با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

7 نکته برای درخواست موفقیت آمیز در دانشگاه

اگر ایده اقدام به دانشگاه خارج از کشور باعث می شود شب شما بیدار باشد ، مطمئن باشید که تنها شما در این صندلی داغ نیستید. بیایید تا ما به شما کمک کنیم تا همه موارد مهمی را که برای ایجاد یک درخواست دانشگاه موفق باید ایجاد کنید ، پیدا کنید

پس از بحث های دقیق با افسران پذیرش دانشگاه ، ما هفت نکته موثر برای یک برنامه موفق دانشگاه به شما ارائه می دهیم:

1. خلا صه های مربوط به درخواست دانشگاه خود را پر کنید

اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که برنامه شما بزرگترین شانس شما برای معرفی خود است. از این رو ، نباید هیچ خللی در برنامه وجود داشته باشد. سعی کنید برنامه را به طور کامل و دقیق پر کنید. برای هر آنچه بیان می کنید به همان اندازه جزئیات ارائه دهید. اگر وقفه های تحصیلی یا وقفه های کاری خاصی وجود دارد ، مطمئن شوید که آنها را از طریق درخواست خود توجیه می کنید زیرا افسران پذیرش در درجه اول آن را بررسی می کنند. در دروغ گفتن یا پنهان کردن اطلاعات اشتباه نکنید زیرا این امر می تواند احتمال پذیرش شما را جدی بگیرد.

2. نمرات بهتر ، شانس بیشتر!

هنگام مراجعه به دانشگاه های بین المللی ، برای بسیاری از رقابت ها آماده باشید. نمرات بهتر ، معدل درخشان و نمرات آزمون بالا شانس شما را به طور خودکار بهبود می بخشد. با این حال ، افسران پذیرش اغلب معیارهای مختلفی را دنبال می کنند و از ابزارهای مختلفی برای ایجاد معادل نمرات و محاسبه سطح مهارت شما استفاده می کنند. به عنوان مثال ، آنها با دفتر ملی تشخیص مهارت های خارج از کشور در انگلیس مشورت می کنند.

3. بهترین جمله شخصی را که می توانید بنویسید

گرچه نمی توانیم اهمیت بیانیه شخصی مدون (که بعضاً بیانیه هدف نیز نامیده می شود) را بیش از حد تأکید کنیم ، اما چند نکته وجود دارد که شما برای برجسته سازی بیانیه شخصی خود استفاده می کنید. افسران پذیرش توصیه می كنند كه یك داوطلب باید هنگام ایجاد بیانیه هدف یا بیانیه شخصی ، بر نشان دادن انگیزه و به نمایش گذاشتن دستاوردها و مهارت ها متمركز شود. همچنین ، متقاضیان باید تا آنجا که ممکن است در مورد دوره مورد علاقه خود و آنچه آنها را در آن مناسب می کند ، مشخص باشند. اگر قبلاً بیانیه شخصی خود را نوشته اید ، مطمئن شوید که بیشتر یا همه این نکات را در آن آورده اید:

دلیل انتخاب رشته انتخابی

منبع انگیزه برای دامنه انتخاب شده

مرتبط بودن مدارک تحصیلی با دوره انتخاب شده

ویژگی هایی که شما را شایسته پذیرش می کنند

اثبات مهارت ها از طریق نمونه هایی از تجربه کار ، کار داوطلبانه ، سرگرمی ها یا فعالیت های اجتماعی.

هر دوره اضافی یا غیر معتبر گذرانده شده

هرگونه موفقیت یا نقش شخصی قابل توجهی که بازی کرده اید

اهداف و آرزوهای آینده شما و اینکه چگونه این دوره به شما در دستیابی به آنها کمک می کند

4. توصیه نامه های خوبی بنویسید

توصیه نامه هایی که به خوبی طراحی شده و اندیشیده شده اند می توانند کمیته پذیرش را برای انتخاب شما متقاعد کنند. هنگام درخواست مراجع آکادمیک ، مطمئن شوید که این توانایی شما را برای کنار آمدن ، عملکرد خوب و مشارکت در زمینه مورد علاقه شما تعریف می کند. استادی که قبلاً به شما آموزش داده باشد یا یک متخصص رشته که در آخرین مدرک تحصیلی شما با او کار کرده است ، بهترین روش برای روشن کردن عملکرد علمی و تجربه کلی تحصیل شما خواهد بود. با این حال ، نوشتن توصیه نامه "درست" مستلزم ارائه حقایق به روش صحیح است. این نامه ها باید بر توانایی های شما متمرکز باشد و شواهدی را برای هر مهارت ذکر شده ارائه دهد. اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات مربوط به برنامه ای را که برای آن درخواست می کنید به مشاور پیشنهاد داده اید زیرا این امر به وی کمک می کند تا با تمرکز دقیق بنویسد. اگر می خواهید تجربه کاری ، ویژگی های شخصیتی یا مهارت های قابل انتقال خود را به نمایش بگذارید ، می توانید یک مرجع شخصی نیز ارسال کنید.

5. در صورت لزوم راهنمایی کنید

کمک به درخواست دانشگاه شما ضرری ندارد. اگر شخصی را می شناسید که قبلاً در خارج از کشور درخواست داده و پذیرفته شده است ، از او کمک بخواهید. همچنین ، می توانید به طور مستقیم با تیم های استخدام موسسه مشورت کنید یا جزئیات پذیرش دانشجویان بین المللی آینده را در وب سایت آنها مرور کنید. می توانید بسته های اطلاعاتی یا دفترچه را از دانشگاه درخواست کنید.

6. مراقب زمان پاسخ برنامه باشید

هنگامی که درخواست دانشگاه را در پرتال آنلاین پر کردید و تمام مدارک مورد نیاز را بارگذاری کردید ، گروه پذیرش از دو تا پنج روز کاری طول می کشد تا به شما پاسخ دهد. زمان پاسخ به برنامه شما بستگی دارد

درخواست می دهند در حالی که برنامه های استاندارد زمان زیادی نمی گیرند ، دانشگاه هایی که اعضای هیئت علمی خود را در روند ارزیابی شرکت می دهند ممکن است زمان بیشتری را صرف کنند. در وهله اول ، افسران پذیرش باتجربه از طریق درخواست شما بررسی صلاحیت و مناسب بودن برای یک دوره را انجام می دهند. سپس برنامه های موجود در لیست کوتاه به بخشهای مربوطه ارسال می شوند. بعضی از دانشگاه ها از شما می خواهند که برنامه های مورد نظر خود را انتخاب کنید ، اما ممکن است دوره دیگری بر اساس ارزیابی به شما پیشنهاد شود.

7. برای مصاحبه آماده شوید!

به گفته افسران پذیرش ، گاهی اوقات برنامه های عالی با مصاحبه های عالی جفت نمی شوند ، که منجر به طرد دانشجویان می شود. به عنوان یک متقاضی باهوش ، باید آن مصاحبه را با برنامه ریزی مناسب ناخن بزنید. معمولاً مصاحبه ها انجام می شود تا قضاوت شود که آیا متقاضی دانش لازم برای تحقیق یا دوره های عملی را دارد. این بدان معناست که مصاحبه جایی است که باید ثابت کنید که کاملاً آگاه هستید و برای دوره آمادگی کامل دارید.

برخی از سوالات متداول که می توانید در طول مصاحبه انتظار داشته باشید عبارتند از:

سوالات مربوط به هرگونه پروژه تحقیقاتی که در گذشته انجام داده اید

سوالات مربوط به اهداف و اهداف شما

سو الاتی در مورد برنامه های آینده خود پس از اتمام دوره.

به نکات بیشتری احتیاج دارید؟ از مشاور آوارگان خود راهنمایی و پشتیبانی بخواهید!

مقالات پیشنهادی

آماده شدن برای رفتن

 بنابراین ، شما دوره خود را انتخاب کرده اید. اکنون زمان آن فرا رسیده است که برای تجربه آموزش بین المللی خود در تغییر زندگی آماده شوید. هنگام انتقال به کشور جدید خود باید موارد زیادی را در نظر گرفت

راهنمای گام به گام مطالعه بین المللی

 ما به شما کمک می کنیم دوره و کشوری را که برای شما مناسب است انتخاب کنید و سپس برای تحقق آن شما را از طریق مدارک راهنمایی می کنیم.

مشاوره‌ی دوره‌ی آموزشی

ما می توانیم با مشاوره شخصی شخصی که برای شما مناسب است، کمک کنیم.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.