Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Ottawa'da Eğitim: Ottawa Yaşam Rehberi

Ottawa, Ontario’nun doğu bölgesinde yer alan güzel bir şehirdir. Kanada’nın başkentidir ve Başbakan’a ve Parlament’e ev sahipliği yapar -ama bu demek değildir burası sıkıcı ve bunaltıcıdır.

Öğrenci nüfusu çoktur çünkü Ottowa Üniversitesi, Carleton Üniversitesi, Algonquin Okul kampüsleri ve diğer okullar vardır. 

Şehir tarih açısından zengindir, birçok festival ve mükemmel bir gece hayatı vardır ve yiyebileceğiniz en güzel yemeklerden bazılarına sahiptir. (Salçalı ve etli patates kızartması gibi)

Ottawa_BikePaths 1-min.jpg

Ottawa’nın bisiklet rotaları

Ottawa bisiklet rotaları ile dolu bir şehirdir. Güzel bir havada, şehir merkezindeki sokaklarda ve kanalın yanında bisiklet süren,koşan, spor yapan ve kaykay ile kayan insanları sıklıkla görürsünüz.  

Kışın aynı miktarda karla dolan bisiklet yolları gibi 2.5 ile 5 cm karla dolu sokaklarda bulunan biniş şeritleri de temizlenir.

Yazın şehir canlanır ve beklediğinizden daha fazla trafik olur. 

İşleri kolaylaştırmak için bisiklet yollarında sinyaller ve tabelalar vardır. 

Eğer bisiklet sürmek istiyorsanız, Ottowa’ya geldiğiniz zaman bisiklet kiralayabilir, satın alabilir ya da şehirdeki bisikletleri kullanabilirsiniz -ayrıca city-wide bike path map e bakabilirsiniz.

Yol üzerinde bulunan manzaralı bazı popüler yerler:  

 • Rideau Canal Pathway
 • Corktown Footbridge
 • Ottawa locks
 • Bytown Museum
 • Ottawa River
 • Bridge to Gatineau Quebec
 • Canadian Museum of History
 • Fairmont Chateau Laurier
 • Westboro, Britannia
 • Hampton Park Aylmer Marina
 • Sittsville
 • Petrie Island
 • Old Chelsea

Bisikleti istediğiniz zaman ve hızda sürebilirsiniz ya da City of Ottawa’s cycling tourism website den rehberli turlar için yer ayırabilirsiniz. Her şekilde güzel manzaralı yolculuklarınız olacaktır. 

Ottawa_Festivals_Tulips 2-min.jpg

Ottawa’nın Festivalleri için bir kılavuz

Kanada’nın başkenti olduğu için Ottawa birçok turistin geldiği bir şehirdir. Bununla uyum sağlamak için şehir yıl boyunca birçok festivale ev sahipliği yapar. 

Ottawa’dayken gidebileceğiniz birkaç harika festival :

Canadian Tulip Festival (Kanada Lale Festivali)

Bu festival, Almanların 2.Dünya Savaşı boyunca Kanada’ya verdikleri laleleri kutlamak için hazırlanmıştır. Gönüllü olmak, sponsor olmak, bir sergiye ev sahipliği yapmak ya da büyük bir lale satın almak gibi birçok seçenek vardır. 

Festival, Mayıs’ın ortasında başlar ve iki hafta sürer ve Alman Tiyatro performanslarına, havai fişeklere ve daha fazlasına ev sahipliği yapar. 

Bluesfest Music Festival (Bluesfest Müzik Festivali)

Bluesfest festivali kesinlikle gitmek isteyeceğiniz bir etkinliktir. 50den fazla sanatçı Ottawa’da her yıl Temmuz’un ilk iki haftası konser verir. 

Eğer gönüllü olarak çalışırsanız (yazın okul olmayacağı için), her performansı ücretsiz olarak seyredebilirsiniz. İsmine rağmen, her müzik türünden performanslar vardır. Bilet fiyatları katılmak istediğiniz gün sayısına göre değişiklik gösterir. 

HOPE Volleyball Festival (HOPE Voleybol Festivali)

Help Other People Everywhere (HOPE) Volleyball Festivali her yıl Temmuz ayı boyunca yapılır. Bu etkinlik gönüllüler tarafından gerçekleştirilir ve bütün her şey kar amacı gütmeyen organizasyonlar tarafından yürütülür.

Gün boyunca performanlar,yemekler,etkinlikler ve voleybol oynamak için sıra vardır. Takımlar tek kişilik ya da yararlı bir iş yapmak için bir grup çalışanlardan oluşur. Eğer bir yaz günü yararlı bir iş yapmak istiyorsanız, haftasonunuzu feda edin ve Ottawa’yı destekleyin. 

Orléans Craft Beer Festivali

Ottawa’daki Orleans isimli mahalle her yıl Haziran’ın ikinci haftası boyunca bira festivaline ev sahipliği yapar. Bu festival yemek tezgahları, bira çadırları ve canlı müzikle dolu bir sokak partisidir. 

Haftasonu boyunca 35 farklı türde bira deneyebilir ve arkadaşlarınızla güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Günlük bilet fiyatı 20 dolardır ya da üç günlük festival bileti 35 dolardır.

MuseumOfNature 3-min.jpg

Ottawa’da kesinlikle gitmeniz gereken müzeler

Ottawa tarih meraklıları için rüya gibi bir şehirdir. Öğrenci olarak, Ottawa’daki müzeleri gezebilirsiniz. (eğer öğrenci kimliğinizi getirirseniz indirimli ya da ücretsiz olarak müzelere girebilirsiniz.) 

Müzeleri ziyaret etmek için en iyi zamanlar(haftasonu telaşından kaçınmak için) okula gitmediğiniz günler, yarıyıl, okuma haftası ya da yaz tatilidir.

National Gallery of Canada (Kanada Ulusal Galerisi)

Bu muhteşem galeri her yıl boyunca yapılan her tür sergi, kurs ve turlarla doludur.

Her zaman yeni sergiler eklenir bu yüzden bir kez ziyaret ettiğinizde yeniden ziyaret edebilirsiniz. Yetişkinler için bilet fiyatları 16 dolar ve öğrenciler için 8 dolardır. Eğer üyeyseniz, giriş ücretsizdir. 

Canadian War Museum (Kanada Savaş Müzesi)

Bu müze Kanada tarihinde gerçekleşen ulusal ve bölgesel savaşları en iyi şekilde sergiler. Highland Warriors, Battle of Normandy ve The Wounded dahil birçok sergileri vardır. 

Etkinlik listesi(günlük olarak düzenlenir) için internet sitelerini kontrol edebilirsiniz. Yetişkinler için biletler 17 dolar ve öğrenciler için 13 dolardır. 

Canadian Science and Technology Museum (Kanada Bilim ve Teknoloji Müzesi)

Eğer bilimi seviyorsanız ya da en harika günlerden birini yaşamak istiyorsanız, bu müzeye kesinlikle gelmelisiniz.

İnteraktif odaları ve sergileri, sergilenen araştırmaları ve katılabileceğiniz eğitici aktiviteleri vardır. Yetişkinler için biletler 17 dolar ve öğrenciler için 13 dolardır. 

Canadian Aviation and Space Museum (Kanada Havacılık ve Uzay Müzesi)

Şehirde harika müze deneyimlerinden biri daha. Astronomi sevin ya da sevmeyin, profesörünüzü buraya gelmek için ikna edin ya da arkadaşlarınızla birlikte gelin. 

Gökevine erişiminiz var, helikopterle gezebilirsiniz, ve interaktif sergilere katılabilirsiniz. Yetişkinler için bilet fiyatı 15 dolar ve öğrenciler için 13 dolardır. 

Canadian Museum of Nature/Musée Canadien de la nature (Kanada Doğa Müzesi)

Bu müzedeki binalar içeriye girer girmez fotoğraf çekmeye başlayacağınız eşsiz bir mimariye sahiptir.

Mevsimsel olaylar(örneğin; ‘Butterflies Take Flight’ Ekim’in ilk iki haftası gerçekleşir) dahil arktik, fosil, su, toprak, doğa, memeli ve kuş galerisi vardır. Bu müze bazı ilginç araştırmalara ev sahipliği yapar ve eğer ilgiliyseniz çalışanlardan hakkında bilgi alabileceğiniz hala devam eden araştırmalar da vardır. Yetişkinler için bilet fiyatları 15 dolar ve öğrenciler için 13 dolardır.

Ottawa_Parks 4-min.jpg

Gidebileceğiniz en iyi parklar 

Ottawa’da arkadaşlarınızla gezebileceğiniz, bahar finalleri için oturup ders çalışabileceğiniz ya da yürüyüşe veya koşuya çıkabileceğiniz 1300 den fazla parkları vardır.  

Gidebileceğiniz en iyi parklardan bazıları: 

Major Hill’s Parkı

Bu parkta Rideau Kanalı üzerinde bulunan Ottawa Locks(birçok insan kilitleri taktığı köprüdür), Ottawa Nehri ve Parlament binalarını görebilirsiniz. Komik bir gerçek: Burası Ottawa’daki ilk parktır ve 1826’da yapılmıştır. (Kanada resmi olarak bir ülke olmadan önce) 

Meech Gölü

‘Şehire en yakın göl olarak’ bilinen Meech Gölü Quebec’deki Gatineau Park’ındadır. Ottawa,Ontario sınır çizgisinin karşısındadır. Seyahat etmek için birçok yollar ve gölün köşesinde plajlar vardır ayrıca güneşlenebilir ve yüzmeye gidebilirsiniz. 

Hog’s Back Parkı

Hog’s Back Parkı Rideau Kanalı’nın Rideau Nehri’ne döküldüğü yerdedir. Instagram için güzel yaz macerası fotoğrafları çekebileceğiniz şelaleler vardır.  Hog’s Back Şelaleleri resmi olarak Prince of Wales Şelaleleri olarak bilinir. 

Dominion Aboretum

Güzel, büyük bir bahçe ve Kanada’nın en eski oldest Aboretum’udur. 1000’den fazla tür, birçok eşsiz ve resmedilmeye değer bitki vardır. Bahçeden Rideau Kanalı’nı, Carleton Üniversitesi’ni, Dow’s Gölü’nü ve şehri görebilirsiniz.

Ottawa_PlacesToTakeParents 5-min.jpg

Aileniz ziyarete geldiğinde onları götürebileceğiniz yerler 

Ottawa yaşam tarzını benimsedikten sonra aileniz ziyarete geldiğinde onları götürebileceğiniz birçok güzel yerler vardır. 

Eğer yerleşmenize yardım etmek için geldilerse başlamadan önce görmeniz gereken yerlerin listesini yapmalısınız. 

ByWard Market (ByWard Çarşısı)

Burası arkadaşlarınızla gidebileceğiniz bir yerdir ama ailenizle de gidebilirsiniz. Çiftçi pazarı, özgün yemek tezgahları ve sanat stantları bulunur. Ailenizi birkaç hediyelik eşya almak için ve birşeyler yiyip içmek için buraya getirebilirsiniz. 

Parliament Hill

Kanada’nın en önemli kararlarının çoğu bu binada ve bu şehirde alınır. Ailenize bunun nerede gerçekleştiğini gösterin ve yazın ücretsiz sesli tura çıkın.

Kampüse her gittiğinizde Parlament’in önünde geçersiniz ( Ottawa ve Carleton Üniversitesi’nin rotasındadır) bu yüzden içeriyi gezmek mantıklıdır. 

Wilf and Ada’s Restaurant

Burası ziyaret edebileceğiniz en şirin restoranlardan biridir. Bank Street’de bulunan bu restoran yenilenmiş ve turistler ve öğrenciler için önemli bir mekan olmuştur. Ailenizi bruncha götürün ve ziyaretleri şerefine mimoza yiyin. 

Recommended Articles

Montreal

Kanada, her çeşitten insanlar,kültürler,diller ve yemeklerle dolu bir ülkededir ve keşfetmeye başlatmak için uluslararası öğrenciler için eğlenceli yerlere sahip Montreal’den başka güzel bir yer yoktur.

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Kanada’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları...

Vancouver

Vancouver nefes kesen manzaraları,doğa manzaralı yolları ve rahat yaşam tarzıyla tanınır. Şehirdeki herkes oldukça aktiftir ve oraya gider gitmez bunun farkına varacaksınız.

Kanada öğrenci vizesi koşulları

Kanada’da eğitim almak için Kanada Eğitim İzni’ne ihtiyacınız olacaktır...

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?