Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurtdışı Eğitim Öncesi Destek

Yeni ülkede yaşamaktan endişe mi duyuyorsunuz? Endişelenmeyin, yurt dışında da evinizde gibi hissetmeniz için yanınızdayız

Sonunda yeni maceralara açılmak için yola çıkacaksınız, tebrik ederiz! Korkutucu görüneilir ama bize güvenin, en iyisi yolda. Ve biz de size yol boyunca destek olmak için buradayız. 

Yurtdışındaki eğitiminize uygun şekilde hazırlanmanız başarınız için hayati önem taşır. Mümkün olabilecek en iyi eğitim deneyimini yaşayabilmeniz için size gereken tüm gereçlere sahip olmanızı istiyoruz. Yurtdışı eğitim serüveninizin her adımında arkanızda desteğimizi hissetmeniz için çalışıyoruz. Tam da bu nedenle, yeni ülkenizdeki yaşamınıza hazırlanmanıza yardımcı olmak için yıl boyunca gidiş öncesi brifing’lerine ev sahipliği yapıyoruz.

Ziyaretten aidiyete

Bu gidiş öncesi oryantasyon seansları yurtdışında iken kişisel ve kültürel anlamda önünüzü görmenize yardımcı olacaktır.

İşte gitmeden önce yapacağımız briflerde size vereceğimiz tavsiyeler!

Yanıma ne almalıyım?

Bavul hazırlarken organize olmak, yeni ülkenizde sizi birçok zahmetten kurtarıp zaman kazandıracaktır. Bu yüzden sizlere, yeni ülkeniz için yola çıkmadan önce bir kontrol listesi oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.

Bankacılık ve döviz kurları

Yeni ülkenize gider gitmez ilk iş olarak yapmanız gerekenlerden biri de bir banka hesabı açmak olacaktır. Yerel bir banka hesabınızın olması konaklama, eğitim ve geçim giderlerinizi ödemek için paraya erişiminizi sağlayacak ve eğer çalışıyorsanız işvereninizin size ödeme yapmasını sağlayacaktır. Sizlere bu konuda atmanız gereken her adımda yardımcı olacağız. 

Yerel kültürü anlamak

Eğitim göreceğiniz ülkeye gitmeden önce yerel kültür ve adetler hakkında biraz bilgiye sahip olmanız önemlidir. Bu, topluma ayak uydurmanızı kolaylaştırır ve yeni okul arkadaşlarınızla iletişime geçmenize yardımcı olur. Yurtdışına gitmenin eğlenceli yanlarından biri de farklı kültürlerden insanların farklı şekilde yaptıkları şeyleri öğrenmektir. Sizlere kültür, aktiviteler, lokal yaşantı ve hatta günlük konuşma diline özgü terimler konusunda yardımcı olacağız.

Yeni ülkenizde öğrenci yaşamı

Yurtdışında okurken, farklı öğrenme biçimleri, sınıf ortamları ve farklı beklentilerden oluşan yeni bir öğrenme ortamına ayak uydurmanız gerekecektir.  Aynı zamanda bir öğrenci olarak yeni kültürel normlara da alışacaksınız. Etkinliğimiz değişik öğrenme stillerini, sınıf, çevre beklentileri kapsayacaktır.

Kültür şoku

Kültür şoku, kendinizinkinden farklı bir kültüre alışmak zorunda kalma semptomudur. Kültür şoku gerçektir ve eğitim için gittiğiniz ülkeye ayak uydurmanızda önemli bir rol oynar. Sizinle kültür şokunun belirtilerini ve başa çıkma yöntemlerini konuşacağız. (balayı, hayal kırıklığı, ayak uydurma) Ayrıca, kültür şokuna girip girmediğinizi, içinde bulunduğunuz aşamayı ve bununla nasıl başa çıkacağınızı nasıl anlayacağınız konusunda bazı basit tekniklerle size rehberlik edeceğiz.

Yeni ülkenizde refahınız ve destek hizmetleri

İster akademik destek olsun ister İngilizce yardımı ya da vize tavsiyeleri, uluslararası öğrencilerin işine yarayacak bazı pratik destek yöntemlerini anlatıyoruz.

Okurken çalışmak ve stajyerlik hakkında öneriler

Yurtdışında okurken çalışmak, eğitim ve geçim giderleriniz için tamamlayıcı bir rol oynar. Sizinle öğrenci vizenizin kuralları içinde kalmayı ve çalışmayı nasıl sürdüreceğinizi konuşacak ve yardımcı olacak öneriler paylaşacağız.

Memleket hasretiyle başa çıkma

Ailenizden ve arkadaşlarından uzak olmanın zor olduğunu biliyoruz ama yeni ülkenize gittiğinizde sizlere bu memleket özlemiyle nasıl başa çıkacağınıza dair ipuçları veriyor olacağız.

Hukuki haklarınızın üzerinden geçme

Sizlere yurt dışı eğitimi için gideceğiniz ülkede yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında brief veriyor ve uluslararası öğrenci olarak haklarınızı anlatıyor olacağı

Ayrıca pratik rehberlik ve birçok destek…

Danışma ağı

IDP mezunlarına soru sorma ve sizin gibi halen ya da gelecekte öğrenci olacak olanlarla iletişim kurma olanağına sahip olacaksınız.

Önerilen Makaleler

IELTS'e hemen kayıt olun

IELTS sınav kaydınızı hemen IDP ile yapın, size en yakın sınav merkezinde size özel ayrıcalıklarla sınava katılın.

Yurtdışı Eğitimde Sık Sorulan Sorular

Güvenilir yurtdışı eğitim danışmanlarımız yurtdışı eğitimde en sık sorulan soruları cevaplıyor.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?