Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Amerika'da Konaklama

Evinizden uzakta evinizde hissedin

Gereksinimlerinize –ve bütçenize- bağlı olarak kampüs içinde ve dışında yaşamak için çok farklı seçenekler bulacaksınız.

Kampüste konaklama

Çoğu üniversite kampüs içinde konaklama olanağı sunar. Ancak yurtlarda bir odayı garantilemek için kurumunuz aracılığıyla kampüs içi konaklama birimine başvuru yapmanız gerekecektir. Kampüs içi konaklamanın ücretleri kurumlara göre değişkenlik gösterir ve özel bir oda ve yemek isteyip istemediğinize göre de değişir.

Kampüs dışında yaşamak isterseniz, bütçenize ve evinizi paylaşmak isteyip istemediğinize göre bir apartman dairesi ya da ev seçebilirsiniz. Kampüs dışı seçenekler genellikle daha ucuzdur ve çoğu kurum ihtiyaçlarınıza göre doğru konaklamayı bulmanıza yardımcı olur.

Kampüs dışında konaklama

Eğer özel bir mülk kiralıyorsanız kiracı olarak yükümlülüklerinizi belirleyen bir yasal kira sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir.

Konaklama ücretleri kişisel tercihlere, üniversitenin konumuna ve kampüs içi/dışı seçeneğine göre değişir. Kampüste bir oda için aylık 1.000-1.500 dolar ödemeniz gerekirken kampüs dışında konaklamanız bulunduğunuz eyalet veya şehre göre dramatik ölçüde değişebilir. Ayrıca aylık harcamanızı hesaplarken su, elektrik, telefon ve internet erişimi, sigorta ve diğer kişisel harcamalar gibi kalemleri de eklemeniz gerekecektir.

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun doğru konaklama biçimini seçtiğinizden emin olmanız için  alternatiflerinizi dikkatle gözden geçirmeniz çok önemlidir.

Önerilen Makaleler

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Günlük geçim giderleriniz hangi eyalette veya şehirde yaşadığınızla ilintilidir. Bu yüzden Amerika'da okurken paranızı nasıl iyi değerlendirebileceğinizi öğrenin.

Ulaşım

Birleşik Devletler’de görecek ve yapacak çok şey var. Kaldığınız kasabayı, şehri ya da ülkenin diğer yerlerini keşfetmek istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak pek çok seyahat seçeneği olduğunu göreceksiniz.

Gezilecek yerler

İster büyük şehirleri keşfetmekten hoşlanın, ister doğanın inanılmaz harikalarını eğitim hayatınız sırasında Birleşik Devletler’de yapacak çok şeyiniz olacak.

İnsanlar ve kültür

Birleşik Devletler dünyanın en fazla çeşitlilik gösteren ülkelerinden biridir ve çoğu Amerikalı çeşitli etnik altyapılardan geldiği için etnik çeşitliliğin kesin olarak ne zaman başladığının bir analizini yapmak çok zordur.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin