text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Yurtdışı Eğitim Öncesi Destek

Yurtdışında da evinizde gibi hissetmeniz için yanınızdayız

Yurtdışındaki eğitiminize uygun şekilde hazırlanmanız başarınız için hayati önem taşır. Mümkün olabilecek en iyi eğitim deneyimini yaşayabilmeniz için size gereken tüm gereçlere sahip olmanızı istiyoruz. Yurtdışı eğitim serüveninizin her adımında arkanızda desteğimizi hissetmeniz için çalışıyoruz. Tam da bu nedenle, yeni ülkenizdeki yaşamınıza hazırlanmanıza yardımcı olmak için yıl boyunca gidiş öncesi brifing’lerine ev sahipliği yapıyoruz.

Ziyaretten aidiyete

Bu gidiş öncesi oryantasyon seansları yurtdışında iken kişisel ve kültürel anlamda önünüzü görmenize yardımcı olacaktır.

Aşağıdakiler hakkında daha fazla keşif yapacaksınız:

Yerel kültürü anlamak

Eğitim göreceğiniz ülkeye gitmeden önce yerel kültür ve adetler hakkında biraz bilgiye sahip olmanız önemlidir. Bu, topluma ayak uydurmanızı kolaylaştırır ve yeni okul arkadaşlarınızla iletişime geçmenize yardımcı olur. Yurtdışına gitmenin eğlenceli yanlarından biri de farklı kültürlerden insanların farklı şekilde yaptıkları şeyleri öğrenmektir.

Yeni ülkenizde öğrenci yaşamı

Yurtdışında okurken, farklı öğrenme biçimleri, sınıf ortamları ve farklı beklentilerden oluşan yeni bir öğrenme ortamına ayak uydurmanız gerekecektir.  Aynı zamanda bir öğrenci olarak yeni kültürel normlara da alışacaksınız.

Kültür şoku

Kültür şoku, kendinizinkinden farklı bir kültüre alışmak zorunda kalma semptomudur. Kültür şoku gerçektir ve eğitim için gittiğiniz ülkeye ayak uydurmanızda önemli bir rol oynar. Sizinle kültür şokunun belirtilerini ve başa çıkma yöntemlerini konuşacağız.

Yeni ülkenizde destek ve refahınız

İster akademik destek olsun ister İngilizce yardımı ya da vize tavsiyeleri, uluslararası öğrencilerin işine yarayacak bazı pratik destek yöntemlerini anlatıyoruz.

Bankacılık ve döviz kurları

Yeni ülkenize gider gitmez ilk iş olarak yapmanız gerekenlerden biri de bir banka hesabı açmak olacaktır. Yerel bir banka hesabınızın olması konaklama, eğitim ve geçim giderlerinizi ödemek için paraya erişiminizi sağlayacak ve eğer çalışıyorsanız işvereninizin size ödeme yapmasını sağlayacaktır.

Okurken çalışmak ve stajyerlik hakkında öneriler

Yurtdışında okurken çalışmak, eğitim ve geçim giderleriniz için tamamlayıcı bir rol oynar. Sizinle öğrenci vizenizin kuralları içinde kalmayı ve çalışmayı nasıl sürdüreceğinizi konuşacak ve yardımcı olacak öneriler paylaşacağız.

Danışma ağı

IDP mezunlarına soru sorma ve sizin gibi halen ya da gelecekte öğrenci olacak olanlarla iletişim kurma olanağına sahip olacaksınız.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin