Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Ulster University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Ulster University Kuzey İrlanda'nın en büyük üniversitesidir ve Belfast, Coleraine, Magee ve Jordanstown kasaba ve şehirlerinde bulunan dört farklı kampüse yayılmıştır. Üniversite aynı zamanda Londra ve Birmingham şehirlerinde diğer iki çalışma sahasına da sahiptir – bu akademik topluluklar bir araya gelerek öğrencilere uzaktan ve online eğitime ek olarak aralarından seçebilecekleri etkileyici bir ders yelpazesi sunar.

Ulster University öğrenci tatmini ve akademik mükemmeliyet bakımından güçlü bir üne sahip olup, The Times ve Sunday Times Good University Guide: ''Yılın Üniversitesi'' seçmelerine kalan beş üniversiteden biri olarak yerini kanıtlamıştır. Ayrıca BK genelinde öğrenci deneyimi ve öğretim kalitesi açısından en iyi 30 kurum arasında yer almıştır. Üniversitenin bütünü yakın zaman önce daha yükselmiş ve en iyi 50 BK kurumu arasında yerini almıştır.

Ulster mezunları Birleşik Krallık'taki en yüksek istihdam oranlarından birine sahip olup, mezunların yüzde 94'ü üniversiteyi bitirdikten sonra altı ay içinde iş bulmakta ya da lisansüstü akademik çalışmalarda yer almaktadır. Akademik programların çoğu profesyonel akreditasyona sahip olup, öğrencilerin işe yerleşme ve staj yoluyla gerçek dünya deneyimi kazanmasına imkan tanımaktadır. Arkalarında ödüllü bir Kariyer Geliştirme Merkezi olan öğrenciler başarıya ulaşma konusunda kendilerini güvende hisseder.

Ulster University modern tesislerle donatılmış ve bulundukları kasaba ve şehirlerde önemli bir olumlu etki bırakan üst düzey kampüs alanlarıyla gurur duyar. Üniversite öğrencileri ve ev sahibi toplulukları ortak bir büyüme ve kalkınma hedefinde birleştirmeyi amaçlayan yeni heyecan verici tesisler ve girişimlerle gelişmeye devam etmektedir.

Dünyanın farklı yerlerinde gelen öğrenciler Ulster University'de eğitim almakta ve üniversite de desteklediği çeşitliliğe sahip ve kucaklayıcı uluslararası popülasyonla gurur duymaktadır. Ulster'de eğitim almak için 100 farklı ülkeden öğrenci gelmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Ulster University hayat herkes için daha tanıdık bir hal alırken, kampüste yaşam ve eğitimin üniversite topluluğunda bazı kişiler için endişe verici bir deneyim olmaya devam edebileceğinin farkındadır. Üniversite eğitim ve çalışma ortamının herkes için kucaklayıcı ve rahat hissettiren güvenli bir alan olmasını sağlamak için çeşitli adımlar atmıştır. Buna tüm öğrenciler ve personel için asemptomatik test ve aşılara erişimin desteklenmesi gibi girişimler de dahildir. Üniversite en yeni hükümet yönetmelikleri ve geliştirilen halk sağlığı yönergelerine bağlı kalmayı taahhüt etmektedir.

Ulster University Belfast şehir merkezinde 250 milyon GBP değerinde yeni bir kampüse sahip olup, Avrupa'nın en büyük yüksek öğretim binalarından biridir. Bu kampüsteki tesisler en iyi teknolojiyle ilerleyici bir eğitim, öğretim ve araştırma ortamı sağlayacaktır. Sanat açısından da popüler olan canlı kampüs sık sık moda şovları ve sanat sergilerine ev sahipliği yapmakta, bu da kampüsü daha ilgi çekici bir akademik ve çalışma ortamı haline getirmektedir. Üniversite aynı zamanda şehir merkezinde yeni kampüsün yakınında yepyeni, yüksek kalitede konaklama imkanı sunmaktadır.

Üniversite şu anda, tamamlanması ve açılışı yaklaşan yeni Belfast kampüsü de dahil birden çok kampüste çok sayıda yeni ve ilgi çekici gelişmeye tanık olmaktadır. Tüm bunlar Coleraine, Magee ve Jordanstown'daki farklı gelişmelere ek olarak meydana gelmektedir. Yaşanan tüm bu değişimler Ulster University için, öğrencilerin bir dizi ilgili çekici öğrenci girişimi ve programının tasarlanması ve yerleştirilmesine katkıda bulunmak için önemli bir konumda yer aldığı yeni bir sayfanın açılmasına öncülük etmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Ulster University öğretim ve araştırma alanında mükemmel bir itibara sahiptir. Üniversite, yürütülen araştırmaların gücünü temel alan sıralamalarda, İngiltere çapında en iyi üniversiteler arasında %25'lik dilimde yer almaktadır.

Üniversite öğrencilerini daima toplumda lider roller üstlenmeye hazırlamış olup, ilgili ve destekleyici bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Ulster'in bağımsız okulları öğretim veya araştırma disiplinleri ile tanınmaktadır.

Üniversite öğrenci bağlılığı ve başarısına vurgu yapar. Ulster University'de öğretim konusundaki mükemmeliyet öğrencilerin yüksek kalitede, zorlayıcı ve ödüllendirici bir öğrenim deneyimi kazanmasını sağlar.

Ulster'de öğretimin amacı öğrencilerin aşağıdaki alanlarda becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktır:

 • Seçtikleri kariyer veya girişimsel çalışmalarda başarıya ulaşmak
 • Sorumluluk sahibi dünya vatandaşları olarak yaşamak ve profesyonel topluluklar ve topluma daha geniş çaplı anlamlı katkılar sağlamak
 • Kişisel olarak değişime adapte olmak.

Ulster'de öğretim alanında mükemmellik sağlamaya yönelik önlemler şöyledir:

 • Endüstri ile paralel geliştirilmiş müfredat hazırlama.
 • Eğitim ve öğretim uygulamalarını tamamlamaya yönelik acil teknolojiler yoluyla fırsatlar sunma
 • Eğitim ve öğretim alanında mükemmellik sağlama konusunda personeli destekleme ve geliştirme.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Ulster University dört fakülte yoluyla çok çeşitli dersler sunar:

Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler

Dünyanın önde gelen araştırmacılarından oluşan araştırma açısından yoğun fakülte çok çeşitli sanat ve beşeri disiplinlerinde ders ve araştırmalar sunar. Fakülte mesleki akreditasyon, işe dayalı öğrenme ve istihdam edilebilirliğe özellikle vurgu yapar.

Fakülte aşağıdaki özellikleriyle tanınır:

 • Hukuk araştırma etkinliği açısından İngiltere'de 1'inci (REF 2014)
 • Sanat ve Tasarım Araştırmaları bakımından İngiltere'de 3'üncü (REF 2014)

Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre

Dört yüksekokuldan oluşan Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre Fakültesinde lisans ve yüksek lisans seviyelerinde endüstri bilgisine sahip, mesleki açıdan kabul görmüş dersler verilir.

Fakülte mezunlarına mükemmel istihdam fırsatları sunarak araştırma ve öğretim alanında güçlü endüstri ortaklıkları ile tanınır. Çoğu dersin bir staj yılı vardır ve mezunlar mesleki yerleştirmelerine yardımcı olan ekstra bir diploma alırlar.

Tüketici ve Sağlık Bilimleri

Fakülte yaklaşık 6.500 öğrencisi ile önde gelen bir sağlık eğitimi sağlayıcısıdır ve yedi disiplini kapsayan geniş çaplı akredite derece ve araştırma programları sunar.

Fakültenin dikkate değer başarıları şöyledir:

 • Eczacılık eğitimi üçüncü yılı açısından en iyi İngiltere üniversitesi seçilmiştir (Guardian University Guide 2017)
 • Optometri, Gözbilim ve Ortopti alanlarında İngiltere'nin bir numarası (Complete University Guide 2020)
 • Dünyanın en iyi 50 üniversitesinden biri ve İngiltere'de Hemşirelik alanında en iyi 5 arasında (QS World Rankings 2017)

Business School [İşletme Fakültesi]

Ulster University İşletme Fakültesi (UUBS) Londra ve Birmingham'da eğitim alan öğrencilere ek olarak Kuzey İrlanda genelinde öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora kursları da sunan bir bölümdür. Fakülte Harvard İşletme Fakültesi ve Boston'daki Babson Koleji ile özel bir birliğe sahiptir, bu da fakülteyi öğrenciler için daha değerli kılmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Anadili İngilizce olmayan başvuru sahiplerinin, başvurdukları dersi İngilizce Dilinde tamamlamak için uygun standardı karşıladıklarını gösteren kanıtları sunmaları gerekir. Her bir başvuru sahibinin çalışmaları için önerilen başlangıç tarihinden önceki iki yıl içinde bir İngilizce dil yeterlilik sınavını geçmiş olması ve sınav sonucunu ibraz etmesi gerekecektir.

Ulster'deki çoğu derste belli bir pozisyonu garantiye almak için aşağıdaki şartlar gereklidir:

 • Minimum 6.0 genel IELTS sınavı puanı (hiçbir alan 5.5 puanın altında kalmayacak biçimde)
 • Başvuru sahibinin İngilizce dil yeterliliği minimum koşulları karşılamazsa, üniversitenin İngilizce Dil Eğitim Merkezi, hepsi uluslararası öğrencilere Ulster'deki akademik çalışmalar için gerekli dil becerilerini kazandırmak için tasarlanmış çeşitli İngilizce dil kursları sunmaktadır.
 • Üniversite ayrıca başvuruları için İngilizce dil yeteneklerini göstermesi gereken başvuru sahipleri için kendi İngilizce dil sınavını da destekler. Öğrenciler sınava başvurmak için Öğrenci numaralarını belirterek bir e-posta gönderebilirler

Ulster University'deki öğrenciler internet veya UCAS yoluyla ücretsiz vizeye doğrudan başvurabilir. Öğrenciler doğrudan üniversiteye başvurursa, genelde 48 saat içinde bir kurs teklifi alırlar.

Lisans üstü öğrencileri de doğrudan online olarak başvurabilmektedir. Bu online başvuruda, lisans üstü başvuru sahiplerinin üniversite düzeyinde akademik transkript ve başvuru gerekçelerinin açıklandığı bir kişisel beyan gibi temel belgeleri de yüklemesi gerekecektir. Bununla bağlantılı herhangi bir başvuru ücreti yoktur. Değerlendirilmesi gereken kursa özgü başka şartlar olabilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Ulster University'de önerilen bursların bazıları aşağıda sıralanmıştır:

Üniversite tarafından Finanse Edilen Burslar

 • Tüm uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerine 2.000 GBP burs verilir. Bu burs, Ulster tarafından öğrencileri çalışma alanlarında desteklemek için tasarlanmıştır.
 • Ulster ayrıca her yıl geniş çaplı bir konaklama ve bölgesel burs imkanı sunar.

Lisans Bursları

Barnett Farmasötik Bilimler Bursu

Eczacılık ve Farmasötik Bilimler Yüksekokulu Farmasötik Bilimlr programında onaylanmış koşullu MSc teklifi ile öğrencilere Barnett Farmasötik Bilimler Bursu verir. Burs bilim insanlarının öğretim harcını tamamen kapsayacak ve geçim giderlerine destek olarak doğrudan bursla birlikte ödenen bir fonu da içerecek şekilde kullanılır.

Lisansüstü Bursları

Yeterli bulunan öğrencilere öğrenim harcını eksiksiz karşılayan uluslararası lisans üstü bursları verilir.

Yeterli bulunan öğrencilerin kullanabileceği burslar vardır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Ulster University dersleri kariyer sonuçları dikkate alınacak şekilde tasarlanmış ve endüstri taleplerine yanıt vermek için işverenlerle ortaklık içinde geliştirilmiştir. Birçok ders mesleki akreditasyon sağlar ve işe yerleştirmeleri de kapsar.

Ödüllü Kariyer Gelişim Merkezi (CDC), öğrencileri iş hayatına ve iş fırsatlarını yakalamaya hazırlayacak hizmetler sunar. Merkez üniversitenin mezunlarına mezuniyetlerinin ardından üç yıl süreyle destek vermeyi sürdürmektedir. Mezunlar, birebir kariyer danışmanlığından faydalanmanın yanı sıra, iş fırsatlarını görüntüleyebilecekleri Ulster sistemine erişebilmekte ve etkinliklere katılabilmektedir. Üniversitenin İstihdam Portalı ise öğrencilere kariyer seçenekleri hakkında bir takım bilgiler sağlar.

Ulster Edge ödülü öğrencilerin Üniversite dışındaki ilgi alanlarını da tanır. Mezunlara kariyer beklentilerini geliştiren çeşitli faaliyetlerde yer alma fırsatları sunar.

Yüksek Öğrenim Başarı Raporu (HEAR) derecenin yanında müfredat dışı ve akademik başarılara ait detaylı bir kayıt sunar. Bu da mezunların gelecekteki işverenleri için başarılarını sergilemesi veya daha yüksek akademik çalışmalara devam etmesine yardımcı olur.

Konu mezun başarısı olduğunda, Ulster University üstün bir geçmiş performansı sergilemekte olup, bu geniş çeşitlilikte yatırımlar, girişimler ve akademik kadro topluluğunun birbiriyle uyumlu çabaları üzerine inşa etmeye çalıştığı itibarına dikkat çekmektedir. Sonuç olarak, Ulster University mezunlarının %94'ünden fazlası mezuniyetten sonraki altı ay içinde başarılı bir istihdam veya lisans üstü ek çalışmalara hak kazanmıştır.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At the university
Start your Adventure at Ulster University
At the university
At the university
Belfast at night
Student at the university
At the university
At the university
At the university
At the university
At the university
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?