با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

سیستم درجه بندی دانشگاه انگلستان چگونه کار می کند؟

آمارهای اخیر نشان داده است که حدود 458،520 دانشجوی بین المللی در 18-2017 برای دریافت مدرک دانشگاهی به انگلستان مراجعه کرده اند. انگلستان در میان 5 مقصد برتر برای تحصیلات کارشناسی در سراسر جهان است. از این رو ، درک نحوه کارکرد سیستم درجه بندی کارشناسی در انگلستان بیش از هر زمان دیگری مهم شده است.

اگر قصد تحصیل در انگلستان را برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد یکپارچه دارید ، احتمالاً ایده خوبی است که با سیستم درجه بندی دانشگاه انگلستان ، که در بسیاری از کشورهای دیگر نیز اعمال می شود ، آشنا شوید.

بنابراین ، در اینجا یک مرور کلی از سیستم درجه بندی بریتانیا و نحوه کار آن وجود دارد!

گزینه های مدرک انگلستان

هنگامی که برای یک مدرک کارشناسی در انگلستان اقدام می کنید ، می توانید بین یک مدرک معمولی و یک درجه ممتاز انتخاب کنید.

چه تفاوتی بین یک مدرک معمولی و یک درجه عالی وجود دارد؟

مدرک معمولی مدرک BA (لیسانس هنر) یا BSc (لیسانس علوم) معمولی است که در آن شما ترکیبی از موضوعات خود را ایجاد می کنید و در 3 سال 15 ساعت اعتبار را می گذرانید.

مدرک ممتاز یک مدرک 4 ساله است که در آن شما موضوعی را برای تخصص در کنار برخی از موضوعات اجباری انتخاب می کنید و 20 ساعت اعتبار را کامل می کنید.

دانشجویانی که برای یک لیسانس معمولی ثبت نام می کنند برای دریافت مدرک باید تمام رشته های انتخاب شده را بگذرانند. بنابراین ، عدم موفقیت در یک دوره به این معنی است که به شما مدرک نمی دهند.

از طرف دیگر ، یک مدرک ممتاز فقط مشخص نمی کند که آیا تمام دوره های خود را گذرانده اید یا نه ، بلکه سطح تخصص و سطح عملکرد خود را در طول دوره تحصیل برجسته می کند ، که به یک کارفرما کمک می کند ایده روشنی از توانایی دانشجو داشته باشد. بنابراین ، مدرک ممتاز ارزش و محبوبیت بیشتری در انگلیس نسبت به یک مدرک کارشناسی عادی دارد.

درجه بندی درجه

طبق سیستم درجه بندی دانشگاه در انگلستان ، مدرک ممتاز به چهار کلاس تقسیم می شود ، یعنی: درجه اول ، درجه دوم بالا ، درجه دوم پایین و درجه سه. هر کلاس معادل درصد و نمره ای به آن اختصاص دارد.

علامت طبقه بندی نمره معادل

درجه یک (اول) 70٪ + A

طبقه دوم بالاتر (2.1) 60-69٪ B

طبقه دوم پایین تر (2.2) 50 - 59 C

کلاس سوم (سوم) 40 - 49٪ D

 درجه یک

افتخارات کلاس اول ، یا "اولین" ، بالاترین سطح درجه بندی اعطا شده است. این امتیاز به دانش آموزانی تعلق می گیرد که نمره 70٪ یا بیشتر کسب کرده باشند. نمره معادل "A" است و این کلاس بالاترین سطح موفقیت را نشان می دهد. در حالی که تخصص در چندین موضوع به طور همزمان برای دانشجویان دشوارتر شده است ، آنها می توانند با گرفتن مدرک ممتاز مشترک در گرفتن درجه درجه یک در دو موضوع مختلف تلاش کنند. این درجه به عنوان "دو برابر" شناخته می شود و برخی از موسسات معتبر مانند دانشگاه های آکسفورد ، کمبریج و گلاسگلو آن را اعطا می کنند.

یک مدرک درجه یک فداکاری و علاقه شما را در موضوع تخصص به تصویر می کشد ، شانس شما را برای رسیدن به شغل رویایی یا پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیلات عالی بهبود می بخشد.

لیست دانشگاه های انگلستان را برای ورود به سال 2020 پیدا کنید

درجه بالاتر درجه دو

شما با کسب نمره 60-69٪ نمره درجه دو یا بالاتر را کسب می کنید. معادل درجه (B) است. در حالی که گرفتن این مدرک شما را در ردیف دارندگان مدرک درجه یک قرار می دهد ، شما همچنان از بقیه پیشی خواهید گرفت. دانشگاه ها و کارفرمایانی که مایل به دریافت محصول اصلی هستند این درجه را حداقل معیارهای صلاحیت خود می دانند. این درجه نشان می دهد که شما از درجه مناسبی از فرماندهی در موضوع خود برخوردار هستید.

درجه دو پایین تر

یک درجه درجه دو پایین تر ، که دزموند یا دو یا دو نامیده می شود ، برابر با درجه C است و اگر در 50 تا 59٪ نمره کسب کنید ، آن را می گیرید. این حداقل نمره ای است که باید برای واجد شرایط بودن در برنامه تحصیلات تکمیلی عادی یا فرصت شغلی کسب کنید.

درجه سه

درجه سه یا درجه سوم به این معنی است که شما به سختی موفق به گذراندن دوره با نمره 40 تا 49 or یا درجه D شده اید. بسیاری از فارغ التحصیلان به این درجه نمی رسند و کسانی که موفق می شوند از نظر تحصیلات عالی و فرصت های شغلی گزینه زیادی ندارند. پایین ترین قسمت ، احتمالاً درجه ای است که هرگز دوست ندارید به شما اعطا شود.

چه اتفاقی می افتد اگر دانشجو به هیچ یک از این درجه های افتخار نرسد؟

در برخی از دانشگاه های انگلستان اگر دانشجوی برجسته نتواند با اختلاف کمی مدرک درجه 3 را کسب کند ، فقط مدرک معمولی به آنها اعطا می شود. در این حالت ، مدرک عادی نشان می دهد که دانشجو مدرک خود را به پایان رسانده است ، اما بدون دستیابی به شرایط کسب افتخارات.

مقالات پیشنهادی

شرایط ویزای دانشجویی

شما می توانید تا سه ماه قبل از تاریخ سفر خود به انگلستان اقدام کنید. تاریخ درخواست شما تاریخی است که هزینه درخواست شما پرداخت می شود.

یک دوره پیدا کنید

با IDP دوره ای را پیدا کنید که مناسب شما باشد. آموزش IDP به شما در انتخاب بهترین دوره و دانشگاه پیشرو کمک می کند.

با سیستم آموزشی انگلستان آشنا شوید

. انگلیس دوره های متنوع و انعطاف پذیری را در موسسات دارای رتبه جهانی ارائه می دهد.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.