Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshow’u: Dünyanın en büyük eğitim fuarı

Dünyanın en iyi üniversiteleri ayağına geliyor!

Yurt dışında eğitim süreciyle ilgili kafanızı kurcalayan birçok soru olabilir. Hangi üniversitenin sizin için daha iyi olduğu, hangi bölümü tercih etmenin kariyer hedefleriniz avantajlı olabileceği ve daha birçok soru işaretini gidermek için yardıma ihtiyacınız olabilir. Mesela "eğitimin maliyeti nedir?” gibi cevaplara ihtiyaç duyan birçok sorunuz varsa, göz korkutucu bir süreç olabilir?

Sorularınıza yanıt almak ve yurt dışında eğitiminize bir an önce başlamak istiyorsanız, IDP Yurt Dışı Eğitim Online Roadshow’una katılın!

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshow’u Nedir?

IDP Education, dünyanın en iyi eğitim ülkelerinden olan Avustralya, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İrlanda ülkelerinde çalıştığı eğitim kurumlarıyla yurt dışında eğitim almak isteyenlere ücretsiz bir şekilde destek oluyor.

IDP, 30 farklı ülkede yer alan birçok ofisinde 18 yıldır gerçekleştirdiği IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshow’u ile öğrencileri ve eğitim kurumlarını bir araya getiriyor. Böylece yurt dışında eğitim alma hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ilk sağlam adımları atmış oluyor.

IDP Roadshow etkinliği neleri içeriyor?

Roadshow, çok sayıda üniversite ve kolej yetkililerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu yetkililer programları, bölümleri, dereceleri ve kabul koşulları hakkında size derinlemesine bilgi vermeye hazırdır. Ayrıca, üniversitelerinde eğitim, başvuru, öğrenim ücretleri, burslar vb. ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlarlar. Gerekli belgelere sahipseniz ve kabul kriterlerini karşılarsanız başvurularınızı da hemen yapabilirsiniz.

IDP Roadshow etkinliği neleri içeriyor?

IDP Roadshow etkinliğiyle, yurt dışından katılan birçok üniversite ve koleje ev sahipliği yapıyor. Üniversite ve kolejlerden katılan yetkililer, yurt dışında eğitim almayı planlayan katılımcılara üniversiteleri konusunda çeşitli bilgiler sağlıyor. Üniversite kampüsleri, fakülteler, bölümler, eğitim dereceleri, eğitim ücretleri, burslar ve daha birçok konuda yetkililerden bire bir bilgi alabiliyorsunuz. Üniversiteyle ilgili bütün sorularınıza yanıt alabileceğiniz bu etkinlikte gerekli belgeleri sağlamanız halinde hemen başvuru da yapabiliyorsunuz! 

Bunun yanı sıra, bazı ülkelerin konsolosluk yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen seminerlerde ülkelerdeki yurt dışı eğitim ve Covid-19 için güncellemelerini öğrenebilirsiniz.

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshow’una kimler katılabilir?

Yurt dışında eğitim almayı planlayan herkes! 

  • Eğitim ve kariyer hedeflerine en uygun bölümleri bulmak için yardıma ihtiyacı olan öğrenciler
  • Kariyerlerini bir üst seviyeye taşımak için yurt dışındaki en iyi üniversitelerde yüksek öğrenim almak isteyen çalışanlar
  • Çocuklarının uluslararası eğitimle geleceklerine yatırım yapmak isteyen ve onlar için en doğru kararı almak için araştırmalar yapan ebeveynler.

Bir sonraki IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshow’u Ne Zaman Olacak?

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshow’u her sene iki kere yapılmaktadır. Genellikle Şubat/Mart ve Eylül/Ekim olarak gerçekleşmektedir.

Roadshow’da sizi neler bekliyor?

Roadshow’da görülecek ve yapılacak çok şey var! En iyilerine birlikte göz atalım: 

  • Size en uygun seçenekleri sunmak ve sizi doğru üniversitelere yönlendirmek için IDP’nin uzman danışmanlarıyla görüşün. Sizi uygun üniversitelere yönlendireceklerdir. Roadshow’dan sonra, yurt dışındaki üniversitelere başvuru işlemleriniz ve diğer bütün adımlar için size ücretsiz bir şekilde destek olmaya devam edecekler. 
  • Üniversitelerin temsilcileriyle görüşün. Seçeneklerinizi konuşabilir ve sorularınızı direkt sorabilirsiniz.

Önceki Roadshow’larımızın nasıl geçtiğini keşfedin!

upcoming Roadshow will be virtual image-TR.png

Önerilen Makaleler

Neden IDP?

Uluslararası eğitimde öncü küresel ölçekte bir kurum olarak, çok değerli bir tecrübe birikimine sahibiz.

Uluslararası öğrenciler için yaşam ipuçları

Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin