با ما صحبت کن arrow

hipchat تماس بگیرید
text.skipToContent text.skipToNavigation

تحصیلات تکمیلی: انواع، الزامات و دوره های محبوب تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور

درباره انواع تحصیلات تکمیلی ، الزامات کاربردی و بهترین مقصد تحصیل در خارج از کشور خود مطلع شوید!

آیا قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را در خارج از کشور دنبال کنید و خود را از سایر کاندیداهایی که به دنبال شغل رویایی شما هستند متمایز کنید؟

انواع مدارک تحصیلی ، شرایط و برخی از دوره های محبوب pg را در 5 کشور برتر در خارج از کشور بررسی کنید. برای آگاهی بیشتر به ادامه مطلب بروید!

منظور از مدرک کارشناسی ارشد چیست؟

مدرک کارشناسی ارشد عبارت است از هرگونه تحصیلات عالی که پس از مدرک کارشناسی انجام شود. این فرصتی برای دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی است تا در سطح پیشرفته تری مطالعه یا تحقیق کنند. آنها می توانند روی یک منطقه خاص تمرکز کنند یا از آنچه که در مقطع کارشناسی تحصیل کرده بودند ، پیشرفت کنند.

در مورد دوره های pg ، آنها یا تدریس می شوند یا بر اساس تحقیقات انجام می شوند. در حالی که یک دوره تدریس شده مانند مدرک کارشناسی شما است و توسط یک استاد تدریس می شود، دوره های تحقیقاتی بسیار مستقل تر هستند زیرا شما به تنهایی کار خواهید کرد.

در هر دو مورد، ممکن است از شما خواسته شود که در کلاس ها شرکت کنید، اما اگر در یک دوره تحقیقاتی شرکت می کنید، نمره نهایی شما بر اساس حضور در این کلاس ها یا تکالیف مربوط به آنها تعیین نمی شود. آخرین تحقیق شما آن را تعیین می کند.

انواع مدارک تحصیلات تکمیلی چیست؟

3 نوع تحصیلات تکمیلی به شرح زیر وجود دارد:

  • گواهینامه ها و دیپلم های تحصیلات تکمیلی: معمولاً ماهیت بیشتری حرفه ای دارند و متناسب با حوزه تخصصی خاصی طراحی شده اند. آنها همچنین کوتاهتر و فشرده تر از مدرک کارشناسی ارشد هستند. مدرک کارشناسی ارشد معمولاً 15 هفته طول می کشد در حالی که دیپلم کارشناسی ارشد 6-12 ماه طول می کشد (هر دو در صورت تحصیل تمام وقت)
  • مدرک کارشناسی ارشد: مدرک کارشناسی ارشد رایج ترین مدرک کارشناسی ارشد است. این می تواند یا مبتنی بر تحقیق باشد ، یک دوره تدریس شده یا ترکیبی از این دو باشد. مدرک کارشناسی ارشد معمولاً 1 تا 2 سال تمام وقت خواهد بود. با این وجود ، عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است مدت زمان دقیق ثبت نام تا فارغ التحصیلی را افزایش یا کاهش دهد.
  • دکتری (PhD): دکتری یا دکتری یک درجه تحقیقاتی است که پس از اتمام کارشناسی ارشد مورد مطالعه قرار می گیرد. دوره دکتری تخصصی 3 تا 4 سال تمام طول می کشد و بر اساس یک تحقیق اصلی بسیار گسترده تر توسط دانش آموز است.

اکنون، ممکن است به بهترین دانشگاه خود در خارج از کشور فکر کنید که با رویاهای آموزشی شما مطابقت داشته باشد! درست؟

خوب، گزینه های زیادی وجود دارد. اما به عنوان یک دانشجوی بین المللی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است، ممکن است هنگام انتخاب بهترین دانشگاه مناسب ، برخی عوامل - فراتر از رتبه بندی - را در نظر بگیرید. برای آگاهی بیشتر ویدئوی زیر را تماشا کنید!

