Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Oxford Brookes University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Birleşik Krallık'ın en modern üniversitesi (2021 QS World University Rankings) olarak seçilen Oxford Brookes University, güzel ve tarihi Oxford kentinde bulunan bir kampüs üniversitesidir. Her biri üniversitenin bir parçası olan üç kampüs, BROOKESbus ile birbirine bağlanmaktadır. Öğrenci Birliği ve kampüsteki pek çok dernek, Oxford Brookes'un tanındığı birbirine sıkı sıkıya bağlı ancak çeşitli bir topluluk oluşturmaya yardımcı olur. Oxford Brookes, Birleşik Krallık'taki en iyi 50 üniversite arasında yer almıştır (2021 Complete University Guide).

Oxford Brookes, öğrenci nüfusunun % 16'sını 140'ın üzerinde ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu, öğrenim görmek için heyecan verici ve çeşitli bir yerdir. Hem akademik hem de sosyal olarak uluslararası odaklı atmosferi ile heyecan verici bir öğrenci deneyimi sağlamaktadır. Çok çeşitli etkinlikler ve derneklerin yanı sıra mükemmel bir öğrenci destek sistemi ile öğrenciler üniversite deneyimlerinden en iyi şekilde faydalanabilirler.

Öğretim için Birleşik Krallık'ta 2. sırada yer alan (2020 Times Higher Education (THE) Yong University Rankings) Oxford Brookes, öğretim üyelerinin sağladığı eğitim standardıyla tanınmaktadır. Oxford Brookes'taki araştırma çalışmalarının % 94'ü uluslararası düzeyde tanınmaktadır (2014 Research Excellence Framework), bu da öğrencilerin kendi alanlarındaki liderlerden öğrenim aldığı anlamına gelmektedir.

Oxford Brookes mükemmel mezun sonuçları ortaya koyuyor okulun mezunlarının%95'i, mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam ediliyor ya da yükseköğrenime devam ediyor. Öğrenciler Oxford Brookes'daki öğrenim hayatları boyunca faydalanabilecekleri kariyer desteği sayesinde, kariyer hedeflerine giden yolda emin adımlarla ilerliyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Burslar

Oxford Brookes, kurumda eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere bu zorlu dönemde yardımcı olmaya kararlıdır. Üniversite, Eylül 2021'de öğrenime başlayan veya öğrenim görmek için başvuran öğrencileri desteklemek için, 15 Nisan 2021'ye kadar tekliflerini kabul eden öğrencilere 2.000 GBP burs sunmaktadır. Burslardan yararlanabilmek için öğrencilerin koşullu veya koşulsuz bir teklif almış olmaları gerekmektedir. Adaylar, öğrenim ücreti ödeyen, yeni, tam zamanlı lisans veya lisansüstü uluslararası öğrencileri olmalıdır.

Daha fazla bilgi için, öğrencilerin üniversitenin web sitesinde bulunan ve belirli şartlar ve koşullar ile hariç tutulan programları özetleyen uygunluk koşullarını kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.

Üniversite Sıralamaları

Oxford Brookes University, 2021 Complete University Guide sıralamasında üç sıra yükselerek 48. sırada yer almıştır. Üniversite ayrıca yakın zamanda 2021 The Times/ Sunday Times Good University Guide sıralamasında sekiz basamak yükselmiştir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Oxford Brookes, öğretim konusunda olağanüstü bir şöhrete sahip. 11 öğretim üyesi İngiltere'nin en prestijli yükseköğretim eğitmenliği ödülü olan Ulusal Öğretim Üyeleri ödülüne sahip olan Brookes, öğretim alanlarında İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden biri seçildi.

Brookes'ta öğrenciler, alanlarında uzman ve sürekli yeni ve önemli araştırmalarda yer alan öğretim üyelerinden ders alıyor. Okulda yürütülen araştırmaların %94'ü uluslararası olarak tanınıyor (Research Excellence Framework 2014). Brookes öğrencileri, alanlarındaki gelişime katkıda bulunmak için işbirliği içinde çalışan öğretim üyeleriyle fikir alışverişinde bulunabiliyor, eğitmenleri ve dünya çapında farklı okullardaki bölümler arasındaki etkileşim ve fikir geliştirme sürecinden faydalanıyor. Okul, uluslararası ve küresel odaklı olmasıyla biliniyor.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Oxford Brookes tesisleri ağırlıklı olarak üç kampüse yayılmış bulunuyor.

Headington kampüsü

Üç binadan oluşan Headington Kampüsü, üç kampüs arasında en büyüğü ve sürekli gelişmeye devam eden, modern bir öğrenim merkezi. Rehberlik ve destek hizmetleri gibi öğrenci ihtiyaçlarına yönelik faaliyet gösteren John Henry Brookes binası da bu kampüste yer alıyor. Kampüs kütüphanesi, sömestr sırasında grup çalışması ve sessiz alanlarıyla 24 saat hizmet veriyor. Kampüs, bir kamusal sergi alanı, bir mağaza ve çeşitli yiyecek-içecek hizmetlerinin yanı sıra bir tıp merkezine ve hem öğrenciler hem de personele hizmet veren Oxford Brookes University Anaokulu'na da ev sahipliği yapıyor. Okulun en modern spor tesislerinden biri de burada bulunuyor ve spor salonu, tırmanma duvarı ve çim saha squash, badminton, voleybol ve basketbol sahaları ile kapalı alan kürek tesisleri gibi imkan ve alanları öğrencilerin kullanımına sunuyor.

Harcourt Hill kampüsü

Harcourt Hill Kampüsü, mükemmel akademik imkân ve tesislerin yanı sıra kendine ait bir kütüphane ile bilgisayar odaları, Brookes Union kafe ve bar ve şapele sahip. Bir diğer modern spor tesisi olan Brookes Sports Botley'e Harcourt Hill Kampüsü'nde bulunuyor. Tesiste bir spor salonu, havuz, 3G ve çim sahalar, fitness stüdyosu, squash kortları, bir golf sahası, buhar odası ve sauna yer alıyor.

Wheatley kampüsü

Mühendislik ile Programlama ve Matematik Fakültelerine ev sahipliği yapan kampüs, uzmanlık branşları için bir dizi yüksek kalite akademik tesis sunuyor. Kampüs bünyesinde ayrıca spor sahaları, kendine ait bir kütüphane, bilgisayar odaları ve Brookes Union mağazası da bulunuyor.

Konaklama seçenekleri

Öğrenciler, insanlarla tanışmak ve üniversite hayatına alışmak için harika bir yer olan üniversite konaklama birimlerinde yaşayabilir. Eylül ayında başlayan tam zamanlı birinci sınıf uluslararası öğrenciler, isterlerse ve son başvuru tarihlerine kadar başvururlarsa, üniversite konaklamasında bir yer garantilidir. Üç kampüs içinde ve çevresinde, hepsinde yerinde destek bulunan çeşitli yurtlar bulunmaktadır. Tüm yurtlar BROOKESbus güzergahı üzerindedir ve yurtlarda yaşayan öğrenciler, bu servislerde ücretsiz seyahat etme hakkı sağlayan indirimli bir otobüs biniş kartı satın alabilirler.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Her programın kendine özgü giriş koşulları bulunuyor olup adayların fakülte ve programlara özel tavsiyelere göz atmaları tavsiye olunur. Bunun yanında, her adayın karşılaması gereken genel giriş koşulları da mevcuttur:

Lisans

Genellikle öğrenci adaylarının A-level şeklinde ifade edilen niteliklere, Uluslararası Lisans diplomasına, tanınmış bir hazırlık programı veya dünyanın farklı bir yerinden alınmış ancak buna denk bir yeterliliğe sahip olmaları gerekir. Bu kriterleri sağlayamayan öğrenciler, herhangi bir lisans programına başlayabilmek için, üniversitenin sunduğu hazırlık programlarından birine katılabilir.

Lisansüstü

Genellikle öğrenci adaylarının bir onur (honour's) derecesine, bir lisansüstü diploması veya dünyanın farklı bir yerinden alınmış ancak buna denk bir yeterliliğe sahip olmaları gerekir. Lisansüstü öğrenimin gerekliliklerini karşılamak için en iyi şekilde hazırlanmak isteyen öğrenciler, bir yüksek lisans öncesi hazırlık kursuna katılabiliyor. Zorunlu puanları alarak bu kursları tamamlayan öğrencilere, yüksek lisans programlarına giriş garantisi verilir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin yeterlilik şartlarını karşıladıklarını ispat etmeleri gerekir. Bu şartlar programdan programa değişiklik gösteriyor olup çoğu lisans programı için okuma ile yazmadan 6.0 ve dinleme ve konuşmadan 5.5 puan almak kaydıyla 6.0 genel IELTS puanı, lisansüstü için ise okuma ile yazmadan 6.0 ve dinleme ve konuşmadan 5.5 puan almak kaydıyla 6.0 – 7.0 genel IELTS puanı alma gerekliliği bulunur. IELTS'e alternatif yeterlilikler de kabul edilebilmektedir.

Oxford Brookes University'nin dönem öncesi İngilizce programı, tüm lisans ve lisansüstü programları için dil gerekliliklerini karşılamaya yardımcı olabilir. Giriş seviyeleri, tüm bölümlerde en az 4.0 olmak üzere 4.5 genel IELTS puanından başlamaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Oxford Brookes'ta geniş bir yelpazede öğrenci hizmetleri sunuluyor. Bu konuda çalışan özverili bir ekip, öğrencilerin üç kampüs çapında güvende olmalarını ve ihtiyaç duydukları destek hizmetlerine erişebilmelerini sağlıyor.

Akademik Destek

Uluslararası öğrenciler akademik süreçlerde, kendilerine atanan bir öğretim üyesinin desteği ve rehberliğinden faydalanıyor. Üniversitedeki akademik deneyimlerinden azami şekilde faydalanabilmeleri için uluslararası öğrencilere, derece programlarının yanı sıra alabilecekleri İngilizce gelişimi ve öğrenim becerileri desteği sunuluyor. Tüm bunların yanında öğrenciler, kendilerine sunulan online kaynaklar ve atölye çalışmaları ile de akademik destek alabiliyor.

Kişisel Destek

Uluslararası Öğrenci Rehberliği Ekibi vize ile ilgili konulardan bireysel finansla ilgili konulara kadar birçok alanda öğrencilere destek oluyor. Ekip ayrıca uluslararası öğrencilerin birbirleriyle ve geniş anlamda üniversite topluluğuyla iletişime geçmelerine ve Oxford başta olmak üzere İngiltere'yi keşfetmelerine yardımcı olmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Danışmanlık

Danışmanlık hizmetleri veren özverili bir ekip, çeşitli kaynaklar ve grup atölyelerinin yanı sıra bire bir oturumlar aracılığıyla, ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun hakkında öğrencilere yardımcı oluyor.

Küresel Dostlar

Bu plan kapsamında uluslararası öğrenciler, ülke ve okula adaptasyon sürecinde kendilerine yardımcı olacak İngiliz vatandaşı bir öğrenciyle eşleştiriliyor.

Öğrenci Güvenliği

Üniversitenin sunduğu konaklama tesislerini tercih etmek öğrenciler için aynı zamanda daha güvenli bir tercih olabilir. Her konaklama tesisinde hazır bulunan tesis müdürü ve amirleri öğrencilere gece gündüz destek oluyor.

Ayrıca üniversite çapında faaliyet gösteren güvenlik ekibi, hem bir acil durum numarası, hem de acil olmayan durumlar hakkındaki soruları yanıtlamak için 24 saat aranabilecek numaralar ile hizmet veriyor.

Show more +Show less -
video Bg

Mezun sonuçları

Brookes mükemmel mezun sonuçları ortaya koyuyor okulun mezunlarının%95'i, mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam ediliyor ya da yükseköğrenime devam ediyor (HESA 2018).

Kariyer Hizmetleri, öğrencilere Brookes'daki öğrenim hayatları boyunca destek vermeyi sürdürüyor. Sektör deneyimine büyük önem veren üniversitede bazı dersler, öğrencileri seçtikleri kariyere hazırlayacak uygulamalı unsurlar içeriyor. Brookes ayrıca sektörel bağlantıları sayesinde öğrencilere çeşitli şirketler, bankalar, hastaneler, hayır kurumları ve diğer kuruluşlarda işe yerleşme fırsatları sunabiliyor. Kariyer Hizmetleri rehberlik, online kaynaklar ve özgeçmiş hazırlama gibi birçok konuda öğrencilere destek oluyor.

Tüm bunların yanında, öğrencilere seçtikleri kariyer alanında faaliyet gösteren profesyoneller ile uzun vadeli ilişkiler kurmalarında yardımcı olmayı amaçlayan bir ‘mentoring' planı da mevcut. , Bazı öğrenciler, kariyer gelişimi konusunda pratik destek ve rehberliğin yanında iş deneyimi ve profesyonel ilişkiler kurma imkanları ve sektörün iç dinamiklerine dair çok değerli bilgiler edinme fırsatından faydalanabiliyor.

Show more +Show less -
4414
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Undergraduate Study - Embrace Your Future
Join us at Oxford Brookes
Remaster your future-Postgraduate study at Oxford Brookes University
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
Join us at Oxford Brookes
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Mei Ting
Oxford Brookes University
The new campus is nice
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Oxford Brookes University Oxford Brookes University
Rated4/5based on1 student reviews
The new campus is nice Customer reviews:
Oxford Brookes University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Oxford Brookes University Oxford Brookes University
Rated4/5based on1 student reviews
The new campus is nice Customer reviews:
Oxford Brookes University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?