Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Neden Birleşik Krallık'ta Eğitim?

Uluslararası öğrencilerin Birleşik Krallık’ı neden en iyi eğitim rotası olarak tercih ettiklerini inceleyelim!

Birleşik Krallık (BK) kökleri 12. ve 13. yüzyıla dayanan dünyanın en eski üniversite ve kolejlerine ev sahipliği yapmaktadır. Böyle güçlü bir mirastan gelen İngiltere, eğitim konusunda diğer ülkelere bir referans haline gelmiştir. 

İşte İngiltere’nin uluslararası öğrenciler için bu kadar popüler olmasının 6 sebebi:

1 – Akademik mükemmelliyet

Birleşik Krallıktaki üniversiteler dünyanın en iyi akademik standartlarına sahiptir. Hatta, Oxford ve Cambridge gibi dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarının ilk 10 üniversitenin 4’ü Birleşik Krallıkta yer alır [QS Dünya Sıralaması 2019 verilerine göre]. İngiltere’de eğitim alırken pratik ve fayda tabanlı eğitimin kitaptan öğrenime tercih edildiğini göreceksiniz. Bu sizin eleştirel düşünme ve analitik yeteneklerinizin yanı sıra tercih ettiğiniz uzmanlık alanının yaratıcı yeteneklerini edinmenizi sağlayacaktır. 

2 – Kaliteli Eğitim

Kalite Güvence Ajansı, (QAA) İngiltere’deki bütün üniversite ve kolejlerin eğitim standartlarını düzenli olarak kontrol eden bağımsız bir kurumdur. Denetim ve konu incelemeleriyle performanslarını kontrol etmenin yanı sıra en iyi eğitim uygulamalarını tanımlamaya ve geliştirmek için geri bildirimler gönderir. Bu araştırma standartları, aynı zamanda, bulgularını düzenli olarak yayınlayan İngiltere yüksek eğitim fon kuruluşları tarafından da incelenir. Bu her öğrencinin seçmiş olduğu bölüme bakılmaksızın en iyi araştırma ve eğitime ulaşmasına olanak tanır.

3 – Daha kısa eğitim süresi

İngiltere’deki eğitim sisteminde yer alan bölümler diğer ülkelere kıyaslandığında daha kısa süreli ve daha yoğundur, bu da kaliteden ödün vermeden daha kısa sürede mezun olacağınız anlamına gelir. Lisans bölümlerini üç yılda tamamlarken, yüksek lisans programlarını bir sene içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bu size yalnızca zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda eğitim ve yaşam masraflarınız için harcanacak olan paradan da tasarruf etmenizi sağlar.

4 – Eğitim alırken çalışma

Günlük yaşam giderlerinizi eğitiminizle birlikte yönetmek için dönem boyunca haftada 20 saatlik yarı-zamanlı çalışabilirsiniz. Hatta dönem aralarında tam zamanlı çalışabilirsiniz. Bu masraflarınızı karşılayabilmenizin yanı sıra eğitim aldığınız alanda sektör deneyimi kazanmanıza yardımcı olacaktır. 

5 – Eğitim alırken Avrupa’yı keşfedin

İngiltere, Fransa, Hollanda ve Belçika gibi büyük Avrupa ülkeleriyle 500 -1500 km arasında değişen mesafeleriyle iyi bağlantıya sahiptir. 24 saat hizmet veren havaalanlarıyla ülkede eğitim alırken diğer yerleri keşfedebilirsiniz.

6 – Öğrenciler için sağlık yararları

Uluslararası öğrenci olarak İngiltere’de eğitim aldığınız sürece National Health Service(NHS) ile ücretsiz tıbbi tedaviye erişiminiz olacaktır. Bu hizmetten yararlanmak için, Uluslararası Sağlık Sürşarj (IHS)’a küçük bir ödeme yapmanız gerekecektir. IDP danışmanınız size bu detayla ilgili rehberlik edecektir. 

İngiltere ile ilgili ilginç bilgiler 

1 Londra dünyanın en büyük kütüphanesine sahiptir.
2 İlk yazar milyarder İngilizdir – JK Rowling
3 Kraliçenin pasaportu yoktur.
4 İngilizler, her yıl 11,5 milyonu aşkın sandviç tüketirler.
5 İngiltere Parlamento Binasında ölmek yasa dışıdır.
6 Chicken tikka sever misiniz? İngilizler de öyle – vatandaşlar tarafından ülkenin ulusal yemeği olarak Chicken tikka seçilmiştir.
7 Buckingham Sarayı’nın kendisine özel bir polis merkezi bulunur. 
8 İngiltere 100’den fazla üniversiteye ev sahipliği yapar.
9 Çaysız yaşam olur mu? İngilizler her gün 165 milyon kupa çay tüketirler.
10 Londra’da 300’den fazla dil konuşulur.

Başlamaya hazır mısınız? ÜCRETSİZ randevu oluşturarak İngiltere’de eğitim seçeneklerinizi keşfedin.

Recommended Articles

Sigorta

Sağlığınızı, evinizi ve sahip olduklarınızı korumak için sigorta teminatından faydalanmayı düşünmelisiniz.

Birleşik Krallık'ın eğitim sistemi

Birleşik Krallık dünya sıralamasına giren üniversitelerinde, çeşitlilik gösteren ve esnek bir dizi program seçeneği sunar.

Öğrenci vizesi koşulları

Başvurunuzu Birleşik Krallık’a seyahat tarihinizden 3 ay önceye kadar yapabilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?