با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

 پیدا کردن یک دوره‌ی کارآموزی

نکاتی برای یافتن دوره‌های کارآموزی

 پیوستن به بازار کار استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز باشد. دوره‌های کارآموزی برای کسب تجربه‌ی کاری حقیقی در صنعتی که می‌خواهید برایش کار کنید مفید هستند.

با اینحال برای بسیاری از دانشجویان خارجی، یافتن یک دوره‌ی کارآموزی به مشکلی یافتن شغل است. برای کمک به شانس موفقیتتان، در این بخش نکاتی ارائه می‌شود که می‌توانید بوسیله‌ی آن‌ها تجربه‌ی دلخواهتان را کسب کنید.

گزینه‌های خود را بررسی و اولویت‌بندی کنید
استرالیا فرصت‌های کارآموزی متعددی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه میدهد. بنابراین زمان بگذارید، گزینه‌هایتان را بررسی کنید، و بهترین گزینه را انتخاب کنید. علاوه بر این، تصمیم بگیرید که آیا یافتن و انتخاب یک دوره‌ی کارآموزی بوسیله‌ی خودتان بهتر است یا مراجعه کردن به یک آژانس کاریابی.

با سازمان‌های مورد علاقتان تماس بگیرید
اگر شرکت خاصی وجود دارد که علاقه‌مند بکار در آنجا هستید، به وبسایتشان مراجعه کنید و ببینید برنامه‌های کارآموزی برای دانشجویان خارجی دارند یا خیر. اگر نمی‌توانید اطلاعاتی کسب کنید، از طریق ایمیل با آن‌ها در تماس باشید و برای شرکت در دوره‌های آتی ابراز علاقه کنید. همچنین می‌توانید پرتابل‌های آنلاین مخصوص کمک به دانشجویان خارجی را بررسی کنید که بدنبال شغل‌های کارآموزی هستند.

حوزه‌ی مورد علاقه‌تان را بشناسید
هرچند استرالیا دوره‌های کاراموزی فراوانی را در غالب صنایع مختلف (مثل کسب و کار، IT و مهندسی) دارند، اما بررسی علاقه، رشته‌ی تحصیلی، و زمینه‌های کاراموزی دیگری که شما می‌توانید از مهارتتان در مواردی استفاده کنید که در شغل مورد نظرتان کارآیی ندارند نیز مهم هستند. 

با موسسه‌ی آموزشیتان صحبت کنید
هر موسسه‌ی آموزشی سیاست‌های مختلفی در مورد کارآموزی دارد. ممکن است بخواهید با کارمند پشتیبانی از دانشجویان بین‌المللی در مورد فرصت‌های موجود در موسسه صحبت کنید. مزیت این کار آن است که این افراد منابعی دارند که شما به آن‌ها دسترسی ندارید و می‌توانند شما را در جهت درست راهنمایی کنند.

رزومه بسازید
حالا که لیستی از شرکت‌ها و حوزه‌های مورد علاقه‌تان دارید، زمان ایجاد یک رزومه فرا رسیده است. مطمئن شوید که این رزومه صلاحیت‌ها و دستاوردهای اصلی شما را نشان می‌دهد و با موقعیت مورد نظر شما مرتبط است.
در مورد دوره‌های کارآموزی در استرالیا سوالات بیشتری دارید؟
می‌توانید یک پرسشنامه پر کنید و مشاوران آموزشی IDP برای صحبت در مورد نیازهایتان با شما تماس خواهند گرفت.

مقالات مرتبط
 
نکاتی در رابطه با کاریابی
هر ساله، چندین فارغ التحصیل تازه نفس به دنیای نیروی کار اضافه می‌شوند. بنابراین تعجب آور نیست که برخی از دانشجویان در مورد شانس استخدام پس از فارغ‌التحصیلی نگران باشند.

پروفایل حرفه‌ای آنلاین شما
بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی، احتمالا پروفایل‌های آنلاین متعددی برای برقراری ارتباط دارید. اما آیا در یک سطح حرفه‌ای ارتباط برقرار می‌کنید؟

مسیرهای شغلی جهانی
مسئولیت هر دانشگاه آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای اشتغال است. با اینحال اگر در شرف فارغ‌التحصیلی هستید و هنوز نمی‌دانید که آیا در دنیای نیروی کار جهانی جایگاهی خواهید داشت یا نه، ما با ذکر چند نکته به شما کمک می‌کنیم چند قدم از رقبایتان پیشی بگیرید!
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.