با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 چالش های انتخاب رشته مناسب هنگام تحصیل در خارج از کشور

به شما چه بگویم ، هیچ احساسی بهتر از این نیست که در کلاس اول خود یک دوره جدید بنشینید و این احساس گرم تعلق را بدست آورید ، درک کنید که درست انتخاب کرده اید. ممکن است یک هفته ، یک ماه یا به ندرت ، حتی بیشتر طول بکشد. اما وقتی کلیک می کند ، تاثیر می کند.

مطالعه می تواند جالب ، سرگرم کننده ، سخت و حتی چالش برانگیز باشد ، اما هرگز نباید منبع اصلی ناراحتی یا پشیمانی شما باشد. بنابراین ، بگذارید به شما کمک کنم یک دوره را پیدا کنید که قلب شما را آواز می خواند!

چگونه سفرم را شروع کردم

سفر از دانش آموز ناراضی ، در تلاش برای ساختن آن به کلاس دانشجویی که بودم ، به دانشجوی هیجان انگیز ، آماده برای سمینارها-ساعتها قبل از تحصیلات تکمیلی که امروز هستم ، طولانی اما کاملاً پاداش آور بوده است.

من یک مدرک کارشناسی را تحویل داده ام که خانواده ام به من حمله کردند - داستانی که ممکن است بسیاری از دانشجویان آسیایی و آسیای جنوبی آن را بی اهمیت می دانند. و من همیشه فکر می کردم که یافتن مسیر درست یک افسانه است. سپس من فوق لیسانس خود را شروع کردم - با شرایط خودم.

اما وقتی این تصمیم را گرفتم ، هیچ راهنمایی پیدا نکردم که بتواند به من کمک کند تا فشار روحی را کنترل کنم و نه اینکه چگونه از سردرگمی پیروی از رویاهایم در مقابل انتخاب "معقول" خلاص شوم.

Challenges-Right-Course-BODY1.jpg

آنچه واقعاً به شما انگیزه می دهد را پیدا کنید

انگیزه می تواند بسیار مکرر و در عین حال زودگذر باشد. یک روز شما در مورد بازی های ویدیویی هیجان زده هستید. مورد بعدی ، علم یا ادبیات. با وجود همه این گزینه ها ، گاهی اوقات ممکن است آسان باشد که در مورد آنچه دوست دارید و آنچه واقعاً دوست دارید گیج شوید - برای مطالعه آن برای چندین سال آینده کافی است.

آنچه برای من مفید بود ، انتخاب کوتاه مواردی بود که من به خصوص دوست داشتم و وقت کافی را با آنها سپری کردم تا درک کنم چرا آنها را دوست دارم. با انجام این کار ، من توانستم محدود کردن مناطق مطالعه ام را شروع کنم.

اجازه دهید برای مثال بازی های ویدیویی را در نظر بگیریم. بسیاری از ما آنها را دوست داریم ، اما چرا آنها را دوست دارید؟ شاید شما واقعاً لذت ببرید که با بازی سر و صدا کنید ، حالت ایجاد کنید یا نحوه بازی آنها را تغییر دهید. در این صورت می توانید مطالعه کدنویسی را در نظر بگیرید. آیا از ماهیت قصه گویی تعاملی آنها لذت می برید و آرزو می کنید کاش می توانستید داستان خود را بسازید؟ شما ممکن است به فکر مطالعه طراحی روایت یا نوشتن باشید.

همه چیز درمورد گذراندن وقت با آنها و تأمل در دلیل اینکه باعث می شوند شما تیک بزنید است. منبع انگیزه خود را صفر کنید و به خودتان یک گزینه مطالعه هیجان انگیز و مناسب تبدیل کنید!

با توجه به وضعیت افسرده امروز جهان مبتلا به همه گیر ، می توانم درک کنم که برای برخی از شما یافتن انگیزه دشوار است. و این کاملا مشکلی است زیرا در حال حاضر مراقبت از خود باید در اولویت باشد. وقت گذاشتن برای انتخاب خود نه حرفه شما را خراب می کند و نه شما را از دوره مورد نظرتان باز می دارد.

نحوه کنترل فشارهای خارجی

به یاد می آورید وقتی ذکر کردم که چگونه خانواده ام "را ترغیب کردند" تا مدرک کارشناسی را به انتخاب خودشان برسانم؟ صادقانه بگویم ، نیت خیر یا در غیر این صورت ، این فشار ، لزوم "افتخارآفرینی خانواده ات" بار سنگینی بر دوش من بود که من آن قدم مهیج و ترسناک را در زندگی دانشگاهی برداشتم.

از آنچه من مشاهده کردم ، تعداد بسیار ناامیدکننده ای از والدین آسیایی و آسیای جنوبی هستند که در نهایت این کار را با فرزندان خود انجام داده اند یا خواهند گرفت. "گناه" ناامید کردن خانواده های ما چیزی است که همه ما با آن بزرگ شده ایم و چیزی که بر توانایی ما در تصمیم گیری صحیح برای خود تأثیر منفی گذاشته است.

من یک دانش آموز دبیرستانی ساده لوح و جوان بودم که در مورد کاری که می خواهم انجام دهم مطمئن نیستم و هیچ ایده ای در مورد انتخاب صدای خودم در انتخاب آینده خودم نداشتم. همه اینها من را از آنچه می خواستم چند سال انجام دهم خارج کرد.

امیدواران دانشگاه امروز با فشارهای مشابهی روبرو هستند ، حتی اگر اطمینان بیشتری نسبت به آنچه قلب آنها می خواست ، داشته باشند. اگرچه من از اصطلاح "فشارهای بیرونی" استفاده کرده ام ، اما در مورد من ، این اصطلاح از پدر و مادرهای خوش فکر ناشی از محافظت بیش از حد بوده است.

با والدین خود صحبت کنید

آنچه من خیلی دیر انجام دادم ، و آنچه شما باید بلافاصله انجام دهید ، غلبه بر تردید در صحبت كردن با والدین و نشستن آنها برای یك بحث آرام اما صریح است.

وقتی گزینه ترک حرفه ای که والدینم برای من انتخاب کرده بودند پیش آمد ، من آن را برای زندگی عزیز می گرفتم. داشتن چنین خودباوری به من اجازه داد تا روند فکر خود را به روشی بیان کنم که بی ادبانه نبود ، اما همچنان محکم بود.

کاری که می توانید انجام دهید این است که مکالمه خود را برنامه ریزی کنید. کمی وقت بگذارید و به جای اینکه در رشته پزشکی یا مهندسی شرکت کنید ، دلایلی را که می خواهید مدرک خاصی انجام دهید یادداشت کنید. ممکن است مورد آخر سنگر مشاغل بی خطر و پاداش دهنده در نظر بسیاری از والدین باشد ، اما باید انتخاب شما باشد.

ممکن است دریابید که نوشتن همچنین باعث تقویت عقاید شما می شود - از تجربه من ، والدین به عنوان نشانه بلوغ به این نوع قدرت پاسخ می دهند. به هر حال ، آنها در پایان روز بهترین چیز را برای شما می خواهند.

با نشان دادن اینکه چقدر قوی به انتخاب خود اعتقاد دارید و چقدر خوشحال خواهد شد آنها را از حباب خود بیرون می کشید. با این حال ، احساسات و نظرات آنها را نادیده نگیرید - به هیچ چیز دست نخواهید یافت.

در عوض ، به دیدگاه آنها گوش فرا دهید ، نگرانی های آنها را برطرف کرده و تقویت کنید که چگونه انتخاب به ظاهر پرخطر شما در واقع یک گزینه کاملاً مناسب برای تحصیل و شغل است. از این گذشته ، شما کسی هستید که به رسانه های دیجیتال دسترسی دارید ، اگر اگر به آن فکر کنید ، حتی در زمان آنها متولد نشده است!

شاید این یک نظر غیرمعمول باشد ، اما اگر مخالفت خانواده شما با انتخاب شما بیشتر از آنچه انتظار داشتید ریشه دوانده است ، من به شما توصیه می کنم که ایستادگی کنید. از این گذشته ، ممکن است در پایان زندگی با عواقب انتخاب آنها زندگی کنید - آیا واقعاً می خواهید در تصمیمی به آن بزرگی نمایندگی نداشته باشید؟

Challenges-Right-Course-BODY2.jpg

 بدانید چه موقع باید در رسیدن به آرزوهای خود مکث کنید

برای بسیاری از دانشجویان دانشگاه های آینده از کشورهای در حال توسعه ، مواردی مانند محدودیت های مالی مانند اختلافات گسترده در ارزیابی ارز ، یا محدودیت های فرهنگی بسیار واقعی است. و بسیاری از این موانع برای دستیابی به آرزوهای ما وجود دارد.

متأسفانه ، همه نمی توانند بلافاصله رویاهای مطالعه خود را به سرعت تحقق بخشند و این می تواند به طرز باورنکردنی روحیه ای را تحمیل کند. حتی برای برخی حتی ممکن است باعث شود آنها ر considerیاهایشان را کنار بگذارند و برای آنچه در دست است تصمیم بگیرند.

اگر در این برهه از زمان ، به دلایلی یا دوره دیگری ، رویای شما از دسترس خارج شده است ، واقعیت را بپذیرید. اما کاملا تسلیم نشوید.

هنگام مکث ، رویای خود را زنده نگه دارید

دانستن اینکه چه موقع باید در رسیدن به آرزوهای خود مکث کنید ، انتخابی سخت باورنکردنی است و می تواند شبیه شکست یا تسلیم باشد. با این حال ، آن چیزی جز این است.

یک سنجاق در آن قرار داده و شروع به کار در جهت پاک کردن موانعی که از ادامه مسیر رویایی شما جلوگیری می کنند ، کنید. اشتیاق خود را داغ نگه دارید اما آن را به سمت دادن به خودتان فرصت دهید تا رویای خود را دنبال کنید.

هنگامی که هدف خود را برای دوره ای که می خواستم مطالعه کنم قرار دادم ، برای ایجاد بالشتک مالی که به من اجازه می داد این درجه را بگیرم چندین سال کار طول کشید - حتی در آن صورت مجبور شدم پشتیبانی را بپذیرم.

اگر نمی توانستید خانواده خود را در برنامه خود قرار دهید ، ممکن است در صورت شکست آزمایش فعلی ، آزمایش ساده تری در مدت چند ماه انجام شود. شاید اوضاع مالی شما مساعدتر شود و ناگهان دیگر آن مانع بزرگ برای ورود وجود ندارد!

مکث فقط این است - شما فقط قول می دهید که با همان اشتیاق قوی تر ، باهوش تر و همچنان سوزان باشید.

 نویسنده:

حسن احمد

استاد ارتباطات در دانشگاه دیکین. نویسنده ، معطل سریال. خسته کننده چشم خسته کلمات. استاد ارتباطات در دانشگاه دیکین. استاد

مقالات پیشنهادی

کارشناسی ارشد در استرالیا

 دانشجوی بین المللی دانشگاه ملبورن ، سوآثی ، برخی از افسانه های رایج در مورد مشاوران آموزش را از برنامه ریزی سفر خود به خارج از کشور از طریق IDP ، برطرف می کند.

نحوه انتخاب دوره

 در حالی که بسیاری از افراد در حال حاضر تصوری کلی از رشته مورد نظر خود برای ورود دارند ، انتخاب دوره مناسب از بین گزینه های موجود همچنان می تواند یک تصمیم سخت باشد.

بورس تحصیلی در استرالیا

 به دنبال بورسیه تحصیلی در استرالیا هستید؟ لیست ما را بررسی کنید!

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.