Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Uluslararası Öğrenciler için Londra Gezi Rehberi

Londra, yurtdışında eğitim almayı planlayan kariyer odaklı öğrenciler arasında gerçekten çok sevilen bir şehirdir. Birleşik Krallık’ın en büyük şehri hakkındaki her şeyi hızlı bir şekilde keşfetmek istiyorsanız ve kendinizi buradaki iddialı eğitim yolculuğunuza hazırlamak için bu şehirde seyahat etmeyi düşünüyorsanız, uluslararası öğrenciler için Londra kapsamlı rehberimiz ile Thames Nehri'nin evinde size yol gösterirken bize katılın.

Birleşik Krallık’ın en büyük şehrini Keşfedelim

Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olarak kabul edilen Londra, Thames Nehri'ne bakan Güneydoğu tarafında yer alan Birleşik Krallık'ın başkentidir. Antik çağlardan beri ekonomik, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin oldukça hareketli bir merkezidir.

Şehir, dünyanın en büyük finansal merkezleri arasında yer alır ve aynı zamanda dünyanın en güçlü, en yenilikçi ve en yatırım sever şehridir. Her yıl, şehir burada kurulan en iyi eğitim kurumlarından birine kabul edilmek isteyen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Londra'yı düşünürken, bu şehrin kültürel çeşitliliği ve göçmen dostu tutumu takdir edilmelidir. Dünyanın dört bir yanından insanlar bu şehrin nüfusunu oluşturur ve bu da şehirde samimi bir ortam yaratır.

Şehri keşfederken veya metroda seyahat ederken, çeşitli dilleri konuşan ve farklı ideolojileri takip eden insanlarla tanışmak sizi şaşırtacak. Öğrenciler şehrin anında kendilerini evlerinde hissettirdiğini ve arkadaş edinmenin kolay ve keyifli bir deneyim olduğunu onayladılar.

Modern ve antik mimarinin ve sembolik yerlerin olağanüstü karışımı, şehrin İngiliz özünü deneyimlemenize izin verirken, şehrin karakterine katkıda bulunan çeşitli etnik kökenler arasında yaşamak aynı zamanda ferahlatıcı ve rahatlatıcı olacaktır.

Şehrin filmlere ve romanlara konu olduğu doğrudur. Yine de öğrenci olarak araştırılması gereken çok şey vardır. İster tarih hayranı, ister seyahat tutkunu olun, Londra'da öğrenci olmak yol tutkunuzu tatmin edecek ve hem kişisel hem de profesyonel olarak büyümenizi sağlayacaktır.

En iyi üniversitelerde eğitim almak ve kusursuz kariyer beklentileri ve başarılı bir iş piyasası olan bir şehirde küresel olarak tanınan nitelikler kazanmak, Londra'da eğitim almanın bir başka çekici özelliğidir. Ve uzun bir eğitim gününden sonra dinlenmek için Londra sokaklarında yürüyüş yapmak gerçekten harika bir fikirdir.

Neler keşfedilecek ve nereye gidilecek?

Londra'da öğrenci olmak, yarı zamanlı bir turist olmanızı engellememelidir! Şehir turunu yapılacaklar listenize ekleyin. Her gün ve her tarafta heyecan verici aktivitelerin gerçekleştiği birçok yerin olduğu Londra'da nereye gideceğinizle ilgili size hızlı bir genel değerlendirme sunalım.

İlk keşfedilecek yer Zone 1 olarak da adlandırılan Londra'nın merkezidir. Adından da anlaşılacağı gibi, şehir merkezi ve ziyaret edilmesi gereken bazı ilginç yerlerin en iç kısmıdır. British Museum, National Gallery, Tate Galerisi ve Londra Üniversitesi gibi önemli sembolik yapıları ziyaret etmek için bir otobüs turuna çıkabilir veya yürüyerek dolaşmayı seçebilirsiniz. Ayrıca bu bölgede alışveriş ve eğlence merkezleri de bulacaksınız.

Müzik, drama veya canlı komedi dolu bir akşam planlıyorsanız, şehrin sayısız tiyatrosu sizi hiç hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Aslında, eğlenceli bir gece için West End’i (Leicester Meydanı ve Piccadilly Circus) öneriyoruz. Bu bölgede ayrıca çok sayıda üst düzey restoran vardır, ancak bütçeniz azaldıysa bunları es geçmek iyi bir fikir olabilir.

Bond Street ve Oxford Circus bir alışverişkoliğin rüyası olan yerlerdir. Ayrıca, bazı yüksek kaliteli ürünler satın almak istiyorsanız White City ve Stratford'daki Westfield Londra'da bulunan büyük alışveriş merkezlerine uğrayabilirsiniz. Bir hippi ruhuna sahipseniz, Camden, Shoreditch ve Brick Lane'e aşık olacaksınız. Bunlar, yaşamla dolup taşan rahat kafelerin bulunduğu mükemmel mekânlardır. Londra'nın bu bölgesi size samimi bir gezi için yerler sunacaktır.

Ayrıca, ünlüleri görebilmek isteyenler ya da bir imza alma umudu olanlar Knightsbridge ve Notting Hill'e gidebilirler. Buna ek olarak gösterişli bazı şeyler satın almak için bu bölgelerdeki dükkanlara da göz atabilirsiniz.

2'den 6'ya kadar bölgeler arasında seyahat ederken şehir çok daha yeşil ve ürünler daha ucuz olmaya başlayacak. Doğu Londra'da kentsel yaşamı seven insanlar yaşarken, bölge 2012 Olimpiyat Oyunları sırasında yenilendi ve gençler ve enerjik insanlar için yeni bir favori haline geldi.

Kuzey Londra, en zengin sakinlerin çoğunun yaşamayı tercih ettiği lüks bir alandır. Ancak, Londra'yı gerçekten özel kılan, iyi ve kötü kısımları tanımlayan şey net hatların olmamasıdır. Şehrin kimliği bir bütün olarak tanımlanır.

Londra Kulesi, Buckingham Sarayı, London Eye, St. Paul Katedrali, Westminster Manastırı, Londra Zindanı ve Madame Tussauds'u ziyaret etmeyi ve bazı instagramlanabilir resimler çekmeyi unutmayın.

Şehirde nasıl seyahat edilir?

Tube ya da Londra Metrosu öğrenciler için en çok tercih edilen ulaşım şeklidir. Toplu taşıma ağı şehir geneline yayılmış ve başkentin tüm farklı bölümlerini birbirine bağlamaktadır. Ayrıca otobüs ve yerüstü trenleri ile seyahat edebilirsiniz. Tüm bu çeşitli ulaşım şekilleri 7/24 işlevseldir ve size her zaman ve her yerde seyahat kolaylığı sağlar. Bununla birlikte, sabah 7 ile akşam 9 arasında veya akşam 5 ile akşam 7 arasında seyahat etmeyi planlıyorsanız, bu zamanlarda işe ya da eve dönecek tek kişi olmayacağınız için kalabalığa hazırlıklı olun.

Londra'daki en iyi eğitim kurumları

Londra'da öğrenci olmak, dünyanın en iyi eğitim kurumlarından birinin parçası olabileceğiniz anlamına gelir. Bu kolejlerin ve üniversitelerin çoğu uluslararası öğrencileri kabul ettiğinden dolayı, harikulade akademik fırsatlar elde edebilir, mükemmel bir kariyer oluşturabilir ve şehrin sunduğu çeşitli etkinliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Bazı kurumlar belirli çalışma alanları ile ünlüdür ve bu, başvurmak istediğiniz üniversitelerin listesini kısaltmanıza yardımcı olabilir.

Mühendislik veya tasarım programlarına başvurmayı planlıyorsanız, Brunel Üniversitesi mükemmel bir seçim olabilir. Ünlü mühendis Isambard Kingdom Brunel'in adını taşıyan bu üniversitenin ayrıca diğer alanlarda da büyük bir namı vardır. Ekonomi ve siyaset bilimi öğrencileri için Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu ideal kurumlardır.

Ayrıca, sağlık ve tıp alanında kariyer yapmayı planlıyorsanız, Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu'na başvurmalısınız. Finans ve ticaretle ilgili alanlara yönelen öğrenciler için, City Üniversitesi birçok harika program sunmaktadır.

Birleşik Krallık

Eğitiminizi, dünyanın en güzel şehirlerinden bazılarına ev sahipliği yapan ve Avrupa’nın kültürel merkezlerinden biri olan Birleşik Krallık’ta sürdürmeniz için çok sayıda neden bulunmaktadır.

London

Londra – dünyadaki en geniş ve hareketli şehirlerden biridir. Bu biraz yorucu olabilir ama çoğu zaman oldukça heyecan vericidir.

Newcastle

Newcastle’da evinizdeymişsiniz gibi hissetmek uzun sürmeyecektir- yerli halk sizi kollarını açarak kucaklayacaktır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?