Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Regina

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Saskatchewan, Kanada'da yer alan ve 1911'de kurulan University of Regina, kapsamlı derece, diploma ve sertifika programları sunan bir kamu araştırma üniversitesidir. "Üniversite, akademik performans ve araştırma alanlarındaki mükemmeliyeti ile uluslararası düzeyde bir üne sahiptir ve öğrenime karşı deneyimsel yaklaşımı ile tanınmaktadır." 2017'de Times Higher Education'ın dünyadaki En İyi Genç Üniversiteler listesinde ilk 200'de yer almıştır ve 2020'de Macleans tarafından Kanada'nın En Kapsamlı 15 üniversitesinden biri olarak gösterilmiştir.

University of Regina, 1882'ye kadar dayanan zengin bir geçmişe ve 215.000 civarında bir nüfusa sahip olan Saskatchewan'ın başkenti Regina'da yer almaktadır. Öğrencileri için etkileyici bir deneyim sağlamak adına gereken bütün olanaklara ve imkânlara sahip olan dinamik bir şehirdir.

Üniversitenin 239 dönümlük kampüsü, Kuzey Amerika'nın en büyük şehir parklarından biri olan Wascana Centre'ın muhteşem manzarası ile çevrili, merkezi bir kaynak gölünün etrafında konumlandırılmıştır. Resmedilmeye değer manzaralar, yürüyüş yolları, yeşil araziler ve kuşlar, aynı zamanda bisiklete binme, kürek çekme, koşu ve hatta kışın kar raketi yürüyüşü gibi aktiviteler içermektedir. Wascana Centre, adeta şehrin içindeki bir cevherdir. Parkın merkezinde yer alan konaklama seçenekleri sayesinde öğrenciler bu durumdan faydalanabilir.

Yeni öğrenciler, dünya genelinde 90'dan fazla ülkeyi temsil eden yaklaşık 3.000 yabancı öğrencinin de bulunduğu toplam 15.000'in üzerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrencilerden oluşan küresel bir öğrenim topluluğuna katılacaktır. University of Regina, sağladığı yüksek kalitede eğitimin yanı sıra aynı zamanda kariyer odaklı bir enstitüdür, hem lisans hem de lisansüstü düzeyinde stajyerlik ve işbirliği olanakları sunmaktadır. Öğrenciler, üniversitenin mezuniyet sonrası istihdam için birçok fırsat sağlayan geniş çaplı profesyonel ortaklar ağı ile bağlantılıdır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Regina, uygulamalı araştırmaya büyük önem veren, ileri görüşlü bir enstitüdür. Kanada'daki en kapsamlı 15 üniversite arasında yer almaktadır ve öğrencilerinin temel araştırma projelerine katılmaları teşvik edilmektedir. Bu sene 55 University of Regina öğrencisi, orta öğretim sonrası araştırma ve eğitimi desteklemek adına Kanada hükümetinin kullandığı ana yöntem olan Üçlü Konsey aracılığıyla akademik mükemmeliyetleri için hibe kazanmıştır. Bu hibeler, öğrenci projelerinin finansmanına katkıda bulunmaktadır.

University of Regina, hızlı ve etkili bir Covid-19 müdahale planı geliştirmiştir, bu sayede öğrencilerinin güvenliğine öncelik verirken yüksek kalitede eğitim sağlamaya devam etmektedir. Programlarının çoğu için dijital kampüs modeline geçiş yapılmıştır ve öğrencilerin program materyallerine erişebileceği, öğretmenleri ile iletişim kurabileceği ve geri bildirim için ödev teslim edebilecekleri bir çevrimiçi öğrenim portalı geliştirilmiştir. Güvenlik önlemleri ve azaltılmış sınıf mevcutları ile düzenlenecek olan bazı mesleki modüller dışındaki 2021 Kış dönemi programları, uzaktan eğitim yöntemiyle verilecektir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Regina öğrencileri, entelektüel merakı teşvik eden ve uygulamalı sektör deneyimleri ile üniversite çalışmalarına katkı sağlama olanakları sunan, araştırma odaklı bir müfredattan faydalanır. Fakülte personeli son derece yetkin ve deneyimlidir. Birçoğu uluslararası düzeyde eğitim vermiştir ve uzmanlıklarını dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere aktarabilmektedir. Üniversite, ulusal ortalamaya göre çok daha iyi olan 1:22 değerinde bir akademik kadro-öğrenci oranına sahiptir. Küçük gruplar, öğretim görevlileri ve öğretmenler ile olan iletişim süresini artırırken aynı zamanda daha kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunar.

Üniversitede akademik kadro üyelerinin ve öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmek için birbirlerine destek oldukları, kapsayıcı ve çeşitliliği yüksek bir öğrenim kültürü mevcuttur. Kapsayıcı Eğitimde Gelişmiş Çalışmalar Sertifikası ve zihinsel engeli olan yetişkinler için ortaöğretim sonrası bir eğitim girişimi olan Herkes için Kampüs gibi üniversitede bu hedefleri destekleyen programlar da bulunmaktadır. Öğrenciler, üniversitede geçirdikleri süre boyunca en az bir tane yüksek etkili araştırma projesine katılmaya teşvik edilir, bu sayede öğrencilerini yakından tanıma fırsatı elde eden profesörler onlara daha uygun kariyer fırsatları sağlayabilir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Regina'da lisans düzeyinde 120 farklı derece programı ve birçok özelleştirilmiş programın dahil olduğu 78 adet lisansüstü ve doktora programı mevcuttur. Derece programlarına genellikle uygulamalı çalışma deneyimi, birincil araştırma fırsatları ve stajyerlik gibi bileşenler dahil edilir. Sürdürülebilir mesleki gelişim için kısa süreli, sektör tarafından akredite edilmiş programlar sunan Sürekli Eğitim Merkezi ve dokuz lisans fakültesi bulunmaktadır.

 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • İşletme Yönetimi Fakültesi
 • Sürekli Eğitim Merkezi
 • Eğitim Fakültesi
 • Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi
 • La Cite Universitaire Francophone
 • Medya, Sanat ve Performans Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Fen Bilimleri Fakültesi
 • Sosyal Hizmetler Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi Yale ve Oxford gibi önde gelen üniversitelerde verilen ve uluslararası çapta üne sahip bir ders olan felsefe, siyaset ve ekonomi (PBE) alanında lisans derecesi sunan az sayıdaki Kanada üniversitelerinden biridir. Ayrıca Hemşirelik Fakültesinde öğrenimi ve gerçek dünya deneyimlerini dengeleyerek öğrencileri profesyonel sağlık hizmetlerinin taleplerine hazırlayan, bu sektöre dair kuvvetli programlar mevcuttur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Regina, 2019'u lisans başvuruları için %85'lik bir kabul oranı ile tamamlamıştır. Başvurular çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Aday öğrenciler önemli son tarihleri ve başvuru yaptıkları fakülte veya program için gereken ek koşulları kontrol etmelidir.

University of Regina'da bir program için başvuru yapan yabancı öğrenciler, İngilizce dil yeterliliklerine dair kanıt sunmalıdır. Gereken seviye hiçbir dalda 6.0'ın altında olmamak üzere 6.5 genel IELTS puanıdır, buna karşılık gelen değerlendirme sistemleri üniversitenin İngilizce Dil Yeterliliği sayfasında incelenebilir.

Aday öğrencilerin temel belgelerini üniversitenin Kabul Ofisine sunmaları gereklidir. Bu belgeler programa göre değişiklik gösterebilir ve herhangi birinin İngilizce olmaması durumunda orijinal dildeki belgenin yanında bir İngilizce tercümesi temin edilmelidir. Başvurular çevrimiçi olarak gerçekleştirilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Kaliteli eğitimin farklı ekonomik durumlardaki öğrenciler için de mevcut olması gerektiğine inanan University of Regina, harç ücretlerini olabildiğince uygun tutmakta kararlıdır. Harç ücretleri ulusal ortalamaya göre oldukça düşük olan üniversite, kapsamlı üniversiteler arasında ekonomik destek açısından 2. sıradadır. Bununla birlikte evden bağımsız bir ortamda eğitime başlamanın ve yaşam maliyetlerinin de başvuru yaparken önemli bir faktör olduğunun farkındadır.

Bu nedenle hem ihtiyaçlara hem de başarıya bağlı olan kriterlere dayanan birçok burs seçeneği mevcuttur. Yeni ve geri dönen öğrencilerin tamamı performansa dayalı akademik burslar için otomatik olarak uygun konumdadır. Değerleri değişiklik gösteren bu hibeler, akademik başarılara ve beklenen potansiyele göre verilmektedir. Burslar, azimli ve üstün başarı gösteren öğrencilerin üniversite masraflarını doğrudan eğitimleri aracılığıyla azaltabilmeleri için ideal bir yoldur.

University of Regina'nın kültür çeşitliliği yüksek küresel topluluğunu desteklemek için özel olarak tasarlanan yabancı öğrenci bursları mevcuttur. Uygunluk detayları çevrimiçi olarak bulunabilir.

Öğrencilerin University of Regina'da geçirdikleri zaman boyunca kendilerine verilen seçenekleri keşfetmeleri teşvik edilir. Başvurular çevrimiçi olarak yapılmaktadır ve uygunluk durumu, kişisel koşullara göre değişebilir. Üniversitenin özel Ekonomik Yardım Ofisi, alternatif finansman başvurusunda bulunan öğrencilere yardım edebilmek adına yıl boyunca açıktır ve aynı zamanda burs işlemlerine dair çalıştaylar da yürütmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite of Regina mezunları, Saskatchewan'daki ortaöğretim sonrası eğitim mezunları arasında en iyi istihdam sonuçlarını alırlar. Öğrenciler, profesyonel gelişim ve kariyer desteği alanlarında çeşitli kaynaklar sunan Danışmanlık ve Kariyer Eğitimi departmanına ücretsiz erişime sahiptir. Bu departman akıl hocalığı projeleri, CV yazma desteği, yıl boyunca düzenlenen etkinlikler ve kariyer çalıştayları ile eğitim, kariyer ve hayata dair yönlendirmeler konusunda bilinçli kararlar verilmesine yardımcı olan hizmetler sunmaktadır.

Üniversite ayrıca 50'den fazla çalışma alanında kariyerle ilgili iş deneyimi ve öğrenim sırasında finansal faydalar sağlayan işbirliği programlarına sahiptir. İşbirlikçi eğitim öğrencileri, yılda toplam yaklaşık olarak 9 milyon dolar değerinde maaş alır ve geçtiğimiz 10 yıllık dönemde iş pozisyonları ve stajyerlikler %60 oranında artmıştır. Bu program üzerinden oluşturulan profesyonel bağlantılar, istihdam arayışında önemli bir yere sahiptir. Mezunlar aynı zamanda University of Regina'nın dünya genelinde 78.000'den fazla mezun ve profesyonel ortaktan oluşan ağına erişebilir.

University of Regina'nın mezunlarına olan güveni o kadar yüksektir ki Kanada'da türünün tek örneği olan UR Guarantee programını oluşturmuştur. Programlarının temel saatlik gereksinimlerini karşılayan ve mezuniyetlerinden sonraki altı ay içerisinde kariyerle ilgili bir istihdam sağlamayı başaramayan öğrenciler, ücretsiz olarak bir yıl daha lisans eğitimi için üniversiteye dönmeye hak kazanırlar. Mezunlar aynı zamanda bölgede kalıcı ikamet sağlayabilecek Saskatchewan Göçmen Aday Programına hızlı girişten faydalanabilirler.

University of Regina mezunları, üniversitenin tam desteği ile iş hayatına son derece nitelikli bireyler olarak katılırlar. University of Regina diploması, öğrencilerini ileri öğrenimleri ve gelecekteki kariyerlerinde başarıya hazırlayan ve dünya çapında saygı gören bir yetkinliktir.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Regina
At University of Regina
At University of Regina
At University of Regina
At University of Regina
At University of Regina
At University of Regina
At University of Regina
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin