Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Kent

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Alanlarında lider bir akademik kadro, olağanüstü tesisler ve ödüllü öğrenci desteği ile University of Kent, açık fikirli ve ileri görüşlü bir üniversitedir. Programlar öğrencilerin odak noktalarını netleştirmelerine ve kariyerlerinde öne çıkmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Okulun her iki kampüsü de aydınlık ve temiz havalı eğitim tesislerine, birçok çalışma alanını barındıran bol kaynaklı kütüphanelere, ödüllü bireysel destek ve kariyer rehberliği hizmetlerine sahiptir. 150'den fazla topluluk ve spor kulübünün bulunduğu samimi ve kültür çeşitliliği yüksek bir ortam vardır. Kent'in aynı zamanda Avrupa'da yüksek lisans ve doktora düzeyinde çifte yetkinlik (Birleşik Krallık ve Avrupa) sunan özel lisansüstü merkezleri de bulunmaktadır.

University of Kent, yenilikçi ve küresel bir enstitü olmaktan gurur duymaktadır. 159 farklı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan okul, dünya genelindeki ortakları ile etkileyici bir yurt dışı eğitim programı yürütmektedir.

Kent, bir kariyere başlama zamanı geldiğinde öğrencilerine yardımcı olmaya kararlıdır. Üniversite bu konuda staj olanakları, kariyer ve istihdam danışmanlık hizmetleri, Language Express ve JobShop gibi çeşitli girişimlere sahiptir.

Üniversitenin akademisyenleri öğrencilerde merak uyandırır, sorgulayıcı olmalarını ve özgür düşünmelerini teşvik eder. Gönüllülük, spor ve topluluklar, iş deneyimi ve Study Plus programları gibi müfredat dışı etkinlikler ile öz güven yaratıcılık ve yenilikçilik eleştirel düşünme küresel ve kültürel farkındalık dürüstlük ve sorumluluk entelektüel merak ve dayanıklılık gibi işverenlerin aradığı beceriler geliştirilmektedir.

Kent, tüm öğrencilerinin destekleyici bir ortamdan faydalanmalarını sağlamakta kararlıdır. Kapsamlı akademik ve bireysel destek hizmetleri, hedeflerine ulaşmalarına ve en iyi üniversite deneyimini almalarına yardımcı olmak için gerekeni yapmaya her zaman hazırdır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalar

University of Kent, The Times ve Sunday Times Good University Guide tarafından 2021 yılında Birleşik Krallık'taki en iyi 50 üniversite arasında gösterilmiştir. Ayrıca sanat tarihi, sosyal politika ve sosyal hizmetler dahil olmak üzere çeşitli alanlarda ilk 10'da yer almıştır. Antropoloji mimarlık sanat ve tasarım iletişim ve medya Almanca hukuk dilbilim teoloji ve sosyoloji bölümleri ise Birleşik Krallık'ta ilk 20'nin içerisindedir.

Sanal Etkinlikler

Bu etkinlikler öğrencilerin uluslararası ekiple tanışmalarına, uzman akademisyenler ve diğer öğrencilerle görüşmelerine ve mevcut programlar hakkında bilgi edinmelerine olanak tanımaktadır. Üniversitedeki burs, konaklama, sağlık ve eğitim desteği hakkında da bilgiler mevcuttur. Tüm yabancı öğrenciler katılım gösterebilir.

Yeni tıp fakültesi

Kent ve Medway Tıp Fakültesi (KMMS), ilk öğrencilerine kapılarını açmıştır. KMMS öğrencilerinin eğitim noktaları Canterbury kampüslerindeki tesislerdir, Kent ve Medway topluluklarında ise iş pozisyonları alabilirler. Yerel, ulusal ve uluslararası bilgi ve uzmanlığı bir araya getiren küresel fakülte, okul için bir gurur kaynağıdır.

Hasta merkezli uygulamalar hakkında öğrencilere ihtiyaç duydukları bilgilerin tüm ortamlarda verilmesi amaçlanmaktadır. Pratisyen hekimlerden hastanelere kadar uzanan bu çalışmalar sayesinde farklı mesleki geçmişlere sahip olan disiplinlerarası ekiplerle işbirliği yapmanın faydaları öne çıkmaktadır.

Sanat ve tasarım dereceleri

Yeni sanat ve tasarım dereceleri, öğrencilerin kendi tasarım kimliklerini geliştirmelerini ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirmelerini sağlamaktadır.

Bilgisayar bilimi programları

Yeni derece programları, öğrencileri geleceğe yönelik etki yapabilmeleri adına çok iyi konumlara getirecek heyecan verici alanlara sahiptir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Kent konuları hayata geçiren, yenilikçi ve öz güven dolu düşünceleri teşvik eden ve eğitmenlerin bir ilham kaynağı olduğu dinamik öğretim yöntemleriyle bilinmektedir.

Üniversitedeki akademisyenler, bilgilerini öğrencilere aktarma ve eğitime yönelik bir tutku yaratma konusunda uzmanlardır. Dünyanın önde gelen düşünürleri olarak öğrencilerine en güncel kaynakları sunarlar ve potansiyellerine ulaşabildiklerinden emin olurlar.

University of Kent'in akademik fakültelerinin tamamı birinci sınıf araştırmalarıyla tanınmaktadır. Research Excellence Framework (Araştırmada Mükemmellik Çerçevesi) verilerine göre üniversite, araştırma yoğunluğunda ilk 20'dedir.

Verdikleri eğitimin yanı sıra üst düzey araştırmalarda da yer alan akademisyenler sayesinde Kent'e gelen öğrenciler, alanlarındaki en itibarlı uzmanlarla çalışma fırsatlarına sahip olacaklardır.

Aynı zamanda Teaching Excellence ve Student Outcomes Framework (TEF) için Birleşik Krallık'taki en iyi statü olan altın dereceye layık görülmüştür. Bu unvan, eğitim alanındaki üstün başarıları ödüllendirmektedir ve lisansüstü düzeyde istihdam veya mezuniyetten sonra ileri eğitim için mükemmel sonuçları akredite etmektedir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Lisans Adayları için

Tam zamanlı lisans dersleri için başvurular UCAS Apply ile gerçekleştirilmelidir. UCAS aracılığıyla başvuru yapmayı planlamayan öğrenciler, Kent'in doğrudan başvuru yolunu kullanmalıdır.

Yabancı öğrenciler, Kent'in yurt dışı temsilcilerinin desteği ile UCAS üzerinden başvuru yapabilir. Öğrencilerin soruları için bir iletişim noktası olan yabancı öğrenci kabul ekibi, başvuru takibi konusunda da yardımcı olabilir.

Lisansüstü Adayları için

Öğrenciler, Kent'in tüm lisansüstü programları için doğrudan çevrimiçi başvuru yapabilir. Yabancı öğrenciler, ülkelerine özgü giriş koşullarını kontrol etmelidir.

Hazırlık programı adayları için

Kent, eğitimleri veya deneyimleri sonrası lisans eğitimi için gereken yetkinliklere, eğitim becerilerine veya İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler için devamında çeşitli lisans derecelerine geçiş sağlayan iki tür hazırlık programı sunar. International Foundation Programme (Uluslararası Hazırlık Programı) ve dört yıllık birleştirilmiş programların her ikisine hazırlık yılı dahildir. Daha fazla ayrıntı ve nasıl başvuru yapılacağı konusundaki bilgiler için üniversitenin web sitesi ziyaret edilmelidir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

University of Kent'in etkileyici Canterbury kampüsü, UNESCO Dünya Mirası alanının merkezi olan Canterbury Katedrali manzaralı 300 dönümlük bir park alanında yer almaktadır. Londra'dan kampüse trenle 1 saatte ulaşılabilir ve Canterbury şehir merkezine 25 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Kampüs, kendi kendine yeten imkânlara sahiptir ve güvenli bir konumdadır. Öğrenciler kaliteli konaklama seçenekleri, son teknoloji eğitim tesisleri, büyük bir kütüphane, spor ve egzersiz merkezleri, gece kulübü, sinema, çeşitli yemek mekanları, barlar, mağazalar ve daha fazlasının tadını çıkarabilir.

Londra'dan kısa bir yolculukla University of Kent'in Medway kampüsüne ulaşılabilir, eski bir deniz üssünün yenilenmesi ve dönüştürülmesi sonucunda inşa edilmiştir. 21. yüzyılın öğrencileri için birinci sınıf çalışma alanlarına, destek hizmetlerine ve tesislere sahip bir eğitim noktasıdır.

Canlı ve enerjik atmosferi ile bilinen kampüsün topluluğu da cana yakın öğrencilerden ve personelden oluşmaktadır. Medway kampüsündeki öğrenciler için spor faaliyetleri, topluluk etkinlikleri, çeşitli sosyal aktiviteler ve ilgi alanlarına yönelik fırsatlar mevcuttur. Aralarındaki uzaklık yürüyüş mesafesinde olan binalar ve tesisler sayesinde öğrencilere en iyi deneyimi alabilmeleri için gereken rahatlık sağlanmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Kent, finansman fırsatlarını da bilgilerini ve fikirlerini geliştiren öğrencilerden eksik etmemektedir. Bunlara eğitim ve araştırma bursları, konumlara dayalı hibeler, spor ve müzik bursları dahildir.

Üniversite tarafından her yıl yabancı öğrenciler için burslar sunulmaktadır. Lisans ve lisansüstü düzeyindeki burslar, eğitim yılı başına düşen harç ücretleri konusunda destek sağlamaya yöneliktir ve yurt dışı ücretlerine tabi olan ülkelerden gelen öğrenciler için mevcuttur.

University of Kent, British Council işbirliği ile gerçekleştirilen ve yıllık 10.000 GBP değerinde olan British Council GREAT burslarına başlamıştır. 2021 yılı için Çin, Hindistan, Kenya, Mısır veya Gana pasaportlarını taşıyan ve üniversitenin Birleşik Krallık kampüslerinin birinde yüksek lisans programı için başvuru yapan öğrencilere verilecektir.

Bestway Vakfı ortaklığı ile Kent, Pakistan'da ikamet eden ve fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki bir yıllık yüksek lisans programlarına başvuran öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır.

Show more +Show less -
5722
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Class Room
Arts @ Kent
Sports Facilities
Students about Kent
Library
Medway Campus by Air - University of Kent
Research
Canterbury Campus by Air - University of Kent
Gym
Accommodation
Student Support
Freshers
Team Building
Join our world - University of Kent
Canterbury Kent Canterbury
Chatham Kent Medway Building, Central Avenue, Gillingham
The University of Kent is one of the country?s leading academic institutions producing world-class research, rated internationally excellent and leading the way in many fields of study. It is a forward-thinking research institution, committed to the transformative power of education and research and to the development and support of the students and staff. Kent is a favorite destination among international students for its globally recognized degrees, cosmopolitan environment and exciting work opportunities both during and after studies. It is consistently voted one of the top UK universities in international student satisfaction surveys, and international students point to the welcoming social environment as a highlight of their Kent experience.

Kent degrees are based on World Leading Research and are taught by leading academics in their fields. The university offers flexibility and choice throughout its programmes. It offers well-structured and ambitious undergraduate and postgraduate programmes informed by a proven commitment to research excellence. At every stage, students are supported with inspirational teaching and supervision, first-class library and IT facilities and a diverse schedule of seminars, workshops and events.

The University of Kent has two beautiful UK campuses close to London and four postgraduate centres in major cities across Europe.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_249101_320px.jpg University of Kent https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-kent/iid-uk-00677/

Ortalama toplam maliyet£1307

 • £467
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin