text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Konaklama

Evinizden uzakta evinizde hissedin

Gereksinimlerinize –ve bütçenize- bağlı olarak kampüs içinde ve dışında yaşamak için çok farklı seçenekler bulacaksınız.

Kampüste konaklama

Çoğu üniversite kampüs içinde konaklama olanağı sunar. Ancak yurtlarda bir odayı garantilemek için kurumunuz aracılığıyla kampüs içi konaklama birimine başvuru yapmanız gerekecektir. Kampüs içi konaklamanın ücretleri kurumlara göre değişkenlik gösterir ve özel bir oda ve yemek isteyip istemediğinize göre de değişir.

Kampüs dışında yaşamak isterseniz, bütçenize ve evinizi paylaşmak isteyip istemediğinize göre bir apartman dairesi ya da ev seçebilirsiniz. Kampüs dışı seçenekler genellikle daha ucuzdur ve çoğu kurum ihtiyaçlarınıza göre doğru konaklamayı bulmanıza yardımcı olur.

Kampüs dışında konaklama

Eğer özel bir mülk kiralıyorsanız kiracı olarak yükümlülüklerinizi belirleyen bir yasal kira sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir.

Konaklama ücretleri kişisel tercihlere, üniversitenin konumuna ve kampüs içi/dışı seçeneğine göre değişir. Kampüste bir oda için aylık 1.000-1.500 dolar ödemeniz gerekirken kampüs dışında konaklamanız bulunduğunuz eyalet veya şehre göre dramatik ölçüde değişebilir. Ayrıca aylık harcamanızı hesaplarken su, elektrik, telefon ve internet erişimi, sigorta ve diğer kişisel harcamalar gibi kalemleri de eklemeniz gerekecektir.

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun doğru konaklama biçimini seçtiğinizden emin olmanız için  alternatiflerinizi dikkatle gözden geçirmeniz çok önemlidir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin