Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Eğitim için neden Amerika?

Uluslararası öğrencilerin neden Amerika’da eğitim almayı sevdiklerini öğrenin!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) dünyada en çok uluslararası öğrenciyi misafir eden ülkedir. Kaliteli eğitim, eşsiz müfredatı, çok kültürlü çevresi ve bol fırsatları, birçok uluslararası öğrenci tarafından seviliyor olmasının nedeninin sadece birkaçıdır. 

İşte Amerika’da eğitim almanın hayatınızdaki en iyi tercihi olacak olmasının en önemli 5 sebebi:

1 – Akademik mükemmelliyetçilik

Amerika, çoğu en iyi dünya üniversiteleri sıralamasında sürekli yer alan en iyi üniversitelerden bazılarına sahiptir. Amerikan kurumları yüksek akademik standartlara sahiptir ve bu kaliteyi korumak için titiz uygulamaları takip edip, öğrencilerine mükemmel bir eğitim sunabilmeleri için iyi desteklendikleri bilinmektedir. 2022 QS Dünya Sıralamasına göre ilk 100 üniversiteden 22 üniversite Amerikada’dır. Benzer olarak, Times Higher Education Sıralaması’na göre en iyi ilk 10 üniversiteden 8si Amerikan üniversitesidir.

2 – Esnek eğitim sistemi

Amerikan üniversite ve kolejleri aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız ders ve program sunmaktadır. Sadece tek bir ders içeriğinden değil aynı zamanda bölüm içeriğinden de seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Lisans seviyesinde, ikinci yılın sonuna kadar anadalınızı ilan etmeden farklı dersler alma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu, ilgili olduğunuz konuyu keşfetmenize ve acele etmeden karar verebilmenize yardımcı olur. Benzer şekilde yüksek lisans eğitiminiz için tercihinizi özgürce seçebilir ve teziniz için vurgulamak istediğiniz fikirlere odaklanabilirsiniz. 

3 – Uluslararası öğrenciler için mükemmel destek sistemi

Amerikan üniversiteleri uluslararası öğrenci olmanın zorluklarını anlar ve bu yüzden yardım için düzenli oryantasyon programları, workshoplar ve eğitimler düzenler. Hatta, uluslararsı öğrenci ofisi yeni yaşam şekline alışmalarına yardımcı olur -ister akademik, ister kültürel, sosyal bir amaç olsun, ofisteki personeller günün her saati sizlere yardımcı olacaktır. 

4 – Kültürel çeşitlilik

Amerika, farklı kültürlerin, etnik kökenlerin ve ırkların erime potasıdır. Bu farklı çevre bütün topluluklar tarafından kabul edilmenizi ve ayrımcılığa yer olmamasına yardımcı olur. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrencilerle eğitim alacaksınız, böylece zengin ve teşvik edici bir eğitim deneyimi yaşıyor olacaksınız. Çeşitliliğin ortasında büyümek sizlere uluslararası alanda sizlerin tercih edilmesini sağlayacak güçlü bir kişilik ve beceriler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu günlerde çalışanlar çok kültürlü geçmişe sahip öğrencileri tercih etmektedir ki bu da Amerika’nın harika bir özelliğidir. Benzersiz bir uluslararası ortama maruz bırakan ülkede çeşitli mutfakları, gelenekleri, festivalleri ve sanatı keşfedeceksiniz. 

5 – Canlı ve enerjik kampüs hayatı

Amerika’nın kampüs hayatının benzersiz olduğu bilinen bir gerçektir. Öğrenim gördüğünüz üniversiteye bakılmaksızın, kendinizi yeni kültürel deneyimlerin ve Amerikan yaşam tarzının içinde bulacaksınız. Bunu kucaklayın ve kendinizi yeni fikirlere ve yeni insanlara açın. 

Amerika hakkında ilginç gerçekler

1Amerikan bayrağı 17 yaşındaki bir çocuk olan Robert G Heft tarafından dizayn edilmiştir.
2Amerikanın günde 100 dönüm pizza servis ettiğini biliyor muydunuz?
3Harvard Kütüphanesi dünyanın en büyük akademik kütüphanesidir.
4Amerika dünyada maksimum girişimciye sahiptir.
5Amerika’da 182 yerin isminde ‘Chirstmast’ bulunur.
6Kaliforniya’nın resmi eyalet bayrağı boz ayıdır ancak 1922’den beri boz ayı bulunmamaktadır.
7Birisi GPS’inizin kontrolüne sahip -kim? Amerika Birleşik Devletleri
8Geleneksel Çin yemeklerini mi denemek istiyorsunuz? Manhattan’daki Chinatown’ı ziyaret edin -batı yarımküredeki en fazla Çinli vatandaş orada yaşar.
9Amerika dünyada en çok obez insanları bulacağınız yerdir.
10

Philadelphia Amerika’nın orjinal başkentiydi.

Recommended Articles

Sigorta

Birleşik Devletler’e gittiğinizde bir sigorta yaptırmanızda yarar vardır.

Amerika eğitim sistemi

Okul araştırmaya başladığınızda Amerikan eğitim sistemini tanımanız önemlidir. Bu, seçeneklerinizi daraltmanızı ve eğitim planınızı geliştirir.

Amerika öğrenci vizesi koşulları

Size gereken vize Birleşik Devletler’de almak istediğiniz eğitime bağlıdır.

NY-banner-min.jpg

New York'da eğitim?

New York hareketli ve yoğun bir şehir olarak tanınır -tabi iyi bir nedenden ötürü.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?