Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

SAIT Polytechnic

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Southern Alberta Institute of Technology (SAIT) Kanada'da önde gelen bir politeknik kurumudur ve Alberta eyaletindeki üçüncü büyük lise sonrası eğitim sağlayıcısıdır. SAIT, öğrencilere dönüşmekte olan bir istihdam piyasasında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerileri kazandıran pratik, endüstriye dönük olağanüstü bir eğitim ve uygulamalı öğrenme sağlamasıyla tanınmaktadır.

SAIT, her yıl 100'den fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan küresel bir kurumdur. SAIT'in odak noktası, Calgary, Kanada'da bulunan ve dünya standartlarında tesisler, olanaklar ve destekleyici bir fakülte ile donatılmış çarpıcı bir kampüste en yüksek kalitede eğitim sağlamaktır.

Calgary, Kanada'nın dördüncü büyük şehridir ve ülkenin ekonomik merkezlerinden biri olmanın yanı sıra çok kültürlülüğü ve cana yakınlığı ile bilinmektedir. Kanada'da yaşamak ve ziyaret etmek için en güvenli yerlerden biri olarak kabul edilen heyecan verici, modern bir kenttir. Kanada'nın en ucuz şehirlerinden biri olup, öğrenciler, aylık olarak market alışverişi için ortalama 400 CAD, şehir merkezinde tek yatak odalı bir daire için 1.200 CAD'nin altında ve ulaşım için ortalama 106 CAD ödeyecektir.

Banff ve Kanada Rocky Dağları'nın yakınında muhteşem bir doğal güzelliğin içinde yer alan şehir, yürüyüşten bisiklete ve kayaktan balıkçılığa kadar çeşitli açık hava aktiviteleri için benzersiz olanaklar sunmaktadır. Calgary, yakın zamanda Ekonomist İstihbarat Birimi tarafından dünyanın 5 en yaşanabilir şehri seçilmiştir.

SAIT, iş, teknoloji ve inovasyon dünyası ile uyumludur. Kendine güvenen, kalifiye, işverenler tarafından tercih edilen mezunlar yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır ve başarısı, yüzde 90 mezun istihdam oranı ve mezunları tarafından yüzde 95 tavsiye edilme oranı ile yansıtılmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalar

SAIT birçok önemli alanda öne çıkmaktadır. Şu anda SAIT, Kanada'da hem QS Rankings sıralamasında hem de CEO World Magazine'de yer alan tek lise sonrası kurumdur. Etkileyici bir şekilde, Turizm ve Otelcilik Okulu CEO World Magazine'e göre 21. sırada, QS sıralamasında ise 29. sırada yer almaktadır.

Gelişmeler

Kurum tarihindeki en büyük bağış, Aralık 2019'da Calgary'li hayırsever David Bissett tarafından 30 milyon CAD tutarında yapılmıştır. Kendisinin olağanüstü katkısı, SAIT'te öğrenciler için dijital eğitimde en son teknolojiyi sağlayacak yeni bir okul kurulmasına yardımcı olacaktır. Yeni okul, SAIT'in gelecekte dijital dönüşüm ve eğitimde bir lider olarak konumlandırılması için bir strateji belirleyecektir.

SAIT, yakın zamanda öğrenciler için restoratif bir dinlenme alanı olan yeni ‘Zen Den' tesisinin inşaatını tamamlamıştır. Bu alanı yaratmak için kullanılan yenilikçi tasarım ve modern araçlar, öğrencilerin stres atmasını sağlayacak benzersiz şekilde sakin bir ortam sağlamıştır. Tesis, Alberta Hükümeti'nin sunduğu Lise Sonrası Öğrenci Ruh Sağlığı Bursu tarafından sağlanan cömert fonlar aracılığıyla kurulmuştur.

SAIT, Randy O'Dell Centre for Electrical Trades'i kurmak için kurumla işbirliği içinde çalışan O'Dell Estate'den cömert bir miras bağışı almıştır. Modern tesis, çeşitli programlarda öğrenim görmekte olan binlerce çırak ve öğrenciye sunulan eğitime büyük faydalar sağlayarak, iş dünyasına girdikten sonra sektörlerinde öne çıkmalarına ve yenilikçi değişimleri yönlendirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu merkez, çalıştığı endüstriye destek vermek isteyen tanınmış bir işletme sahibi ve elektrikçi Randy O'Dell'in anısına cömert bir katkıda bulunan O'Dell Estate tarafından sağlanan 2 milyon CAD tutarında bağışla finanse edilmiştir. Merkez, SAIT öğrencileri için yeni öğretim programı fırsatları sunan, üniversitenin altyapısını ve ekipmanlarını destekleyen ve yeni bir öğrenci bursu kategorisini finanse eden bir sosyal yardım kuruluşudur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

SAIT, Kanada'da ve dünya çapında, araştırma ve istihdam fırsatları dünyasının kilidini açan bir kalifikasyon kazanmak için mükemmel bir yer olarak tanınmaktadır. SAIT'in uygulamalı araştırmalar, kurumsal eğitimler, iş dünyası ve endüstri ile bağlantılar gibi olanaklar içeren programları, öğrencilere seçtikleri kariyerlerde başarılı olmaları için gereken güven ve becerileri sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

SAIT, mükemmel laboratuvarları ve diğer uzmanlık tesisleri, zorlu sınıf ortamları veya staj ve endüstri fırsatları sunarak öğrencilerini beceri odaklı bir eğitim ile donatmaktadır. Bu eğitim, endüstri deneyimi ve geniş ağ oluşturma fırsatları ile birleştiğinde, SAIT mezunlarının modern iş piyasasında paha biçilmez bir avantaja sahip olduğu anlamına gelmektedir.

SAIT, sunduğu programların işyerinde gerekli becerileri öğretmesini sağlamak için işverenlerle birlikte çalışma konusunda liderdir. SAIT, derece ve diploma programlarının öğrencilere en iyi becerileri sunmasını sağlamak için işverenlerle yaptığı heyecan verici ve akıllı işbirlikleri ile gurur duyar.

Lise sonrası kurum, çok kapsamlı sektörlerdeki çeşitli endüstriler ve yenilikçilerle yakından bağlantılıdır ve uygulamalı öğrenme ve gerçek dünya deneyimi sağlamak için doğrudan onlarla birlikte çalışmaktadır. Buna ek olarak, SAIT'in eğitmenleri öğrettikleri endüstri alanlarında deneyim sahibidir. SAIT akademik kadrosu, eğitim ve araştırma konularının yanı sıra öğrenci programlarına gerçek yaşam deneyimini de katmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

SAIT, yüzlerce kariyer odaklı programa ve sürekli eğitim için binden fazla derse ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak, SAIT her yıl 200'den fazla şirketle işbirliği yaparak kurumsal eğitim vermektedir.

SAIT'te öğrenim gören öğrenciler 9 fakülte genelinde öğrenimlerini tamamlayabilir. Bunlar: Konaklama ve Turizm İşletme İnşaat Üretim ve Otomasyon Ulaşım Enerji Sağlık ve Kamu Güvenliği Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve İleri Dijital Teknolojiler.

Uluslararası aday öğrenciler, lisans ve uygulamalı derecelerin yanı sıra diploma veya sertifika programları gibi çeşitli programlarda öğrenim görebilirler.

SAIT'in sertifika programları, gerçek zamanlı olarak geliştirilmekte olup ilgili endüstrinin ihtiyaçlarına uygun eğitim ve öğretimi belirlemeye ve sağlamaya odaklanmıştır. Bu programlar, diploma programından daha kısa olup hızla değişen sektörlere uygun bir hızda temel beceri ve yetenekler sağlamaktadır.

SAIT ayrıca pratik eğitimi sınıf eğitimi ve teorik eğitim ile harmanlayan uygulamalı dereceler de sunmaktadır. Bunlar genellikle iki yıl sürmekte olup bu eğitim programında öğrenim görmek için tanınmış bir lise sonrası öğretim kurumundan diploma almış olmak gerekmektedir.

Bu eğitim programları, geleneksel üniversite derecelerine kıyasla benzersiz olup tipik bir üniversite diplomasının ötesinde faydalar sağlamaktadır. SAIT programları uygulamalı öğrenmenin, teknolojik gelişmelerin ve doğrudan endüstri işbirliğinin büyük faydalarını vurgulamaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

SAIT'in tüm eğitim programlarının, aday öğrencilerin kuruma kabul edilebilmek için yerine getirmeleri gereken özel kabul koşulları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, adayların İngilizce dilinde yeterliliklerini göstermeleri gerekecektir.

SAIT'teki bazı programlar, ilgili programın giriş koşullarında belirtilenden daha yüksek notlar elde eden aday öğrencilere erken kabul olanağı sağlayabilmektedir. İlgili olduğu durumlarda, her bir programın ayrıntıları programın kabul ve seçim web sayfasında yer almaktadır.

Bazı durumlarda, SAIT'deki departmanlar veya programlar, belirli bir eğitim programına uygunluğunu belirlemek için adaylardan ek bilgi veya belgeler talep edebilir. Bu ek kanıtlar arasında akademik sıralamalar, yetenek testleri veya mülakatlar bulunabilir.

Tercih ettikleri program için gerekli kabul koşullarını sağlayamayan adaylar, temel akademik konulardaki başarılarını artırmak için SAIT'in Akademik Yükseltme programını değerlendirebilirler. Ayrıca, ana dili İngilizce olmayan öğrenciler İngilizce Dil Hazırlık programını tamamlamayı tercih edebilirler. SAIT'teki bir programa giriş için gerekli ek bilgiler Kabul Testleri bölümünde de yer almaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

SAIT, geniş bir bağışçılar, mezunlar ve endüstri ortakları ağı sayesinde öğrencilerine tutarı 5 milyon CAD'nin üzerinde 4200 burs ve ödül sağlamaktadır. Ödüller, tüm SAIT öğrencileri tarafından akademik başarı, finansal ihtiyaç, topluluk veya kulüp faaliyetlerine katılım ve diğer bazı alanlardaki çeşitli etkinlikler veya gereklilikler yoluyla elde edilebilir.

SAIT öğrencilerine 4.000'in üzerinde ödül sunmaktadır. Dört ana ödül türü vardır:

Giriş - bunlar bir programa yeni başlayan öğrenciler tarafından kullanılabilir. Bu ödüllerin bazıları programa özeldir, diğerleri ise daha yaygın olarak geçerlidir.

Genel - bu ödüller üniversitenin belirli okullarına veya programlarına bağlı değildir. Her bir genel ödülün kendi kriterleri mevcuttur.

Okula veya programa özel - bu ödüller, belirli bir programda eğitim öğretim gören öğrenciler için geçerlidir. Ödüller arasında burslar ve ikramiyeler yer alabilir.

Devlet tarafından finanse edilen - Bu ödül kategorisi, SAIT öğrencilerine doğrudan Alberta hükümeti tarafından sağlanmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

SAIT'teki eylem odaklı öğrenme, ileri teknoloji araştırmaları ve lider endüstri ortaklarıyla yenilikçi işbirliklerisayesinde öğrenciler eğitimlerini tamamladıktan sonra lisansüstü ortamda başarıya hazırdır. Okulun mükemmellik konusundaki itibarı ve Kanada'nın önde gelen politekniklerinden biri olarak şöhreti, mezun olan öğrencilerin kurumdan ayrıldıklarında yüzde 90'lık bir istihdam oranına sahip oldukları anlamına gelir. Buna ek olarak, SAIT öğrencilerinden yüzde 97'nin üzerinde bir tavsiye oranı, okulun girişimci uluslararası öğrenciler için önde gelen eğitim kurumlarından biri olmasını sağlamaktadır.

Her ne kadar küresel istihdam piyasaları giderek daha rekabetçi ve akıcı gözükse de, SAIT'den alınan bir diploma veya sertifikanın öğrencinin mezun beklentileri için büyük bir fark yaratabileceği açıktır. Bireylerin dünya standartlarında bir öğretime ve kendilerine meydan okumaya hazır olmaya olan bağlılığı, SAIT'in sağlayabileceği pratik deneyiminin ve ağ oluşturma fırsatlarının mükemmel bir ortağıdır.

Buna ek olarak, SAIT'in kendisi de 2020 yılında Alberta'nın en iyi 75 işvereni arasında yer almış olup birçok personeline harika akademik fırsatlar ve diğer öğrenme avantajları sunan harika bir işverendir.

Öğrenim Sonrası Çalışma İzni

Uzunluğu en az 8 ay olan, SAIT tarafından tasarlanmış bir programdan mezun olan uluslararası öğrenciler, öğrenim sonrası çalışma iznine başvuru için hak kazanır. Bu çalışma izni, mezunlara herhangi bir işveren için çalışma fırsatı sunan açık bir iş iznidir.

Show more +Show less -
2000
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Southern Alberta Institute of Technology (SAIT)
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin