Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Lakehead University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Ontario, Kanada'nın canlı ve ileri görüşlü bir kurumu olan Lakehead University, tüm öğrencilerini geleceğin değerli liderleri olarak yetiştiren dönüştürücü bir eğitim sunmaktadır. Üniversite, dünya çapında ayrıcalıklı öğrenci merkezli deneyim sunmasıyla bilinmektedir.

Lakehead'in düşük öğrenci-eğitmen oranı, zenginleştirici akademik danışmanlığa olanak tanıyarak öğrencilerin sınıf içi eğitimi pratik bir şekilde edinmesini sağlayan deneyimsel öğrenme fırsatları sunmaktadır.

Thunder Bay ve Orillia kampüsleri, öğrencilerin öğrenim görmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri için lisans düzeyinde yaklaşık 65 farklı akademik konu seçeneği sunar. Her iki kampüs, göz alıcı doğal ortamında akademik mükemmeliyet, modern tesisler, yurtlarda konaklama, işbirlikli öğrenme ve zengin sosyal ve eğlence faaliyetlerinin karışımını sunar. Georgian College ile ortaklığa sahip olan üniversite aynı zamanda Ontario eyaletinin Barrie şehrinde diploma programlarına ek olarak dört yenilikçi derece programı sunar. Lakehead, ülkenin en güzel kampüslerinden birine sahip olmanın yanı sıra Huffington Post tarafından Kanada üniversiteleri arasında gizli bir cevher olarak adlandırılmıştır.

50 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Lakehead dünya genelinde araştırma mükemmelliyeti ile tanınmış, saygın bir yükseköğretim kurumudur. AACSB tarafından uluslararası akreditasyona sahip, dünyanın en seçkin işletme okulları arasında yer alır. Lakehead University, Times Higher Education (THE) genel dünya sıralamasında 10.000'den az öğrenci nüfusuna sahip olan en seçkin Kanada üniversitelerinden biri olup THE Etki Sıralaması'nda En İyi 100 arasında yer alan, nispeten küçük ancak kapsamlı olan tek Kanada üniversitesidir.

Öğrenci topluluğunda 67'i aşkın milletten 1.300'ü aşkın uluslararası öğrenci temsil edilir. Üniversite, bu topluluğa her bireyin katılmasını ve burada değer görmesini sağlar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

İngilizce dil programları dahil olmak üzere Lakehead University'de bahar/yaz 2021 programları Covid-19 dolayısıyla çevrimiçi olarak yürütülmektedir. Lakehead, saha çalışmaları, stajlar ve işe yerleştirmeler gibi pek çok deneyime dayalı öğrenim imkânları dahil olmak üzere Eylül 2021'den itibaren öncelikli olarak yüz-yüze eğitime dönüşü planlamaktadır. Öğrencilere, güncel bilgileri takip edebilmeleri için üniversitenin COVID-19 duyuruları sayfasını düzenli olarak ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Burslar ve finansal destek imkânları öğrencilere açık olup kurumun internet sayfasından erişilebilirdir.

Lakehead University, IELTS veya TOEFL gibi diğer resmi dil sınavlarına erişim sağlayamayan adaylardan Duolingo İngilizce sınavını kabul eder. İngilizce dil yeterlilik şartlarını karşılamak için öğrencilerin, lisans programlarının çoğuna yönelik en az 110 Hemşirelik gibi belirli programlar için ise 120 puan almaları gerekir.

Lakehead University, COVID-19 kısıtlamaları sürecinde öğrencilere ve başvuru yapacak adaylara daha fazla destek sağlayabilmek için öğrencilerin üniversitedeki bir ekip ile sanal olarak bağlantı kurabileceği birebire danışmanlık gibi çevrimiçi hizmetler sunar. Bu sayede kayıt, programlar, konaklama, öğrenim ücretleri ve burslar hakkında sorulara yanıt verebilirler.

Öğrenciler aynı zamanda Lakehead International Live etkinliklerine ve ayrıca mevcut öğrencilere, profesörlere ve Lakehead uzmanlarına bu üniversitede öğrenim ile bağlantılı herhangi bir konuda sorular sorabilmek için kayıt danışmanları ile birebir toplantılara katılabilirler. Öğrenciler Connect to Lakehead internet sayfasını ziyaret ederek bu imkanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Lakehead University'nin nispeten az sınıf mevcudu, öğrencilerin kişiye özel üniversite deneyimi kazanmalarına ve çalışmalarına daha fazla katılım göstermelerine olanak tanır. Sınıfların %85'inden fazlasında, sınıf mevcudu 50'den az %50'sinde ise sınıf mevcudu 25 öğrenciden azdır. Lakehead'in öğrenci-profesör oranı, Thunder Bay kampüsünde 15:1 ve Orillia kampüsünde ise 13:1 olup öğrenciler, profesörleri tanıyabilmekte, daha büyük bir rol üstlenebilmekte ve daha katılımcı bir şekilde başarı şanslarını arttırmaktadır.

Araştırma mükemmelliyeti ile tanınan Lakehead, 5 yıl üst üste Research Infosource tarafından Lisans Araştırmalarında En İyi Kanada Üniversitesi olarak seçilmiştir (2015 – 2019). Üniversite, 27 öncü araştırma merkezine, 21 Araştırma Başkanı'na, bir Biyorafinasyon Araştırma Enstitüsü'ne, dünya çapında en seçkin 3 paleo-DNA laboratuvarından birine ve yeni bir Mühendislik ve Fen İleri Çalışmalar Merkezi'ne sahiptir. Profesörler ve gerçek dünya ile bağlantılı araştırma projelerinde çalışma imkanları sayesinde öğrenciler benzersiz bir deneyim kazanır ve bu fırsatlar onların gelecek kariyerlerinde veya lisansüstü çalışmalarında istihdam edilebilirliklerine katkıda bulunur.

İş-entegre eğitim, Lakehead'de öğrenimin ana bileşenidir ve farklı disiplinler genelindeki ders programlarına dahil edilmektedir. Saha okulu, topluluk temelli öğrenme, işbirlikli eğitim ve staj gibi imkânlar sayesinde öğrenciler sınıfta edinilen beceri, kurma ve bilgileri gerçek dünyada uygulayabilmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Lisans öğrenci adaylarının keşfedebilecekleri ve içerisinde kendilerine en uygun programı bulabilecekleri 9 ana fakülte mevcuttur. Bunlar:

İşletme

AACSB akreditasyonlu işletme okulunda öğrenciler, sonraki yıllarda uzmanlaşmalarına olanak tanıyan güçlü bir işletme temeline sahip olmaktadır. İşbirlikli ve iş entegre fırsatlar, öğrencilerin profesyonel dünyaya tam donanımlı bir şekilde girmelerine olanak tanır.

Eğitim

Lakehead, dersleri ve 100 günü aşkın süreli okul içinde işe yerleştirme imkânları vasıtasıyla yeni düşünme ve eğitim yöntemlerini teşvik eder.

Mühendislik

Lakehead, Mühendislik diplomasını ve unvanını sadece dört yılda alabileceğiniz tek Kanada üniversitesidir. Teorik ve pratik eğitim sayesinde mezunların iş bulma şansı yüksektir.

Sağlık ve Davranış Bilimleri

Çok sayıda birime ve okula sahip olan üniversitede öğrenciler, teoriyi laboratuvarlar, staj ve işe yerleştirmelerle dengeleyen farklı sağlık programları arasından seçim yapabilmektedir.

Hukuk

Lakehead Hukuk Fakültesi üç alana odaklanır: Aborjin ve Yerli Hukuku, Doğal Kaynaklar ve Çevre Hukuku ve Entegre Uygulamalı Müfredat (IPC) ile birlikte Tek/Küçük Kasaba Uygulaması.

Tıp Fakültesi

Bu fakülte öğrencileri, kuzeydeki kırsal ve uzak topluluklarda klinik uygulamaları geliştirebilecek bireyler olarak yetiştirir.

Doğal Kaynak Yönetimi

Programlar sürdürülebilir ekosistem yönetimine ilişkin dengeli bir bakış açısı sağlarken aynı zamanda dünyanın sosyal, ekonomik ve çevre problemlerini de ele almaktadır. Mezuniyet sonrasında bu alanda istihdam oranı %100'dür.

Fen ve Çevre Bilimleri

Bu fakültede Antropoloji, Uygulamalı Yaşam Bilimleri, Biyoenformatik, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Yerbilim, İktisat, Çevre Bilimi, Coğrafya ve Su Kaynakları Bilimi dahil olmak üzere pek çok program seçeneği mevcuttur.

Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler

Öğrenciler – Kriminoloji veya Medya, Sinema & İletişim dahil – topluluk aktivizminden yönetime kadar pek çok alanda çalışmaya hazır hale gelebilmeleri için tasarlanan programlar arasından tercih yapabilir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Uluslararası öğrenciler, Lakehead University'de eğitim almak için bazı giriş şartlarını yerine getirmelidir.

Akademik şartlar

Öğrenciler, ortaokul veya eşdeğer seviyede bir okuldan mezun olmalı, seçtikleri dersin gerekliliklerini karşılamalı ve Kanada kriterlerine göre minimum %70 genel ortalamaya veya eşdeğerine sahip olmalıdır. Başvuru sahipleri, başvurdukları programa özgü ön şartları de yerine getirmelidir.

İngilizce dil şartları

Anadili İngilizce olmayan veya İngilizce'nin ana dil olmadığı bir okulda eğitim alan öğrenciler, İngilizce yeterliliklerini kanıtlamalıdır.

Bunun için öğrenciler, onaylı bir İngilizce dili sınavına girebilir. Lisans programlarının çoğunluğunda öğrencilerin IELTS sınavından 6,5 (her bir bölümden en az 6,0 almak şartıyla) veya eşdeğer bir puan almaları gerekir.

İngilizce dil şartları haricindeki tüm giriş koşullarını sağlayan öğrenciler, Lakehead University'nin Akademik İngilizce Programı'nı tamamlama şartıyla seçtikleri akademik programa kabul edilebilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Lakehead University, ülkenin en cömert burs programlarını sağlayan kurumlardan biridir. Bu ek finansal destek sayesinde Lakehead, öğrencilerin eğitimlerine daha kolay odaklanmalarını sağlar.

Uluslararası Lisans Giriş Bursu 2021-2022

Üniversite, uluslararası öğrencilere öğrenim ücretlerine yönelik olarak 40.000 CAD'a kadar burs verir. Lise veya eşdeğer bir eğitim temeline sahip olup Kanada vatandaşı olmayan veya uluslararası bir yüksekokul veya üniversiteden geçiş yapacak olan adaylar, burs için otomatik olarak değerlendirmeye alınır. Bursun miktarı, öğrencinin akademik ortalamasına göre değişir:

 • Ortalaması %90 veya üzerinde olan öğrenciler 40.000 Kanada Doları'na (dört yıl boyunca 10.000 Kanada Doları) kadar burs alabilir.
 • Ortalaması %80 – %89,9 aralığında olan öğrenciler 30.000 Kanada Doları'na (dört yıl boyunca 7.500 Kanada Doları) kadar burs alabilir.
 • Ortalaması %75 – %79,9 aralığında olan öğrenciler 6.000 Kanada Doları'na (sadece ilk yıl için 6.000 Kanada Doları) kadar burs alabilir.

Burs İlke & Koşulları

Tüm giriş bursları, öğrencinin giriş için kullanılan puanının Kanada standartlarına göre eşdeğerine bağlı olarak verilir. Lakehead University'de öğrenim görmeyi düşünen uluslararası öğrencilerin, her iki burs başlangıç döneminde de değerlendirmeye alınabilmek için üniversiteye erken başvuru yapmaları tavsiye edilir.

Burslara ilişkin ilke ve koşullar ve bunların yenilenebilirlikleri hakkında bilgi için lütfen Lakehead'in Uluslararası Lisans Giriş Bursu sayfasını ziyaret edin. Mevcut bursların sayısı sınırlıdır dolayısıyla öğrencilerin burs için değerlendirmeye alınabilmek için Lakehead'e olabildiğince erken başvuru yapmaları önerilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Lakehead University, öğrencilerin zamanında mezun olmaları ve profesyonel dünyada başarıya erişmeleri ile gurur duymaktadır. Lakehead'in ortalama istihdam oranı, mezuniyetten sonraki iki yıl içinde %97,7 seviyesinde olup bazı programlarda %100 iş bulma oranına sahiptir - bu da öğrencilerin Lakehead'den ayrılırken kariyerlerine hazır olduklarının göstergesidir. Mezunlar, 65.520'den fazla kişinin yer aldığı küresel mezun ağının bir parçası olmaktadır. Öğrencilerin Lakehead'de okurken iş dünyasına hazırlanmalarına yardımcı olan bir dizi kariyer hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında şunlar yer alır:

 • Kariyer fuarları
 • Özgeçmiş çalıştayları
 • Kariyer araştırma kaynakları ve seminerleri
 • Özgeçmiş, ön yazı ve mülakat ipuçları
 • Çevrimiçi iş bankası

Lakehead mezunları, pek çok heyecan verici pozisyonlara erişmiştir bu da üniversitenin değerli bir eğitim deneyiminden çok daha fazlasını sunmak için çalıştığını gösterir. Bu pozisyonlar arasında başkanlık (CEO), şirket kuruculuğu, doktorluk, yöneticilik vd. yer alır.

Show more +Show less -
7000
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

ATAC Building
Residence Room Orillia Campus
Residence Thunder Bay campus
Student Central
Anthropology Class
Canoeing Thunder Bay
Engineering Class
Engineering Lab
Hillcrest Park Thunder Bay
International Centre
Instrumentation Lab
Lake Tamblyn - Thunder Bay Campus
Lake Tamblyn in the Winter
Learning Commons - Orillia Campus
Thunder Bay Ontario 955 Oliver Road
Orillia Ontario 500 University Avenue
Established in 1965, Lakehead University is a comprehensive University with a reputation for innovative programs and cutting-edge research. It offers a broad range of degree and diploma programs within its ten faculties that include Business Administration, Engineering, Natural Resources Management, Health and Behavioural Sciences, Medical School (West Campus), Law, Science and Environmental Studies and Social Sciences and Humanities.

The university?s Student Success Centre runs workshops on study skills, research, career preparation and academic topics. There is also an Academic Support Zone offering free supports in writing, mathematics and small group tutoring. At Lakehead, students can also gain work experience while participating in co-op placements, undergraduate research and career programs.

Its campuses in Thunder Bay and Orillia promise the total university experience, a blend of academic excellence and opportunity with a rich variety of social and recreational activities. The university has on-campus medical clinic with doctors, nurses and psychologists and also assists international students with study permits, housing, airport pick-up and social events.

Lakehead University provides opportunities to all its students to get involved in more than 50 student clubs and academic student societies. The Hangar, Lakehead's newest 50,000-square-foot student athletic facility features a 200-metre track, pro-grade artificial turf field, climbing wall, and additional weight training, aerobic and cardio areas.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_263248_320px.jpg Lakehead University https://www.idp.com/turkey/universities/lakehead-university/iid-ca-00732/

Ortalama toplam maliyet$1989

 • $803
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $255
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.0)
Bölüm Kalitesi
3.0
Kampüs Güvenliği
3.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
2.0
Kampüs Çevresi
4.0
Dünya Sıralaması
Lakehead University Lakehead University
Rated3/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Lakehead University - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lakehead University Lakehead University
Rated3/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Lakehead University - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin