با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 GRE در مقابل GMAT ، آزمون مناسب برای من چیست؟

اگر دانشجویان می خواهند برای یک دانشگاه رقابتی واجد شرایط شوند ، معیارهای بسیار سختی برای تأمین دارند. همراه با تحقق توصیه های بی شماری ، نوشتن مقاله و حفظ نمرات ، دانش آموزان ملزم به انجام یک آزمون اضافی مانند GRE و GMAT هستند که تعیین می کند آیا آنها در برنامه های رویایی خود پذیرش می کنند یا نه.

برای بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان ، GRE (آزمون ثبت نام فارغ التحصیل) و GMAT (آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی) دو آزمون پذیرش محبوب هستند. دانشجویان بسته به نیاز دانشگاه خاص یا مجموعه مهارت های دانشجو ، هنگام درخواست دانشگاه های مورد نظر خود یکی را می گیرند.

برخی از دانشگاه های معتبر هر یک از این دو دانشگاه را می پذیرند ، در حالی که برخی از آنها در مورد یک دانشگاه خاص سخت گیری می کنند. بنابراین ، برای دانشجویانی که می پرسند ، "کدام آزمون را باید برای ثبت نام در دانشگاه ها شرکت کنم؟" ، خواندن این مقاله را ادامه دهید.

تفاوت در چیست؟

بیشتر دانش آموزان وقتی صحبت از تفاوت بین این دو آزمون است ، سرنخ ندارند. هر دو بخش انگلیسی و ریاضی دارند ، بنابراین تفاوت کجاست؟

خوب ، همانطور که از نام ها مشخص است ، تفاوت اصلی در هدف آزمون است. GMAT عمدتا برای MBA و پذیرش در مدارس بازرگانی است ، در حالی که GRE برای انواع دیگر برنامه ها و دانشگاه ها پذیرفته می شود.

بنابراین ، GRE با دانش آموزانی از طیف گسترده ای از رشته ها ، محبوب ترین این دو است. اگرچه بسیاری از مدارس بازرگانی معیارها را کاهش داده و GRE را نیز پذیرفته اند ، بهتر است قبل از این در مورد الزامات دانشگاه و برنامه های خاص خود سال کنید ، بنابراین می توانید به موقع برای آزمون مناسب ثبت نام کنید.

تفاوت های دیگری نیز بین این دو آزمون وجود دارد. در اینجا خلاصه ای از تجزیه و تحلیل مقایسه ای این دو وجود دارد.

GRE

GRE معاینه ای است که در کل 3 ساعت و 45 دقیقه به طول می انجامد. این آزمون تقریباً برای همه برنامه های تحصیلات تکمیلی به جز مدارس بازرگانی کافی است ، مگر اینکه در غیر این صورت تعیین شده باشد.

هزینه GRE 195 دلار است و تقریباً 655000 دانش آموز هر ساله از آن استفاده می کنند. این آزمون را می توان به صورت رایانه ای و همچنین چند بار در سال بر روی کاغذ انجام داد. ساختار و قالب آزمون به شرح زیر است.

1 بخش تحلیلی با 2 مقاله

2 بخش کلامی

2 بخش کمی

GRE در مورد مسائل ریاضی آسان تر از این دو مورد در نظر گرفته می شود ، شاید به این دلیل که اجازه استفاده از ماشین حساب را می دهد ، در حالی که GMAT این کار را نمی کند. شما برای هر سه بخش آزمون نمره جداگانه دریافت می کنید که نمره آن از 130-170 است.

آیا GRE راحت تر است؟

در مقایسه با سایر امتحانات تحصیلات تکمیلی ، مانند MCAT یا LSAT ، GRE اغلب دشوارتر در نظر گرفته می شود زیرا به دانش تخصصی کمتری نیاز دارد ، منحنی ساده تری دارد و به طور کلی س mالات ریاضی چالش کمتری دارد.

GMAT

از طرف دیگر ، آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی 3 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد. این آزمون که بطور ویژه برای داوطلبان بالقوه مدارس بازرگانی طراحی شده است ، سالانه توسط حدود 250،000 دانشجو برگزار می شود. هزینه آن مقدار قابل توجهی بیشتر از GRE است و 250 دلار قیمت دارد. GMAT فقط به صورت رایانه ای قابل تهیه است و شامل موارد زیر است:

1 بخش تحلیلی با یک مقاله

1 بخش استدلال یکپارچه

1 بخش کمی

1 بخش کلامی

GMAT به دلیل تمرکز بر استدلال و س questionsالات کمی پیچیده تر ، که بدون ماشین حساب انجام می شود ، دشوارتر از GRE است. داوطلب 5 نمره آزمون جداگانه دریافت می کند. یکی برای هر بخش ، و یکی تجمعی. دامنه امتیازات از 200-800 امتیاز است.

چرا GMAT دشوار است؟

از آنجا که GMAT یک آزمون انطباقی رایانه ای (CAT) است ، مشکل سوال با توجه به عملکرد شما تنظیم می شود. سوال اول دشواری متوسط ​​است. اگر درست جواب دهید ، سالات دشوارتر می شوند.

با مشاوران آموزش آوارگان ما صحبت کنید تا ببینید کدام دانشگاه توسط دانشگاه مورد نظر شما پذیرفته می شود. همچنین قبل از ثبت نام در GRE یا GMAT خود ، اطلاعات دقیق در مورد نیاز دانشگاه را خواهید گرفت.

 

 

 

مقالات پیشنهادی

Why Study

چرا تحصیل در خارج از کشور؟

 دنیا را ببینید ، فرهنگ جدیدی را تجربه کنید ، در یک آموزش کلاس جهانی فرو بروید - و برای آینده جهانی خود آماده شوید. هیچ چیز از تجربه بین المللی همهجانبه ای که هنگام تحصیل در خارج از کشور کسب خواهید کرد ، غلبه ندارد.

MBA در استرالیا

 کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) یکی از دوره های پرطرفدار است که مجموعه ای از فرصت های شغلی را به دانشجویان در سراسر جهان ارائه می دهد.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.