با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

بورس تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

همه چیز را درمورد بورسیه های رقابتی برای دانشجویان بین المللی در کانادا را بدانید!

کانادا  دارای دانشگاه ها و کالج هایی در سطح جهانی است و بسیاری از آنها به دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی می دهند تا بتوانند هزینه های تحصیل در کانادا را تأمین کنند. تمام دانشجویان شایسته بین المللی حق استفاده از این بورسیه ها را دارند و بسته به معیارها، دوره و موسسه ارائه دهنده آنها، بورسیه کامل و یا نیم بها خواهد بود.

    

هنگام درخواست برای هر یک از بورس های تحصیلی کانادا، اطمینان پیدا کنید که معیارهای واجد شرایط بودن بورس تحصیلی را به دقت بررسی کرده و از مراحل درخواست و تاریخ بسته شدن آن آگاهی دارید. همچنین می توانید از مشاوران IDP مشاوره بگیرید تا در این مسیر همراه شما باشند.

     معیارهای واجد شرایط بودن برای بورس تحصیلی کانادا چیست؟

 مهمترین معیار برای اکثر بورسیه ها نمره علمی خوب است، با این حال، به عواملی مانند مقصد، موضوع و سطح انتخابی شما نیز بستگی دارد. در برخی بورس های تحصیلی، از عواملی مانند فعالیت های فوق برنامه و داوطلبانه نیز می توان به عنوان مزیت استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که هر بورس تحصیلی معیارهای صلاحیت خاص خود را دارد. در بعضی از آنها، تنها ارسال درخواست کافی است، در حالی که برای برخی دیگر نیاز به موارد بیشتری می باشد. به عنوان مثال، در برنامه های آموزشی تحقیق محور، ممکن است مجبور باشید تکالیف کتبی ارسال کنید. در صورت داشتن سوال حتما با مرکز پذیرش دانشگاه تماس بگیرید.

 ارزش بورس تحصیلی- چه مقدار پول در دسترس است؟

میزان پول موجود و نوع بورس در موسسات آموزشی متفاوت است. گرفتن بورس تحصیلی رقابتی است و بنابراین مهم است که شما خیلی زودتر از موعد مقرر اقدام کنید. ما به شما توصیه می کنیم حدود 8 تا 12 ماه قبل از شروع زمان اعلامی پذیرش اقدام کنید. چنانچه دچار مشکل شدید، مشاوران IDP از راهنمایی شما بسیار خوشحال خواهند شد.


مدارک مورد نیاز برای درخواست بورس تحصیلی کانادا چیست؟

هنگامی که برای بورس تحصیلی اقدام می کنید، باید وب سایت موسسه اعطا کننده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام اسناد مورد نیاز را ارائه می دهید. با این حال، اسناد مشترکی وجود دارد که اکثر موسسات از متقاضیان بورس تحصیلی می خواهند، مانند:

·        فرم تکمیل شده درخواست بورس تحصیلی

·        کپی مدارک تحصیلی / دیپلم

·        کپی گذرنامه / شناسه

·        بیانیه هدف یا انگیزه نامه

·        توصیه نامه

·        نمره آزمون (مانند SAT ، ACT ، GRE ، GPA)

·        اثبات مهارت زبانی، مانند آزمون آیلتس

برخی موسسات ممکن است اسناد اضافی مانند مقاله و گزارش پزشکی نیز درخواست کنند.

 بورس های تحصیلی برتر کانادا

در  زیر برخی از برترین بورس های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های برجسته کانادا بیان شده است. توجه داشته باشید که این لیست کامل نمی باشد و برای دانستن جزئیات بیشتر و بهترین و متناسب ترین گزینه های موجود برای خود با مشاوران IDP صحبت کنید. همین امروز یک قرار ملاقات رزرو کنید.

  

شرایط مورد نیاز ارزش بورسیه  بورسیه دانشگاه
 بورس تحصیلی هر ساله به دانشجویان برجسته بین المللی پذیرفته شده در سال اول دوره کارشناسی اعطا می شود. دانشجویان بین المللی پذیرفته شده با میانگین پذیرش 90٪ یا بالاتر در نظر گرفته می شوند. انتخاب براساس موفقیت تحصیلی همراه با سایر معیارهای بورس تحصیلی ورودی خاص دانشکده انجام خواهد شد. درخواست لازم نیست! 20 بورسیه تحصیلی، هر کدام به ارزش 10000 دلار University of Waterloo International Student Entrance Scholarship University of Waterloo

 به دانشجویان دارای مجوز تحصیل /study permit با پیشرفت تحصیلی عالی ورودی سال اول دوره کارشناسی دانشگاه آلبرتا تعلق می گیرد. انتخاب بر اساس جایگاه علمی و ویژگی های رهبری نشان داده شده و براساس مشارکت در فعالیت های فوق برنامه و اجتماعی است. مدارک لازم جهت درخواست این بورس باید تا قبل از بسته شدن آن ارائه شوند؛ شامل کپی ریز نمرات بیانگر واحدهای تحصیلی گذرانده شده و نمرات آنها تا به آن روز،  اثبات مهارت زبان انگلیسی.

 متغیر از 20000 دلار؛ قابل پرداخت بیش از چهار سال University of Alberta Centenary Scholarship University of Alberta

کلیه دانشجویان متقاضی بورسیه های تحصیلی ورودی باید درخواست پذیرش، متن رسمی، درخواست نیاز مالی را به اعطا کنندگان بورس ارائه دهند. معدل برای دانشجویان خارجی که مستقیماً از دبیرستان وارد می شوند توسط دانشگاه کیپ برتون در نظر گرفته می شود.

 

دانشجویان باید در حال حاضر در برنامه انتقال ثبت نام کرده باشند.

دانشجویانی که ESL هستند برای دریافت بورس باید در یک مدرسه همکار زبان انگلیسی CBU شرکت کنند. دریافت حداقل 80٪ میانگین تعیین شده توسط CBU برای واجد شرایط بودن لازم است-بدون نمره ردی.

 

بورسیه های تحصیلی کلیدی (ارزش کل)

Chancellor’s: 30000 دلار

 

President’s: 20000 دلار

 

Deans’:

10000 دلار

 

tzgerald:

20000 دلار

 

Schwartz:

14000 دلار

 

W.M. Reid:

11500 دلار

 

Orpha Thayer-Scott:

10000 دلار

 Entrance Scholarships Cape Breton University
 

داوطلبان باید معیارهای زیر را داشته باشند:

·        حداقل 80٪ میانگین پذیرش یا معادل آن

·        دانشجوی بین المللی بودن

·        ورودی سال اول هر دوره / دانشکده دانشگاه وینیپگ

·        نشان دادن خصوصیات استثنایی رهبری

 

 


ارسال درخواست کامل برای پذیرش قبا از بسته شدن بورس تحصیلی

 

 

 

مقطع کارشناسی - 6 بورس، هر کدام 5000 دلار


فارغ التحصیلان/لیسانسیه ها - 3 بورس، هرکدام 5000 دلار

 President’s Scholarship for World Leaders University of Winnipeg
 این بورس تحصیلی به طور خودکار به دانشجویان مقطع کارشناسی دارای اجازه تحصیل/ study permit اعطا می شود که متقاضی ورود مستقیم از مدرسه متوسطه (یا معادل آن) به دوره کارشناسی هستند. دانشجویان باید میانگین پذیرش زوهنگام مشروط 85 % یا بالاتر را داشته باشند و در 9 واحد درسی در ترم اعطای بورس ثبت نام کرده باشند.

3000 دلار

 Entrance       Scholarship University of Regina

مقالات پیشنهادی

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) در کانادا

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) در کانادا به شما امکان می دهد بعد از اتمام تحصیل در کانادا در کانادا زندگی و کار کنید. اما چگونه می توان برای PGWP درخواست داد؟

پول و هزینه های زندگی در کانادا

 دانستن اینکه شما برای هزینه های زندگی چقدر نیاز دارید یک نقطه شروع عالی است ، اما به خاطر داشته باشید بسته به محل زندگی شما ممکن است هزینه های زندگی بیشتر یا کمتر شود.

با سیستم آموزش کانادا آشنا شوید

با شروع جستجوی مدرسه ، مهم است که خود را با سیستم آموزش کانادا آشنا کنید. این به شما کمک می کند تا انتخاب های خود را محدود کرده و برنامه مطالعاتی خود را تهیه کنید.

شرایط ویزای دانشجویی کانادا

برای تحصیل در کانادا به یک مجوز تحصیل در کانادا نیاز دارید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.