، اتحادیه دانشجویی یا حتی خدمات کتابخانه است.

من این شانس را دارم که در یکی از حمایت کننده ترین دانشگاه های جهان ، دانشگاه ناتینگهام تحصیل کنم و حتی اگر به دلیل وضعیت همه گیر COVID-19 در خانه هستم ، احساس می کنم مورد حمایت قرار گرفته ام و شخصی نیز دارم در هر زمان می توانم یک ایمیل ارسال کنم. این معنی زیادی دارد.

برای اطلاعات بیشتر ، به وب سایت دانشگاه بروید و بررسی کنید چه نوع خدماتی را ارائه می دهند.

فرصت های بودجه و هزینه های تحصیل مناسب

از آنجا که تحصیل شما چند سال طول می کشد ، تهیه یک برنامه مالی هوشمندانه است.

اگر از خانه دور می شوید ، این شامل هزینه های زندگی ، هزینه های سفر ، هزینه های تحصیل ، مطالب تحصیلی می باشد ... این لیست ادامه دارد.

به همین دلیل شما باید تمام امکانات مربوط به بودجه و بورس تحصیلی را بررسی کنید تا ببینید دانشگاه مورد نظر شما هر نوع پشتیبانی مالی را ارائه می دهد یا خیر.

برخی از دانشگاه ها شهریه پرداخت شده ، برخی یک بار هزینه ، برخی هر دو و برخی دیگر ندارند. اگر نتوانید تصمیم بگیرید که درخواست خود را به کدام دانشگاه بفرستید ، این ممکن است عامل اصلی باشد.

What matters-Body-img-2.jpg

زندگی اجتماعی و اوقات فراغت

وقتی درس نمی خوانید ، احتمالاً می خواهید آرام باشید ، معاشرت کنید یا یک سرگرمی پیدا کنید.

بسیاری از دانشگاه ها امکان عضویت در یک جامعه یا باشگاه دانشجویی را در اتحادیه دانشجویی یا خدمات دانشجویی خود فراهم می کنند.

جوامع و باشگاه ها مانند سازمان های غیردولتی کوچک مستقر در دانشگاه عمل می کنند که می توانید با پرداخت کمی و بدون هیچ هزینه ای به آنها بپیوندید. آنها می توانند مبتنی بر ورزش ، هنر ، مذهب ، اجتماعی یا سرگرمی باشند. در دانشگاه من حتی یک انجمن هری پاتر برای همه طرفداران وجود دارد.

نکته دیگر این است که بررسی کنید این است که آیا دانشگاه شما از امکانات ورزشی مانند سالن بدن سازی یا استخر برخوردار است که می توانید از ذهن و بدن خود مراقبت کنید ، معمولاً با قیمتی بسیار کمتر از گزینه های خارج از دانشگاه.

و البته ، در پایان روز شما احتمالاً می خواهید چیزی بخورید یا با دوستان خود یک نوشیدنی بنوشید ، بنابراین یک کافه در محوطه دانشگاه ضروری است. کمی گشت و گذار در محوطه دانشگاه داشته و امکانات را کاوش کنید.

همه این عوامل بندرت در رتبه بندی دانشگاه ها گنجانده می شوند. البته ، رتبه بندی هنوز برای بررسی فرصتهای تحقیق و موفقیت دانشگاه ، تعداد دانشجویان بین المللی ، تعداد و تعداد دانشجویان کلی و موارد مشابه بسیار مفید است.

با این حال ، برای جزئیات مانند مواردی که در بالا توضیح دادیم ، احتمالاً باید وب سایت هر دانشگاه را به صورت آنلاین بررسی کنید تا ببینید چه چیزی ارائه می دهند و دانشجویان و فارغ التحصیلان کنونی دانشگاه چه می گویند

نویسنده:

فرانکا زلاتیچ

کرواتی در انگلستان. فرانکا دانشجوی تمام وقت دکترا در دانشگاه ناتینگهام است و مدرک خود را در رشته جامعه شناسی دنبال می کند.

مقالات پیشنهادی

راهنمای مطالعه UK برای مبتدیان

 در اینجا ، شما همه چیز را در مورد کیفیت زندگی دانشجویی در انگلستان از جمله محل اقامت ، زندگی در شهر ، ورزش ، شهریه و هر چیز دیگری که در مورد آنها گیج هستید یاد خواهید گرفت.

دانشگاه های گروه راسل چیست؟

 هر آنچه در مورد دانشگاههای متمرکز در تحقیقات انگلیس و نحوه درخواست در آنجا باید بدانید.

چگونه می توان برای دانشگاه ها و کالج های انگلستان اقدام کرد؟

 تمام اطلاعات مربوط به پذیرش دانشگاه های انگلستان ، مهلت های UCAS ، الزامات درخواست دانشگاه های انگلیس برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دریافت کنید!

7 نکته مالی برای دانشجویان جهت پس انداز پول در خارج از کشور

 با توجه به اینکه در زادگاه خود نیستید و مقدار محدودی پول نقد دارید ، باید مراقب باشید که پول خود را کجا خرج می کنید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.