Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Konaklama

Evdenizden uzakta kendinizi evinizde hissedin

Eğitiminiz boyunca kalacağınız yeri bulmak için 4 seçeneğiniz bulunuyor.

Gereksinimlerinize –ve bütçenize- bağlı olarak bir hostel ya da öğrenci lojmanında kalabilir, özel bir yurtta kalabilir, bir aile yanında konaklayabilir ya da bağımsız konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Kendiniz için doğru yeri ararken bütçenizi, kira sözleşmesi, yemekler veya hizmet faturaları, toplu taşımaya erişim, kampüse uzaklık, yakın olmak istediğiniz diğer tesisler ya da yerler gibi konuları da düşünmelisiniz.

Öğrenci yurtları (veya hosteller) genellikle kampüse yürüme mesafesindedirler ki fazla yol katetmek zorunda kalmayacağınızdan son derece elverişlidir. Mobilyalı bir oda ve yemek de verilebilir. Eğer daha mahrem bir yer arıyorsanız pansiyon ya da misafirhane içlerinde bulunan ve kendinize ait bir odanızın olabileceği seçeneklere bakabilirsiniz.

Aile yanında kalma seçeneği Yeni Zelandalı bir ailenin yanında onlarla birlikte kalma imkanı sağlar ve burada hem kendinize ait bir odanız olur hem de yeni bir ülkedeki gündelik hayata alışmanıza yardımcı olur.

Son olarak bağımsız konaklama seçeneği size, diğer ev arkadaşlar ile birlikte yaşama ve kirayla diğer masrafları paylaşma imkanı sunar. 

Kampüste yaşamak

Üniversitelerin içindeki geleneksel öğrenci yurtları, Yeni Zelanda’ya ilk kez gelen uluslararası öğrenciler için popüler bir seçenektir. Kampüsüne bağlı olarak haftalık fiyatlar 100-700 Yeni Zelanda doları arasında değişmektedir. Kampüste kalmak isteyen öğrenciler epey önceden başvuru yapmalıdırlar. Kampüs içinde yaşamak ihtiyacınız olan her şeye yakın olmanızı sağlar. Yemekler, bilgisayar olanakları, çamaşırhane ve temizleyiciler de genellikle pakete dahildir. İlave olarak, herhangi bir yardıma ihtiyacınız olduğunda kaldığınız yer geniş bir üniversite topluluğunun parçasıdır.

Aile yanında konaklamak

Aile yanında kalmak genellikle kısa dönem programlara kayıtlı yabancı öğrenciler arasında popüler bir seçenektir. Bu sistemde özel ya da paylaşılan bir odanız olacaktır ki fiyatlar da oda başına haftalık 110 -370 Yeni Zelanda doları arasında değişmektedir. Genellikle bu fiyata 3 öğün yemek, çamaşır hizmetleri, temizlik ve internet/telefon gibi hizmetler dahildir.

Özel konaklama

Kendi kiraladığınız bir mülkte yaşamak çok çekici bir seçenektir; özellikle de yeni bir ülkeye gelmiş bir öğrenci için. Nerede ve kiminle yaşayacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Bu yolu tercih eden öğrenciler mobilyalı evleri oda oda kiralayabilirler ya da zaten tanıdıkları kişilerle birlikte mülkün tümünü kiralamak için başvuru yapabilirler.

Önerilen Makaleler
living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç noktası olabilir ancak bu miktarın Yeni Zelanda'da yaşadığınız yere göre daha az veya daha çok olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Ulaşım

Eğitiminiz sırasında şehrinizi, kasabanızı ya da Yeni Zelanda’nın diğer yerlerini keşfetmek isterseniz pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

Places-to-visit-in-Australia-canada-Teaser.jpg

Gezilecek yerler

Yeni Zelanda yüksek dağları, ferah ve yemyeşil düzlükleri, volkanik platoları ve inanılmaz buzullarıyla pek çok doğal güzelliği barındırır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?