text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Eğitim için neden Amerika?

Birleşik Devletler’de dünyanın herhangi bir ülkesinden çok daha fazla uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Şu an itibariyle bir milyon kişiden fazla. Neden mi? Gelin birlikte bakalım.

Dünya sıralamasında yer alan üniversiteler

Birleşik Devletler’in köklü ve çok kaliteli bir yüksek öğrenim  sistemi vardır. Ülke, 2017-2018 Times Higher Education World University Rankings listesindeki ilk on üniversiteden 7’sine sahip olmaktan gurur duyar. Aslında ilk 200 üniversiteden 62 tanesi Birleşik Devletler’de bulunmaktadır.

Kaliteli eğitim ve benzersiz müfredat

Birleşik Devletler eğitim sistemi dünyaca ünlüdür.

Birleşik Devletler üniversitelerinde okuyan öğrencilerin mezuniyetlerinden sonra çok başarılı olmalarının nedenlerinden biri de temel bilimlerde eğitim almış olmalarıdır. Bu da sadece bir tek belirli branşa değil matematik, fen bilimleri, felsefe, tarih ve edebiyat gibi farklı alanlara da odaklanmaları anlamına gelir.

Temel bilimlerin yararı sizi, hazır kariyer planınızın gerektirdiğinden çok daha fazlasına hazırlamasıdır. Daha akıllı, daha düşünceli, daha başarılı bir kişi olmanıza, branşınızdaki bir işte başarı kazanmanıza veya farklı bir alana yönelmenize yardımcı olur.

Bir yönetici olabilir, kendi işinizi kurabilir ya da size ilham veren herhangi bir şeyi başarabilirsiniz. Bu sistem size mezuniyetinizden sonra sınırsız olanaklar sağlar.

Çeşitlilik

Dünyanın dört bir yanından gelmiş öğrencilerle dolu bir sınıfta kültürlerarası anlayış ve iletişim ağını güçlendiren uyarıcı ve zengin bir öğrenim ortamını deneyimleyebilirsiniz.

Birleşik Devletler tümüyle farklı kültürlerin karışımıdır ve bu karışım nedeniyle yaşamak ve okumak için ilginç bir yerdir. Pek çok kasaba ve şehirde, uluslararası sporlar, dünyaca ünlü müzik festivalleri ya da muhteşem sanat galerileri ve müzeler gibi farklı mutfaklar ve eğlenceler bulabilirsiniz.

Esneklik

Ülkenin devasa büyüklüğü ve çok sayıdaki kurumu sayesinde, her öğrenci için mükemmel bir seçenek bulunabilir. Bir şehri andıran çok büyük, kalabalık kampüsler veya yakın arkadaş gruplarını andıran küçük, tenha kampüsler. Tropik adalar, çorak çöller, karlı ovalar;  Grand Canyon, Las Vegas, Manhattan. Birleşik Devletler’de herkes ve her öğrenciye uygun birşeyler gerçekten bulunur.

İngilizcenizi geliştirin

İngilizce, Birleşik Devletler’de konuşulan başlıca dildir ve tüm dersler İngilizcedir.  Bu sayede İngilizcenizi geliştirebilir ve işverenler için daha çekici hale gelebilirsiniz. Çoğu kampüste özellikle uluslararası öğrenciler için ingilizce dil kursları, pratik yapabileceğiniz çalışma grupları ve mentörlük programları düzenlenir.

Dostça bir atmosfer

Amerikan üniversiteleri sıcakkanlı bir ulus olmanın getirdiği avantajla uluslararası öğrencileri kollarını açarak karşılar. Kampüsler, öğrenciler için ileri araştırma laboratuarları, donanımlı sınıfları ve teknoloji harikası tesisleriyle son derece gelişmiştir. Kampüste yaşam pek çok spor çeşidi ve boş zaman etkinliği sunar ve bu da Birleşik Devletler’de yaşamayı kolay ve eğlenceli hale getirir. Ülke bugüne kadar milyonlarca uluslararası öğrenciyi ağırladığı için onların neye ihtiyacı olduğunu bilir ve mevcut destek ağlarıyla kendinizi evinizde hissetmenizi sağlar.

Inovasyon ve araştırma

Birleşik Devletler, bilimsel ve yaratıcı inovasyonda lider konumundadır. Özellikle ülkedeki büyük araştırma kuruluşları öğrencilere öğretmenleri ile yanyana çalışma ve sınıfta öğrendiklerini laboratuarda ya da workshop’larda uygulama olanağı sunar. Birleşik Devletler üniversiteleri, öğretim üyelerinin yürüttükleri saha çalışmalarını gururla destekler ve öğrenciler için araştırma olanakları hakkında bilgiye de kolaylıkla ulaşılabilir.

Sonraki Adımlar
What's it like to study in USA?
 
 

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin