با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا

دکترای فلسفه، مخفف PhD، دوره تحصیلی مبتنی بر تحقیق است که شامل انتخاب تخصص و تحقیق درباره موضوع انتخابی است که منجر به ایجاد دانش جدید می شود و یا تفسیر مجدد نظریه ها یا رویکردهای موجود می باشد. هدف از این مقطع تحصیلی، توسعه شناخت کامل از رشته تحصیلی و متادولوژیهای مرتبط با آن است و همچنین نشان دادن توانایی در ارزیابی انتقادی هنجارهای موجود و بیان آنها به شکلی موجز و ساده می باشد.

اگرچه الزامات دقیق برای مدرک دکترا در سراسر جهان از موسسه ای به موسسه ی دیگر متفاوت است، معمولاً پیش نیاز پذیرش در این مقطع داشتن مدرک دانشگاهی یا کارشناسی ارشد با نمرات علمی عالی است.


چرا استرالیا را انتخاب کنید؟

جدا از تجربه زندگی در کشوری چند فرهنگی با داشتن بالاترین سطح زندگی در جهان، استرالیا یکی از بهترین تجربیات تحقیقاتی را برای دانشجویان دکترای خود فراهم می کند. به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر جهانی و آزمایشگاه های بسیار پیشرفته، و داشتن طیف وسیعی از بورس های تحصیلی، استرالیا یکی از بالاترین نرخ های تکمیل دوره دکترا را دارد.


انتخاب دانشگاه مناسب

علی رغم داشتن تعداد زیادی دانشگاه برای انتخاب، تصمیم گیری درباره انتخاب دانشگاه مناسب غالباً دشوار است. در حقیقت، همه چیز تحت تاثیر مستقیم این انتخاب است. بسیاری از دانشجویان، دانشگاه دکترا را بر اساس شهرت علمی آن دانشگاه و یا حتی گاهی تنها سطح علمی آن انتخاب می کنند. باید جزئیات درست در مورد دانشگاه مانند رتبه بندی، زیرساخت ها، امکانات و حوزه تحقیق بررسی شود. بنابراین، تصمیم گیری در مورد انتخاب دانشگاه برای مقطع دکترا در استرالیا باید با توجه به تخصص انتخابی و سطح توقع دانشجو از آن دانشگاه باشد.


شرایط پذیرش در دوره ی دکترا استرالیا

دانشجو نیاز به گذراندن حداقل دوره 3 تا 4 ساله تحصیلات تکمیلی، همراه با یک دوره کارشناسی ارشد 2 ساله دارد. همچنین، باید نمره مهارت زبان انگلیسی بالایی داشته باشد. برای درخواست این دوره، دانشجو باید توصیه نامه ها، پروپوزال تحقیق، خلاصه تحقیق و غیره را ارائه دهد تا در صورت پذیرش، نامه تأییدیه پرپوزال را از دانشگاه دریافت کند.

 

مقالات پیشنهادی

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا

 ویزای مورد نیاز شما به نوع تحصیلاتی که می خواهید انجام دهید و مدت زمان اقامت در استرالیا بستگی دارد. اطلاعاتی که برای درخواست ویزا نیاز دارید به ملیت و دوره شما بستگی دارد.

نظام آموزش و پرورش

استرالیا میزبان برخی از دانشگاه های برجسته جهان است که به طور مداوم در 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. بیایید سیستم آموزشی را بررسی کنیم تا بهترین گزینه ها را برای شما پیدا کنیم.

دکترای پزشکی

با IDP همه چیز را در مورد دکترا پزشکی کشف کنید!

دکترای مهندسی

با IDP همه چیز را در مورد دکترای مهندسی کشف کنید!

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.