چگونه می توانید هنگام درخواست تحصیلات تکمیلی در خارج از کشو، بهترین کشور مناسب خود را تعیین کنید؟

خوب، اگر قصد دارید برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور درخواست دهید، بهتر است در 5 مورد از مهمترین مقاصد تحصیلی ما در خارج از کشو، درباره محبوب ترین موضوعات ، مدت زمان و موارد دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید:

تحصیلات تکمیلی در استرالیا

مدرک کارشناسی ارشد که از دانشگاه های استرالیا اعطا می شود بین المللی شناخته شده و مورد توجه کارفرمایان جهانی است. دوره های ارائه مدرک کارشناسی ارشد در استرالیا از 6 ماه تا 3 سال متغیر است. سطح می تواند دیپلم کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس یا دکترا باشد. 39 دانشگاه استرالیا و بسیاری از موسسات آموزش عالی دیگر که دوره های تحصیلات تکمیلی را در استرالیا ارائه می دهند وجود دارد. برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی در آنجا، به یک مدرک کارشناسی (معمولاً لیسانس سه ساله) از یک موسسه معتبر بین المللی نیاز دارید. شرایط خاص ورود مانند تجربه کار یا سایر پیش نیازها نیز ممکن است وجود داشته باشد. مهارت های زبان انگلیسی برای پذیرش دانشجو و ویزای استرالیا الزامی است.

تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده آمریکا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایالات متحده را دارند بیش از 1700 موسسه برای انتخاب و تخصص های مختلف ارائه شده توسط هر دانشگاه را دارند. دانشجویان همچنین باید بین مقطع کارشناسی ارشد آکادمیک و حرفه ای انتخاب کنند و همچنین انعطاف پذیری لازم برای طراحی برنامه ها و انتخاب رشته های انتخابی فراتر از گروه اصلی را دارند. مدرک کارشناسی ارشد در ایالات متحده بیش از 2 سال طول می کشد و شامل دوره های آموزشی، آموزش ها و تحقیقات دقیق است. برخی از دانشگاهها به عنوان بخشی از برنامه درسی، آموزشهای لازم را ارائه می دهند و فرصتهای تحقیقاتی مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. بودجه برای تحصیلات تکمیلی شامل دستیاری، کارآموزی و مشاغل دانشگاه است. پذیرش در یک برنامه تحصیلات تکمیلی معمولاً حداقل به 16 سال تحصیل رسمی نیاز دارد. یعنی 12 سال دوره ابتدایی و راهنمایی و 4 سال دیگر تحصیلات دانشگاهی.

تحصیلات تکمیلی در کانادا

برنامه تحصیلات تکمیلی در کانادا در طیف گسترده ای از هنرهای زیبا ، مطالعات بومی ، داروسازی ، بیوتکنولوژی تا تجارت ، تجارت تا نجوم ، مطالعات رسانه ای و فناوری اطلاعات ، مهندسی و مخابرات و غیره ارائه می شود. به دانشجویی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا است، علاوه بر برنامه های حرفه ای و گواهینامه ها و دیپلم کارشناسی ارشد. طول دوره تحصیلات تکمیلی در کانادا دو سال است که در آن دانش آموزان ممکن است یک گزینه فوق لیسانس سریع را نیز بیابند. مدت زمان دیپلم یا گواهینامه تحصیلات تکمیلی می تواند 1 تا 2 سال باشد. تحصیلات تکمیلی در کانادا بلافاصله در سراسر جهان به عنوان بالاترین استاندارد شناخته می شود.

تحصیلات تکمیلی در نیوزلند

سیستم آموزشی در نیوزلند شباهت زیادی به مدل آموزش عالی انگلیسی دارد. برنامه های تحصیلات تکمیلی در نیوزلند گزینه های تحصیل تمام وقت و پاره وقت را ارائه می دهد. مانند بسیاری از همتایان خود ، حداقل شرط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ، مدرک کارشناسی است. دانشگاه ها و موسسات دیگر طیف گسترده ای از دوره های pg را در اکثر موضوعات محبوب مانند تجارت ، اقتصاد ، آموزش ، مهندسی ، امور مالی ، مدیریت و گردشگری ارائه می دهند.

مدرک کارشناسی ارشد سنتی در نیوزلند به گسترش دانش در زمینه خاصی از کار کمک می کند و معمولاً مبتنی بر تحقیق است. از سوی دیگر ، مدرک تخصصی pg به دانش آموزانی که یک نوع مدرک غیر تخصصی را کسب کرده اند ، این امکان را می دهد تا در زمینه دیگری در رشته خاصی تحصیل کنند. بیشتر دوره ها 2 سال طول می کشد که در آن دانش آموزان باید دوره های خود را قبل از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در مقطع کارشناسی ارشد تکمیل کنند.

تحصیلات تکمیلی در انگلستان

گزینه های زیادی برای تحصیلات تکمیلی در انگلستان وجود دارد ، اما همه آنها معمولاً شما را ملزم به گذراندن یک درجه اول (یا معادل آن در کشور خود) می کنند تا واجد شرایط ورود باشید. دوره های Pg در انگلستان به عنوان برنامه های "آموزش داده شده" یا "تحقیقاتی" تعریف می شود ، اگرچه ممکن است دانش آموزان دریابند که ترکیبی از اجزای تدریس شده و پژوهشی در دوره انتخابی شما وجود دارد. دانش آموزان دلایل متفاوتی برای انتخاب ثبت نام در دوره "تدریس شده" یا "تحقیقاتی" خواهند داشت. تحصیلات تکمیلی در انگلستان بیش از آنکه در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شود، خودخوان است. مدت زمان تحصیل استادان معمولاً یک سال است. دوره های تدریس معمولاً شامل چندین واحد است که از طریق سمینارها، آموزش ها، سخنرانی ها و یک به یک آموزش داده می شود. عملکرد دانش آموزان معمولاً با ترکیبی از ارزیابی مداوم امتحانات و پایان نامه ارزیابی می شود. برای همه دوره های pg ، کلیه دپارتمان های دانشگاه توسط شوراهای مربوطه مربوط به بودجه آموزش عالی و توسط شوراهای تحقیقاتی انگلستان ممیزی می شوند. آنها همچنین موظف به رعایت استانداردهای سختگیرانه توسط نهادهای حرفه ای هستند.

اگر می خواهید برای نیروی کار رقابتی در دنیای در حال تغییر سریع آماده شوید، مدارک تحصیلات تکمیلی واقعاً می تواند به شما کمک کند از دیگران متمایز شوید!

اولین قدم را برای رسیدن به آرزوهای تحصیل در خارج از کشور و اهداف شغلی برداشته و امروز در یک برنامه معتبر با IDP ثبت نام کنید.

همین حالا با مشاور خود تماس بگیرید!

مقالات پیشنهادی

-TEASER-370x242-myths-education-agent-Copy.jpg

6 افسانه در مورد برنامه ریزی تحصیلات خود از طریق یک عامل آموزش

اغلب توصیه های نادرست در مورد درخواست از طریق یک آژانس آموزشی ارائه می شود. بیاموزید که چگونه IDP می تواند به شما در جلوگیری از بسیاری از اشتباهات کمک کند و شانس خود را برای تأمین پذیرش افزایش دهید.

10-Highest-Paying-Jobs-in-AUS-teaser.jpg

10 شغل پردرآمد در استرالیا در سال

آیا بازدهی مناسب برای سرمایه گذاری پس از فارغ التحصیلی می خواهید؟ نگاهی به 10 مشاغل پردرآمد در استرالیا و دوره هایی که می توانید برای اطمینان از رویای خود به آنها بپیوندید ، بیاندازید

IDP-app-EN-Copy-(1).jpg

برنامه زنده IDP

به تحصیل در خارج از کشور فکر می کنید؟ برنامه IDP Live را بارگیری کنید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?