Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Kanada'da Eğitim Bursları - En İyi Universiteler,Maliyet,Şartlar ve Alımlar 2020-2021

Kanada’nın uluslararası öğrenciler için rekabetçi burslarını keşfedin

Dünya standartlarında üniversite ve kolejler ev sahipliği yapan Kanada’da bu okullar tarafından uluslararası öğrencilere Kanada’da eğitim hayatlarını finanse edebilmeleri için yardımcı olacak burs imkanı sunar. Bu burslar, hak kazanan uluslararası öğrencilere açıktır ve bu burslar kriterlerine, bölüme ve bunu sunan kuruma göre yarı ya da tam burslar olabilmektedir.

Kanada’da herhangi bir bursa başvururken, bursun uygunlık kriterlerini dikkatlice inceleyip, başvuru sürecini ve bitiş tarihini öğrenin. Ayrıca, yurt dışı eğitim yolculuğunuzda size rehberlik edecek IDP danışmanınızdan da destek alabilirsiniz.

Kanada’da burs imkanlarına başvurmak için kriterler nelerdir?

Birçok burs için en önemli kriter iyi bir akademik ortalamadır, ancak, bu aynı zamanda gideceğiniz yere, konunuza ve eğitim seviyenize bağlıdır. Bazı burslarda, ders dışı gerçekleştirdiğiniz ve gönüllülük faaliyetleriniz sizin yararınıza kullanılabilir. Bazen, diğerleri için birçok şartı yerine getirmeniz gerekirken bazıları için sadece başvurmanız yeterlidir. Örneğin, araştırmaya dayalı bölümlerde yazılı görevler/ödevler sunmanız gerekebilir. Eğer şüpheleriniz varsa, üniversite kabul merkeziyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Burs değeri – ne kadar miktarda para geçerlidir?

Bursun ne kadar parayı içerdiği ve ne kadarla ödüllendirdiği kurumlara göre değişiklik gösterir. Burs edinmek için başkalarıyla rekabet halinde olabileceğiniz bir şeydir ve bu yüzden bir an önce başvurmanız oldukça önemlidir. Prosedürlere üniversiteye girmek istediğiniz giriş tarihlerinden 8 -12 ay öncesinden başlamanızı önerebiliriz. Eğer herhangi bir yerde yardıma ihtiyacınız olursa IDP danışmanları size bu konuda yardımcı olacaktır.

Kanada’da burs başvurusunda bulunmak için istenilen dokümanlar nelerdir?

Burs için başvurduğunuzda, bursu verecek kurumun web sitesini kontrol edin ve gerekli tüm dokümanları karşılayabildiğinizden emin olun. Ancak, bursa başvuran kişilerden kurumlar tarafından en çok istenilen belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Tamamlanmış bir burs başvuru formu
 • Akademik transcript/diploma kopyası
 • Pasaport/Kimlik kopyası
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu
 • (SAT, ACT, GRE, GPA gibi) Sınav skorları
 • Dil yeterliliğinizi gösteren belge, IELTS gibi
 • Bazı kurumlar makale, sağlık belgesi gibi ek belgeler de talep edebilir.

Kanada’da başvurabileceğiniz en iyi burs imkanları

Burada Kanada’nın lider üniversiteleri tarafından uluslararası öğrenciler için sunulan en iyi burs imkanlarını sizler için listeledik. Bunun sadece gösterge listesi olduğunu, burs detayları ve sizin profilinize en uygun bursları belirlemek için IDP danışmanlarınızla konuşmanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Şimdi randevunuzu alın.

Üniversite

Burs

Burs miktarı

Nitelikler 

Waterloo Üniversitesi

Waterloo Üniversitesi Uluslararsı Öğrenciler için Giriş Bursu

Her biri 10,000$ değerinde 20 Burs

Burslar yıllık olarak lisans programlarının ilk yılına kabul edilen üstün uluslararası öğrencileri için verilmektedir. %90 ya da daha yüksek kabul ortalamasına sahip olan uluslararası öğrenciler bu burs için değerlendirilir. Değerlendirme akademik başarılar, fakülteye özgü giriş burs koşullarıyla bir arada değerlendirilir. Başvuru gerekli değildir.

Alberta Üniversitesi

Alberta Üniversitesi Centenary Bursu

20,000$lık değişken, 4 yılda ödenen burs

Alberta Üniversitesinde ilk yıldan lisans bölümünde üstün başarıyla eğitim hakkı kazanmış öğrenciler için bu burs verilmektedir. Değerlendirme akademik duruşa, müfredat dışı ve toplum faaliyetlerine katılım konusunda liderlik özellikleri sergilemiş öğrenciler için gerçekleşir. Burs başvurusu için gerekli dokümanlar, burs değerlendirmesi için burs başvurularının son tarihine kadar sunulmalıdır. Buna ek olarak bitirilen derslerin tam transkripti, bugüne kadarki notlar ve İngilizce dil yeterliliğinizi gösteren belgeler de istenmektedir.

Cape Breton Üniversitesi

Giriş Bursları

Büyük Giriş Bursları (Toplam değeri)

Rektörlük: 30,000$

Devlet Başkanlığı: 20,000$

Dekanlık: 10,000$

Fitzgerald: 20,000$

Schwarts: 14,000$

W.M. Reid: 11,500$

Orpha Thayer-Scoott: 10,000$

Bu burstan yararlanmak isteyen bütün öğrenciler giriş başvurusu, resmi transkript belgesi, burslarla ilgilenenler için finansal ihtiyaç başvurusu sunmaları gerekmektedir. Liseden direkt olarak Cape Breton Üniversitesine başvuran öğrencilerin alacağı ortalama rakamlar üniversite tarafından belirlenecektir.

Öğrenciler, başvurmak için hali hazırda transfer oldukları bölümlerine kayıtlı olmalıdır.

ESL şartlı teklifleri ödüllerine layık görülmek için CBU İngilizce partner okullarından birine katılmaları gerekir. CBU tarafından belirlenen minimum %80 giriş ortalamasına sahip olan kişiler hatasız bir şekilde uygunluk gösterir.

Winnipeg Üniversitesi

Dünya liderleri için Devlet Başkanı Bursu

Lisans için her biri 5,000$ değerinde 6 ödül

Yüksek lisans için her biri 5,000$ değerinde 3 ödül

Adayların karşılaması gereken kriterler:

 • Minimum %80 giriş ortalaması ya da dengi

 • Uluslararası öğrenci olmak

 • Winnipeg Üniversitesinin herhangi bir bölümüne/okuluna ilk senesinden giriş yapmak

 • Olağanüstü liderlik nitelikleri sergilemek

 • Tamamlanmış bir başvuru belgesini burs başvurusunun son tarihine kadar sunmuş olmak

Regina Üniversitesi

Giriş Bursları

3,000$

Burslar otomatik olarak lisans öğrencilerine, direkt liseden (ya da dengi 2. Dereceden okullardan) doğrudan lisans bölümlerinde eğitim almaya hak kazanmış öğrencilere sunulur. Öğrencilerin erken şartlı kabul ortalaması %85,00 ya da üzerinde olması ve sömestr içinde dokuz kredi saatlerine giriş yapmış olmaları gerekmektedir.

Önerilen Makaleler

Kanada öğrenci vizesi koşulları

Kanada’da eğitim almak için Kanada Eğitim İzni’ne ihtiyacınız olacaktır...

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Kanada’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Kanada'da Eğitim Sistemi

Seçimlerinizi daraltmanıza ve çalışma planınızı geliştirmenize yardımcı olmak için Kanada eğitim sistemini tanıyın.

Kanada’da mezuniyet sonrası çalışma izni (PGWP)

Kanada’da mezuniyet sonrası çalışma izni sizlere Kanada’da eğitiminizi tamamladıktan sonra Kanada’da yaşamanıza çalışmanıza izin verir. Peki PGWP’ye nasıl nasıl başvurulur?

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin