Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt dışında iyi bir üniversitede okumak için yüksek ortalamaya ihtiyacınız yok! - Bölüm 2

2. Bölüm, 4 Üniversite

Hayatın her alanında olduğu gibi, akademik başarılar yurt dışı eğitiminiz için de oldukça önemlidir. Yine de, hayat bir düz çizgi içerisinde ilerlemediği gibi bizler de A+ öğrencilik hayatına sahip olamayabiliriz. Bunun yurt dışı eğitim hayallerinizi bitirmesine engel olmak adına, yurt dışında düşük ortalamayla da girebileceğiniz dünya standartlarına sahip, iyi üniversiteleri listelemekteyiz.

Önceki bölümde Anglia Ruskin University, Birmingham City University, De Montfort University ve Leeds Beckett University gibi İngiliz üniversitelerinden bahsetmiştik. İngiltere, akademik mükemmelliyeti, kökleri 12. yüzyıla dayanan dünyanın en eski üniversitelerine sahip oluşuyla birçok uluslararası öğrencinin hedef noktalarından biridir.

Daha önce de söylediğimiz gibi, bu listeler sizlere fikir oluşturabilmek adına hazırlanmıştır. Size ve hedeflerinize her anlamda uygun okulları bulmak için IDP Yurt Dışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz destek alabilirsiniz.

Haydi size bu konuda fikir sağlayacak üniversiteleri inceleyelim!

Nottingham Trent Üniversitesi

Birleşik Krallık’ın Nottingham şehrinde yer alan üniversite, öncesinde “Nottingham Government School of Design” olarak kurulmuş olsa da zaman içerisinde politeknik ve sonrasında 1992 yılında üniversite statüsüne ulaşmıştır. City, Clifton ve Brackenhurst olmak üzere üç adet kampüsü bulunur. Her sene “Global Week” etkinliği düzenleyerek bünyesindeki uluslararası öğrencileri evde hissettirecek kültürel çeşitliliği kutlanır. Teaching Excellence Framework kapsamında “Altın” sıralamaya layık okul Muhasebe, Finans, Mimarlık, Sanat, İşletme, Sosyal Bilimler, Siyasal Bilimler ve daha birçok alanda eğitim imkanı sunmaktadır.

İngilizce dil yeterlilik açısından IELTS sınavından her bölümden en az 5,5 skor olmak üzere genel skor olarak 6,0 skorunu ister.

Sheffield Hallam Üniversitesi

Şehir kampüsü ve Collegiate kampüsü bulunan üniversite de öncesinde tasarım okulu olarak eğitim hayatına atılıp sonrasında üniversite statüsü kazanmış okullardan biridir. Sony, BBC ve Rolls Royce gibi dünya markası olan şirketlerle iş pozisyonları ya da iş deneyimi sağlamak adına iş birliği yapmaktadır. Araştırma konusunda, Birleşik Krallık’ta ilk 5 modern üniversite arasında yer alır.

Lisans, yüksek lisans sertifika ve tezli yüksek lisans seviyelerinde İşletme, Finans, Sanat, Fen Bilimleri, Matematik, Sosyal Bilimler gibi birçok alanda eğitim sunmaktadır. İngilizce dil yeterlilik konusunda IELTS UKVI sınavı isteyen üniversite genel ortalama skor olarak 6,0 şartını aramaktadır.

Bradford Üniversitesi

Birleşik Krallık’ta Bradford şehrinde yer alır ve 1966 yılında resmi olarak üniversite ilan edilmesine rağmen temeli West Yorkshire Mekanik Enstitüsü’ne dayanmaktadır. Küresel perspektifte bir eğitim sunan üniversite “sağlık, yenişikçi mühendislik ve sürdürülebilir toplumlar” gibi akademik temalarla toplumsal faydaya önem vermektedir. Teaching Excellence Framework’te gümüş sıralamaya layık görülmüş, araştırmalarının %96’sı uluslararası düzeyde başarılı olarak nitelendirilen okulda Optometri, Tıp Teknolojisi, Adli Bilimler, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Mühendislik gibi birçok alanda eğitim verilmektedir.

İngilizce dil yeterlilik açısında IELTS genel skorun ortalama 6,0 olarak kabul eden okul, bölüm gerekliliklerine daha yüksek İngilizce skorlar da talep edebilir.

West of England Üniversitesi

Bristol şehrinde üç kampüsü bulunan üniversite, 2019 yılında 15 sıra birden yükselerek Birleşik Krallık üniversiteleri arasında 37. Sıraya yükselmiştir. Teaching Excellence Framework tarafından “Altın” sıralamaya layık görülmüştür. Mezun ettiği öğrencilerin %96’sı altı ay içerisinde çalışmaya başlamakta ya da yüksek eğitimlerine devam etme kararı almaktadır. İşletme, Hukuk, Çevre Bilimleri ve Teknolojileri, Sanat, Yaratıcı Endüstriler, Uygulamalı Bilimler gibi birçok alanda eğitim veren okul, her yıl önemli Lloyds, Stonewall gibi önemli kuruluşların konuşmacılarını çağırarak öğrencilerine endüstriyel bakış açısını arttıracak etkinlikler gerçekleştirmektedir.

İngilizce seviyesi açısından incelendiğinde lisans alanlarında bölümlere göre değişiklik gösterebilmekle beraber IELTS genel ortalama skorun 6,0 ve yüksek lisans alanlarında 6,5 gibi skorlar beklemektedir.

Sizin kariyer hedefleriniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz bölümleri ve üniversiteleri IDP Education uzman danışmanları size sunuyor. Uzman danışmanların sizinle iletişime geçmesi için sayfanın sağ tarafında yer alan formu doldurabilir, Whatsapp Hattımızdan bize ulaşabilir ya da yurtdisiegitim@idp.com adresinden sorularınızı sorabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Avustralya’da İnsanlar ve Kültür

Büyük ihtimalle kafanızda oldukça iyi bir imaj vardır. Birleşik Krallık, etkisi tüm dünyaya yayılmış ve en çok tanınan ülkelerinden biridir.

Top-10-uk-univ-175X175.jpg

2020 İşletme ve Ekonomi Alanında Birleşik Krallık’taki En İyi 10 Üniversite

Birleşik Krallık’ta işletme, yönetim, muhasebe, finans veya ekonomi diploması mı arıyorsunuz? Subject Business and Economics tarafından prestijli 2020 Times Yüksek Öğretim (THE) Dünya Üniversitesi Sıralaması’na göre, bu alanlarda 2020 yılında en iyi 10 Birleşik Krallık üniversiteleri bu son listesine göz atın.

Uluslararası öğrenciler için Birleşik Krallık'ta yaşam maliyetleri

İngiltere'de yaşamak için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek ister misiniz? Hepsini keşfetmek için okumaya devam edin!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?