Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Ulster University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Ulster University Kuzey İrlanda'nın en büyük üniversitesidir ve Belfast, Coleraine, Magee ve Jordanstown'da bulunan dört kampüse yayılmıştır. Üniversitenin Londra ve Birmingham'da bulunan iki ilave tesisinde lisans ve lisans üstü dereceler, kısa kurslar ve araştırma programları sunulur. Yarı zamanlı çalışma ve uzaktan online eğitim seçenekleri de mevcuttur.

İngiltere'deki en yüksek mezun istihdam oranlarından birine sahip olan üniversitenin öğrencilerinin %94'ü, mezuniyetlerini takip eden ilk altı ay içinde istihdam edilmektedir. Ulster University'de verilen derslerin çoğunluğu mesleki akreditasyona sahip olup öğrenciler eğitimlerini sürdürürken işe yerleştirme fırsatlarından faydalanarak endüstri deneyimi kazanma şansı yakalar. Üniversite her kampüste bulunan ve özgeçmiş yazmadan mülakat pratiği yapmaya kadar farklı konularda ek yardım ve destek sağlayan ödüllü bir Kariyer Geliştirme Merkezi'ne (CDC) sahiptir.

Öğrenciler Ulster University'de öğrenim gördükleri sürede bol miktarda destek almaktadır. Bu deste hizmetleri gizli bir danışmanlık ekibi, engelli öğrencilere yönelik özel hizmet, finansal destek, vaizlik ve yurtdışından gelen öğrencilere yönelik özel bir merkezden oluşur.

Öğrenci Birliğinin faaliyet gösterdiği, öğrencilerin sınıf dışında katılabileceği çok sayıda kulüp ve topluluk vardır. Bunlara spor takımlarından, drama dersleri ve gönüllülük fırsatlarına kadar her konu dahildir.

Dünyanın her yerinden öğrenciler Ulster University'ye okumaya gelir ve üniversite 100 farklı ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu uluslararası popülasyonuyla gurur duyar. Yerli öğrencilerin Erasmus gibi programlarla eğitiminin bir kısmını başka bir ülkede geçirme fırsatı da vardır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Ulster University Belfast şehir merkezinde, Avrupa'daki en büyük eğitim binalarından biri olan 250 milyon GBP değerinde yeni bir kampüse sahiptir. Bu kampüsteki Tesisler en iyi teknoloji ile yenilikçi bir öğrenim, öğretim ve araştırma ortamı sağlayacaktır.

Yer verdiği sanatsal aktivitelerle ünlü olan, hayat dolu kampüs, sık sık moda gösterileri ve sanat sergilerine ev sahipliği yapmakta olup eğitim görmek ve çalışmak için heyecan verici bir mekândır.

Üniversite, yeni kampüsün yanı sıra, şehir merkezinde de çok yeni, yüksek nitelikte konaklama imkanları sunmaktadır.

Yeni öğretim tesisi

Ulster University Magee kampüsünde 11 milyon GBP değerinde yeni bir eğitim öğretim kompleksi açmıştır. Bu oluşum Üniversite'nin dünya standardında bir eğitim alanına yaptığı büyük bir yatırımı temsil eder.

Tesis, son teknoloji imkanlar ve etkileyici eğitim-öğretim alanlarına sahiptir. 4.000 metrekarelik alana yayılan dört katlı tesis üç amfi, 20 sınıf, öğrenci salonları ve bir kafeden oluşur.

Yeni Programlar

Ulster University, Ocak 2020'den itibaren aşağıdaki yeni yüksek lisans programlarını sunmaya başlayacaktır.

 • Uygulamalı Araştırma ile Veri Bilimi Fen Yüksek Lisansı
 • İleri Uygulama ile İşletme Yüksek Lisansı
 • İleri Uygulama ile Pazarlama Fen Yüksek Lisansı
 • İleri Uygulama ile Uluslararası İşletme Fen Yüksek Lisansı
 • İleri Uygulama ile İşletme Fen Yüksek Lisansı

Stratejik ortaklık

Ulster University yakın dönemde, Çin Eğitim Bakanlığı'nın Shaanxi ilinde bulunan Shaanxi University of Science and Technology (SUST) bünyesinde kurulacak Ulster College için onay verdiğini duyurdu.

SUST bünyesinde sunulacak programlar Makine Mühendisliği, Teknoloji ve Dizayn ile Bilgisayar Bilimleri üzerine odaklanmaktadır. Bir veya iki yıl süresince Ulster'da öğrenim görecek olan Ulster College öğrencileri, üniversitenin çok kültürlü öğrenci topluluğuna zenginlik katacak. Bunun yanı sıra, Ulster öğrencileri için de SUST'ta dönemsel öğrenim imkanları sunulacağı öngörülmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Ulster University öğretim ve araştırma alanında mükemmel bir itibara sahiptir. Üniversite, yürütülen araştırmaların gücünü temel alan sıralamalarda, İngiltere çapında en iyi üniversiteler arasında %25'lik dilimde yer almaktadır.

Üniversite öğrencilerini daima toplumda lider roller üstlenmeye hazırlamış olup, ilgili ve destekleyici bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Ulster'in bağımsız okulları öğretim veya araştırma disiplinleri ile tanınmaktadır.

Üniversite öğrenci bağlılığı ve başarısına vurgu yapar. Ulster University'de öğretim konusundaki mükemmeliyet öğrencilerin yüksek kalitede, zorlayıcı ve ödüllendirici bir öğrenim deneyimi kazanmasını sağlar.

Ulster'de öğretimin amacı öğrencilerin aşağıdaki alanlarda becerilerini geliştirmesidir:

 • Seçtikleri kariyer veya girişimcilik çabasında ilerleme.
 • Meslek toplulukları ve daha geniş topluma anlamlı katkılar sağlayan sorumluluk sahibi küresel vatandaşlar haline gelme.
 • Değişime ayak uydurma.

Ulster'de öğretim alanında mükemmellik sağlamaya yönelik önlemler şöyledir:

 • Endüstri ile paralel geliştirilmiş müfredat hazırlama.
 • Eğitim ve öğretim uygulamalarını tamamlamaya yönelik acil teknolojiler yoluyla fırsatlar sunma.
 • Eğitim ve öğretim alanında mükemmellik sağlama konusunda personeli destekleme ve geliştirme.

Öğrencilerden dinleyin

 • ''Ulster benim evim. Üniversite beni geleceğimi şekillendirmeme katkıda bulunan muhteşem eğitmenlerle tanıştırdı. Özellikle dersler ve kurs çalışmalarıyla yardımcı olmak için birebir buluşmalar yapmaktan mutluluk duyarlar. Kendini evinde hissetmek isteyen tüm arkadaşlarıma Ulster'i tavsiye edeceğim, çünkü ben hissediyorum!'' - Chinenye, Nijerya
 • ''Ulster'in atmosferini gerçekten seviyorum. Ulster'de öğrenciler ve personel son derece dost canlısı ve daima yardımcı olmaya istekli. Bunun dışında, Ulster bize ileri öğretim olanakları sunuyor, Finans okuyorum ve Finansal İnovasyon Laboratuarı'ndaki Bloomberg System'ine ücretsiz erişim sağlayabiliyorum. Ulster işverenlerle kolay bağlantı kurmanıza yardımcı olacak birçok kariyer fırsatı sunar. Ulster'den aldığım yardım benim için gerçekten çok değerli.'' - Hongyu, Çin

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Ulster University dört fakülte yoluyla çok çeşitli dersler sunar:

Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler

Dünyanın önde gelen araştırmacılarından oluşan araştırma açısından yoğun fakülte çok çeşitli sanat ve beşeri disiplinlerinde ders ve araştırmalar sunar. Fakülte mesleki akreditasyon, işe dayalı öğrenme ve istihdam edilebilirliğe özellikle vurgu yapar.

Fakülte aşağıdaki özellikleriyle tanınır:

 • Hukuk araştırma etkinliği açısından İngiltere'de 1'inci (REF 2014).
 • Sanat ve Tasarım Araştırmaları bakımından İngiltere'de 3'üncü (REF 2014).

Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre

Dört yüksekokuldan oluşan Programlama, Mühendislik ve İnşa Edilmiş Çevre Fakültesinde lisans ve yüksek lisans seviyelerinde endüstri bilgisine sahip, mesleki açıdan kabul görmüş dersler verilir.

Fakülte mezunlarına mükemmel istihdam fırsatları sunarak araştırma ve öğretim alanında güçlü endüstri ortaklıkları ile tanınır. Çoğu dersin bir staj yılı vardır ve mezunlar mesleki yerleştirmelerine yardımcı olan ekstra bir diploma alırlar.

Tüketici ve Sağlık Bilimleri

Fakülte yaklaşık 6.500 öğrencisi ile önde gelen bir sağlık eğitimi sağlayıcısıdır ve yedi disiplini kapsayan geniş çaplı akredite derece ve araştırma programları sunar.

Fakültenin dikkate değer başarıları şöyledir:

 • Eczacılık eğitimi üçüncü yılı açısından en iyi İngiltere üniversitesi seçilmiştir (Guardian University Guide 2017).
 • Optometri, Gözbilim ve Ortopti alanlarında İngiltere'nin bir numarası (Complete University Guide 2020).
 • Dünyanın en iyi 50 üniversitesinden biri ve İngiltere'de Hemşirelik alanında en iyi 5 arasında (QS World Rankings 2017).

İşletme Fakültesi

Ulster University İşletme Fakültesi (UUBS) Kuzey İrlanda çapında, Londra'da ve Birmingham'da lisans, lisansüstü ve doktora programları sunar. UUBS'nin Harvard İşletme Fakültesi ve Boston'da bulunan Babson College ile olan bağlantıları, okulu İngiltere piyasasında bir adım öne çıkarıyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Başvuru sahibinin anadili İngilizce değilse, İngiliz dili yeterliliklerinin seçilen çalışma alanında başarılı olmak için uygun bir standartta olduğunu gösterebilmesi gerekir. Başvuru sahiplerinin eğitimlerinin başlangıcından en fazla iki yıl önce alınmış bir İngiliz dili yeterlilik testi ibraz etmesi gerekecektir.

Çoğu derste aşağıdaki yeterlilik zorunludur:

 • Minimum 6.0 IELTS puanı (hiçbir yardımcı bölüm 5.5'in altında kalmamak kaydıyla).
 • İngilizce Dil Öğretim Merkezi'nin İngilizce yeterlilik şartlarını sağlayamayan adaylar için sunduğu çeşitli İngilizce dil programları, uluslararası öğrencileri Ulster University'de öğrenim görmek için gereken İngilizce becerileriyle donatır.
 • Ulster'in kendi kurum için online İngilizce testi vardır. Ulster Kabul Ekibi bu testi başvuru sırasında öğrenciler için ücretsiz olarak düzenler.

Lisans programları

Öğrenci adayları ücretsiz ve doğrudan online başvuru yapabilir veya başvurularını UCAS aracılığıyla iletebilir. Doğrudan başvuru yapan adaylara 48 saat içinde teklif gönderilmektedir.

Lisansüstü programları

Öğrenciler online olarak doğrudan başvurabilir.

Başvuru sahiplerinin online başvurunun bir parçası olarak üniversite düzeyinde çalışmaların transkripti ve bir kişisel beyan gibi kilit belgeleri yüklemesi gerekir. Ulster herhangi bir başvuru ücreti almaz.

Kursa özgü ve ülkeye özgü koşullar uygulanır.

e-Eğitim

e-Öğrenme kurslarına başvurular online veya e-posta yoluyla doğrudan yapılır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Ulster University'nin öğrencilerine sunduğu burs imkanlarından bazıları şunlardır:

Üniversite tarafından Finanse Edilen Burslar

 • Tüm uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerine 2.000 GBP burs verilir. Bu burs, Ulster tarafından öğrencileri çalışma alanlarında desteklemek için tasarlanmıştır.
 • Ulster ayrıca her yıl geniş çaplı bir konaklama ve bölgesel burs imkanı sunar.

Lisans Bursları

Barnett Farmasötik Bilimler Bursu

Eczacılık ve Farmasötik Bilimler Yüksekokulu Farmasötik Bilimlr programında onaylanmış koşullu MSc teklifi ile öğrencilere Barnett Farmasötik Bilimler Bursu verir. Burs bilim insanlarının öğretim harcını tamamen kapsayacak ve geçim giderlerine destek olarak doğrudan bursla birlikte ödenen bir fonu da içerecek şekilde kullanılır.

Lisansüstü Bursları

Yeterli bulunan öğrencilere öğrenim harcını eksiksiz karşılayan uluslararası lisans üstü bursları verilir.

Yeterli bulunan öğrencilerin kullanabileceği burslar vardır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Ulster University dersleri kariyer sonuçları dikkate alınacak şekilde tasarlanmış ve endüstri taleplerine yanıt vermek için işverenlerle ortaklık içinde geliştirilmiştir. Birçok ders mesleki akreditasyon sağlar ve işe yerleştirmeleri de kapsar.

Ödüllü Kariyer Gelişim Merkezi (CDC), öğrencileri iş hayatına ve iş fırsatlarını yakalamaya hazırlayacak hizmetler sunar. Merkez üniversitenin mezunlarına mezuniyetlerinin ardından üç yıl süreyle destek vermeyi sürdürmektedir. Mezunlar, birebir kariyer danışmanlığından faydalanmanın yanı sıra, iş fırsatlarını görüntüleyebilecekleri Ulster sistemine erişebilmekte ve etkinliklere katılabilmektedir. Üniversitenin İstihdam Portalı ise öğrencilere kariyer seçenekleri hakkında bir takım bilgiler sağlar.

Ulster Edge ödülü öğrencilerin Üniversite dışındaki ilgi alanlarını da tanır. Mezunlara kariyer beklentilerini geliştiren çeşitli faaliyetlerde yer alma fırsatları sunar.

Yüksek Öğrenim Başarı Raporu (HEAR) derecenin yanında müfredat dışı ve akademik başarılara ait detaylı bir kayıt sunar. Bu da mezunların gelecekteki işverenleri için başarılarını sergilemesi veya daha yüksek akademik çalışmalara devam etmesine yardımcı olur.

Ulster University mezunlarının %94'ından fazlası mezuniyetten sonraki altı ay içinde işe girmiş veya yüksek akademik çalışmalara devam etmiştir.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At the university
Start your Adventure at Ulster University
At the university
At the university
Belfast at night
Student at the university
At the university
At the university
At the university
At the university
At the university
Belfast County Antrim York Street
Newtownabbey County Antrim Shore Road
County Londonderry Coleraine Cromore Road
County Londonderry Derry Northland Road
London Greater London 10 Rosebery Avenue
Ulster University has a national and international reputation for excellence, innovation and regional engagement and continues to make a major contribution to the economic, social and cultural development of Northern Ireland. As Northern Ireland?s civic university, Ulster University is grounded in the heart of the community and strives to make a lasting contribution to society as a whole.

Ranked as #1 NI university for student satisfaction, at Ulster University students can study from a wide & exciting range of courses designed to prepare them for a successful future and a rewarding career. Students can choose from more than 150 undergraduates and postgraduate programmes. The university also provides eLearning/distance learning and Part-time options for working professionals as well as to its students.

Research at Ulster is world-leading and globally relevant, they work with other universities around the world to deliver ground-breaking research that can help future generations. Ulster is proud of its multi-cultural community, they have many international students and staff, and promote a strong, internationally-relevant curriculum.

The university?s sports centres have everything for each level or sport needs including state-of-the-art fitness studios, wide range of classes, multi-sport indoor and outdoor facilities and fully trained sports staff. Facilities in Magee cater for many sports ranging from archery to volleyball, and are open to students and members of the public all year round.

Library services are designed to enhance students learning experience and provide them with all the resources they need to succeed in their course. As an Ulster student, they can use any of university?s four modern, well-equipped libraries. Library offer an extensive range of resources and services including individual study spaces, computer facilities, rooms for group work, quiet study areas, 500,000 printed books, electronic resources (including journals, e-books, databases and exam papers) and self-service facilities.

Ulster University is based in Northern Ireland, with four distinct campuses in Belfast, Coleraine, Jordanstown and Magee. All of the university?s campuses are uniquely placed to engage local communities, support expansion of the knowledge based economy and contribute to the economic, social and cultural development of Northern Ireland. From cosy pubs hosting traditional Irish music sessions to cool rooftop bars and beer gardens, students will be spoilt for choice.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_301207_320px.jpg Ulster University https://www.idp.com/turkey/universities/ulster-university/iid-uk-01209/

Ortalama toplam maliyet£1309

 • £469
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin