Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Hangi programı seçmelisiniz?

Eğitim programı seçmekte zorlanıyor musunuz? Bir çoğumuz aynı durumda kaldık.

İnsanların çoğunun hangi alanda eğitim alacağı konusunda az çok fikri olsa da, pek çok alternatif arasından doğru eğitim programını seçmek zorlayıcı bir karar olabilir.

Öğrencilerin ilk yılda okulu bırakması, genellikle seçtikleri eğitim programından memnun olmamalarından kaynaklanır. Her eğitim programının ve üniversitenin birbirinden farklı olduğunu ve öğrencilerin kişisel tercihlerine göre seçim yaptıklarını göz önüne alarak, gelin doğru programı seçerken faydalanabileceğiniz dört önemli tavsiyeye göz atalım:

Güçlü yönleriniz ve hedefleriniz

Kendinize ilgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi gözden geçirmek için zaman ayırın. Böylece, kendinize hangi eğitim programlarının uygun olduğunu daha kolay belirleyebilirsiniz.

İşe ilginizi en çok çeken alanı seçmekle başlayabilir, ardından bu alanda hangi eğitim programının yeteneklerinize, değerlerinize ve kişilik özelliklerinize uygun olduğu üzerine kafa yorabilirsiniz. Örneğin, teknoloji ile ilgili iseniz, bilgi teknolojisi, iletişim teknolojisi, bilgisayar sistemleri, internet sistemleri gibi programlar ilginizi çekebilir.

Araştırma

Araştırmak istediğiniz eğitim programlarının listesini çıkarın. İhtiyacınız olan bilgiye internetten, farklı üniversiteler tarafından sunulan çevrimiçi programlar ile rehberlik hizmetlerinden, hatta aile ve arkadaş çevrenizden ulaşabilirsiniz.

Sadece kendi eğitim programınızın kapsadığı konuları değil, konu başına düşen her modülün içeriğini de araştırmak için, üniversitelerin internet sitelerini ziyaret etmeye vakit ayırın.

Kariyer Olanakları

Sizi başarılı ve tatmin edici bir geleceğe hazırlamayacaksa, bir eğitim programına dahil olmanın pek bir anlamı yoktur. Eğer bu eğitimi kariyer yolunuzu değiştirmek için alıyorsanız, yeni kariyerinizin ne olacağına karar vermiş olmanız ve eğitim programı seçiminizi buna göre yapmanız çok önemlidir.

"Mola”

Yeterli kaynaklara sahipseniz, mola vermek iyi bir seçenektir. Bu molaları seyahat etmek, bir miktar iş tecrübesi kazanmak ve hangi kariyerin sizin için doğru olduğunu anlamak için değerlendirebilirsiniz. Böylece, seçeneklerinizi düşünüp tartmak ve daha bilinçli bir karar vermek için vaktiniz olur.

Uluslararası geleceğiniz için sayısız seçenek vardır.

Önerilen Makaleler

Üniversite Başarı Sıralamaları

Üniversite başarı sıralamalarına göz atmak, farklı üniversite ya da okulların temel performans göstergelerini karşılaştırmak için harika bir yoldur.

Eğitim Programı Danışmanlığı

Kendinize en uygun eğitim programını seçmenizde, size özel önerilerde bulunarak yardımcı olabiliriz.

Staj olanağı bulmanız için basit ipuçları

Zorlu Avustralya iş piyasasına girmek pek çok yabancı öğrenci için çetin bir mücadele olabilir. Ücretli veya ücretsiz stajlar, size çalışmak istediğiniz sektöre ilgili gerçek hayat tecrübesi kazandırmak açısından çok önemlidir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin