Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

En iyi 8 ders çalışma tüyosu

Akademik ve günlük yaşamınızı dengelemek için basit ipuçları

Uluslararası bir öğrenci olarak, akademik ve sosyal yaşamınız arasında nasıl bir denge kuracağınızı anlamak önemlidir. Herkesin ders çalışmak için kendi yaklaşımı vardır ve hangisinin size ait olduğunu bilmek de o kadar önemlidir. Burada, son dakika stresinden tasarruf etmenize yardımcı olacak sekiz harika ipucumuz var:

1. Önceden planlayın

Sınavlarınız için çalışmaya ne kadar erken başlamanız gerektiğini bilmek için çalışma programlarınızın geniş bir zaman çizelgesini yaptığınızdan emin olun. Daha sonra daha güçlü bir pozisyonda olmak için erken çalışmaya başlamak en iyisidir. Her gün veya her hafta ders çalışın. Unutmayın, yeni ülkenin eğitim sistemi biraz farklı olacağından, buna uyum sağlamak için zaman ayırabilirsiniz.

 2. Düzenli olmak anahtardır

Tüm çalışma materyallerinizi hazır bulundurun. Destek kitaplarından herhangi birini kaçırırsanız, bir kütüphaneye katılın veya kopyasını çıkarmak için bir arkadaşınızdan ödünç alın. Sınavlar yakınken notlar ve materyal için koşmaktan kaçının.

3. Çalışma ortamı

Sizin için ne tür bir ortamın işe yaradığını bilmek çok önemlidir. Nerede çalışmayı en kolay buluyorsunuz - kütüphane, yatak odası veya hareketli bir kafe? Benzer şekilde, ne zamanen üretken hissediyorsunuz - sabah, öğleden sonra veya gece? Zamanınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için etkili bir çalışma ortamı oluşturun. Uyuşukluk ve zihinsel yorgunluktan kaçınmak için ders çalışırken mola vermeyi unutmayın.

4. Bir zaman tablosu oluşturun

Dikkatli bir şekilde planlanmış bir çalışma planı her zaman işe yarar. Programınız günlük / haftalık olarak ne kadar çalışmayı planladığınızı belirtmelidir. Diğer tüm günlük aktiviteleri akılda tutarak mümkün olduğunca gerçekçi tutmaya çalışın. Planınızı büyük bir grafik kağıdına yapabilir ve görsel bir hatırlatma olarak duvara yapıştırabilirsiniz.

5. Şüpheleriniz varsa sorun

Profesörlerden ve arkadaşlarınızdan şüphelerinizi sormaktan çekinmeyin. Ayrıca, diğer öğrenciler veya diğer uluslararası öğrencilerle bir çalışma grubu da oluşturabilirsiniz. Bu sosyal etkinlik aynı zamanda bir destek grubu olarak hareket edecek ve kampüsünüzle daha fazla bağlantı kuracaktır.

6. Uygulama kağıtları

Sınav yanıtlarınızı önceden düşünmek için önceki yılların soru kağıtlarından yararlanın. Bu aynı zamanda sınav modelini ve cevaplarınızı nasıl yapılandıracağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

7. Stres yönetimi

Çalışırken stres altında olmak normaldir ancak puanınızı etkilemesine izin vermeyin. Stresinizi sık sık aralar vererek, iyi beslenerek ve dinlenme zamanlarıyla yönetin. Egzersiz yapmanın, formda kalmanın yanı sıra stres seviyelerini azalttığı da bilinmektedir.

8. Avantaj için üniversite kaynaklarını kullanın

Üniversitenizde veya yüksek okulunuzda birçok çalışma kaynağı mevcut olacak, bundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Birçok kampüs, karşılaşabileceğiniz akademik veya kişisel sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olmak için danışmanlar ve danışmanlar gibi uluslararası öğrenci destek hizmetleri de sunmaktadır.

Aşırı çalışmanın sadece sizi strese sokacağını anlamanız çok önemlidir. Puanlarınızı ve gönül rahatlığınızı korumak için akıllı ve zamanında ilerleyin. Çalış, ama aşırıya kaçma

Önerilen Makaleler
internship.jpg

Staj olanağı bulmanız için basit ipuçları

Zorlu Avustralya iş piyasasına girmek pek çok yabancı öğrenci için çetin bir mücadele olabilir. Ücretli veya ücretsiz stajlar, size çalışmak istediğiniz sektöre ilgili gerçek hayat tecrübesi kazandırmak açısından çok önemlidir.

job-seekinsg.jpg

İş arama tüyoları

Her yıl, çok sayıda yeni mezun sürekli büyümekte olan küresel işgücüne dâhil oluyor. Bu sebeple, bazı öğrencilerin mezuniyetten sonra iş bulma şansları konusunda kaygılanmaları hiç şaşırtıcı değil.

online-career.jpg

İnternet ortamında kariyer profiliniz

Yabancı öğrenci olarak, insanlarla iletişimde kalmak için muhakkak birden fazla sosyal medya profiliniz vardır. Peki bunları profesyonel amaçlarla kullanıyor musunuz?

global-career.jpg

Global kariyere giden yollar

Öğrencilerini iş dünyasına hazırlamak her üniversitenin görevidir. Yine de mezuniyetiniz yakınsa ve küresel işgücüne katılıp katılamayacağınız konusunda endişeleriniz varsa, rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olabilecek önerilerimize bir göz atın!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?