Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Kent

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Kent, muhteşem öğretim, modern tesisler, ödüllü öğrenci desteği ve samimi öğrenim merkezleri ile seçkin bir küresel üniversitedir. 152 ülkeden 18.000'i aşkın öğrenci Canterbury ve Medway'deki iki geniş Birleşik Krallık kampüsünde ve Brüksel ve Paris'teki lisansüstü öğrenim merkezlerinde eğitim alır.

Üniversite öğrencilerine, tüm temel kaynakların yer aldığı bir kütüphane, bireysel ve grupla çalışma için geniş alan dahil olmak üzere yüksek kaliteli ve kapsamlı tesisler ve aynı zamanda üniversitede geçirdikleri süre boyunca onların refahları için önemli olan destek hizmetlerini sunar. Öğrenciler aynı zamanda rahatlama ve sosyalleşme için 150'yi aşkın topluluk ve kulüp arasından tercih yapabilirler.

Üniversitenin temel odak noktası istihdam edilebilirliktir. University of Kent, uzman akademisyenlerin verdiği fark yaratan öğretimin yanı sıra muhteşem kariyer becerileri eğitimi ve mezun desteği sunar. Öğrencilere sunulan fırsatlar arasında gönüllülük imkânları ve stajlar, istihdam edilebilirlik atölyeleri ve dil desteği yer alır.

Üniversitede sunulan programların pek çoğu dünya çapındaki kurum ve kuruluşlardaki muhteşem fırsatlardan faydalanarak yurtdışında öğrenim seçeneği sunar. Öğrenciler aynı zamanda, seçtikleri derecenin yanı sıra pek çok temel beceri imkânı sunan Study Plus programını da tercih edebilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalar

University of Kent, 2022 yılında The Guardian University Guide, The Times Good University Guide ve Complete University Guide tarafından Birleşik Krallık'taki en iyi 50 üniversite arasında yer verilmiştir.

Üniversite aynı zamanda 2022 The Guardian University Guide'da antropoloji, adli tıp, gazetecilik ve sosyal politika dahil olmak üzere çeşitli konu alanlarında ilk 10'da yer almıştır. Kurumun din eğitimi ve teoloji, sinema yapımı ve fotoğrafçılık, hukuk, klasik ve antik çağ tarihi, medya & sinema çalışmaları ve iktisat programları, Birleşik Krallık'taki en başarılı 20 arasında yer alır.

Sanal Etkinlikler

Bu etkinlikler öğrencilerin uluslararası ekiple tanışmalarına, uzman akademisyenler ve diğer öğrencilerle görüşmelerine ve mevcut programlar hakkında bilgi edinmelerine olanak tanımaktadır. Üniversitedeki burs, konaklama, sağlık ve eğitim desteği hakkında da bilgiler mevcuttur. Tüm uluslararası öğrenciler katılım gösterebilir.

Lisans açık kapı günü – 13 Ocak Perşembe

Lisansüstü açık kapı günü – 23 Şubat Cumartesi

Öğrenciler bu açık kapı etkinlikleri için üniversitenin internet sitesinden yer ayırtabilirler.

New Kent Sports Clinic öğrenci, personel ve halka açıktır.

Canterbury kampüsünde bulunan bu yeni klinik, öğrenciler ve personelin kullanımı için dünya standartlarında hizmetler sunmak üzere tasarlanmıştır. Mevcut hizmetler arasında fizyoterapi ve performans testinin yanı sıra spor sakatlanmaları ve rehabilitasyonu yer alır.

Üniversite, Birleşik Krallık'ın ilk hukuk fakültesi triatlonuna ev sahipliği yapacaktır

Üniversite, 2022 Bahar döneminde ülkenin ilk Ulusal Hukuk Öğrencileri Triatlonu için Birleşik Krallık genelindeki hukuk fakültelerine ev sahipliği yapacaktır. Bu öğrencilerin, görüşme, duruşma savunuculuğu ve müzakerelerdeki yetenek ve becerilerini test etmek için heyecan verici bir fırsattır.

Kent mezunu ve fahri profesörü Abdulrazak Gurnah, 2021 Edebiyat Nobel Ödülü'ne layık görülmüştür.

Nobel Komitesi bu yılın Edebiyat ödülünü ‘sömürgeciliğin etkileri ve kültür ve kıtalar arasındaki körfezde sığınmacıların kaderi üzerine kesin ve müşfik yaklaşımı' dolayısıyla Profesör Gurnah'ı layık görmüştür.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Kent, ders konularını hayatla bütünleştiren ve öğrencileri yenilikçi ve kendilerinden emin düşünmeye ve akademisyenlerden ilham almaya teşvik eden dinamik öğretim yöntemleri ile tanınmaktadır.

Üniversitedeki akademisyenler, bilgilerini öğrencilere aktarma ve tutku aşılama konusundaki yetenekleri ile tanınır. Dünyanın önde gelen düşünürleri olarak öğrencilerine en güncel kaynakları sunarlar ve potansiyellerine ulaşabildiklerinden emin olurlar.

University of Kent'in akademik fakültelerinin tamamı birinci sınıf araştırmalarıyla tanınmaktadır. Research Excellence Framework (Araştırmada Mükemmellik Çerçevesi) verilerine göre üniversite, araştırma yoğunluğunda ilk 20'dedir.

Verdikleri eğitimin yanı sıra üst düzey araştırmalarda da yer alan akademisyenler sayesinde Kent'e gelen öğrenciler, alanlarındaki en itibarlı uzmanlarla çalışma fırsatlarına sahip olacaklardır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Kent, Kasım 2020'de yeniden yapılandırılmış olup artık altı seçkin akademik birim ile faaliyet gösterir. Bunlar:

 • Sanat ve Beşeri Bilimler Birimi – Mimarlık, Sanat, İngilizce, Tarih ve müzik ile bağlantılı programları kapsar.
 • Doğa Bilimleri Birimi – Biyoloji Bilimleri, Fen Bilimleri, Spor ve Egzersiz Bilimleri ve Eczacılık ve Tıp programlarını kapsar.
 • Bilgisayar Bilimi, Mühendislik ve Matematik Bilimi Birimleri – Matematik, İstatistik, Bilgisayar Bilimi, Mühendislik ve Dijital Sanatları ile ilgili programları kapsar.
 • Kent İşletme Fakültesi - işletme ile bağlantılı programları kapsar.
 • Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler Birimi – İktisat, Psikoloji, Siyaset ve Antropoloji fakültelerini kapsar.
 • Hukuk, Toplum ve Sosyal Adalet Birimi – Gazetecilik, Hukuk ve Sosyoloji programlarını kapsar.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Tam zamanlı lisans programları için başvurular, UCAS Apply aracılığıyla veya UCAS aracılığıyla başvuru yapmamış ve yapmayacak olan öğrencilerin ise Kent'in doğrudan başvuru yöntemi aracılığıyla başvurmaları gerekir.

Uluslararası öğrenciler, Kent'in yurtdışı temsilcilerinin desteği ile UCAS üzerinden başvuru yapabilir. Kent'in özel uluslararası kabul ekibi öğrencilere başvurunu takip etme konusunda yardımcı olmakta olup tüm öğrenci soruları için daimi bir irtibat noktasıdır.

Lisansüstü Adayları için

Öğrenciler, Kent'in tüm lisansüstü programları için doğrudan çevrimiçi başvuru yapabilir. Uluslararası öğrenciler, ülkelerine özgü giriş koşullarını kontrol etmelidir.

Hazırlık programı adayları için

Öğrencinin eğitim temeli veya deneyimlerinin aranan nitelikleri, öğrenim becerilerini veya lisansüstü öğrenim için ihtiyaç duydukları İngilizce dil yeterliliğini karşılamaması halinde Kent çok sayıda lisans derece programına geçiş imkânı sunan iki çeşit hazırlık programı sunar. Uluslararası Hazırlık Programı (IFP) ve 4 yıllık bütünleşik programların her ikisi de bir yıllık hazırlığı kapsar. Öğrencilere, nasıl başvuru yapılacağı dahil ilgili bilgi almak için üniversitenin internet sitesini ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

University of Kent'in etkileyici Canterbury kampüsü, UNESCO Dünya Mirası alanının merkezi olan Canterbury Katedrali manzaralı 300 hektarlık bir park alanında yer almaktadır. Londra'dan kampüse trenle 1 saatte ulaşılabilir ve Canterbury şehir merkezine 25 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Kampüs, bağımsız ve güvenli bir alanda kurulu olup öğrenciler aynı zamanda muhteşem kalitedeki öğrenci konaklama ve modern öğretim tesisleri, büyük bir kütüphane, spor merkezleri ve egzersiz tesisleri, bir gece kulübü, sinema ve çok sayıda restoran, bar, mağaza ve diğer imkânlardan faydalanabilir.

Londra'dan kısa bir yolculukla University of Kent'in Medway kampüsüne ulaşılabilir, eski bir deniz üssünün yenilenmesi ve dönüştürülmesi sonucunda inşa edilmiştir. 21. yüzyılın öğrencileri için birinci sınıf çalışma alanlarına, destek hizmetlerine ve tesislere sahip bir eğitim noktasıdır.

Canlı ve enerjik atmosferi ile bilinen kampüsün topluluğu da cana yakın öğrencilerden ve personelden oluşmaktadır. Medway kampüsündeki öğrenciler için spor faaliyetleri, topluluk etkinlikleri, çeşitli sosyal aktiviteler ve ilgi alanlarına yönelik fırsatlar mevcuttur. Aralarındaki uzaklık yürüyüş mesafesinde olan binalar ve tesisler sayesinde öğrencilere en iyi deneyimi alabilmeleri için gereken rahatlık sağlanmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Kent, spor, müzik ve belirli ülkelerden öğrencilere özel ödüller dahil olmak üzere eğitim başarıları ile öğrencilere destek verecek çok sayıda burs sunar.

Üniversite tarafından her yıl uluslararası öğrenciler için burslar sunulmaktadır. Lisans ve lisansüstü düzeyindeki burslar, eğitim yılı başına düşen harç ücretleri konusunda destek sağlamaya yöneliktir ve yurt dışı ücretlerine tabi olan ülkelerden gelen öğrenciler için mevcuttur.

University of Kent, British Council işbirliği ile gerçekleştirilen ve yıllık 10.000 GBP değerinde olan British Council GREAT burslarına başlamıştır. 2022 yılı için Çin, Hindistan, Kenya, Mısır veya Gana pasaportlarını taşıyan ve üniversitenin Birleşik Krallık kampüslerinin birinde yüksek lisans programı için başvuru yapan öğrencilere verilecektir.

Bestway Vakfı ortaklığı ile Kent, Pakistan'da ikamet eden ve fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki bir yıllık yüksek lisans programlarına başvuran öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır.

Mevcut tüm burs seçenekleri üniversitenin web sitesinde bulunur.

Show more +Show less -
5722
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
351st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Class Room
Arts @ Kent
Freshers
Sports Facilities
Library
Medway Campus by Air - University of Kent
Join our world - University of Kent
Research
Canterbury Campus by Air - University of Kent
Gym
Accommodation
Marcos about Kent
Student Support
Team Building
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?