Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Yurt dışı eğitim başvurusu için hazır mısınız?

Biliyoruz, yurtdışında eğitim büyük bir karar. Her gün dünyanın bir ucuna uçup Russell Group üniversitelerinden birinin ulvi koridorlarında dolaşmıyor ya da Büyük Bariyer Resifi’ne bir eğitim turuna katılmıyorsunuz.

Ama bizim için bu her gün yaptığımız bir şey. Sadece şunu söyleyelim: uluslararası öğrencilerin gerçekten ne istediklerini biliyoruz: kaliteli eğitim ve muhteşem yaşam deneyimleri.

İşte sizin gibi öğrencilerden sıklıkla gelen bazı sorulara verdiğimiz cevaplar:

Yurtdışı eğitim için gerçekten hazır mısınız?

Yurtdışında okuma kararı ciddi bir adımdır. Yeni bir eğitime başlarken tüm öğrenciler biraz gergin hissederler ancak uluslararası öğrenciler için buna bir de yeni bir ülkeye, yeni bir şehre ve büyük olasılıkla farklı bir lisana veya aksana alışma süreci eklenecektir.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde inanılmaz bir serüveni oluştururlar!

Bununla birlikte, bir sonraki adımınızı güvenle ve hazırlıklı olarak atabilmeniz için aklınıza gelen her türlü endişeyi başvurunuzu yapmadan evvel açıkça ailenizle veya danışmanınızla paylaşmanız yararlı olacaktır. Yurtdışında eğitim alan arkadaşlarınızla veya öğretmenlerinizle sohbet etmek de size bazı değerli ipuçları ve gerçek hayattan kayda değer tecrübeler sağlayacaktır.

Nasıl başvuru yapabilirim ve IDP ne gibi hizmetler sunar?

Kimse, uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarını bizim kadar anlayamaz. Pek çok öğrencinin, güncel bölümlere ve kurumlara erişim için en iyi önerileri almak için bizi seçmelerinin nedeni de budur. IDP Eğitim danışmanınız sizin adınıza başvurunuzu yapar. Deneyimli danışmanlarımız başvuru belgelerinizi toparlamanıza ve ilave belgeleri almanıza yardım ederler. Sonrasında başvurunuzun seçtiğiniz üniversiteye veya kuruma gönderilmesini de takip ederiz.

Ayrıca konaklama seçenekleri, vize başvuruları hakkında önerilerde bulunur hatta sizin, eğitim kredisi sağlayan kurumlarla, emlak kiralama acentaları ile ve öğrenci/mezun dernekleriyle bağlantı kurmanıza yardımcı oluruz.

IDP hangi ülkeler için hizmet vermektedir?

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler’deki üniversite, kolej, lise ve dil okullarını temsil etmekteyiz.

IDP danışmanlarıyla görüşmek için randevu almalı mıyım?

Danışmanlarımızdan randevu almak için online formumuzu doldurabilir veya +90(212)2451588 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Ayrıca Pazartesi-Cuma günleri 8:30 ve 17:00 saatleri arasında ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Gelirken yanımda hangi belgeleri getirmem gerekiyor?

Kimliğinizi ya da geçerli pasaportunuzu ve transkriptinizi getirirseniz danışmanınızın başvuru akışını kolaylaştırmış olursunuz.

Hangi kurumları temsil ediyorsunuz?

IDP küresel olarak 600’den fazla üniversite, kolej, dil okulu ve liseyi temsil etmektedir. Avustralya’daki 38 devlet üniversitesinden herhangi birine (Group of Eight üniversitelerinin tümü dahil),Yeni Zelanda’daki 8 üniversiteye ve Birleşik Krallık üniversitelerinin çoğuna (Russell Group üniversiteleri dahil) ve ABD ile Kanada’daki pek çok nitelikli okula başvurabilirsiniz.

IDP’nin gizli hizmet bedelleri var mıdır?

Danışmanlık hizmetlerimiz için hiçbir ücret ödemezsiniz ve gizli hiçbir bedelimiz yoktur.

Başvurular ne kadar sürede cevaplanır?

Bölüm başvuruları genelde 2-12 hafta arasında sonuçlanır. Yoğun sezonlarda veya tatil dönemlerinde daha uzun sürebilir.

Bunun uzun bir süre olduğunu biliyoruz! Ama sabırlı olmalı ve en iyisini ümit etmelisiniz.

Türkiye'deki IDP ofisleri nerelerdedir?

Türkiye'de IDP ofisleri İstanbul'da ve Ankara'dadır. Size en yakın ofisimize ulaşmak için lütfen iletişim bilgilerimize bakınız.

Önerilen Makaleler

Bir bölüm nasıl seçilir

Her eğitim programının ve üniversitenin birbirinden farklı olduğunu ve öğrencilerin kişisel tercihlerine göre seçim yaptıklarını göz önüne alarak, gelin doğru programı seçerken faydalanabileceğiniz dört önemli tavsiyeye göz atalım:

Eğitim Programı Danışmanlığı

Kendinize en uygun eğitim programını seçmenizde, size özel önerilerde bulunarak yardımcı olabiliriz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin