با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

پاکسازی UCAS - برنامه ، روند ، گزینه ها و چگونهگی کار 

دانشجویان بین المللی معمولاً در مفهوم پاکسازی تازه کار هستند. اما با توجه به مزایای فرآیند پاکسازی در انگلیس ، دانستن همه چیز در مورد آن مهم است. این راهنمای مختصر به منظور تسهیل همه دانش آموزانی است که مایلند بدانند پاکسازی چیست ، چگونه کار می کند و چگونه باید از آن حداکثر استفاده را ببرند.

پاکسازی چیست؟

Clearing خدماتی است که توسط UCAS ارائه می شود و از طریق آن می توانید دوره های کارشناسی جایگزین را جستجو کنید که هنوز در دانشگاه ها یا کالج های انگلستان موجود نیستند ، اگر قبلا نامه های پیشنهادی ندارید بنابراین ، اگر در هیچ یک از دانشگاه ها یا کالج های انگلستان که قبلاً انتخاب کرده اید پذیرفته نشوید ، بازهم این فرصت را دارید که از طریق پاکسازی UCAS دوره مناسب دیگری پیدا کنید.

اما چرا در دانشگاه مورد علاقه خود قبول نشدید؟

به دلایل مختلف ممکن است در تأمین امنیت پذیرش در دانشگاه مورد علاقه خود در انگلیس موفق نباشید:

شما به دلیل نمره کم امتحانات شرایط ورود را برآورده نکرده اید یا نمره بهتری از حد انتظار کسب کرده اید و می خواهید بهتر انتخاب کنید و برنامه ای را که قبلا انتخاب کرده اید تغییر دهید.

شما تصمیم گرفتید از تحصیلات دانشگاهی صرف نظر کنید اما بعداً نظر خود را تغییر دادید و تصمیم گرفتید امسال را شروع کنید. بنابراین ، شما بعد از 30 ژوئن اقدام کردید.

به دلیل ترجیحات یا برنامه های دیگر ، در قبول پیشنهاد از دانشگاه مطمئن نبودید.

پاکسازی چه زمانی شروع می شود؟

روند پاکسازی از ژوئیه آغاز می شود و شما می توانید برای درخواست دوره های موجود متناسب با علایق خود از آن تا 21 اکتبر استفاده کنید. در این دوره ، دانشگاه ها در نظر دارند که میزان دریافت دانشجو خود را برای یک سال تحصیلی خاص تکمیل کنند.

آیا مراحل پاکسازی انگلیس برای دانشجویان بین المللی منظور شده است؟

پاسخ ساده به این بله خواهد بود! روند پاکسازی در انگلیس برای دانشجویان بین المللی نیز در نظر گرفته شده است. بیایید با برخی از آمارها شما را تشویق کنیم. دانشگاه های انگلستان تا پایان روند پاکسازی 2018 ، 68680 دانشجوی بین المللی پذیرفته اند. از این دانشجویان 30350 دانشجوی اتحادیه اروپا و 38330 دانشجوی غیر اتحادیه اروپا بودند. این نشان می دهد که به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما نیز واجد شرایط استفاده از این فرصت هستید.

با این حال ، تنها شرط واجد شرایط بودن این است که شما باید ابتدا برای تحصیل در انگلستان از طریق خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها (UCAS) اقدام کرده باشید. همچنین ، به عنوان یک اقدام اضافی ، باید با دانشگاه مورد نظر خود مشورت کرده و درباره برنامه های خود برای ثبت درخواست در طی مراحل پاکسازی در انگلستان بحث کنید. شما باید با دانشگاه تماس بگیرید ، به خصوص اگر فقط به دلیل اینکه نامه پیشنهادی از طرف آنها دریافت نکرده اید ، پاکسازی می کنید.

اگر شما تقاضای دانشگاه خود را تا 30 ژوئن تکمیل و ارسال کرده اید و پیشنهادی دریافت نکرده اید یا تصمیم گرفته اید پیشنهادی را قبول نکنید ، درخواست شما به طور خودکار برای تصویب ارسال می شود. با این حال ، از شما انتظار می رود که هزینه درخواست 22 GBP را برای ورود به پروسه پاکسازی یا 11 GBP را ارسال کنید اگر درخواست خود را حتی به یک دانشگاه واحد قبل از مراحل تسویه حساب ارسال کرده باشید.

پاکسازی چگونه کار می کند؟

اولین قدم این است که دانشجویی نتایج خود را بدست آورد و حداقل شرایط ورود به دانشگاه های انگلستان را نداشته باشد. چنین دانشجویی در وب سایت UCAS وارد سیستم می شود و تأیید می کند که آیا واجد شرایط ورود به پروسه پاکسازی است. دانشجویانی که مهلت مقرر را از دست داده اند و به هیچ دانشگاهی مراجعه نکرده اند نیز می توانند صلاحیت خود را برای تصفیه بررسی کنند.

پس از تأیید صلاحیت ، دانشجو وارد مرحله دوم می شود و شماره تسویه حساب دریافت می کند. این شماره مرجع برنامه ای است که دانشگاه ها در مرحله ارزیابی از آن استفاده می کنند. پس از دریافت این شماره ، دانشجو باید به صورت آنلاین درخواست کند یا با دانشگاه ها تماس بگیرد تا درخواست خود را برای دوره های انتخاب شده ارسال کند. تمام جزئیات تماس به طور واضح در وب سایت UCAS برای دانشجویان بین المللی ذکر شده است.

آخرین مرحله فرآیند تسویه حساب در انگلیس با ارائه پیشنهادی آغاز می شود. دانش آموزان چند روز بیشتر فرصت ندارند که پیشنهاد را بپذیرند یا رد کنند. همچنین ، آنها باید به یاد داشته باشند که می توانند همزمان برای یک گزینه پاکسازی درخواست دهند و فقط هنگامی که نتیجه اولین برنامه در دسترس باشد ، می توانند دوباره درخواست دهند.

چگونه دوره های خود را در پاکسازی UCAS انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب رشته یا م educationسسه آموزشی باید سریع و در عین حال هوشمند باشید. به طور معمول به جای ماه ها چند روز فرصت دارید تا تماس بگیرید و این باعث می شود که سرد شوید.

در اینجا چند نکته برای شما وجود دارد که باعث می شود روند پاکسازی کمتر دلهره آور باشد:

بسیار محتمل است که شما در مورد دوره هایی که می خواهید بگذرانید و دانشگاه هایی که می خواهید قبل از مراحل پاکسازی درخواست کنید ، تحقیق کرده اید. اجازه دهید این تحقیق به شما کمک کند. شما همچنین می توانید از طریق وب سایت های دانشگاه ، دفترچه راهنما ، و حتی صحبت با دانشجویان فعلی برای کمک به شما در تصمیم گیری.

ایده خوب دیگر تمرکز در یک شهر یا منطقه خاص از کشور است. به دنبال موسسات واقع در منطقه باشید که بیشتر دوست دارید در آنها تحصیل کنید. این امر به ویژه هنگامی که دانشجوی بین المللی هستید بسیار مفید است.

کیفیت باید در لیست اولویت های شما باشد. فقط به این دلیل که در مراحل پاکسازی هستید به این معنا نیست که شما باید به کمتر از آنچه لیاقت دارید یا برای دوره ای که به آن علاقه ندارید بسنده کنید.

گوگل را بزنید و تمام وب سایت های دانشگاه را مرور کنید. تا جایی که ممکن است در مورد دوره های ارائه شده اطلاعات جمع آوری کنید. آگاهی کافی همیشه در تصمیم گیری صحیح کمک می کند.

به دنبال کمک متخصص باشید!

مشاور IDP شما می تواند گام به گام در فرآیند پاکسازی راهنمایی کند و می تواند از طریق پیگیری دانشگاه ها اطمینان حاصل کند که نامه پیشنهادی را دریافت کرده و در صورت لزوم دانشگاه ، آن را می پذیرید. امروز با ما تماس بگیرید و ما کمک خواهیم کرد!

مقالات پیشنهادی

راهنمای شما برای درخواست ویزای دانشجویی در انگلستان

 دریافت ویزای دانشجویی انگلستان یک قسمت اساسی از سفر برای تحقق آرزوی تحصیل در انگلستان است. درخواست ویزا در انگلیس می تواند یک فرآیند دلهره آور باشد ، به خصوص اگر شما از شرایط ویزای انگلیس و تاریخ های مهم برای درخواست اطلاع ندارید. در این مقاله ، ما به شما کمک خواهیم کرد تا

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.