Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Avustralya'da Doktora

(PhD) olarak kısaltılmış bir Doktora Derecesi, araştırmaya dayalı bir programdır. Bu derece, yeni bir bilgiye veya mevcut teorilerin veya yaklaşımların yeniden yorumlanmasını sağlayan bir konuda uzmanlaşmayı ve araştırma yapmayı içerir. Bu programın amacı, alanınız ve ilgili metodolojileri hakkında kapsamlı bir anlayış geliştirmenin yanı sıra mevcut normları eleştirel olarak değerlendirebilmenizi ve bunları kısa ve net bir şekilde sunabilmenizi sağlamaktır.

Bir doktora derecesi için ayrıntılı gereklilikler dünya çapında ve enstitüden enstitüye kadar değişse de, öğrencilerin genellikle bir doktora programı için dikkate alınacak doktora programı için yüksek akademik konumu olan yüksek lisans derecesi veya onur derecesi almaları gerekir.

Doktora derecesi için neden Avustralya seçilmeli?

Avustralya, çok kültürlü bir yaşam deneyimi ve dünyadaki en yüksek yaşam standartları sağlamanın yanı sıra, doktora derecesi alan öğrenciler için en iyi araştırma deneyimlerinden birini sağlar. Dünyaca tanınan üniversite itibarı ve oldukça gelişmiş laboratuvarlarıyla Avustralya, en yüksek doktora tamamlama oranlarından birine ve uluslararası öğrenciler için bir dizi burs seçeneğine sahiptir.

Doğru üniversiteyi seçmek

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversitenin olmasına rağmen, doğru olana karar vermek genellikle kendi başına bir görev olabilir. Sonuçta,birçok şey de seçime bağlıdır. Birçok öğrenci doktora üniversitelerini o üniversitenin akademik itibarına, hatta bazen bireysel bir akademisyene göre seçer. Sıralama, altyapı, tesisler ve araştırma alanı dahil olmak üzere üniversitenin doğru detaylarını gözden geçirmek gerekir. Bu nedenle, Avustralya'da doktora için hangi üniversitelere başvurulacağı kararı, seçilen uzmanlığa ve öğrencilerin üniversiteden ne gibi istekleri olacağına bağlı olmalıdır.

Avustralya Üniversiteleri Kabul Şartları

Bir Avustralya üniversitesinde doktora programına başvurmak için, bir öğrencinin 2 yıllık bir yüksek lisans programı ile birlikte minimum 3-4 yıllık mezuniyet derecesini tamamlamış olması gerekir. Öğrencinin ayrıca yüksek derecede İngilizce Dil yeterlilik puanına sahip olması gerekir. Programa başvurmak için, öğrencinin referans mektuplarını, araştırma teklifini, özetini vb. sunması gerekir. Kabul edilirse üniversiteden bir teklif onay mektubu alır.

Başlamak için hazır mısınız? Avustralya'da eğitim seçeneklerini görüşmek üzere ücretsiz randevu alın

Önerilen Makaleler

Eğitim sistemi Avustralyada

Avustralya eğitim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenin!

Avustralya öğrenci vizesi gereksinimleri

Yabancı öğrencilerin yurt dışında öğrenim gördüğü ilk üç uluslararası ülkeden biri olan (ABD ve İngiltere’nin yanı sıra) Avustralya, öğrenci hayatının tadını en iyi şekilde çıkarmanıza olanak sağlar.

Tıpta Doktora

IDP ile Tıpta doktora hakkında her şeyi öğrenin!

Mühendislikte Doktora

IDP ile Mühendislik Doktorası hakkında her şeyi keşfedin!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?