Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

2019’un İşletme ve Ekonomi alanındaki en iyi 10 Avustralya Üniversitesi

Avustralya’da işletme ya da ekonomi alanlarında mı eğitim almak istiyorsunuz? Üniversitenizi akıllıca seçmelisiniz! İşte Times Higer Education (THE) Dünya Üniversiteleri 2019 sıralamasına göre İşletme ve Ekonomi alanlarındaki en iyi 10 Avustralya Üniversitelerinin listesi

Bölümlere göre THE sıralaması nedir?

THE Dünya Bölüme göre Üniversite Sıralaması: İşletme ve Ekonomi listesi; işletme, yönetim, finans, muhasebe, ekonomi ve iktisat gibi konularda önde gelen üniversiteleri listeler. 13 performans göstergelerini bütün Dünya Üniversite Sıralamasında uygulanarak 5 gruba ayrılır: Öğretim, Araştırma, Kaynak Gösterme, Uluslararası görünüm ve Sektörel Kazanç.

İşletme ve Ekonomi alanında en iyi 10 Avustralya Üniversiteleri:

1- Melbourne Üniversitesi

University of Melbourne.jpg

Melbourne Üniversitesi Avustralya’nın 1. Sırada yer alan üniversitesi, dünyanın da 32. Sırada olan Üniversitesidir. 1853 yılında kurulmuş olan üniversite, dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Melbourne’ün,kalbinde yer alır.

Melbourne’ün İşletme ve Ekonomi Fakültesi; Muhasebe, Aktüeryal Çalışmalar, Ekonomi, Finans, İşletme ve Pazarlama gibi konularda lider bir öğretim ve araştırma merkezidir.

2- Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU)

The Australian National University.jpg

Melbourne Üniversitesi Avustralya’nın 1. Sırada yer alan üniversitesi, dünyanın da 32. Sırada olan Üniversitesidir. 1853 yılında kurulmuş olan üniversite, dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Melbourne’ün,kalbinde yer alır.

Melbourne’ün İşletme ve Ekonomi Fakültesi; Muhasebe, Aktüeryal Çalışmalar, Ekonomi, Finans, İşletme ve Pazarlama gibi konularda lider bir öğretim ve araştırma merkezidir.

3- UNSW Sidney

UNSW.jpg

New South Wales Sidney Üniversitesi, dünyadaki ilk 100 üniversitesinden biridir. Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan Sidney’de, bulunmakta ve 1949 yılında bilimsel, teknolojik ve profesyonel disiplinler üzerinde eşsiz bir odakla kurulmuştur.

UNSW, Avustralya’nın lider araştırma odaklı üniversitelerinin oluşturduğu Group of Eight’in saygın üyelerinden biridir. UNSW, QS Intelligence Unit’e göre beş yıldız ve artı sıralamayla ödüllendirilen ilk üniversitedir.

UNSW İşletme Okulu , 8 okul üzerinden geniş çaplı programlar sunar. Bunlar: Muhasebe, Bankacılık ve Finans, Ekonomi, Bilgi Sistemleri ve Teknoloji Yönetimi, İdari Bilimler, Pazarlama, Risk ve Aktüeryal, Vergileme ve İşletme Hukuku olarak gösterilebilir.

4- Queensland Üniversitesi

Queensland Üniversitesi (UQ), Queensland eyaletindeki en büyük ve eski üniversite olmasının yanı sıra Group of Eight’in . bir üyesidir. UQ, 2019 THE Dünya Üniversite Sıralaması’nda 69. Sırada yer alır. Üniversitenin 250.000’den fazla mezunu arasında Nobel ödüllü, iki Fortune 500 şirketi CEO’su, bir Akademi Ödülü sahibi ve devlet, hukuk, bilim, sosyal servisler ve sanat alanında bir çok isim vardır.

UQ İşletme Okulu , Avustralya’nın ve dünyanın önde gelen işletme okullarından biridir. Okul, lisans, onur ve yüksek lisans tezli/tezsiz dereceler sunar. Bunun yanında, Yönetici Eğitimi programlarını merkez iş bölgesinin kalbi olan Brisbane kampüsünde vermektedir.

5- Monash Üniversitesi

Monash university.jpg

1958’de kurulan Monash Üniversitesi, adını Avustralya’nın büyük askeri ve sivil lideri olan Sir John Monash’tan alır. Avustralya’nın saygın Group of Eight Üniversitelerinden biri olan Monash Üniversitesi, tutarlı bir şekilde dünya sıralamasındaki lider üniversitelerinden biri olmaya devam eder.

Monash İşletme Okulu; Muhasebe, Bankacılık, Finans, İşletme Hukuku ve Vergilendirme, Ekonometri ve İş İstatistiği, Ekonomi, Yönetim, Pazarlama, Liderlik ve Küresel İşletme alanlarında birçok bölüm sunar.

6- Queensland Teknoloji Üniversitesi

Queensland University of Technology.jpg

Queensland Teknoloji Üniversitesi (QUT) Times Higher Education 2019 Genç Üniversite Sıralaması’nda 24. sırada yer alır ve İşletme Okulu, işletme ve ekonomi bölümlerinde 2019 THE Dünya Üniversite sıralamasında ilk 100’ün içerisindedir.

QUT İşletme Okulu, Avustralya ve uluslararası alanda dünyaca kabul edilen üçlü akreditasyonlu işletme derecesi sunar. Muhasebe, Ekonomi, Finans, Reklamcılık, Pazarlama, İletişim, Uluslararası İşletme, MBA, Yöneticilik ve İnsan Kaynakları alanlarında birçok bölümü öne sunar.

7- Sidney Üniversitesi

The University of Sydney.jpg

Sidney Üniversitesi, Sidney , Avustralya’da yer alır ve dünyaca ünlü kurum 2019 THE Dünya Üniversite Sıralamasında 59. sıradadır. Mezun istihdamında Avustralya’da birinci, dünyada da beşinci sıradadır. (2019 QS Mezun İstihdamı Sıralaması).

1920 yılında kurulan ve Avustralya’da türünün ilki olan Sidney Üniversitesi İşletme Okulu , tezli ve tezsiz olarak Muhasebe, İşletme Analitiği, İşletme Enformasyon Sistemleri, Pazarlama, Yenilik Stratejisi, Girişimcilik ve İş ve Organizasyonel Çalışmalar gibi birçok alan sunar. Ayrıca Transport ve Lojistik Çalışmaları Enstitüsünün evidir.

8- Güney Avustralya Üniversitesi

 

UniSA business school.jpg

Güney Avustralya Üniversitesi (UniSA), Avustralya’daki Genç Üniversiteler arasında Öğretim, Uluslararası Görünüm, Araştırma ve Sektörel Kazanç alanlarında 3. sırada yer almaktadır. (2019 THE Genç Üniversite Sıralaması).

UniSA İşletme Okulu, EQUIS tarafından akreditasyona sahip (dünya çapında 16.500’den fazla) küreselde 180, Avustralya’da 9 kurumdan sadece biri olan dünyanın ilk %1lik sıralamasındadır. Muhasebe, Finans, Ekonomi ve Mülkiyet, Yönetim, Lojistik ve İşletme Uzmanlığı, Pazarlama, Turizm, Spor, Etkinlik ve Finansal Planlama gibi geniş bölümler sunar.

9- Sidney Teknoloji Üniversitesi

University of Technology Sydney.jpg

Sidney Teknoloji Üniversitesi (UTS) dünyadaki ilk 200 üniversiteden biridir (THE Dünya Sırlaması 2019) ve Avustralya’nın canlı kenti kenti Sidney’deyer alır.

Geçen yıllarda ana kampüsü 1 milyar Avustralya Dolarlık yatırımla yenilenmiş ve Sidney’in iş merkezi iş bölgesinde son teknoloji tesislere dönüştürülmüştür. Lokasyon, sektörel iletişim ve yaratıcılık için olağanüstü bir Merkez olmasının yanı sıra öğrencilerin tadını çıkarabileceği dünyanın en meşhur şehirlerinden biridir.

UTS İşletme Okulu, 5 akademik disiplinde lisans ve yüksek lisans alanlarında geniş çaplı dereceler sunar. Bu disiplinler: Muhasebe, Ekonomi, Finans, Yönetim ve Pazarlamadır.

10- Griffith Üniversitesi

Griffith University updated.jpg

Griffith Üniversitesi,Brisbane Gold Coast ve Logan’da yayılmış beş kampüsüyle bir devlet üniversitesidir.

Griffith İşletme Okulu, AACSB International (İşletme Koleji Okullarını Geliştirme Derneği) tarafından akredite edilmiştir. Okul birçok alanda bölümler sunar. Bunlar Muhasebe, İşletme Hukuku, Asya Çalışmaları, İşletme, Ticaret, Ekonomi, Girişimcilik, Finans, Finansal Planlama, Uluslararası İşletme, Pazarlama, MBA ve Yönetim bölümleri olarak gösterilebilir.

Biliyor muydunuz? IDP, sizlerin bu en iyi Avustralya Üniversitelerinin HEPSİNE başvuru yapmanızda ve daha fazlasında yardımcı olabilir! Bugün IDP danışmanlarınızla konuşun ve size en uygun işletme programlarını Avustralya’nın lider üniversite ve okullarında bulun.

UK.jpg

2019 İşletme ve Ekonomi Alanında Birleşik Krallık’taki En İyi 10 Üniversite

Looking for a degree in business, management, accounting, finance or economics in the UK? Check out this list of the top 10 UK universities

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?