Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Sault College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Sault College, 1965'ten bu yana binlerce öğrencinin çeşitli ihtiyaçlarına karşılık vermiş olan, lise-sonrası bir öğretim kurumudur. Okul, güçlendirici ve dönüştürücü öğrenim deneyimlerini sunma misyonunu sürdürürken güvenilir ve değerli öğrenim programları yürütmesi dolayısıyla sağlam bir ün kazanmıştır. Sault College, Kuzey Ontario bölgesi genelindeki en büyük çıraklık programı ve eğitim sunucusudur.

Okul, tüm öğrencilerin ihtiyaçlarına uyacak çeşitli sertifika, diploma ve derece ile yükseköğrenime yönelik geniş sayıda pathway programları sunar. Tüm öğrencilere yönelik kaliteli rekreasyon seçeneklerine ek olarak çeşitli spor alanları genelindeki kapsamlı ve rekabete dayalı fırsatlar sunan etkileyici spor tesislerine sahiptir.

Sault College, Kuzey Amerika kıtasında üniversite kampüs yaşamına dair bir deneyim kazanmak isteyen uluslararası öğrenciler için ideal bir konuma sahiptir. Sault Ste. Marie şehri Büyük Göller'in arasında bulunmakta olup bu benzersiz konum, öğrencilere göz alıcı su manzaralarını ve çevreyi keşfedebilecekleri bir ortam sunar. Şehir, samimi ve huzurlu küçük bir kasaba hissi vermesine rağmen 70.000'in üzerinde nüfusa ve çok sayıda alışveriş, eğlence ve kültürel imkânlara sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Covid-19, küresel toplum yaşamı üzerinde büyük bir etki yaratmış olup özellikle de kaliteli lise-sonrası eğitim sunumunda ciddi zorlukları beraberinde getirmiştir. Sault College, öğrencilerine bu zorlu dönemde muhteşem bir değer ve tutarlılık sunmak için yeni ve yenilikçi imkânlar keşfetme konusunda proaktif bir yaklaşım sergilemiştir.

Okul, öğrencilerinin iyi yaşamı ve deneyimlerine büyük önem vermekte olup bünyesindeki Öğrenci Birliği ile işbirliği içinde çok sayıda yeni, özel destek girişimleri ortaya koymuştur. Bu istisnai şartlarda yaşam ve öğrenim giderlerini karşıma konusunda zorluk yaşayan öğrencilere ek destek sunan Öğrenci Yardım Fonu bu kapsamda yer alır. Bu fon, bugüne kadar yüzlerce öğrenciye binlerce Kanada Doları (CAD) yardım sağlamıştır. Kurum, buna ek olarak, tüm öğrencilerinin eğitim çalışmalarında başarılı olmaları için gereken temel ihtiyaçlara sahip olmalarını sağlamak için Öğrenci Gıda Bankası'nın (Student Food Bank) yeniden açılışını yönetmiştir.

Sault College, kampüsün tüm öğrenciler, personel ve ziyaretçiler için olabildiğince güvenli olmasını sağlamak için düzenli olarak geniş çaplı lojistik, bakım-onarım ve idari çalışmalar yürütmektedir. Bu girişimlerin ve günlük gelişmelerin sonucunda okul, öğrencilerin hedeflerini gerçekleştirebilecekleri güvenli bir ortam sunmaya devam etmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Sault College, her yıl, geleceğin liderlerine değerli sertifika ve diplomalar kazandırma konusundaki sürekli başarısından etkilenen, sayıları giderek artan öğrencilere ev sahipliği yapar. Ek olarak, okulun yakın dönemde eriştiği öğretim kalitesindeki seçkin konumu öğrencilerin, kendilerinin başarılarına önem veren öğretmenlerden yüksek standartlarda bir yönlendirme ve destek aldıklarından emin olmalarını sağlar.

Okul, öğrencilerin seçtikleri öğrenim veya eğitim alanını tam olarak keşfedebilmelerine imkân tanıyan, kapsamlı ve uygulamalı bir öğrenim ortamı oluşturmaya büyük önem verir. Pratik deneyim, muhteşem tesisler ve destekleyici personel sayesinde öğrenciler seçtikleri alanın ön saflarında öğrenim görebilmekte ve programlarından zengin bir gerçek dünya deneyimi ile mezun olabilmektedir.

Kurum, çok sayıda temel ve büyüyen endüstrileri ve akademik alanları kapsayan kaliteli bir ders programı sunar. Bu programlar, benzersiz öğrenim kalitesini sürdürmek için, zengin bir deneyime sahip olan ve öğrencilerinin gelişimine öncelik veren, alanlarına kendini adamış, çalışkan öğretim personeli tarafından sunulur. Sonuç olarak, Sault College mezunları ilerlemek ve toplumlarına ve ekonomilerine anlamlı katkılarda bulunmak için iyi bir şekilde hazırlanmış olur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Sault College, çağdaş öğrenci nüfusunun çeşitli ve sürekli değişmekte olan ihtiyaçlarını yansıtan modern bir öğretim kurumudur. Yürüttüğü çeşitli programlardan bazıları şunlardır:

 • Sertifika Programları
 • Mesleki Gelişim Programları
 • Genel İlgi Programları
 • Lisansüstü Eğitim

Bu programlar, Beceriye Dayalı Meslekler, Aşçılık ve Ulaşım gibi mesleğe odaklı seçeneklerin yanı sıra Havacılık, Mühendislik Teknolojisi, Medya ve Tasarım, İşletme Çalışmaları ve Bilgi Teknolojisi dahil olmak üzere geniş bir konu alanını kapsar.

Kurum, her bir yaşam tarzına, finansal veya bireysel duruma uyum sağlayacak programlar yürütür. Akademik yıl boyunca pek çok giriş dönemi sunulur bu da öğrencilere gelecek iş ve öğrenimlerine yönelik planlarında esneklik sağlar. Sonuç olarak, Sault College'da tüm öğrenciler çeşitli uzaktan, bağımsız ve çevrimiçi öğrenim programları aracılığıyla, istedikleri yerde, kendi belirledikleri hızda öğrenim görebilir. Öğrenciler aynı zamanda, yarı zamanlı olarak öğrenim görebilmektedir bu onlara bir yandan diğer yükümlülüklerini yerine getirirken diğer yandan yeni bilgiler edinme veya mevcut becerilerini geliştirme imkânı sunar.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Sault College'da tam veya yarı-zamanlı öğrenime başvuru yapmak ve başarılı şekilde kabul edilmek için öğrencilerin çok sayıda giriş kriterini yerine getirmeleri ve başarılarını ve yeteneklerini kanıtlamak için ilgili belgeleri sunmaları gerekir.

İlk olarak, öğrencilerden yüksekokul hazırlık veya üzerindeki bir seviyede, Ontario'da verilen Ortaöğretim Diploması'na eşdeğer bir yeterlilik istenecektir. Kurumdaki pek çok program için ek akademik deneyim aranabilir dolayısıyla aday öğrencilerin başvurularını sunmadan önce giriş şartlarını iyice anlamış olmaları gerekir. Ayrıca öğrencilerin, kurumdaki birinci öğrenim dönemlerinin bitişinden önce en az 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir.

Sault College'da diploma sonrası bir programa giriş yapmak için adayların hem lise diplomasını hem de yüksekokul veya üniversite öğrenimini başarılı bir şekilde tamamlamış olduklarını kanıtlamaları gerekir.

Eğitimlerini İngilizce dışında bir dilde tamamlamış olan öğrencilerin başvurularını hem orijinal sertifikalar hem de resmi ve noter onaylı çevirileri ile sunmaları gerekir. İngilizce'nin başvuru yapan adayın anadili olmaması halinde, başvuru ile birlikte İngilizce dil yeterliliğine dair bir kanıt sunulmalıdır. Bunun için kabul edilen pek çok değerlendirme sunucusu mevcut olup aranan taban puanlar, kurumun internet sayfasında bulunabilir. Yeterlilik seviyesi, başvuru yapılan programın türüne göre değişecektir.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Sault College, toplumun her kesimden, farklı ekonomik şartlara sahip olan öğrencilerin eğitime erişebilmeleri gerektiğine inanır. Kurum, evden uzakta öğrenim görmenin beraberinde getirdiği ekonomik zorluğun bilincinde olup öğrencilerinin devamlı başarılarını desteklemek için Burs, Hibe ve Ödül programını başlatmıştır. Bu program, üstün başarılı, azimli ve ekonomik zorluklar yaşayan öğrencilere, eğitim hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için çeşitli finansal destek paketleri sunma amacını taşır.

Öğrenciler, kurumdaki öğrenim süreleri boyunca çok sayıda hibe ve bursa başvuru yapabilecektir. Burs genellikle öğrencilerin geçmiş veya potansiyel akademik başarılarına göre dağıtılır. Burslara hak kazanmak için adayların en az 3.0 Genel Akademik Not Ortalaması'nı (kümülatif) sürdürmeleri gerekir. Kurum aynı zamanda, finansal güçlük yaşayan öğrencilere ihtiyaç durumuna göre çok sayıda hibe seçenekleri sunar.

Tüm öğrencilerin hak kazanmak üzere başvuru sırasında değerlendirmeye alındıkları çok sayıda ödül mevcuttur. Bunlar genellikle üstün başarı veya öğrencinin özel durumuna göre verilir. Diğer tüm ödüller için başvuru gerekmekte olup bu başvuru, çevrimiçi Öğrenci Portalı'nda belirtilen, her bir ödüle özgü son başvuru tarihi doğrultusunda teslim edilmelidir. Bazı ödüller için ek belgeler sunulması gerekebilir. Başvurular çevrimiçi olarak sunulur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Sault College, hırslı ve meslek odaklı öğrencilere yönelik ilerici bir kurum olup burada yaşam boyu akademik yolculuklara ve başarı kariyerlere adım atılır. Okul, pek çok kayda değer niteliğe sahiptir bu da öğrencilerinin ve mezunlarının dinamik ve modern istihdam piyasasında başarılı olmak üzere iyi yerlere yerleştirildikleri anlamına gelir.

Sault College, pek çok program aracılığıyla yenilikçi ve işbirliğine dayalı bir öğrenim modeli kullanır ve öğrencilerine meslek ve sanayi ortaklarıyla işbirliği içinde çalışmak üzere çok önemli fırsatlar sunar. İster birebir münazara, iş alanına yerleştirme, staj ister uzman bilgileri ile donatılmış program modülleri olsun Sault'un işbirliğine dayalı programları, başarı için muhteşem bir temel sunar.

Kurumun Öğrenci İş Merkezi, kariyer ve istihdam etkinlikleri, destek ve önerilerine yönelik bir merkezdir. Bu merkez, her akademik yıl içerisinde çeşitli iş ve kariyer etkinliklerine ev sahipliği yapar ve çok sayıda potansiyel işveren ve yüksekokul ortaklarını kampüste bir araya getirir bu sayede öğrenciler kendileriyle doğrudan bağlantı kurabilirler.

Merkez aynı zamanda öğrencilerin herhangi bir aşamada planlarında ilerleme kaydetmelerine yardımcı olmak üzere çok sayıda kaliteli kariyer destek hizmetleri sunar. Hem kampüs içinde hem de kampüs dışındaki roller için düzenli iş ilanlarının yanı sıra iş arama tavsiyeleri, CV ve motivasyon mektubu yazma atölyeleri, Uzman Öğrenci İstihdam Personeli ile yüz yüze toplantılar bu hizmetler arasında yer alır.

Sault College ayrıca yeni yeterlilikler kazanmak, eski becerilerini tazelemek veya kariyer değişikliği yapmak isteyen öğrencilere yönelik çok sayıda, tamamen çevrimiçi mesleki gelişim programları sunar. Şartlar, hayatta gelinen nokta veya konu alanı ne olursa olsun, Sault College öğrencilerin başarıya hazırlanabilecekleri ideal bir yerdir.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Sault College
At Sault College
At Sault College
At Sault College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?