Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Avustralya'da Eğitim Bursları - En İyi Universiteler,Maliyet,Şartlar ve Alımlar 2020-2021

Avustralya'da burs mu arıyorsunuz? Listemize göz atın!

Avustralya, dünya standartlarında üniversitelere ve kolejlere ev sahipliği yapmaktadır ve birçoğu her yıl uluslararası öğrencilere Avustralya'daki eğitimlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için çok çeşitli burslar sunmaktadır. Bu burslar çok değerli uluslararası öğrencilere açıktır ve kriterler, bölüm ve bunları sunan kuruma bağlı olarak kısmi veya tam ücretli burslar olabilir.

Avustralya Hükümeti ayrıca Avustralya'da okumak. isteyen uluslararası öğrencilere bir dizi burs ve bağış sunmaktadır. Bu burslardan birine hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için Avustralya Hükümeti web sitesine bakabilirsiniz.

Avustralya'daki burslardan herhangi birine başvururken, burs uygunluk kriterlerini dikkatli bir şekilde kontrol ettiğinizden ve başvuru süreci ve bitiş tarihi hakkında her şeyi bildiğinizden emin olun. Yolculuğunuz boyunca size rehberlik edecek olan IDP danışmanınızdan da destek alabilirsiniz.

Avustralya'da burs için başvuracak uygunluk kriterleri nelerdir?

Çoğu burs için en önemli kriter iyi bir akademik puandır, ancak aynı zamanda seçtiğiniz hedef, konu ve seviye gibi faktörlere de bağlıdır. Bazı burslarda ders dışı faaliyetler ve gönüllülük gibi faktörler de avantaj sağlamak için kullanılabilir. Her bursun kendi uygunluk kriterlerine sahip olduğunu unutmayın. Bazılarında sadece bir başvuru yeterli olabilirken, diğerleri için birkaç başka koşulu yerine getirmeniz gerekebilir. Örneğin, araştırma merkezli programlarda, yazılı ödevler vermeniz gerekebilir. Herhangi bir şüpheniz varsa, üniversite kabul merkeziyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Burs değeri: Ne kadar para mevcut?

Mevcut para miktarı ve ödül türü, kurumlar arasında değişiklik gösterir. Bazı araştırma programları, yaşam giderlerinizin bir kısmını karşılamanın yanı sıra eğitim ücretinin% 100'üne kadarını sağlayabilir. Devlet burslarına başvururken üniversite burslarına kıyasla daha yüksek rekabet yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, tercih ettiğiniz alımın başlamasından yaklaşık 8-12 ay önce prosedüre başlamanızı öneririz. Herhangi bir yere takılırsanız, IDP danışmanları size rehberlik etmekten mutluluk duyacaktır.

Avustralya'da burs başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Bir burs başvurusunda bulunurken, gerekli tüm belgeleri sağladığınızdan emin olmak için veren kurumun web sitesini kontrol etmeniz gerekir. Ancak, kurumların çoğunun burs başvuru sahiplerinden talep ettiği ortak belgeler vardır, örneğin:

 • Tamamlanmış burs başvuru formu
 • Akademik not belgelerinizin / diplomalarınızın kopyası
 • Pasaportunuzun / kimliğinizin kopyası
 • Amaç beyanı veya motivasyon mektubu
 • Tavsiye mektubu
 • Test puanı (SAT, ACT, GRE, GPA gibi)
 • IELTS sınavı gibi dil yeterliliğinizin kanıtı.

Bazı kurumlar ayrıca makale ve tıbbi rapor gibi bazı ek belgeler isteyebilir.

Avustralya'da başvurulacak en iyi burslar

Burada, önde gelen Avustralya üniversitelerinin uluslararası öğrencilere sunduğu en iyi bursları listeledik. Bunun bir gösterge listesi olduğunu ve profilinize uygun ayrıntılar ve mevcut en iyi seçenekler için IDP danışmanınızla konuşmanız gerektiğini lütfen unutmayın.Bugün randevu alın.

University

Scholarship

 

Description

Monash Üniversitesi

Monash Uluslararası Başarı Bursu

Lisans ve lisansüstü öğrenciler için 31 tane burs.
Burs değeri: yılda 10.000 AUD

Monash Üniversitesi Malezya

Monash Yüksek Başarı Ödülü

Sağlık ve Tıp Bilimleri hariç Monash Malezya'daki tüm derslere kaydolan uluslararası öğrenciler için liyakate dayalı burs.
Burs değeri: her dönem 5.000 RM

Adelaide Üniversitesi

Uluslararası Lisans Bursu

 

Öğrenciler farklı burs türleri ile% 15 -% 50 oranında indirim alabilirler. Öğrencilerin uygun olması durumunda bazı burslar otomatik olarak verilirken, diğerleri için ayrı bir başvuru yapılması gerekmektedir.

Edith Cowan Üniversitesi

Uluslararası Master Bursu

 

Uluslararası Lisans Bursu, ECU'da lisans derecesi için başvuruda bulunan seçilmiş ülkelerden uluslararası öğrencilere sunulmaktadır. 
Burs değeri: ECU'daki bölüm süreniz boyunca öğrenim ücretlerinde% 20 indirim. 

Edith Cowan Üniversitesi

Melbourne Uluslararası Lisans Bursu

Uluslararası Master Bursu, belirli ülkelerden ECU'da seçilen bir yüksek lisans derecesine başarıyla başvuran uluslararası öğrencilere sunulmaktadır. 
Burs değeri: ECU'daki bölümüzün ilk yılı için öğrenim ücretlerinizde% 20 indirim.

Melbourne Üniversitesi

Melbourne Lisansüstü Bursu

Yüksek başarı gösteren uluslararası öğrencilere mükemmel akademik sonuçları nedeniyle yaklaşık 50 burs verilmektedir. Başvuru gerekmez, başvurunuzu üniversitede okumak üzere sunduğunuzda burs için otomatik olarak değerlendirilirsiniz. 
Toplam burs değeri: 56.000 ABD dolarına kadar

Melbourne Üniversitesi

Lisans Akademik Mükemmellik Bursu

Bu burs, Melbourne Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi alan üstün başarılı öğrenciler için geçerlidir.
Burs değeri: Bölüm süresi boyunca% 25 ila% 100 indirimli eğitim ücretleri

Sydney Teknoloji Üniversitesi(UTS)

International Scholarship

Başarı temelli burs, Sydney'deki UTS'de bir lisans programına kaydolan yüksek başarılı uluslararası öğrencilere verilir.
Burs değeri: UTS eğitim ücretlerinin ilk yılına doğru 10.000 dolar; her biri 5.000 dolarlık iki eşit taksitte ödenir

Sydney Teknoloji Üniversitesi(UTS)

Lisansüstü Akademik Mükemmellik Bursu

 Başarı temelli burs, Sydney'deki UTS'de lisansüstü bir programa kaydolan üstün başarılı uluslararası öğrencilere verilir.
Burs değeri: UTS eğitim ücretlerinin ilk oturumuna 5.000 $

Macquarie Üniversitesi

Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu

 Macquarie Üniversitesi Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu, uluslararası öğrenciler için akademik mükemmelliği tanımaya verilir. Bu son derece rekabetçi burs, akademik başarıya dayanmaktadır ve 2020'de başlayan Macquarie Üniversitesi Lisans veya Lisansüstü Eğitim Derecesi'ne kabul edilecek öğrencilere verilmektedir.
Burs değeri: Öğrenim ücretinize 10.000 AUD'a kadar başvuru yapılır

Deakin Üniversitesi

Deakin Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu

Deakin, sürekli yüksek akademik performansa sahip ve üniversiteye ve toplumuna önemli katkıda bulunma potansiyeli olan öğrencileri tanır. Başarılı öğrencilerin Rektör Yardımcısı'nın Profesyonel Mükemmellik Programına katılmaları istenecektir. Deakin Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu için başarısız olan başvuru sahipleri Deakin Uluslararası Bursu için otomatik olarak değerlendirilecektir.
Burs değeri:% 100 veya% 50 ücret indirimi

Swinburne Üniversitesi

Uluslararası öğrenciler için Swinburne Bursları

Swinburne, uluslararası öğrenciler için geniş bir burs yelpazesi sunmaktadır. Bazı burslar liyakate dayalıdır, bazıları ise seçilen derslerin giriş koşullarını karşılayan öğrencilere otomatik olarak verilir.
Burs değeri: Öğrenim ücretlerinizde% 50'ye varan indirim

 

 

 

 

 

 

 
Önerilen Makaleler

Eğitim sistemi Avustralyada

Avustralya, uluslararası öğrencilere, 1100’ü geçkin eğitim kurumu ve 22.000 eğitim programı arasından seçim yapabilecekleri çok çeşitli öğrenim seçenekleri sunmaktadır.

Sydney

Sydney’in Avustralya’nın neden en ünlü şehri olduğunu anlamak çok kolaydır...

Para ve yaşam giderleri

Avustralya’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Avustralya öğrenci vizesi gereksinimleri

Yabancı öğrencilerin yurt dışında öğrenim gördüğü ilk üç uluslararası ülkeden biri olan (ABD ve İngiltere’nin yanı sıra) Avustralya, öğrenci hayatının tadını en iyi şekilde çıkarmanıza olanak sağlar.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin