text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu: Dünyanın en büyük eğitim etkinliği

Dünyanın en iyi üniversiteleri ayağına geliyor!

Yurt dışında eğitim planlamak, özellikle de “Benim için en iyi üniversite hangisidir?”, “Kariyer hedeflerime hangi bölümler veya programlar en uygun olabilir?”, “Yurt dışında eğitimin maliyeti nedir?” gibi cevaplara ihtiyaç duyan birçok sorunuz varsa, göz korkutucu bir süreç olabilir?

Eğer aklınızda bu soruların bazıları - ya da belki daha fazlası - varsa, o zaman gerçekten IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu’nu ziyaret etmelisiniz!

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu nedir?

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu, dünyanın en seçkin yüksek öğrenim etkinliklerinden biridir. IDP Education, 18 yılı aşkın bir süredir Roadshow düzenlemekte ve Avustralya, İngiltere, ABD, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda gibi yurt dışındaki en iyi eğitim merkezlerinden 100'den fazla üniversite ve koleji öğrencilerle buluşturmaktadır. Yurt dışında eğitim hayallerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için bir buluşma noktası haline gelmiştir.

IDP Roadshow’da neler var?

Roadshow, çok sayıda üniversite ve kolej yetkililerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu yetkililer programları, bölümleri, dereceleri ve kabul koşulları hakkında size derinlemesine bilgi vermeye hazırdır. Ayrıca, üniversitelerinde eğitim, başvuru, öğrenim ücretleri, burslar vb. ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlarlar. Gerekli belgelere sahipseniz ve kabul kriterlerini karşılarsanız başvurularınızı da hemen yapabilirsiniz.

Roadshowa kimler katılabilir?

Yurt dışı eğitimle ilgilenen herkes! 

 • İlgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uyan en iyi programı seçmek için yardıma ihtiyacı olan öğrenciler
 • Yurt dışındaki en iyi üniversitelerde lisansüstü eğitim alarak kariyerlerini bir üst düzeye taşımak isteyen çalışanlar
 • Uluslararası eğitim yoluyla çocuklarının geleceğine yatırım yapmak isteyen ve onlar için en iyi kararları vermek isteyen ebeveynler.

Bir sonraki Roadshow ne zaman?

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu yılda iki kez yapılmaktadır. Genellikle Şubat/Mart döneminde ve Eylül/Ekim döneminde gerçekleştirilmektedir. 

Roadshow’da seni neler bekliyor?

Roadshow’da görülecek ve yapılacak çok şey var! Ancak Roadshow'da yapacağınız en iyi şeylere bir göz atın: 

 • Kayıt masasından check-in yapın. 
 • Size en uygun seçenekleri sunmaları ve doğru üniversitelere yönlendirmleri için IDP Danışmanları ile tanışın. İhtiyaçlarınıza uyan üniversitelere rehberlik edeceklerdir. Roadshow'dan sonra da, başvuru ve yurtdışı eğitiminizin bir sonraki adımları için size ücretsiz destek vermeye devam edeceklerdir. 
 • Üniversitelerin temsilcileriyle görüşün. Seçeneklerinizi tartışabilir ve kurumla ilgili tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz. 
 • Ücretsiz seminerlere katılın: Roadshow genellikle yurt dışında eğitim hakkında ücretsiz seminerlerin yanı sıra yolculuğunuz için neyin gerekli olduğunu anlamanıza yardımcı olacak IELTS oturumlarına ev sahipliği yapar.

Bakın önceki Roadshowumuzda neler olmuş!

Önerilen Makaleler

Neden IDP?

Uluslararası eğitimde öncü küresel ölçekte bir kurum olarak, çok değerli bir tecrübe birikimine sahibiz.

Uluslararası öğrenciler için yaşam ipuçları

Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin