Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Group of Eight (Go8): Avustralya’nın En İyi Üniversitelerinde Eğitim Alın

Avustralya’nın en yüksek sıralamaya sahip üniversiteleri Group of Eight (Go8) hakkında her şeyi öğrenin.

Group of Eight üniversiteleri, Avustralya’nın dünya çapında araştırma ve eğitimde öncü üniversite grubu olarak bilinir ve Okyanusya ülkesinin en büyük ve en eski yüksek öğretim kurumları arasında yer alır.

Go8 derken, ne kastedilmektedir?

Resmi olarak 1999 yılında kurulan Go8, Avustralya’da yüksek kalitede eğitim ve son teknoloji araştırma tesisleriyle tanınan önde gelen eğitim 8 üniversiteden oluşan bir gruptur.

Nitekim, tüm Nobel Ödülleri’nin Avustralyalı kazananlarının bu üniversitelerle ilişiği bulunmaktaydı ve bu da Go8’i bu ödüllerin geldiği temellerden biri haline getiriyor. Avustralya, araştırmaların çoğunu Group of 8 üniversitelerinden elde etmektedir.

Go8 Üniversitelerinin Uluslararası Sıralamalardaki Yeri Nedir?

Uluslararası sıralamalarda yüksek sıralarda yer alması, geniş araştırma olanakları ve güçlü sektörel bağlantılarıyla Avustralya’nın Go8 üniversiteleri Avustralya’da eğitim almayı planlayan öğrenciler arasında benzersiz bir seçim haline gelmektedir.

Güncel 2021 Times Higher Education (THE) Dünya Üniversite Sıralamaları ve Quacquarelli Symonds (QS) Dünya Üniversite Sıralamaları, Go8 Üniversitelerini aşağıda görüldüğü gibi sıralamıştır:

Üniversite THE Sıralaması QS Sıralaması
University of Melbourne 33 37
University of Sydney 58 38
Australian National University 54 27
University of Queensland 54 47
Monash University 57 58
University of New South Wales (UNSW) Sydney 67 43
University of Adelaide 111 108
University of Western Australia 132 93

Go8 Üniversitelerini Özel Kılan Nedir?

Group of 8 üniversiteleri sağlık hizmetleri, siber güvenlik, tarım ve daha birçok alanda küresel etkileri ve muazzam katkılarıyla ünlüdür. İşte bu 8 üniversite hakkında kısa bilgiler:

1- University of Melbourne

1853 yılında kurulan University of Melbourne; eğitim, araştırma ve geliştirme alanlarına olan katkılarıyla dünyaca ünlüdür. Geçtiğimiz yüzyıllar boyunca 22 disipline özel fakülte ve enstitü ve 6500 personeli ile araştırmalarda öncü olmuştur. 150’den fazla ülkeden öğrencileri çeken üniversitenin pedagojisi araştırmaya dayalı ve esnektir. Melbourne ve Victoria üzerinde 7 kampüsü bulunmaktadır.

1- University-Welcome-sign-min.jpg

2- Australian National University

1946 yılında kurulan ANU, benzersiz araştırma ve eğitimiyle tanınmaktadır. Sürekli olarak Global Üniversite İstihdam sıralamasında yer alan üniversite, olağanüstü teknik ve kişilerarası becerilere sahip işe hazır mezunlara sahiptir. Aslında, ANU’da yapılan araştırmalar tanınmakta ve global olarak endüstrileri etkilemektedir.

2- Autumn_1-min.jpg

3- University of Sydney

1850 yılında kurulan University of Sydney 6 fakülte ve 3 okula sahiptir. 134’den fazla ülkeden gelen öğrencileriyle çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunan üniversite, gerçek anlamda uluslararasıdır. 5.2 milyon kitap, dergi ve e-kitaptan oluşan bir kütüphaneye sahiptir ve öğrenciler için 200’den fazla kulüp işletmektedir.

3- high-quad-shot1-min.jpg

4- University of Queensland

7.000’den fazla çalışanı ve 52.000 öğrencisi ile University of Queensland, Avustralya’nın en büyük kurumlarından biri olarak kabul edilmektedir. 1909’da kurulan üniversite, Advanced Engineering Building, Oral Health Centre, Pharmacy Australia Centre for Excellence and Boeing Research tesisi gibi tesislerle ve dünyaca ünlü eğitimcilere sahiptir. 141 farklı ülkeden 15.400 uluslararası öğrenciyle gerçek anlamda uluslararası bir deneyim sunmaktadır.

4- campuses-st-lucia-art-museum-courtyard-min.jpg

5- Monash University

Victoria eyaletinin Melbourne şehrinde yer alan bir devlet araştırma üniversitesi olan Monash University, seçebileceğiniz çeşitli bölüm ve programlar sunmaktadır. 1958 yılında kurulmuş olan üniversite eyalette yer alan ikinci en eski üniversitedir ve Victoria’da 4, Malezya’da 1 kampüsü; İtalya’da araştırma ve eğitim merkezi, Çin’de bir yükseköğretim okulu ve Mumbai, Hindistan’da da bir yükseköğretim araştırma okulu bulunmaktadır. 170’den fazla ülkeden öğrencilere ev sahipliği yapmakta olan üniversite, teknik beceriler kazanmak ve birey olarak büyüyerek kariyer yolunda başarılı olmak için uluslararası bir bakış kazanmanıza yardımcı olacak saygın bir kurumdur.

5- Monash-Feature-Box-Caulfield-About-min.jpg

6- University of New South Wales (UNSW) Sydney

Ana kampüsü Sidney’de yer alan UNSW, çığır açan araştırma ve güçlü endüstriyel bağlantılarıyla tanınmaktadır. Avustralya’nın önde gelen işverenleri arasında en önemli tercih olarak bilinen, diğer Avustralya üniversitelerinden daha fazla milyoner mezuna sahiptir. 1949’da kutulan üniversite şu anda Kensington, CBD, Randwick, Paddington, Cliffbrook, David Phillips, Manly Vale ve Canberra’da 8 akampüse sahiptir. UNSW’nin 8 fakültesi, 47 okulu ve 125 dış Merkez enstitülerinden herhangi birinde program seçebilirsiniz.

6- unsw-top-preferences-min.jpg

7- University of Western Australia

Ana kampüsü Perth’de bulunan UWA, dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Eski Avustralya Başbakanı Sayın Bob Hawke AC ve Oskar ödüllü sanatçı Shaun Tan bu prestijli kurumun mezunları arasındadır. Öğrenciler için özel destek sunar ve eğitmen başına düşen öğrenci oranının düşük olması nedeniyle 2018 yılında İyi Üniversiteler Rehberi tarafından beş yıldız ile ödüllendirilmiştir. UWA’daki Öğrenci Birliği, öğrencilerin farklı ilgi alanlarına hitap eden 140’tan dazla kulüp ve topluluğu yönetmektedir.

7- ImgBtn-Rankings-min.jpg

8- University of Adelaide

Adelaide merkezli bu prestijli kurum 1874’te kurulmuştur. Üniversite, eğitim ve araştırma uygulamalarının kalitesini fazlasıyla kanıtlayan 110 Rhodes Scholars ve 5 Nobel Ödülü sahibidir. 100 ülkeden yaklaşık 8.000 uluslararası öğrenciye lisans ve yüksek lisans seviyelerinde 200 programıyla University of Adelaide, öğrencilerine gerçekten zengin ve teşvik edici deneyimler sunar. 17 Australian Laureate Fellowship, 11.93 milyon Abustralya Doları değerinde bir ödül kazandırmıştır.

8- uni-of-adelaide-header-min.jpg


IDP danışmanınızla bugün iletişime geçin ve hayallerinizi nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi keşfedin. Hizmetlerimiz tamamen ücretsizdir!

Önerilen Makaleler

why-study-in-australia-teaser-.gif

Neden Avustralya’da Eğitim?

Eğitiminizi daha da ileri taşımak, dünya standartlarında bir diploma sahibi olmak veya kariyerinizi hızlı bir şekilde ilerletmek istiyorsanız, Avustralya size birçok olanak sunar. Sahip olduğu avantajlara bir bakalım.

Avustralya'da eğitim alımı

Avustralya üniversiteleri Şubat ve Temmuz olmak üzere öğrenciler için 2 büyük giriş sunmaktadır. Onlar hakkında her şeyi öğrenin!

Avustralya’da çift anadal

Aynı akademik yıl içinde bir yerine iki derece alın.

Avustralya'da Eğitim Bursları

Avustralya'da burs mu arıyorsunuz? Listemize göz atın!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?