Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Kariyer hedeflerinize en uygun bölümleri bulmanıza yardımcı olalım!

İster hala bölümleri değerlendiriyor, iki eğitim alanı arasında karar vermeye çalışıyor ya da ne istediğiniz hakkında hiçbir fikriniz olmuyor olsun, en iyi bölümleri bulmanıza ve üniversite başvurunuzu koordine etmeye yardımcı olabiliriz.

Bölüm belirlemeye yardımcı olma

1 – En uygun olanı bulmak

Aralarından seçim yapmak için bu kadar çok bölüm ve üniversite varken nerede ve ne üzerine çalışacağınıza karar vermek göz korkutucu bir iş olabilir. Endişelenmeyin, sizlerin bütün süreçte elinizden tutuyoruz. Ekibimiz, okullar, üniversiteler, İngilizce dil okulları, mesleki kurslar dahil olmak üzere partner kurumlar hakkındaki en son bilgileri içeren sofistike bir bilgi eşleştirme sistemine sahiptir.

2 – Hayalinizdeki hedefler üzerine çalışıyoruz

Bariz olarak görünebilir ancak eğitiminiz, deneyimleriniz ve ilgi alanlarınız hayalinizdeki bölümü bulmanız için ilk adımdır. Ayrıca, seçtiğiniz bölüm sizi hayatınız boyunca seveceğiniz bir işe dönüşmelidir. IDP danışmanınız sizinle beraber bir liste oluşturarak tercih ettiğiniz bölüm ve konu hakkında ayrıntılı bilgiler sunacaktır.

3 – Zaman çizelgesi ve bütçe değerlendirmesi

Bir eğitimin masrafının ne kadar olacağını ve eğitiminize ne kadar harcayabileceğinizi bilmek, nerede ve ne öğreneceğinizi seçebilmek için önemli faktörlerdendir. 

Kaydınızı oluşturmak istediğiniz akademik yılı ve başvurmak istediğiniz alanı dikkatlice düşünün. Unutmayın, her ülkenin kendi öğrenci alım tarihi vardır ve başvuru sürecinizi ona göre planlamanız gerekecektir.

İşte en popüler eğitim ülkelerinin öğrenci alım tarihleri:

Avustralya

Semester 1

Şubat sonu / Mart başı – Mayıs sonu / Haziran başı

Semester 2

Temmuz sonu / Ağustos başı -Kasım başı arası başlar

Yeni Zelanda

Semester 1

Şubat - Haziran

Semester 2

Temmuz - Kasım

 

 Birleşik Krallık
 

Term 1

Eylül - Aralık

Term 2

Ocak - Nisan

Term 3

Nisan - Haziran

Kanada
 

Sonbahar

Birincil alımlar Ağustos – Eylül aylarında başlar

İlkbahar

Daha az alımlar Ocak / Şubat aylarında başlar

Yaz

Mayıs / Haziran aylarında limitli alımlar

Amerika Birleşik Devletleri
 

Sonbahar Term

Ağustos - Aralık

İlkbahar Term

Ocak - Nisan

Yaz Term

Mayıs - Haziran

 İrlanda

Sonbahar

Eylül - Ekim

 

Bahar

Ocak - Şubat (Birkaç üniversite için geçerli)

 

* Yukarıdaki liste sadece gösterge için oluşturulmuştur. Gerçek tarihler için başvurmak istediğiniz üniversite ya da kolejle iletişime geçin. 

IDP danışmanınız bu ülkelerde bölümünüze ne zaman, nerede ve nasıl başvurabileceğinizin pratikleri konusunda sizlere rehberlik edecektir. 

4 - Bölüm deneyimi ve kampüs yaşamı

Bir üniversitenin ortamı ve sosyalleşme kültürü bölümünüzün sizin için ne kadar mutluluk verici ve tatmin edici olacağını belirlemede önemli unsurlardır. Her öğrencinin tercihleri farklıdır. Canlı bir şehir kampüsünde daha başarılı olabilir ya da daha küçük, kırsal  bir lokasyonu tercih edebilirsiniz. Pek çok kültürel çeşitliliği içinde barındıran bir kampüsü ya da aktif kulüpleri ve toplulukları olan birini isteyebilirsiniz. Seçiminizi yaparken tüm bunları göz önüne almanıza yardım edeceğiz.

Üniversiteleri keşfedin

Bölümler için başvurun ve teklifleri kabul edin

1. Başvurunuzu güvenle yapın, biz sizin yanınızdayız

IDP üniversite ve okul başvurularınızın yükünü sizin omuzlarınızdan alır. IDP danışmanınız başvuruları sizin adınıza yapar. Kurumların bölüm başvuru belgelerini tedarik eder, başvurularınızı düzenler, ilave belgeleri toplar ve başvurunuzu doğrudan üniversiteye ya da okula gönderir.

2. Başvuru değerlendirmesi ve kabulü

Birçok üniversite genellikle başvurunuzu teslim ettikten sonraki 2-12 hafta içinde başvurunuzu yanıtlar. Bir kurum size bölümde yer öneriyorsa kabul mektubu gönderir. Ayrıca, çeşitli yurt dışı eğitim fuarlarımıza ve seminerlerimize katılarak en iyi okul temsilcileriyle direkt iletişim kurabilir ve bölüm için başvunuzun uygunluk değerlendirmesini tam da orada yaptırabilirsiniz. Eğer bu etkinlikler hakkında bilgi almak istiyorsanız, şehrinizdeki güncel etkinliklerinizi kontrol edin.

3. Kabul ve ödeme, son adımlar

Eğer teklif mektubunuzda karşılamanız gereken koşullar yoksa teklifi hemen kabul edebilirsiniz. Sözkonusu koşullara örnek olarak yeni bir IELTS sonucu, son bitirilen okulun akademik transkripti veya ilave belgeler olabilir.

Zaman kazanmak ve bu tür şeylerle uğraşmak istemiyorsanız, belirtilen depozitoyu okula ödeyerek size en yakın IDP ofisinde üniversite kabulünüzü onaylayabilirsiniz.

Eğer eğitim ücretini banka taslağı olarak göndermeniz gerekiyorsa size en yakın IDP ofisini ziyaret ederek belirli kargo depozitosunu ödeyerek sizin için yardımcı olabiliriz.

Önerilen Makaleler

IELTS'e hemen kayıt olun

IELTS sınav kaydınızı hemen IDP ile yapın, size en yakın sınav merkezinde size özel ayrıcalıklarla sınava katılın.

Yurtdışı Eğitimde Sık Sorulan Sorular

Güvenilir yurtdışı eğitim danışmanlarımız yurtdışı eğitimde en sık sorulan soruları cevaplıyor.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?