با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

   مردم و فرهنگ

به نیوزلند آمده‌اید. این چیزی است که باید انتظارش را داشته باشید.

 نیوزلند از دو جزیره‌ی اصلی به نام‌های جزیره‌ی شمالی و جنوبی تشکیل شده است. 

بیش از 90% مردم نیوزلند در جزیره‌ی شمالی زندگی می‌کنند که محل پایتخت این کشور بنام ولینگتون است.
بعنوان یک کشور فاقد مرز زمینی و واقع در اقیانوس آرام، چشم‌انداز نیوزلند پر از شگفتی‌های طبیعی است. چشم‌اندازی پر از کوهستان‌های بلند، رودهای طولانی و پیچ خورده، دشت‌های باز و سواحل فوق‌العاده و زمین‌های کشاورزی وسیع از این کشور، مکانی ایده‌آل برای تحصیل و اوقات فراغت ایجاد کرده است.
 
جمعیت و شهرها
نیوزلند خانه‌ی تقریبا 7/4 میلیون نفر است و غالبا از دو گروه فرهنگی تشکیل شده: مائوری‌ها که نوادگان مهاجران پولینزی هستند و افرادی که نوادگان اقوام اروپاییند.
بیش از 53% از جمعیت نیوزلند در چهار شهر بزرگ (ولینگتون، آوکلند، کرایست چرچ (جزایر جنوبی)، همیلتون (جزایر شمالی). 
تاریخچه‌ی کشور تا حد زیادی تحت تاثیر فرهنگ‌ها پولینزی، اروپایی، اقیانوس آرام و فرهنگ‌های آسیایی است که آن را به یک کشور چند فرهنگی بدل ساخته است.

آب و هوا
نیوزلند در نیمکره‌ی جنوبی واقع شده و در نتیجه فصل‌هایی متفاوت از فصل‌های نیمکره‌ی شمالی دارد.

فصول آب و هوایی در نیوزلند عبارتند از:
تابستان (دسامبر تا فوریه)
پاییز (مارس تا مه)
زمستان (ژوئن تا آگوست)
بهار (سپتامبر تا نوامبر).
با اینکه اقلیم کشور عموما معتدل با بارش باران فراوان و ساعات آفتابی زیاد است، اما اقلیم تحت تاثیر دو ویژگی جغرافیایی عمده است: کوهستان‌ها و دریا.

در ماه‌های گرمتر میانگین دما حدودا 25-16 درجه‌ی سانتی‌گراد است، اما در فصول سردتر میانگین دما بین 12-21 درجه‌ی سانتی‌گراد خواهد بود. بخاطر داشته باشید زمانی که به جنوب می‌روید دمای هوا کاهش می‌یابد، و مناطق کوهستانی جزیره‌ی جنوبی دماهای C° 10- را نیز در ماه‌های زمستانی تجربه می‌کنند.

بهتر است همیشه یک ژاکت گرم با خود بهمراه داشته باشید زیرا هوای نیوزلند سریعا تغییر می‌کند.

سیاست و حکومت
نیوزلند بخشی از مستعمره بریتانیا است، یک سلطنت قانون اساسی با سیستم پارلمانی دولت.
رئیس دولت سرزمین بریتانیا است و فرماندار کل دولتی نماینده‌ی ملکه در نیوزلند است. کشور تحت سیستم حکومتی مسئولیت‌پذیر اداره می‌شود، سیستم که وزرای دولتی باید ابتدا توسط مجلس نمایندگان انتخاب شود. دولت فقط در صورتی می‌تواند در مسند قدرت باشد که با رای اکثریت نمایندگان انتخاب شده باشد.

هر سه سال یکبار نیوزلند میزبان انتخابات عمومی با رای مردم است.

قومیت و دین
نیوزلند یک کشور چند فرهنگی با پنج گروه قومیتی اصلی اروپایی، مائوری، چینی، ساموآیی و هندی است.
بعنوان یک جامعه‌ی چند فرهنگی، مردم این کشور رفتاری دوستانه با اقوام دیگر دارند و این امر دوستیابی و برقراری ارتباط با جامعه را راحت می‌کند. 

علاوه بر تنوع قومی، این کشور مذاهب زیادی را نیز در خود جای داده است. هرچند مسیحیت مذهب غالب نیوزلند است، اما ادیان دیگری همچون هندو، بودایی، اسلام، رینگاتو و راتانا نیز در این کشور وجود دارد.

مردم بومی
مردم مائوری اولین ساکنان نیوزلند هستند و فرهنگ آن‌ها هنوز هم هسته‌ی هویت این کشور است. مردم مائوری که به اصطلاح Tangata whenua (مردم زمین) نامیده می‌شوند بدلیل ارتباط قوی و روابط سنتی با سرزمین از طرف قانون نیوزلند به رسمیت شناخته شده‌اند.

از دهه‌ی 1850، جمعیت مائوری رشد زیادی داشته و در نتیجه حضورشان در تاریخ و فرهنگ نیوزلند هر روز بیشتر احساس می‌شود.

زبان و لهجه‌ها
از آنجایی که نیوزلند مستعمره‌ی بریتانیا بوده، زبان انگلیسی زبان اصلی مردم نیوزلند است و 98% از مردم به این زبان صحبت می‌کنند. مائوری نیز یک زبان رسمی است و مردم مائوری با این زبان صحبت می‌کنند. 

نیوزلندی‌ها یا kiwis لهجه‌ی خاص خود را دارند، بنابراین خیلی زود با کلماتی همچون brekkie (صبحانه)، cheers (تشکر) و g’day (سلام) آشنا خواهید شد.

مقالات مرتبط

پول و هزینه‌های زندگی
دانستن اینکه برای زندگی روزانه چقدر نیاز دارید، نقطه‌ی شروع خوبی است، اما بیاد داشته باشید که هزینه‌ی زندگیتان به شهر محل تحصیلتان در نیوزلند بستگی دارد.

مغازه‌ها و رستوران‌ها
از مغازه‌ها گرفته تا سالن‌های غذاخوری، گزینه‌های زیادی برای خوردن و خرید کردن در نیوزلند دارید.

حمل و نقل
در طول تحصیل می‌توانید شهرستان یا شهر محل تحصیل و یا بخش‌های دیگر نیوزلند را ببینید و گزینه‌های زیادی برای اینکار وجود دارد.

مکان‌های دیدنی
نیوزلند بدلیل دارا بودن کوهستان‌های بلند، دشت‌های وسیع، کوه‌های آتشفشانی و یخچال‌های باورنکردنی دارای چشم‌اندازهای طبیعی زیادی است.
 

مقالات پیشنهادی

Money and living expenses

دانستن اینکه برای هزینه های روزمره زندگی خود به چه میزان نیاز خواهید داشت یک نقطه شروع عالی است ، اما توجه به این نکته مهم است که هزینه زندگی بسته به اینکه در کدام کشور در نیوزیلند زندگی می کنید کمی متفاوت خواهد بود.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.