text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Adım adım yurtdışı eğitim rehberi

50 yıllık deneyimi ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki eğitim kurumlarına başarıyla yerleştirdiği 450.000’den fazla öğrencisi ile IDP iyi bir eşleştirme yapmanın ve sizi başarıya götürecek yolu açmanın ne anlama geldiğini bilir.

1. Araştırma

Araştırmanızı yapın! Üniversiteleri, bölümleri ve konumlarını inceleyin. Önce tercihlerinizi listeleyin ve sonra aralarından eleme yaparak seçeneklerinizi azaltın.

2. Kendiniz için en iyisini bulmak

Hazır olduğunuzda bir IDP danışmanından randevu alın. Danışmanlarımızın profesyonel sertifikaları vardır ve pek çoğu yurtdışı eğitim deneyimini bizzat yaşamışlardır. Size sıcak, profesyonel ve kişiye özel hizmet vereceklerdir.

Randevunuza giderken yaptığınız listeyi ve bölüm tercihlerinizi bir başlangıç noktası olarak yanınızda götürmeniz faydalı olacaktır. Danışmanınız, siz, gelecekteki üniversiteniz ve çalışma alanınızla ilgili en uygun seçeneği bulduğundan emin olmak için küçük ya da büyük tüm ayrıntılar üzerinde özenle çalışacaktır.

3. Başvuru

Üniversitenizi ya da okulunuzu ve bölümünüzü seçtikten sonra artık sıra başvuruya gelecek. Danışmanınız başvurularınız sırasında size yardımcı olacaktır. Biz işimizi çok ciddiye alır, yasal ve etik tüm kurallara en sıkı şekilde uyarız. Başvuru sürecinde en profesyonel hizmeti aldığınızdan emin olabilirsiiz.

İşimizi sadece evraklara bırakmayız. Danışmanınız kabul şansınızı arttırmak için, seçtiğiniz üniversite ya da okulla kişisel olarak temasa geçerek sizinle ilgili tüm bilgileri iletir.

4. Başvuru kabulü

Başvurunuz teslim alındıktan sonra üniversite veya okul tarafından incelenecek ve sonuç tarafınıza bildirilecektir. Bu işlemler birkaç hafta (veya yüksek lisans başvurularında daha fazla) sürecektir.

Başvurunuzun başarılı bulunması durumunda bir teklif mektubu ve kabul formu alırsınız. Teklifi kabul etmeden evvel danışmanınız mektubu sizinle birlikte dikkatlice okuyacak ve uygulanabilecek koşulları inceleyecektir.

5. Öğrenci vizesi

Kabul almanızdan sonra artık öğrenci vizesi için başvurmaya hazırsınız. Bu süreci sizin için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için sizinle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Deneyimli danışmanınız vize başvurusu sürecinizde size yardımcı olacak ve teslim etmeniz gereken belgeleri hazırlamanızda rehberlik yapacaktır.

6. Hazır… Başla!

Tebrikler! Büyük bir serüven için yola çıkıyorsunuz! Bu sürede düşünmeniz gereken pek çok ayrıntı var ve danışmanınız döviz alışverişi, sigorta, SIM kartlar ve bir banka hesabı açma gibi konularda size önerilerde bulunacak ve yol gösterecektir. Yeni ülkenizdeki öğrenci yaşamına hazırlanmanıza yardımcı olmak için yıl boyunca düzenli olarak gidiş öncesi oturumlara ev sahipliği yapıyoruz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin