Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Neden Yeni Zelanda’da eğitim?

Yeni Zelanda, yurtdışında eğitim için son zamanlarda popular hale gelen bir ülke. Gelin nedenlerine birlikte bakalım!

Hepimiz Yeni Zelanda'nın güzel bir ülke olduğunu biliyoruz, ancak fotoğraflık manzaralarının ötesinde çok şey var. Yurtdışında okumak isteyen uluslararası öğrenciler arasında ilk tercihlerden biri olarak ortaya çıkan Yeni Zelanda’nın mükemmel bir eğitim sistemi, uluslararası akrediteye sahip nitelikler, geniş araştırma fırsatları ve eşsiz bir yaşam kalitesi ile sunabileceği çok şey var. Burada eğitim görürken, uluslararası öğrenciler için mükemmel bir destek sistemi ile sıcak ve samimi bir toplumdan emin olabilirsiniz. Yükseköğretim’de Yeni Zelanda’yı seçmeniz için önemli nedenlerden bazıları: 

Global olarak tanınan yeterlilikler 

Yeni Zelanda'daki sekiz üniversitenin tümü QS Dünya Sıralaması * ve Times Yüksek Öğretim Sıralamasında sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır ve bunlardan herhangi birinden alınan yeterlilikler dünya çapında akredite edilmiştir ve her yerde iş kapıları açmaktadır. Yeni Zelanda Yeterlilik Kurumu (NZQA) ayrıca kurumların uluslararası öğrenci almak için kayıtlı olmalarını ve yeterlilik standartlarına uymalarını sağlar.

Mükemmel pedagoji 

İngiltere eğitim sisteminden etkilenen Yeni Zelanda, araştırmaya dayalı öğretime odaklanmaktadır, bu da durumlarla sistematik ve organize bir şekilde başa çıkmayı öğreneceğiniz anlamına gelir. Bağımsız ve çeşitli seviyelerde bir ekipte nasıl çalışacağınız öğretilecektir. Burada okumak sizi eleştirel düşünmeye, öğrenci-öğretmen etkileşimini sorgulamaya ve bunlardan faydalanmaya teşvik edecektir. Ayrıca sınıfta öğrenilen kavramları uygulayacak ve bir problemi çözmek için farklı yaklaşımlar geliştireceksiniz.

Yenilik ve araştırma 

Yeni Zelanda, öğrenciler için araştırma konusunda fırsatlar sunmaktadır. Ülke, son derece deneyimli fakülte, iyi donanımlı laboratuvarlar, en son teknolojiye erişim, ekipman ve fırsatlara sahiptir. Yenilikçi ruhu onu sağlık, fizik, jeoloji, mühendislik, astronomi, bilgisayar bilimi, tarım vb. gibi çeşitli alanlarda yeni teknolojilerin merkezi, aynı zamanda araştırma ve geliştirme merkezi haline getirmiştir. Buna ek olarak, ülkenin sahip olduğu Nobel ödülleri Yeni Zelanda'daki araştırmaların önemini ve geniş kapsamını gösteriyor.

Doktora öğrencileri için büyük kapsam 

Geniş araştırma fırsatlarının yanı sıra, bir doktora öğrencisi olarak ek ayrıcalıklara sahip olacaksınız. Yerel öğrencilerle aynı öğrenim ücretini ödeyecek ve diğer öğrencilerden farklı olarak, eğitiminiz boyunca tam zamanlı çalışabileceksiniz. Daha fazlasını söylemeye gerek var mı? 

Güvenli ve huzurlu 

Yeni Zelanda, Kivi demokrasisinin sosyal hoşgörüsü ve siyasi istikrarı hakkında konuşan Küresel Barış Endeksi'nde üst sıralarda yer alıyor. Uluslararası bir öğrenci olarak, herkesle aynı haklara sahip olacaksınız. 

Yaşam kalitesi 

Yeni Zelanda, ülkenin açık hava yaşam tarzı ile mükemmel bir uyum içinde bulunan harika bir çok kültürlü ortam sunuyor. Yeni Zelanda, karlı dağlardan ve buharlı volkanlardan yuvarlanan yeşil tepelere, altın kumlu plajlara ve yemyeşil yağmur ormanlarına kadar her türlü doğal manzara ile dolu. Burada yaşamak, her öğrenciye farklı kültürler ve doğal güzelliklerle birlikte büyüme şansı verir.

Eğitiminizi desteklemek için çalışabilirsiniz 

Yeni Zelanda'da uluslararası bir öğrenci olarak, dönemleriniz boyunca haftada 20 saate kadar ve tatillerde tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Master veya doktora öğrencileri için tam zamanlı çalışma izni verilmektedir. 

Başlamak için hazır mısınız? ÜCRETSİZ olarak bir IDP danışmanıyla konuşun!

Recommended Articles

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç noktası olabilir...

Yeni Zelanda’daki eğitim sistemini tanıyalım

Yeni Zelanda’nın eğitim kurumları uluslararası sıralamalarda yer alırlar, bu da hangi okulu tercih ederseniz edin en yüksek kalitede eğitim standardına bağlı kalınacağından emin olmanız anlamına gelmektedir.

İnsanlar ve kültür

Yeni Zelanda’ya taşınıyorsunuz. İşte sizi bekleyenler. Yeni Zelanda iki ana adadan oluşur: North Island ve South Island.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?