Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt Dışında Eğitim Alırken Bütçenizi Yönetmek

Yurt dışında eğitim alırken bütçenizi yönetmek için kolay ipuçları

Uluslararası bir öğrenci olarak mali durumunuzu yönetmek zor olabilir. Bununla birlikte, bazı temel planlama ve anlayışla, sadece kamu hizmetleri ve diğer harcamalar için yeterli paranız olmayacak, aynı zamanda kendinizi bir kez ödüllendireceksiniz.

1.Yerel bankada hesap açma

Her şey sırayla. Yeni ülkenizde bir banka hesabı oluşturmak, finansal hayatta kalmanız için birincil adımdır. IDP danışmanınız, hedefinizdeki önde gelen banka hesapları hakkında size yardımcı olabilir, böylece iyi bilgilendirilmiş bir karar verebilirsiniz. Hizmetler bankadan bankaya değiştiği için, öğrenciler için maksimum fayda sağlayan hizmeti seçtiğinizden emin olun ve uluslararası banka havaleleri için ağır ücret ödemeyin.

2. Unutmayın, bütçelendirin

Mevcut finansal durumunuzu bilmek ve pratik bir bütçe planı oluşturmak önemlidir. Aylık kira, faturalar, market alışverişi, ulaşım, veri ücretleri, rekreasyon, çalışma materyalleri ve seyahat gibi faktörleri dahil ettiğinizden emin olun. 

Beklenmedik durumlar veya acil durumlar için her ay bir miktar tasarruf etmek akıllıca bir fikirdir.

3. Akıllı olma zamanı

Yurtdışında eğitim pahalıdır, ancak akıllı planlama çok kolay bir şekilde hayatta kalmanıza yardımcı olabilir. İhtiyacınızı ve ne istediğinizi anlayın ve bunu yapmanın en iyi yolu bir öncelik listesi yapmaktır. Paranızı tasarruf etmenin ve akıllıca kullanmanın yollarını bulun. Günlük harcamalarınızı aşağıdaki gibi basit yollarla da azaltabilirsiniz:

 • Konaklama paylaşımı
 • Öğrenci indirim kartları alın
 • Kullanılmış kitap veya dijital kopya satın alın
 • Bir kütüphaneye katılın
 • Yerel ulaşım için geçiş kartı alın
 • Satış sırasında alışveriş
 • Topluluk mağazalarından satın alma

4. Yaşam tarzınızı desteklemek için çalışın

Çoğu ülkede, haftada 20 saate kadar ve dönem aralarında tam zamanlı çalışabilirsiniz. Öğrenci vizenizin çalışmanıza izin verip vermediğini kontrol edin ve buna göre bir iş bulun. Bu ek gelir, işgücü becerilerinizi eklemenin yanı sıra harcamalarınızı iyi yönetmenize yardımcı olabilir. Kazançlarınız için bir miktar vergi ödemeniz gerekebileceğini unutmayın, bu nedenle ilerlediğim uluslararası öğrenciler için yeni ülkenizin kurallarına bakın.

5. Öğrenci durumunuzu kullanın

Kendinize olabildiğince erken bir öğrenci kartı alın. Bu kart, restoranlar, mağazalar, sinema biletleri, ulaşım ve çeşitli kültürel etkinliklerde indirimlerden yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Aslında, etkinlikler ve alışverişte harika öğrenci indirimleri sunan birçok web sitesi var, onları kontrol edin!

Avustralya'ya taşınıyorsanız, IDP danışmanınıza tam zamanlı uluslararası öğrenciler için binlerce özel teklifin tadını çıkarmak için IDP ISIC Öğrenci avantaj kartını sorun.

6. Ne yapacağınızı ve nereye gideceğinizi bilin

Hangi etkinliklerin size kaldırabileceğinizden daha pahalı olduğunu anlayın. Bütçeniz kısıtlıysa, alışveriş çılgınlarınızı sınırlayın veya lüks restoranlarda yemek yiyin. Ya da neden monopoly oyunu için arkadaşlarını aramıyorsun?

7. Yemek yapmayı öğrenin

Neden olmasın? 'Dışarıda yemek' bütçenizi kullanın ve evde yemek pişirmek için taze malzemeler satın alın. Bize güvenin, bununla gıda bütçenizin yaklaşık% 30 -% 50'sini koruyacaksınız! Daha az zamanınız varsa, büyük porsiyonlarda pişirin ve buzdolabında saklayın; yeniden ısıtma ve daha sonra var böylece günlük yemek zorunda kalmazsınız.

8. Yaşadığınız yeri keşfedin

Her destinasyon keşfedilecek ve eğlenilecek ve çoğu ücretsiz veya nominal maliyetlerle eğlenmek için harika yerler ile doludur. Böyle yerleri arayın, bir grup oluşturun ve keşfe çıkın!

9. Bisikletinizi alın

Kampüsünüz yeterince yakınsa, neden yere inmiyoruz? Bu, işe gidip gelmek için ayrılan paradan tasarruf etmenin daha sağlıklı bir seçenektir.

Önerilen Makaleler

Yeni ülkenize varış

IDP ile eğitim görmeyi seçtiğinizde, başarınız için ellerinden geleni yapmaya hazır öğrenci, mezun ve personelden oluşan, enerjik bir camianın parçası olursunuz. IDP ile eğitimin avantajlarından biri de, düzenlediğimiz “hoşgeldin” etkinlikleridir.

Yurtdışı eğitiminizde sosyal hayata dair tavsiyeler

Uluslararası öğrencilik deneyimi, eğitimden daha fazlasını içerir! Yurtdışında geçireceğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, okul dışındaki hayatı da keşfetmelisiniz.

Sosyal Becerilerinizi Geliştirme

İşverenler, sağlam bir akademik geçmişin yanı sıra ‘sosyal becerilerinizle’, yani diğer insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzla da ilgileneceklerdir.

Yeni ülkenize alışmak

Yurt dışında eğitimin ilk haftaları, her yabancı öğrenci için bunaltıcı ve sıkıntı verici olabilir. Evet, bu aynı zamanda heyecan vericidir, fakat bazen hayallerinizin peşinden gitmek için evinizden, arkadaşlarınızdan ayrılmanın zorluklarını ancak yeni ülkeye ayak bastığınız anda idrak edersiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin