text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Eğitim Programı Danışmanlığı

Her bölüm, kapsadığı konulardan, kampüs lokasyonuna ve hangi kariyere götüreceğine kadar pek  çok farklı bileşenden oluşan eşsiz bir karışımdır. İster bölümler arasında hala düşünüyor olun, ister iki alan arasında gidip gelin ya da ne tür bir kariyer istediğinizle ilgili henüz hiçbir bir fikriniz olmasın, IDP danışmanınız kendiniz için en iyi bölümü seçmenize yardımcı olacak ve üniversite başvurunuzu koordine edecektir.

En uygun olanı bulmak

Aralarından seçim yapmak için bu kadar çok bölüm ve üniversite varken nerede ve ne üzerine çalışacağınıza karar vermek göz korkutucu bir iş olabilir.

Ekibimiz, okulların, İngilizce dil okullarının, meslek okullarının ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu partner kurumların en güncel bilgilerini içeren karmaşık bir eşleme sistemi ile çalışmaktadır.

Danışma seanslarımızda üzerinde konuştuğumuz bazı önemli başlıklar aşağıdadır:

Bölüm ve okul seçimi

Elbette hayallerinizdeki bölümü bulmak için ilk adım eğitiminiz, deneyimleriniz ve ilgi alanlarınızdır. IDP danışmanınız size bir kısa liste hazırlamanız, bölümlerle ilgili el kitaplarını ve alan seçeneklerini incelemeniz için sizinle birlikte çalışacaktır.

Zaman çizelgeleri ve bütçeler

Nerede okuyacağınızı seçerken bir bölümün ücretini ya da eğitiminize ne kadar harcayacağınızı bilmek önemli unsurlardır. IDP danışmanınız size, farklı destinasyonlardaki bölümlere ne zaman başvuracağınız ve ne zaman eğitime başlayacağınızla ilgili opratik bilgiler verecektir.

Kariyer hedefleri

Seçtiğiniz bölüm size seveceğiniz bir mesleğe giden yola çıkaracaktır. IDP danışmanınız size olmak istediğiniz yere götürecek bölümle ilgili tavsiyeler verecektir.

Bölüm deneyimi ve kampüs yaşamı

Bir üniversitenin ortamı ve sosyalleşme kültürü bölümünüzün sizin için ne kadar mutluluk verici ve tatmin edici olacağını belirlemede önemli unsurlardır. Her öğrencinin tercihleri farklıdır. Canlı bir şehir kampüsünde daha başarılı olabilir ya da daha küçük, kırsal  bir lokasyonu tercih edebilirsiniz. Pek çok kültürel çeşitliliği içinde barındıran bir kampüsü ya da aktif kulüpleri ve toplulukları olan birini isteyebilirsiniz. Seçiminizi yaparken tüm bunları göz önüne almanıza yardım edeceğiz.

Başvurunuzu güvenle yapın

IDP üniversite ve okul başvurularınızın yükünü sizin omuzlarınızdan alır.

IDP danışmanınız başvuruları sizin adınıza yapar. Kurumların bölüm başvuru belgelerini tedarik eder, başvurularınızı düzenler, ilave belgeleri toplar ve başvurunuzu doğrudan üniversiteye ya da okula gönderir.

Gitmeye hazır olun

Genellikle başvurunuzu teslim ettikten sonraki 2-12 hafta içinde bir cevap alırsınız. Bir kurum size bölümde yer öneriyorsa teklif mektubu gönderir. Gelen teklifiniz size hemen IDP danışmanları tarafından iletilir ya da kurum direkt sizinle iletişime geçer.

Kabul ve ödeme

Eğer teklif mektubunuzda karşılamanız gereken koşullar yoksa teklifi hemen kabul edebilirsiniz (Sözkonusu koşullara örnek, yeni bir IELTS sonucu, son bitirilen okulun akademik transkripti veya ilave belgeler olabilir).

Teklifler bir IDP ofisinde, teklifi veren okula veya üniversiteye doğrudan ödenen bir depozito ile kabul edilebilir. Danışmanınız bu süreçte işinizi kolaylaştırmak için sizi yönlendirecektir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin