Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Adım adım yurtdışı eğitim rehberi

50 yılı aşkın deneyimi ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki eğitim kurumlarına başarıyla yerleştirdiği 600.000’den fazla öğrencisi ile IDP iyi bir eşleştirme yapmanın ve sizi başarıya götürecek yolu açmanın ne anlama geldiğini bilir.

1. İyi araştırın

Araştırmanızı yapın! Üniversiteleri, bölümleri ve konumlarını inceleyin. Seçiminizi daraltmadan önce öğretim modüllerine, araştırma fırsatlarına, kampüs yaşamına ve istihdam olanaklarına bakın. Arkadaşlarınıza ve ailenize sorabilir veya daha geniş bir perspektif için ilgilendiğiniz üniversitelerin mezunlarına ulaşabilirsiniz. Daha etkili bir şekilde iletişim kurmak için Facebook veya LinkedIn'i kullanın. Ayrıca, bütçenizi ve mevcut bursları araştırmanızın bir parçası olarak eklemeyi unutmayın.

Araştırmanın yorucu bir süreç olabileceğini biliyoruz, ancak burada yardımcı olabiliriz. Ücretsiz danışmanlık oturumu için en yakın IDP ofisine gelin, sizi kariyer yolunuza yönlendirelim.

Aramaya başlayın!

2. IDP danışmanlarımızdan biriyle konuşun

Hazır olduğunuzda, bir IDP danışmanından randevu alın. Danışmanlarımız profesyonel olarak sertifikalandırılmıştır ve birçoğu uluslararası öğrencilik yapmıştır. Size sıcak, profesyonel ve kişiye özel hizmet vereceklerdir.

İstek listenizi ve kurs tercihlerinizi sizinle birlikte başlangıç noktası olarak randevunuza getirin. Danışmanınız siz, gelecekteki üniversiteniz ve eğitim alanınız arasında mümkün olan en iyi uyumu sağlamak için tüm büyük ve küçük detaylar üzerinde çalışacaktır.

Ücretsiz randevu ayarlayın!

3. Başvurunuzu yapın

Kursunuzu ve üniversitenizi seçtikten sonra başvuru zamanı.

IDP danışmanınız üniversite ve kurs başvurularınızı destekleyecektir. Süreci düzeltmek ve kabul olasılığınızı artırmak için seçtiğiniz üniversite veya okulla bizzat irtibata geçeceklerdir. İşimizi çok ciddiye alıyoruz ve en katı yasal ve etik standartları takip ediyoruz.

Kursunuza hak kazanmak için İngilizce sınavına girmeniz gerekiyorsa, iyi notlar almak için çok çalışın. IELTS gibi bir testte, geniş bir kelime dağarcığına sahip olmanın yanı sıra dilbilgisi açısından sağlıklı olmak da önemlidir.

IELTS hakkında her şeyi öğrenin!

4. Başvuru kabulü

Başvurunuz teslim alındıktan sonra üniversite veya okul tarafından incelenecek ve sonuç tarafınıza bildirilecektir. Bu işlemler birkaç hafta (veya yüksek lisans başvurularında daha fazla) sürecektir.

Başvurunuzun başarılı bulunması durumunda bir teklif mektubu ve kabul formu alırsınız. Teklifi kabul etmeden evvel danışmanınız mektubu sizinle birlikte dikkatlice okuyacak ve uygulanabilecek koşulları inceleyecektir.

Birden fazla kurs veya okul için kabul edildiyseniz, danışmanınız sizin için en iyi seçeneğe karar vermenize yardımcı olacaktır.

5. Öğrenci vizesi

Kabul almanızdan sonra artık öğrenci vizesi için başvurmaya hazırsınız. Bu süreci sizin için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için sizinle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Deneyimli danışmanınız vize başvurusu sürecinizde size yardımcı olacak ve teslim etmeniz gereken belgeleri hazırlamanızda rehberlik yapacaktır.

Vize gerekliliklerini kontrol edin!

6. Nerede yaşayacağınızı öğrenin

Kampüste konaklama teklif edilmedikçe, yurtdışında eğitim görürken nerede yaşayacağınızı bulmanız gerekir. Kiralık odalar, aile yanında konaklama veya yerel bir ev sahibi bulabilirsiniz. Maliyet şehirden şehre değişecektir. Bir daire kiralamayı seçerseniz, ek olarak elektrik, internet, su kullanımı ve kiracı sigortası (konutun bazı alanlarında) gibi faturalar için ödeme yapmanız gerekecektir.

7. Uçuşlarınızı zamanında rezerve edin

Uçuşlarınızı önceden rezerve ettiğinizden emin olun. Fiyat değişimini izleyebilmek ve en düşük ücretlerle rezervasyon yapabilmek için eldeki zamana göre seçeneklere bakmaya çalışın. Ev sahibi ülkenizdeki giriş koşullarını ve bagaj hakkı ücretlerini kontrol edin.

8. Hazır ol, başla

Tebrikler - büyük bir maceranın içindesiniz. IDP danışmanınızın yol göstereceği yurtdışına uçmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken çok sayıda şey olacaktır. Bu, para alışverişi, sigorta, konaklama, SIM kartlar, banka hesabı açma, ülke kuralları ve yeni kültüre uyum sağlama gibi konuları içerecektir. Ayrıca, yeni ülkenizdeki öğrenci hayatına hazırlanmanıza yardımcı olmak için yıl boyunca düzenli kalkış öncesi oturumlar düzenliyoruz.

Gitmeden önce verdiğimiz destekler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sizin için heyecanlıyız. Hadi toparlanalım!

Valiz toparlama sırasında organize olmak, yeni ülkenizde çok zaman ve güç tasarrufu sağlayacaktır. Bunu kolaylaştırmak için, sizin için neyin gidip neyin gitmeyeceğine dair kapsamlı bir liste hazırladık. Buradan indirebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Bir bölüm nasıl seçilir

Her eğitim programının ve üniversitenin birbirinden farklı olduğunu ve öğrencilerin kişisel tercihlerine göre seçim yaptıklarını göz önüne alarak, gelin doğru programı seçerken faydalanabileceğiniz dört önemli tavsiyeye göz atalım:

Eğitim Programı Danışmanlığı

Kendinize en uygun eğitim programını seçmenizde, size özel önerilerde bulunarak yardımcı olabiliriz.

Staj olanağı bulmanız için basit ipuçları

Zorlu Avustralya iş piyasasına girmek pek çok yabancı öğrenci için çetin bir mücadele olabilir. Ücretli veya ücretsiz stajlar, size çalışmak istediğiniz sektöre ilgili gerçek hayat tecrübesi kazandırmak açısından çok önemlidir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?