با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

سیستم آموزشی

هرآنچه که شما باید در مورد سیستم آموزشی در استرالیا بدانید

 استرالیا با بیش از 1100 سازمان و 22000 دوره‌ی آموزشی گزینه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بین‌المللی پیشنهاد می‌دهد. موسسات آموزشی استرالیا رتبه‌ی بالایی از نظر رضایت دانشجو، قابلیت اشتغال، کیفیت زندگی و احساس عضویت در یک جامعه‌ی آموزشی دارند و رتبه‌‌ی ملبورن و سیدنی در میان پنج شهر بهتر برای تحصیل دانشجویان است. هر دو این شهرها تعداد زیادی موسسات رتبه بالا مانند دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه موناش، دانشگاه مک‌کوئری، دانشگاه RMIT و بسیاری دیگر را در خود جای داده‌اند.

این سیستم چگونه کار می‌کند
دانشگاه بالاترین سطح آموزشی در استرالیا است. استرالیا 39 دانشگاه دارد: 37 دانشگاه با بودجه‌ی دولتی و دو دانشگاه خصوصی. دانشجویان می‌توانند در رشته‌های کارشناسی یا دوره‌های تحصیلات تکمیلی (شامل گواهی‌نامه‌ها، مدرک کارشناسی ارشد و برنامه‌های دکتری) شرکت کنند. دوره‌های حرفه‌ای بر مهارت‌‌های عملی و آموزش صنعتی تمرکز کرده‌اند. دوره‌های فنی حرفه‌ای در سازمان‌های دولتی مانند TAFE (آموزش فنی و تدریسی)، یا سازمان‌های خصوصی دیگر برگزار می‌شوند. بسیاری از کالج‌ها اعتباراتی برای شرکت کردن دانشجویان در دوره‌های دانشگاهی دارند.
 
چارچوب‌های مدارک تحصیلی
سیستم آموزشی استرالیا بوسیله‌ی چارچوب مدارک تحصیلی استرالیایی (AQF) از دیگر کشورها مجزا می‌شود. AQF در سال 1995 ارائه شد و یک سیاست ملی است که صلاحیت‌ها را از بخش آموزش عالی (دبیرستان، آموزش حرفه‌ای) همراه با گواهی گذراندن دبیرستان بنام "گواهی آموزشی ثانویه‌ی عالی" پوشش می‌دهد.
 
هزینه‌ها
استرالیا مکانی ایده‌آل برای لذت بردن از آموزش در سطح جهانی و یک زندگی با کیفیت است، اما پیش از تحصیل در خارج از کشور باید به هزینه‌ها نیز فکر کنید.
استرالیا عملکرد فوق‌العاده‌ای در بحث صرفه‌جویی دارد، و هزینه‌های زندگی کردن (مانند اجاره‌های خصوصی) و هزینه‌های مسکن در استرالیا با ایالات متحده و بریتانیا قابل مقایسه است. شما می‌توانید با کارهای پاره وقت در حین تحصیل نیز درآمد اندکی داشته باشید.
دولتمردان استرالیایی بودجه‌ی 19830 دلاری در یک سال را برای هزینه‌های زندگی توصیه می‌کنند. هزینه‌های اقامت بخش اعظم این هزینه‌ها را تشکیل می‌دهد؛ برای تفریح، شرایط اضطراری و هزینه‌های بهداشتی که تحت پوشش بیمه‌ی بهداشتی دانشجویان خارجی قرار نمی‌گیرد نیز باید مقداری هزینه در نظر گرفت. تغییرات نرخ ارز می‌تواند بر این بودجه تاثیر بگذارد. اطلاع از میانگین هزینه‌های زندگی در استرالیا بخش مهمی از آمادگی مالی شماست. 
میانگین هزینه‌های تحصیلی در یکی از سازمان‌های آموزش عالی استرالیا در حدود 20000 تا 30000 دلار استرالیا در سال است.
 
بورسیه‌های تحصیلی جزئی
چندین بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. بهتر است بخش بورسیه‌ وبسایت دانشگاه انتخابیتان را شامل اطلاعات بروز رسانی شده بررسی کنید.
 
سبک آموزش و یادگیری
شما می‌توانید در تمام سطوح آموزش، از آموزش فنی‌ حرفه‌ای (VET) و دوره‌های زبان انگلیسی گرفته تا آموزش عالی (شامل دانشگاه‌ها)، و تحصیلات کارشناسی و ارشد تحصیل کنید. آموزش عالی شامل آموزش سطح بالا (مانند دانشگاه‌ها) و آموزش فنی حرفه‌ای (VET) است.

آموزش عالی
می‌توانید در دوره‌های آموزش عالی شرکت کرده،مدرک بالاتری بگیرید به تحصیل در استرالیا ادامه دهید. در استرالیا سه نوع آموزش عالی وجود دارد که منجر به کسب مدارک کارشناسی، فوق لیسانس و دکتری می‌شوند. آموزش در دانشگاه‌ها بطور معمول بصورت تدریس در گروه‌های بزرگ و گروه‌های آزمایشی کوچک صورت می‌گیرد.
 
آموزش فنی حرفه‌ای
گواهی آموزش فنی حرفه‌ای (VET) استرالیا می‌تواند مسیری به سمت ورود به نیروی کار یا دانشگاه باشد. دوره‌های مختلف آموزش فنی حرفه‌ای در حوزه‌هایی همچون فن‌آوری اطلاعات، خدمات کسب و کار، هنر و رسانه، گردشگری و پرستاری، مراقبت از کودکان، حمل و نقل و تدارکات، ساخت و ساز، معدن، تولید و صنایع روستایی ارائه می‌شوند. 

دوره¬های آماده سازی
دوره¬های متعدد آماده¬سازی برای آموزش عالیتر دانشجویان بین‌المللی مانند تحصیلات پایه و برنامه‌های آماده‌سازی زبان انگلیسی نیز وجود دارند که تضمین می‌کنند دانشجویان پشتیبانی‌ها و کمک‌های اضافی مورد نیازشان برای موفقیت را دریافت کرده‌اند.

سال تحصیلی
سیستم دبیرستانی استرالیا هر ساله در اواخر ژانویه تا اوایل فوریه آغاز می‌شوند، در حالیکه دانشجویان فنی‌حرفه‌ای و دانشگاهی در انتهای فوریه/اوایل مارس شروع به کار می‌کنند. اکثر دبیرستان‌ها سه یا چهار ترم دارند؛ دانشگاه‌ها و کالج‌های فنی حرفه‌ای دو ترم دارند. امتحانات در انتهای هر ترم برگزار می‌شوند (ژوئن و نوامبر)، و 4-2 هفته استراحت بین هر ترم و یک استراحت طولانی‌تر در طول تابستان از نوامبر/دسامبر تا فوریه وجود دارد. در برخی از موارد، شما می‌توانید دوره‌ای را انتخاب کنید که یک برنامه‌ی تابستانی به شما ارائه دهد، به این معنی که ترم سوم را نیز در یک سال بگذرانید.

یادگیری زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی احتمالا مهمترین عامل در برای تحصیل در استرالیا است. اگر مهارت شما در زبان انگلیسی محدود است، شما می‌توانید پیش از آغاز برنامه‌ی تحصیلی در یک مدرسه‌ی زبان انگلیسی شرکت کنید.
استرالیا حدود 100 مرکز خصوصی زبان انگلیسی در اطراف کشور دارد. دانشگاه‌ها و TAFEها دوره‌هایی برای افراد علاقه‌مند به پیشرفت مهارت‌های زبان انگلیسی برگزار می‌کنند.
 
پس از فارغ التحصیلی
دارا بودن یک گواهی آموزش عالی در استرالیا در دنیا شدیدا مورد توجه قرار گرفته است. استرالیا با داشتن اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین دارای نرخ اشتغال بسیار بالا برای فارغ‌التحصیلان می باشد.
 
تحصیلات تکمیلی
اگر شما دوره‌ی لیسانستان را تمام کردید، چگونه می‌فهمید گام بعدی برای گذراندن دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در استرالیا چیست؟ تصمیم برای گذراندن یا نگذراندن دوره‌ی تحصیلات تکمیلی گام بزرگی است. این به معنای فدا کردن زمان بیشتر و دور ماندن از دنیای کار است، اما می‌تواند به معنای سرمایه‌گذاری ارزشمند در دراز مدت نیز باشد.
 
فرصت‌های شغلی
در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی فرصت دارند زمان بیشتری در استرالیا به دنبال تکمیل تحصیلاتشان باشند. اگر شما دوران لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری را تمام کرده‌اید، می‌توانید واجد شرایط اخذ ویزای موقت کار پس از تحصیل فارغ‌التحصیلان (ویزای 485) باشید. این ویزا به شما اجازه‌ی ماندن در استرالیا و دنبال کردن مطالعاتتان برای کسب تجربه‌ی کاری را خواهد داد. اطلاعات بیشتر در این مورد بر روی وبسایت وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی قرار دارد.

گام بعدی
برای کسب اطلاعات بیشتر با یک مشاور IDP تماس بگیرید.
 

 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.